Chō Aniki (Super CD-ROM² - PC Engine)
*

Offline Qurek

• 231
Chō Aniki (Super CD-ROM² - PC Engine)
« dnia: Lipiec 19, 2017, 11:05:08 »
Jak na razie gram na poziomie trudności EASY z prędkością poruszania się 3 (można ją sobie dowolnie regulować), ale z czasem zacznę przechodzić na wyższe poziomy trudności. Wrzucam bo  naprawdę warto poświęcić czas dla tej gry, jest przecudowna, a poznałem ją dzięki Koksowi.

105000

*

Offline Qurek

• 231
Odp: Chō Aniki (Super CD-ROM² - PC Engine)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2019, 14:02:19 »
SZŁAAA DZIEWEEECZKA, DO LASEEECZKA ...
Moje pierwsze zetknięcie z Chou Aniki spowodowało, że od śmiechu ostro rozbolały mnie mięśnie twarzy. Było to również moje pierwsze zetknięcie się z systemem PC-Engine, japońskim odpowiednikiem konsoli TurbograFX-16. Na którymś z Famicomów grał w prezentowany tytuł, nieżyjący już niestety Koks. Gra przykuła mnie swoim bardzo awangardowym, wręcz psychodelicznym uniwersum. Żeby było ciekawiej, ta japońska produkcja posiada jeden bardzo mocny polski akcent. (W filmie od 2:35).
Któregoś dnia prowadząc rozmowę telefoniczną z Sogetsu, dowiedziałem się że podkład muzyczny przygrywający w tle w etapie drugim, a z którego to właśnie toczyliśmy ostrą bekę, to nic innego jak melodia "Szła dzieweczka do laseczka", która jest bardzo popularna i lubiana w japonii. Ahh te kitajce.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2019, 00:08:08 wysłana przez Qurek »