CoolBaby RS-40 "chińczyk na układach scalonych
CoolBaby RS-40 "chińczyk na układach scalonych
« dnia: Luty 03, 2019, 16:58:22 »
Cześć. Po pierwsze witajcie, mam na imię Adrian i jestem nowy na forum. Jestem miłośnikiem Pegasusów i 8 bitowych gier. Generalnie uważam, że najlepsze maszynki do grania powstały w latach 90-tych, jednak... Przeglądając najpopularniejszy chiński portal aukcyjny trafiłem na klona CoolBaby RS-40 zbudowanego w oparciu o układy scalone UMC. Z wejściem na 4 pady. Cena nie jest wygórowana, całe 160 zł. Pytanie, czy ktoś z Was ma to cudo przetestowane? Czy konsola jest warta uwagi? Proszę o wszelkie informacje: jaki generuje obraz, jaki dźwięk, jaka jest jakość slotu kartridży, jakość wykonania... Napiszcie co sądzicie. Załączam zdjęcia ze strony sprzedawcy. Dzięki i pozdrawiam.

*

Offline daf

• 1124
Odp: CoolBaby RS-40 "chińczyk na układach scalonych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2019, 20:17:00 »
Bardzo ładna konsola. Fajnie to wygląda, no i cena całkiem atrakcyjna. Nie miałem kontaktu z tym klonem, ale co mogę Ci powiedzieć o klonach w ogóle - daję sobie łapę uciąć, że na pewno jakiś detal będzie zawodził. Wyprane kolory, brak jednego kanału dźwiękowego, tani plastik, bądź jeszcze coś innego... Ja tam klonom nigdy nie ufałem i zawsze powtarzam, że lepiej dorzucić parę stówek więcej na oryginalny sprzęt. One bardzo rzadko kiedy zawodzą...

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2019, 20:57:54 »
Dokładnie... Dostępne dziś w sprzedaży chińskie klony borykają się właśnie z tymi problemami. D-99 odtwarza większość wydanych gier na Nes i FC, jednak grafika jest rozpikselowana, mierna... RS-35 i RS-37 mają problemy z odtwarzanym dźwiękiem. Jednak wszystkie z tych klonów są na pojedynczym, zalanym chipie. A tutaj w RS-40 na pierwszy rzut oka mamy osobne układy scalone, jak w konsolach Nintendo. Zastanawiający jest brak radiatora na stabilizatorze napięcia... Te wszystkie scalaki na pewno potrzebują trochę prądu... Co z chłodzeniem? Może tu jest cały haczyk :)

*

Offline MWK

• 841
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2019, 21:31:02 »
Cześć lubone.
Ja też nie znam tego wynalazku więc mogę się jedynie wypowiedzieć patrząc na zdjęcia.
Z tego co widzę to faktycznie wygląda to lepiej niż te inne, tandetne klony ALE równie dobrze może być tak jak pisze daf.
Na pewno na plus, że CPU, PPU i pamięć mają swoje osobne kości oraz fakt, że masz odrazu 4 wtyki na joypady (pytanie tylko jak to rozwiązali - czy "fourscore" czy "Hori").
Natomiast z drugiej strony (jeśli wierzyć zdjęciom) już widać wtopę bo gniazdo na kartridże jest odwrotnie zaistalowane... kto wie co jeszcze zrobili na odwrót 8)
Z tymi zabawkami to zawsze jest loteria, jak nie spróbujesz to się nie przekonasz...

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2019, 22:57:46 »
Miło Was poznać. Dzięki bardzo za przesłane spostrzeżenia. Sam od lat 90-tych ogrywam gry wyłącznie na Pegasus'ach, które wiernie odwzorowują FC i Nes. Mam MT 777 DX oraz IQ 502 rev. 2 (na jednym układzie UMC). Ale ostatnio ze znajomymi zaczęliśmy organizować wieczory retro i dlatego zacząłem szukać jakiegoś nowego klona, aby odciążyć trochę moje zabytki :) No i trafiłem na tego RS'a tyle, że wujek Google milczy, jeśli chodzi o jakiekolwiek testy lub recenzje... Pomyślałem sobie, że taki klon nawet jeśli po krótkim czasie odmówi posłuszeństwa, to zostaną części zamienne. Scalaki są tam umieszczone w slotach, można je przelutować do innej konsoli. Zawsze łatwiej wtedy wymienić dany chip. Są przyciski, są gniazda padów, slot kartridży itp. W razie czego dobry dawca. W ostateczności można w obudowę raspberry pi włożyć  :D

*

Offline daf

• 1124
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2019, 08:33:45 »
(...) które wiernie odwzorowują FC i Nes. Mam MT 777 DX oraz IQ 502
No nie tak wiernie, skoro pracują w systemie PAL. ;) Nie ukrywam - całe moje dzieciństwo to 50 Hz, jednak teraz gdy już z 7-8 lat gram na systemie NTSC, ciężko mi się wraca (i zwłaszcza słucha muzyki) do starego, poczciwego MT-777DX. Polecam dołożenie do zakupu trochę pieniążków i zakup chociażby HVC-001, czy NES (chociaż ja zawsze będę zwolennikiem Famicomów, ze względu na kartridże).
Ale trochę offtop tutaj uskuteczniam.

Nam również miło poznać!

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2019, 20:59:51 »
Witam miło poznać :) Co do tego klona to słyszałem sporo dobrego na temat świetnego obrazu jak i dźwięku ,pytanie tylko jak sprawa wygląda z wykonaniem na pierwszy rzut oka nie wygląda to solidnie . Wielki plus za zrobienie transparentnej obudowy :)