*

Offline MWK

• 666
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Allegro [BREAKING NEWS]
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 11, 2018, 03:19:33 »
Gustlik, tym razem po Tobie posprzątałem, ale na przyszłość oprócz linek dodawaj proszę do każdych wypowiedzi w tym temacie również screenshot, to wymagane aby temat był czytelny wraz z upływem czasu. Dziękuję.

« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 12, 2018, 17:40:08 »
@MWK - oki, pouczenie przyjęte :)

Chamówą jest to, że koleś ewidentnie reklamuje tego begazuza jako mini SNESa, a jakiś nieogarnięty Sebix pewnie da się na to nabrać.

« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 12, 2018, 18:15:39 »
Chamówą jest to, że koleś ewidentnie reklamuje tego begazuza jako mini SNESa, a jakiś nieogarnięty Sebix pewnie da się na to nabrać.

no ale przecież podróbki konsol istniały od zawsze a przede wszystkim sprzętu od Nintendo i to nie jest żadna nowość, to jest tylko kwestia czasu i mnie to wcale nie dziwi. Przecież wystarczy spojrzeć kilka sekund w google i zobaczyć oryginał SNES mini, chociaż nie... wystarczy spojrzeć na inne aukcje obok na allegro i zobaczyć oryginał Super Nintendo mini i porównać i różnicę przecież widać z odległości 5km, na dodatek jeżeli cena jest sążnym -80% od innych aukcji to to powinno od razu dawać domyślenia, że coś jest trochę nie halo.  Kto jest "typowym Januszem" to nawet mi go nie szkoda jeżeli się na to na tnie i myśli, że przed chwilą kupił "ORYGINAŁ SPRZĘT", dlatego polecam skończyć podstawówkę

« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 13, 2018, 03:10:02 »
no ale przecież podróbki konsol istniały od zawsze a przede wszystkim sprzętu od Nintendo i to nie jest żadna nowość, to jest tylko kwestia czasu i mnie to wcale nie dziwi. Przecież wystarczy spojrzeć kilka sekund w google i zobaczyć oryginał SNES mini, chociaż nie... wystarczy spojrzeć na inne aukcje obok na allegro i zobaczyć oryginał Super Nintendo mini i porównać i różnicę przecież widać z odległości 5km, na dodatek jeżeli cena jest sążnym -80% od innych aukcji to to powinno od razu dawać domyślenia, że coś jest trochę nie halo.  Kto jest "typowym Januszem" to nawet mi go nie szkoda jeżeli się na to na tnie i myśli, że przed chwilą kupił "ORYGINAŁ SPRZĘT", dlatego polecam skończyć podstawówkę

Fakt faktem pamiętam sytuację, jak kolega chwalił się, że dostanie Playstation na urodziny od babci, a ta kupiła mu POLYSTATION - rozczarowanie poziom mistrz. Z drugiej strony jak ktoś chciałby się przypierdzielić, to za takie numery jak sprzedawanie podróbek reklamowanych jako oryginały są bagiety (art. 134§1 k.w., karane jest też podżeganie i pomocnictwo) - oczywiście jeżeli ktoś ewidentnie leci w kulki - w/w przypadek się raczej w to nie łapie, choć nabrać się jakiś cymbał może.

A jeżeli już jesteśmy przy wyrobach SNESo-podobnych:
http://allegro.pl/konsola-8-bit-pegasus-klon-nes-i7215261223.html

Ewidentnie SP-60. Za bezcen - niewiele czasu zostało.

« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 13, 2018, 10:57:32 »
Fakt faktem pamiętam sytuację, jak kolega chwalił się, że dostanie Playstation na urodziny od babci, a ta kupiła mu POLYSTATION - rozczarowanie poziom mistrz.

Hahahahah dobre :D

*

Offline Roben

• Kraniarz
  • 615
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 17, 2018, 14:31:39 »
W ogóle to mam pytanie bo z reguły na przestrzeni sprzedawania klonów raczej nikt mocno nie dawał jebania o Pegasusa, ze względu na wprowadzony ustrój i mnóstwo poprawek w prawie co do legalności oprogramowania. Jak ma się to na dzisiejsze czasu ściagania pierwiastków neurotoksycznych oraz nowotworowych klonów? Poważni bazarowcy mogą mieć bagiete za to?

« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 17, 2018, 14:41:55 »
Nawet nie wiem jak mam odpowiedzieć na te pytanie, z obserwacji wynika, że nic a nic się nie zmieniło a wpierdziel od polskiego FBI tak samo jak mogłeś dostać wtedy to tak samo teraz możesz dostać chociażby za brzydki ryj. Nie wiem co chcesz dokładnie zrobić ale nowotworowe klony normalnie są sprzedawane do teraz, czy dostają za to kary to mnie nie pytaj bo nie wiem tylko ich się spytaj

« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 17, 2018, 21:18:09 »
W ogóle to mam pytanie bo z reguły na przestrzeni sprzedawania klonów raczej nikt mocno nie dawał jebania o Pegasusa, ze względu na wprowadzony ustrój i mnóstwo poprawek w prawie co do legalności oprogramowania. Jak ma się to na dzisiejsze czasu ściagania pierwiastków neurotoksycznych oraz nowotworowych klonów? Poważni bazarowcy mogą mieć bagiete za to?

Dyrektywa 2009/48/WE Parlamentu Europejskiego i Rady określa normy tylko i wyłącznie dla zabawek i produktów dla dzieci - jeżeli begazuz jest importowany przez podmiot, który nie zajmuje się obrotem zabawek, problemu być nie powinno, chociaż różnie to może być - od końca lutego trwa akcja przeciwko KAS i UOKiK przeciwko toksycznym zabawkom, więc trzeba uważać, co się zamawia. Bagietę można mieć za import ewidentnych podróbek, jak np. chamskie podróby z napisem NINTENDO, które ewidentnie są stworzone tak, by sprawiać wrażenie oryginału. Patent na Fami wygasł w 2003 roku, więc begazuzy są ok. A za zawartość materiałów rakotwórczych mogą co najwyżej zniszczyć towar - i to wyłącznie wtedy, gdy jest on importowany jako zabawka albo produkt dla dzieci, bo jeśli chodzi o zawartość ftalanów czy innego gówna w produktach dla dorosłych, np. elektronice, AFAIK nie ma żadnego aktu prawnego, który by to regulował.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2018, 21:22:34 wysłana przez Gustlik »

« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 17, 2018, 21:26:53 »
Znowu kompletnie nie rozumiem tego podejścia i jestem bardzo sceptyczny. Są te wszystkie paragrafy od lat ale serio i jasny h@j z tego?? Tamte alleg@wno jak było tak nadal jest zalane od lat tymi rakotwórczymi konsolami a nawet jest tego jeszcze więcej. Ten temat już był walony przez wiele lat i każdy jak zgłaszał aukcje to tym bardziej nic to nie dawało bo przecież serwisy nie mogą se zabierać chlebka. Żadna głupia ustawa nikomu rozumu nie da. Brakuje kolejnej zbędnej prawnej debaty. Jak chcecie się znowu bawić w prawne szmaty prosto z pegasus gry to droga wolna i powodzenia w walce z wiatrakami. Nawet nie rozumiem po co komu te informacje i dokąd ten temat znowu zmierza??
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2018, 21:35:58 wysłana przez MaarioS »

*

Offline Roben

• Kraniarz
  • 615
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 18, 2018, 07:55:54 »
Burchanie cz.2
Ja sie spytałem jak wyglądają regulacje prawne co do klonów
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2018, 22:07:27 wysłana przez MWK »

*

Offline Dred

• 522
  • opos maniak komputerowy
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 18, 2018, 09:17:13 »
szary rynek, niby łamią kopyrajty , ale nikt z tym nic nie robi. trochę jak z dopalaczami ze sklepów internetowych, tylko bardziej na lajcie
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2018, 14:14:50 wysłana przez Dred »

« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 10, 2018, 22:13:15 »
http://allegro.pl/mega-man-7-snes-i7080847834.html
200 zł za gierkę, która i tak idzie z Chin i na aliexpress jest sprzedawana za 7 dolarów z darmową wysyłką. Seems legit. #januszebyznesu

« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 11, 2018, 00:43:49 »
-> allegro.pl

To chyba nawet powinno byc zdjete albo po prostu tych glupich i bezsensownych posrednikow co najmniej powinno sie walic

*

Offline Roben

• Kraniarz
  • 615
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 12, 2018, 06:14:28 »
>SNES
>od producenta
ale kurwa kisne xD

W ogole ciekawi mnie czy idzie gdzieś dostać reprodukcje Megaman X-X3

« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 12, 2018, 14:17:22 »
Wszystkie Megamany SNES najlepiej kupić w wersji japońskiej Rockman bo są popularnie dostępne i tanie, wersje NTSC-US są horendalne a części X2 + X3 w wersji PAL są kompletnie niedostępne (X3 kosztuje chyba ponad 500$ jeżeli się na niego w ogóle trafi). Tych reprodukcji poniżej 10$ absolutnie odradzam kupować i sprowadzać bo najczęściej mają najtańsze niekompatybilne pamięci 3V (SNES jest systemem 5V) które palą konsolę po jakimś czasie i to się potwierdziło