SEGA Master System i Mega Drive (TecToy)
« dnia: Sierpień 10, 2018, 22:16:04 »
Jak pewnie niektórzy z was wiedzą, że od początku lipca jestem na praktykach w Brazylii.

Odwlekałem temat już jakiś czas ale w końcu przyszła pora by znaleźć czas pomiędzy praktykami zawodowymi i przekazać wam to czego dowiedziałem się o miejscowych konsolach Segi. Do rzeczy: dostępne są tutaj nowe konsole Segi - zarówno mega drive jak i master system

Mega Drive:
-Cena: ~380 zł (cena ze strony TecToy z promocją)
-Jeden przewodowy, trójprzyciskowy kontroler
-Działające gniazdo na kardriże (nie kompatybilne z :Eternal Champions, Sonic & Knuckles Lock-on, Sonic 3, Super Street Fighter II, Virtua Racing)
-Gniazdo na karty micro SD + karta 8GB
-Wbudowane 22 gry (prawdopodobnie na karcie SD): ALEX KIDD IN THE ENCHANTED CASTLE , ALIEN STORM, ALTERED BEAST, ARROW FLASH, BONANZA BROTHERS, COLUMNS, COLLUMMS III: REVENGE OF COLUMNS, COMIX ZONE, CRYSTAL´S PONY TALE, E-SWAT, FATAL LABYRINTH, FLICKY, GAIN GROUND, GOLDEN AXE, GOLDEN AXE 3, JEWEL MASTER, KID CHAMELEON, LAST BATTLE, WORLD CHAMPIONSHIP SOCCER, SHADOW DANCER, SHINOBI 3, SONIC 3
-Konsola wyświetla obraz "PAL-M" poprzez wyjścia kompozytowe
-Jeśli komuś zależy to chyba można  za pewną opłatą rozszerzyć listę gier do 594

Master System:
-Cena: ~210zł (ta sama sytuacja co z ceną Mega Drive'a)
-Dwa kontrolery sześcioprzyciskowe wzorowane na tych od Mega Drive'a
-Wbudowane 132 gry (listę załączam w formie screenów)
-Brak gniazda na kardridże

Jeśli chodzi o kwestię transportu ewentualnych zamówień do Polski to  oczywiście opakowałbym konsole w miarę możliwości bezpiecznie i wysłał do kraju w jaki sposób by sobie tego zamawiający zażyczyli. Oczywiście im szybciej podejmiecie decyzję tym lepiej ponieważ ja zostaję w Brazylii do 29 sierpnia, a trzeba też doliczyć czas na ewentualną wysyłkę. W skrajnych przypadkach moi współlokatorzy mogą wysłać paczkę po moim wylocie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2018, 00:31:31 wysłana przez Blade.zzn »

*

Offline dziat

• 932
Odp: SEGA Master System i Mega Drive (TecToy)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2018, 18:11:25 »
Dzięki Blade za wyczerpujący raport! Master System nie ma kart SD, tak? A Mega Drive jest kompatybilny z Sega Mega CD i 32x?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2018, 19:41:11 »
Master System nie ma wejścia na karty pamięci. Co do Mega Drive'a nie pomyślałem wcześniej o poszukaniu informacji o akcesoriach ale w FAQ znalazłem info, że Game Genie, Mega Cd, Power Base Converter, 32x, Multitap, Mega Mouse itp nie działają.  TecToy produkował na przestrzeni lat wiele różnych modeli, także takie obsługujące  te akcesoria. Z drugiej strony były też takie bez gniazda na kardridże.

Nie wiem czy to wideo przedstawia dokładnie tę wersję Mega Drive'a, która jest teraz w sprzedaży ale całkiem możliwe, że tak jest

*

Offline dziat

• 932
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2018, 17:33:28 »
Blade, ja chcę tego Mega Drive z dodatkowym padem, ale finansowo jestem kasztanem w tym miesiącu. Dasz mi znać ile wyniesie przesyłka? A ja Ci napiszę czy na pewno biere ;)

*

Offline daf

• 1003
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2018, 18:18:49 »
Również dziękuję za super temat i ofertę, Blade. Ja początkowo byłem zainteresowany (pisałem Ci o tym na żerańskim), ale w chwili obecnej jednak dziękuję za ofertę, nie skorzystam. Powód - inne wydatki (szczerze - myślałem, że konsola będzie trochę tańsza), a swoją dolę na głupoty ostatnio już wydałem. xD

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2018, 05:42:06 »
Zapytałem kolegów i z braku znajomości dokładnych wymiarów uznałem, że wysyłana paczka będzie miała  40x40x20 i będzie ważyła 2kg. Najtańsza opcja, która powinna dotrzeć w 12-16dni kosztowałaby około 170 zł.  W przypadku jednej konsoli to waga przesadzona ale jednak.  Współlokatorzy  mówią, że poniżej  100 zł się nie zejdzie z ceną wysyłki

*

Offline dziat

• 932
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2018, 12:47:44 »
O kurde...To ja jednak podziękuję Blade, nie stać mnie :(