Mam do sprzedania Famicomy Classic (pierwsza wersja) przerobione na AV!!! Koniec z kiczowym japońskim RFem który w Europie prawie nigdzie nie działa!

Konsole zostały przerobione podmieniając jeden z przełączników (TV<->GAME) który jest prawdę mówiąc tyle co kompletnie zbędny na wejście jack 3.5mm. Zero wycinania ani żadnej modyfikacji obudowy! Przeróbka jest zatem w 100% odwracalna (jeżeli ktokolwiek by to chciał kiedyś odwrócić rzecz jasna)! Przeróbka została wzorowana na torze video nowszego modelu New Famicom AV! Mało tego, w przeróbce zostały dodatkowo zlikwidowane zakłócenia typowe dla starego Famicoma!!!

Dodatkowo wykorzystując tą modyfikację AV to stary port RF nadal działa i to tym razem dodatkowo bez żadnych zakłóceń!

Wszystkie konsole są w stanie co najmniej dobrym!

W rzeczywistości sygnał RF może nie działać prawidłowo albo wcale w niektórych konsolach ale sygnał AV nadal działa idealnie we wszystkich konsolach i wszystko jest sprawdzane pod tym kątem!!!

PORÓWNANIE OBRAZU Z FAMICOMEM AV:

LISTA ZMIAN:
✔obudowa zregenerowana do koloru białego/kremowego (NIEMALOWANA!)
✔modyfikacja konsoli na sygnał AV za pomocą małego PCB adaptera z jack 3.5mm (lewy głośnik=video, prawy głośnik=audio)
✔likwidacja zakłóceń
✔gumki w controllerach niedziałające/trefne zostały podmienione na nowe
✔3 przezroczyste naklejki stare/wytarte na konsoli zostały usunięte i wymienione na nowe

W zestawie wliczone jest: konsola Famicom Classic AV mod+kabel cinch<->jack+mocny zasilacz 9V 2A!

CENA ZA CAŁOŚĆ:
300PLN (WYSYŁKA NA CAŁĄ POLSKĘ)
290PLN (ODBIÓR OSOBISTY W STOLNICY)

Stan konsol za dzień dzisiejszy: DOSTĘPNE (pisać prywatną wiadomość do ustalenia szczegółów)

W razie potrzeby to również istnieje opcja na dodatkowe modyfikacje konsoli na życzenie kupującego (dioda LED, przedłużenie kabli controllerów itd.) za dopłatę. Szczegóły na priv

Jeżeli z jakiegoś powodu coś się zawali/odłączy czy wuj wie co się stanie to udzielam techniczny support przez 3 miesiące i darmową naprawę za odesłanie (nie pokrywając kosztów wysyłki)

Kontakt:
forumowe PW
mail: boss.maarios@gmail.com

WAŻNE TECHNICZNE INFO!!!
Niektóre modele Famicomów Classic mają fabrycznie źle wykonane skosy w D-padzie dlatego żeby działały to trzeba najczęściej kierunek skosów (lewo-góra, dół-góra itd.) wciskać mocniej. To jest problem fabryczny niektórych modeli i sam to kiedyś potwierdził Sylwester dic-sc7. Obecnie niestety nie wiem jak to podrasować ale jednym z rozwiązań jest delikatne odkręcenie śrub przy D-padzie które wygląda na to, że trochę naprawia problem. Można też trochę kombinować na własną rekę jak właśnie odkręcenie/dokręcenie różnych śrub, podmiana gumek na inne itp. Oficjalnie wszystkie kontrolery w konsolach są w 100% sprawne (jeżeli działają wszystkie 4 kierunki czyli góra, dół, lewo, prawo) i tym nie ma co się przejmować

================================================
DODATKOWE SERWISY
================================================

Jeżeli ktoś ma swojego Famicoma i chce go przerobić to może mi go dać/wysłać na serwis. Oferuję:

-modyfikacja AV + kabel jack<->cinch: 100PLN
-wybielanie (lampą UV BEZ ŻADNEGO MALOWANIA!!!): 50PLN
-wszystko razem czyli modyfikacja AV + kabel jack<->cinch + wybielanie: 120PLN

---------------------------------------------------------------
Konsole z 25.09.2017

Podbitka tematu 30.01.2018

PROMOCJA!!!
Jest jeszcze dodatkowo konsola poniżej. Ta sztuka była ewidentnie w najgorszym stanie, trochę potargana ale nadal udało się zregenerować wszystko do przyzwoitego poziomu i sam jestem pod wrażeniem. Stan całej konsoli jest akceptowalny w porównaniu do innych konsol które są w stanie co najmniej dobrym ale nadal konsola jest cała i w pełni funkcjonalna. Za tą sztukę oferuję PROMOCJĘ czyli 250PLN z wliczoną wysyłką na całą PL! Dobra okazja dla kogoś komu nie zależy na idealnym stanie wizualnym!

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2018, 22:02:45 wysłana przez MaarioS, The »

*

Offline MWK

• 655
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: [SPRZEDAM] Famicomy Classic AV mod KOMPLET █▬█ █ ▀█▀! ! !
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2017, 00:20:08 »
Łolaboga! Kupujcie ludziska! Mega fajna okazja!

MaarioS, napisz jeszcze proszę w jakim stanie są joypady i czy nie są styrane?

