Co ostatnio przeszliście??
*

Offline Krisuroku

• 244
  • くりすろく
    • Krisuroku Mapping Site
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 07, 2018, 20:41:24 »
Gratki Preki ^_^

*

Offline yojc

• **
  • 32
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 15, 2018, 06:33:57 »

Back To The Future...

Gra gówniana, ale skłamałbym mówiąc że się nie wciągnąłem. :P

*

Offline yojc

• **
  • 32
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 06, 2019, 09:19:11 »
Ooze z Action 52... Nie chcę nawet wiedzieć, ile godzin mi to zajęło.

A teraz dawać mi moje $104000. :P

*

Offline daf

• 1042
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 08, 2019, 20:32:11 »
O, to ciekawa akcja z tym zdjęciem. Nie słyszałem o tym wcześniej, nawet nie wiedziałem, że jakąś grę z tej składanki ta się skończyć. ;) Wiecie czy była jakaś nagroda, czy coś w ten deseń, czy to tylko taki easter egg? "Aaale to fajna... Fajna niespodzianka".

*

Offline yojc

• **
  • 32
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 09, 2019, 07:19:37 »
Historia jest trochę zagmatwana.

Część źródeł twierdzi, że w instrukcji od Action 52 był oficjalnie ogłoszony konkurs z główną nagrodą $104000 ($52000 w kasie, pozostała wartość nagrody to jakieś szkolenia). Natomiast ja nic takiego nie widzę: https://www.taringa.net/+imagenes/manual-original-action-52-nintendo-nes_icj6v - może była jeszcze jakaś osobna ulotka z tym? Z drugiej strony, taki konkurs byłby zapewne reklamowany też na pudełku z grą, a na zdjęciach które widziałem tam również ani słowa... No chyba, że ogłosili go już po wypuszczeniu gry do sklepów? Generalnie informacji o tym jest jak na lekarstwo.
Wg TCRF, pierwsza osoba która która miałaby ukończyć poziom 5, zobaczyć powyższy screen, zrobić zdjęcie i przesłać je na wskazany adres miała dostać nagrodę. Są z tym 2 pewnie niuanse: Action 52 rev. A ma wiele gier zbugowanych i niedających się przejść, i Ooze jest jednym z nich (tylko dwie pierwsze plansze działają). Natomiast Rev. B nie ma 5 poziomów, a 6... (no i jeden ukryty, nieużywany, dostępny po wpisaniu kodu Game Genie - co ciekawe, podpisany jako poziom numer 8, gdzie zgubili siódmy?). Niemniej, grę się przejść da i screen z kodem (który zawsze jest ten sam) się pokazuje.

//edit:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2019, 07:35:55 wysłana przez yojc »

*

Offline daf

• 1042
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 09, 2019, 07:59:44 »
Dzięki za info i research. ;) Strasznie trefna ta historyjka, śmiem wątpić, że ktoś w ogóle powąchał ten geld. Ale dobre są takie motywy, podobnie jak ten z Treasure Master (tylko tam to wszystko było oficjalnie).

PS. A jaka świetna i skomplikowana instrukcja jest do tej gry - http://k39.kn3.net/291D725D8.jpg - "Avoid the green oooze", haha. Nawet tytuł ciężko im napisać było poprawnie. ;)

*

Offline yojc

• **
  • 32
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 27, 2019, 09:05:18 »
Fantastic Dizzy, w wersjach NES (Red) oraz Mega Drive. Nie jestem zbyt wielkim fanem Dizzyego, ale ta gra to poezja.

Zostało jeszcze obczaić wersję z Segi Master System, ale niestety na konsoli NTSC się wykrzacza... Muszę się przyjrzeć jak się dorabia do Mega Drive przełącznik od regionu konsoli, bo to podobno bardzo proste.

No i ewentualnie jeszcze przejść Dizzy w wersji Blue, ale nie wiem, czy mam tyle cierpliwości :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2019, 09:07:07 wysłana przez yojc »

*

Offline yojc

• **
  • 32
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 04, 2019, 07:33:14 »
Superman na Nintendo N64, najwyższy poziom trudności (inaczej gra nie daje dostępu do ostatnich dwóch misji). Żeby nie było za nudno, to grę przeszedłem z aktywnym glitchem.
Podczas końcówki ostatniej misji kamera zaczyna się oddalać i przybliżać (to było zamierzone). Ten efekt zostaje aktywny dopóki nie zresetujesz konsoli... więc przeszedłem tak całą grę. Jak się okazuje, efekty glitcha się stackują, i po przejściu gry po raz drugi jest... ciekawie! Kamera tak bardzo się przybliża, że aż się obraz odwraca do góry nogami :D Na wideo w 3:55:50.

PS. Polubiłem tę grę. Klasyczny przypadek "so bad it's good".

*

Offline yojc

• **
  • 32
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 06, 2019, 11:35:42 »
Super Contra X...

https://www.twitch.tv/videos/389889753

Jestem bliski stwierdzenia, że to platformówka z najgorszym sterowaniem na NESa. Stale zjada inputy, kolizje działają jak chcą... Nawet passwordy nie działają jak powinny, bo po jednym z poziomów gra go nie daje. Udało mi się też grę zawiesić na ostatnim bossie. Pełen zestaw :D

*

Offline Preki

• 142
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 06, 2019, 11:46:57 »
yojc, podziwiam Cię za te katowanie crapów :D moje nerwy by tego nie wytrzymały.

*

Offline MWK

• 727
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 09, 2019, 00:05:27 »
yojc, szanuję!
Ja też bardzo lubię Super Contre X, ale chyba nigdy nie dam rady tak na serio poważnie do niej zasiąść, ponieważ zawsze najdalej po kilkunastu minutach zwyczajnie tracę cierpliwość 8)