Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 20, 2019, 13:41:19 »
Jeśli już naprawdę zamierzacie kupić to podpowiem troszkę w temacie bo importuję od naszych dalekowschodnich przyjaciół  ;)

Jedyna szansa na ominięcie VAT i cła to wysyłka przez Chungwa Post / EMS. Usługodawcy tacy jak DHL, UPS czy TNT równa się zatrzymanie paczki w urzędzie celnym na 100%

Kupując na firmę płaci się VAT przy wprowadzeniu towaru do kraju po czym odbija ten VAT w miesięcznym rozliczeniu. W konsekwencji poza papierologią pieniążki się zgadzają.

Cło na plastikowe obudowy w moim domyśle będzie wynosić 0% ale dla pewności trzeba popatrzeć w ISZTAR i wyszukać po kodzie. Tutaj aby było łatwiej warto dopytać dostawcę o kod produktu.

Można wszystko powyższe ominąć kupując towar w ramach próbek. Wtedy oznaczone jako samples z niewielką wartością przechodzą bez żadnych zbędnych zapytań ze strony urzędu celnego. Musi to jednak być mała przesyłka, przy 1000 sztuk tego gabarytu obudów trudno mówić o próbkach.

Poza tym dostawcy z państwa środka z uśmiechem pójdą na rękę i zaniżą wartość na fakturze tak aby opłaty celne wyszły niższe. To dobra opcja przy zamawianiu prywatnie, ale przy braniu na firmę trzeba skrupulatnie dopilnować żeby faktura zgadzała się z deklarowaną wartością na przesyłce bo w przeciwnym razie wychodzą straszne cyrki.

*

Offline Gargi

  • **
  • 64
    • Zobacz profil
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2019, 15:24:46 »
Ciekawy artykuł! Zaciekawił mnie też ten ShellNes, czy jest jakiś osobny wątek na ten temat bo mam pytanie, czy kto używał.