Jak nie będzie chętnych to pie*dole ja biorę jedną... nawet jak ma mi leżeć przez najbliższe 7 lat 8)

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2017, 00:27:45 »
Stan zewnętrzny- wszędzie co najmniej dobry. Stan wewnętrzny/funkcjonalny-niektóre są trochę zużyte ale zrobiłem tak, że wnętrza poprzekładałem żeby wszędzie player 1 działał całkiem dobrze. To są mimo wszystko controllery 30+ lat czyli zawsze coś nie będzie super cacy zatem jak ktoś chce mieć w 100% idealne joypady to powinien kupić albo sprowadzić wewnętrzne gumki
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2017, 00:29:17 wysłana przez MaarioS »

*

Offline MWK

• 655
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2017, 00:49:20 »
Nie no, to wiadoma rzecz, ale taki detal jak gumki to teraz można za kilka dolców z alibaby kupić cały worek i mieć na zapas. Grunt, że technicznie wszystko gra.

A dlaczego zdecydowałeś się na takie rozwiązanie, aby zainstalować całość pod jacka 3,5mm? Czy nie cierpi na tym fonia? Jak z żywotnością takiego wtyku?

Dzięki za odpowiedzi 8)

*

Offline daf

• 996
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2017, 07:57:54 »
Ja już jedną sztukę zaklepałem. Tak jak się umówiliśmy - weź ją MaarioS do Grudziądza. Bierę na 99%. Może Ty MWK też byś od razu u mnie odebrał, jeżeli byś się zdecydował? ;)

« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2017, 10:57:23 »
Przerobilem na jacka ze wzgledu na ograniczone miejsce. Wtyk dobrze siedzi w srodku i nie ma zadnych zaklocen miedzy sygnalami

« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2017, 15:19:33 »
Kurde Maarios,
a czy mógłbyś tak usprawnić mojego Famicoma?

« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2017, 15:52:37 »
Da się, mogę zrobić również serwis AV mod i odwracania żółci ;)

« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2017, 16:21:59 »
AKTUALNIE WSZYSTKIE ZAJĘTE/SPRZEDANE! Jak pojawi się nowy to dam znać

*

Offline Preki

• 124
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2017, 21:21:37 »
No cóż, nie załapałem się, to było do przewidzenia. Ale tak to jest gdy mam ważniejszy wydatek przed sobą (kupno nowego kompa). Czekam na nową "dostawę" tym bardziej, że z odbiorem osobistym nie powinno być problemu.

*

Offline Gargi

• **
  • 56
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2017, 23:10:55 »
Hej. 260zł to była cena za 1 szt czy za zestaw 3 konsol?

« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2017, 23:16:15 »
Oczywiście że za 1

Ile będzie potencjalnych chętnych?? Następnym razem mogę sprowadzić więcej

*

Offline MWK

• 655
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2017, 00:37:41 »
Przerobilem na jacka ze wzgledu na ograniczone miejsce. Wtyk dobrze siedzi w srodku i nie ma zadnych zaklocen miedzy sygnalami

Roger. Tak tylko z ciekawości zapytałem, bo kiedyś widziałem taką modyfikację i zastanawiałem się czy to właśnie z niej korzystałeś (byłem ciekaw rezultatów) >> http://vaot.mydns.jp/fc/fcav.htm

Może Ty MWK też byś od razu u mnie odebrał, jeżeli byś się zdecydował? ;)

Nie DAF, dzięki ale ja się ustawiam na końcu kolejeczki, awaryjnie, w razie gdyby ludziki pogardzili, bo jeśli będą bardziej potrzebujacy ode mnie (a z obrotu sytuacji widać wyraźnie, że są, lol), to lepiej aby ktoś inny sobie to nabył i grał, ja mam Bestię oraz wystarczającą ilość Pegasusopodobnych 8)

edit:: MaarioS, a czysto teoretycznie, czy byłbyś na tyle kozak, aby podjąć się zainstalowania Hi-Def NES w Famicomie AV ? 8)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2017, 00:41:08 wysłana przez MWK »

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2018, 17:13:23 »
Podbitka tematu 30.01.2018 i zaktualizowany opis!! Miałem to zrobić bardziej zaraz po nowym roku ale grzebanie nad tym wszystkim trwało dłużej niż myślałem i przekładałem temat. Zainteresowanych proszę o kontakt i informację czy chcą konsolę zwyczajną czy promocyjną

edit:: MaarioS, a czysto teoretycznie, czy byłbyś na tyle kozak, aby podjąć się zainstalowania Hi-Def NES w Famicomie AV ? 8)

Dopiero teraz zauważyłem tą odpowiedź. Nie widzę w tym żadnego problemu, RGB mod już zrobiłem w New Famicom AV i z tego co widziałem to mod NES HDMI nadal mógłbym zrobić w Famicomie AV i przeróbka wygląda bardzo podobnie do RGB. Sądzę że można to nawet zrobić w Famicomie Classic i powinno działać tak samo
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2018, 17:18:11 wysłana przez MaarioS »

*

Offline MWK

• 655
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2018, 22:50:01 »
No to kozak MaarioS, dzięki za info, jak kiedyś sprzedam nerkę (albo dolarek spadnie do 2zł hehe) i kupię sobie AVke + kit Hi-Def NES to będę wiedział do kogo uderzyć 8)

Ludzie kupujcie! Taki sprzęt za taką cene to marzenie!
A tą naklejką na Famicoma to się nie ma co martwić, jakiś czas temu Yerzmyey dał namiar do człowieka, który jest w stanie solidny frontplate zrobić. Polecam.