Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 20, 2019, 13:41:19 »
Jeśli już naprawdę zamierzacie kupić to podpowiem troszkę w temacie bo importuję od naszych dalekowschodnich przyjaciół  ;)

Jedyna szansa na ominięcie VAT i cła to wysyłka przez Chungwa Post / EMS. Usługodawcy tacy jak DHL, UPS czy TNT równa się zatrzymanie paczki w urzędzie celnym na 100%

Kupując na firmę płaci się VAT przy wprowadzeniu towaru do kraju po czym odbija ten VAT w miesięcznym rozliczeniu. W konsekwencji poza papierologią pieniążki się zgadzają.

Cło na plastikowe obudowy w moim domyśle będzie wynosić 0% ale dla pewności trzeba popatrzeć w ISZTAR i wyszukać po kodzie. Tutaj aby było łatwiej warto dopytać dostawcę o kod produktu.

Można wszystko powyższe ominąć kupując towar w ramach próbek. Wtedy oznaczone jako samples z niewielką wartością przechodzą bez żadnych zbędnych zapytań ze strony urzędu celnego. Musi to jednak być mała przesyłka, przy 1000 sztuk tego gabarytu obudów trudno mówić o próbkach.

Poza tym dostawcy z państwa środka z uśmiechem pójdą na rękę i zaniżą wartość na fakturze tak aby opłaty celne wyszły niższe. To dobra opcja przy zamawianiu prywatnie, ale przy braniu na firmę trzeba skrupulatnie dopilnować żeby faktura zgadzała się z deklarowaną wartością na przesyłce bo w przeciwnym razie wychodzą straszne cyrki.

*

Offline Gargi

• **
  • 69
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2019, 15:24:46 »
Ciekawy artykuł! Zaciekawił mnie też ten ShellNes, czy jest jakiś osobny wątek na ten temat bo mam pytanie, czy kto używał.

*

Offline daf

• 1124
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2019, 15:18:12 »
I co, poruszamy ten temat dalej? Kupujemy, zamawiamy? Ja nadal chętny.

*

Offline MWK

• 841
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2019, 13:16:57 »
Ja podtrzymuję to, co pisałem 3 posty wyżej - zamiast robić większe zamówienie i oszczędzać 50 centów na sztuce ALE narażać się na VAT/CŁO to uważam, że każdy może sobie indywidualnie w fajnej cenie kupić te 10 czy 20 sztuk bezpośrednio i bez ryzyka.

Swego czasu drążyłem temat kontaktując się z kilkoma sprzedawcami, nie tylko w kwestii jakiejś zniżki na większą ilość, ale również apropo tego "logo" na kartridżach... to ku*wa nie ma najmniejszego sensu, Ci z "Mindkids" mogą nam zrobić bez logo lub nawet z własnym logo ale dopiero od ilości 1000+ (wszystkie w jednym kolorze co akurat rozumiem bo jakby robili jedną partię to z jednego wsypu) i do tego w jakichś horrendalnych cenach za sztukę, natomiast tamta reszta to albo w ogóle nie odpisuje albo robi to tak połamaną angierszczyzną, że totalnie nie da się z nimi dogadać, ALE generalnie wszystkie obudowy mają ten znaczek i nic na to nie poradzimy.

Polecam dwie poniższe "aukcje", najlepsze ceny w stosunku do ilości a i często pojawiają się tam okresowe rabaty nawet do 25%

>> https://www.aliexpress.com/item/10PCS-Replacement-Game-Cartridge-For-NES-FC-8-bit-game-card-Shell-For-Japanese-version/32868570666.html

>> https://www.aliexpress.com/item/20PCS-For-Nintendo-FC-Shell-Gaming-Card-box-case-cover-Game-Cartridge-Replacement-Plastic-Japanese-version/32870227192.html