*

Offline Preki

• **
  • 85
  • Let's attack aggressively!
Odp: [SPRZEDAM] Famicomy Classic AV mod KOMPLET █▬█ █ ▀█▀! ! !
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2018, 09:22:57 »
Tym razem nie odpuszczę ;)

@MWK, jeśli chodzi o naklejkę, to bardziej zależałoby mi na wiernej reprodukcji oryginału, a nie takich bajerach jak w temacie który podałeś.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2018, 09:26:26 wysłana przez Preki »
Szalony fan Contry - i tyle w temacie.

« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 31, 2018, 14:18:12 »
Chcę jeszcze podbić temat z 1 rzeczą którą też dodałem do opisu:

WAŻNE TECHNICZNE INFO!!!
Niektóre modele Famicomów Classic mają fabrycznie źle wykonane skosy w D-padzie dlatego żeby działały to trzeba najczęściej kierunek skosów (lewo-góra, dół-góra itd.) wciskać mocniej. To jest problem fabryczny niektórych modeli i sam to kiedyś potwierdził Sylwester dic-sc7. Obecnie niestety nie wiem jak to podrasować ale jednym z rozwiązań jest delikatne odkręcenie śrub przy D-padzie które wygląda na to, że trochę naprawia problem. Można też trochę kombinować na własną rekę jak właśnie odkręcenie/dokręcenie różnych śrub, podmiana gumek na inne itp. Oficjalnie wszystkie kontrolery w konsolach są w 100% sprawne (jeżeli działają wszystkie 4 kierunki czyli góra, dół, lewo, prawo) i tym nie ma co się przejmować

« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2018, 11:54:05 »
Promocyjna sztuka wyprzedana zatem zostały same zwyczajne sztuki jakby co i jeszcze prywatnie tak informuję, że chcę się ich szybko pozbyć bo w wuj miejsca zajmują

Zainteresowanych proszę o przeczytanie całego opisu i kontakt. Wszyscy kupujący mogą pisać w temacie komentarze, opinie i sugestie dobre i złe a jeżeli są ewidentne problemy ze sprzętem i coś jest nie halo to najpierw proszę o prywatny kontakt

« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2018, 19:19:26 »
https://www.olx.pl/oferta/zestaw-naklejek-na-konsole-famicom-CID99-IDmHRYA.html#319ca1de32

............................................................

*

Offline machbed

• *
  • 19
  • Elektryk za dychę
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2018, 23:47:09 »
Oryginalne? Rozumiem, że ma dokumentację do tego, że to jest wyprodukowane przez Nintendo?
Rozumiem, że części OEM do czegokolwiek są zawsze drogie, bo wychodzi to od podwykonawcy, gdzie ma bardziej rygorystyczną kontrolę jakości, niż zamiennik z logiem ów producenta zamienników, potem przechodzi pod manufakturę, pod marką, której jest sprzedawana i oni też chcą na tym zarobić.
Ale... Półtorej stówy za kilka nalepek?
Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.

« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2018, 00:19:12 »
Najczęściej zapomnij o jakiejkolwiek specyfikacji technicznej kupując od polaczków xD . Właśnie chciałem poruszyć ten temat bo z tego co widzę to.... czy to są najbardziej zwyczajne naklejki na papierze kolorowym samoprzylepnym z folią ochronną?? Przecież jest nawet kilku drukarzy zawodowych na forum i mogą się wypowiedzieć. Jeżeli się nie mylę i jeżeli to jest to co myślę to takie coś można zlecić za zrobienie za 10% ceny??

*

Offline Preki

• **
  • 85
  • Let's attack aggressively!
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 05, 2018, 00:22:59 »
Jeżeli się nie mylę i jeżeli to jest to co myślę to takie coś można zlecić za zrobienie za 10% ceny??
Oczywiście, że można. Skontaktowałem się z gościem z Retrokliniki, którego polecał Yerzmyey w innym temacie na forum. Cena - koło 20 złoty.
Szalony fan Contry - i tyle w temacie.

*

Offline MWK

• 567
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2018, 01:42:20 »
Na moje oko to jakieś samoprzylepne metalizowane folie. Jest tego od groma rodzajów w sprzedaży więc trzeaby się zwyczajnie rozejrzeć/popytać.
Wycięcie to najmniejszy problem, potrzeba tylko zdjąć dokładny pomiar i mieć na zapleczu jakiś konkretny ploter tnący.
Kwestia jedynie nadruku jeśli typ to trzaskał na cyfrze/laserze to "krzyżyk na drogę" ale jak zrobił sitko to powinno dawać radę.
Pozostałe naklejki, te z krzaczkami, to sobie każdy może w domu wydrukować.
Cena to absurd ale dopóki nie widać konkurencji to można sobie za to wołać ile się komu podoba.

Niestety nie mam w domu staruszka Famicoma a nie jestem w stanie odtworzyć sobie tego z pamięci, ale czy przypadkiem oryginalne joypady nie miały tych tych grawerowanych/ciętych laserem na jakimś cieniutkim laminacie?
Chociaż z drugiej strony średnio by im się to opłacało na masową skalę.
Następnym razem muszę się temu dokładnie przyglądnąć.
Stawiam na to co pisałem na początku czyli jakieś metalizowane podłoże + sitodruk + wykrojnik i można tłuc tego miliony za grosze (jednostkowo rzecz jasna).
Te z OLX na 100% oryginałami nie są, zapewniam Was 8)

edit:: MaarioS, czy możesz zaktualizować temat, proszę? Jestem ciekaw czy coś Ci jeszcze zostało. Thx
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2018, 01:45:09 wysłana przez MWK »

« Odpowiedź #23 dnia: Luty 16, 2018, 01:57:50 »
Ogólnie to kilka konsol już poszło ale spokojnie, mam jeszcze zapas nieprzerobionych konsol które teraz czekają na części, zatem konsole będą przez większość czasu dostępne. Nawet jeśli się skończą to na razie cyklicznie jakieś konsole importuję, cena jeszcze dalej zostaje taka sama. Temat pozostawiam otwarty przez cały czas i kto jest zainteresowany to wystarczy napisać a szczegóły się ustali. Dokładnie teraz to tak jak mówiłem, część konsol czeka na odnowienie i przerobienie bo czeka na części ale to jest kwestia kilka tygodni maximum ;)

*

Offline MWK

• 567
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2018, 23:54:38 »
[krótki fullow-up do mojej poprzedniej wypowiedzi]
O i rozpracowałem typka 8)
Sprzedawał za 150zł? 160zł? a tu bezpośrednio od producenta za $20 z wysyłką HAHA
>> https://retroraiderjapan.weebly.com/store/p159/Famicom_decal_%2F_controller_restoration_kit_V2_-_Brushed_metal_finish.html