*

Offline żur0

• 613
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« dnia: Kwiecień 08, 2017, 00:42:42 »
Jeśli ktoś ma ochotę, to Amazon za 0,00$ na Kindle udostępnia książkę "The Untold History of Japanese Game Developers Volume 2", przeczytać ją można również za pomocą ich amazonowej apki kindlowej.

Detailed contents listing here: http://www.hardcoregaming101.net/untoldhistory2/untoldhistory2.htm Nearly 400 pages and over 30 interviews, with exclusive content on the history of Japanese games. The origins of Hudson, Masaya's epic robot sagas, Nintendo's funding of a PlayStation RTS, detailed history of Westone Entertainment, and a diverse range of unreleased games. Includes exclusive office layout maps, design documents, and archive photos. In a world first - something no other journalist has dared examine - there's candid discussion on the involvement of Japan's yakuza in the industry. Forewords by Retro Gamer founding editor Martyn Carroll and game history professor Martin Picard.

"Zakupiłem", zdam relację jak przeczytam, jeśli będą jakieś ciekawe kąski to wrzucę z pewnością na naszego fanpage :)

BTW. Zupełnie nie wiedziałem, gdzie dodać taki temat. Wydaje mi się, że to jest jedyne miejsce pod słowo pisane (nie chciałem tego wrzucać w jakieś gruzy, bo jednak bardziej ma to związek z grami). Jeśli, któryś z modów uważa, że to złe miejsce, to niech przeniesie :)
"Dalej nie ma sensu rozmawiać, bo ty przychodzisz i zaczynasz robić politykę, ja nie chcę tu z tobą politykować tylko rozmawiać o tym jak jest. Oczywiście teraz zrobisz ze mnie głupka, bo jesteś wielki polityk, ale ja się nie dam, bo wstaję i mam ciebie i twoje gadki w d... " ~ Lio

*

Offline żur0

• 613
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2017, 16:55:55 »

Na stronie jest już recenzja tego albumu.
"Dalej nie ma sensu rozmawiać, bo ty przychodzisz i zaczynasz robić politykę, ja nie chcę tu z tobą politykować tylko rozmawiać o tym jak jest. Oczywiście teraz zrobisz ze mnie głupka, bo jesteś wielki polityk, ale ja się nie dam, bo wstaję i mam ciebie i twoje gadki w d... " ~ Lio

*

Offline żur0

• 613
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:40:35 »
Odświeżam wątek, bo wydaje mnie się, że co nieco przegapiliśmy. We wrześniu wyszła książka:

W 1990 roku rynek gier wideo należał do Nintendo. Sega była słabnącą firmą z wielkimi aspiracjami. Wtedy na scenę wkroczył Tom Kalinske człowiek, który o grach nie wiedział nic, ale miał rzadki talent do zwyciężania batalii skazanych na porażkę. Oto Dawid postanowił zmierzyć się z Goliatem, a świat zapłonął.
Bezlitosne starcie przerodziło się w globalną wojnę korporacyjną prowadzoną na wielu frontach: od domowych salonów i szkolnych placów, przez sale zarządów, po Kongres Stanów Zjednoczonych. Brat wystąpił przeciwko bratu, dziecko buntowało się przeciw rodzicowi, Mario starł się z Sonikiem, Ameryka ponownie walczyła z Japonią.
Wojny konsolowe to oparta na ponad dwóch setkach wywiadów z byłymi pracownikami wstrząsająca opowieść o przełomie na rynku gier. To także historia o tym, jak skromny, rodzinny człowiek z ponadprzeciętną wyobraźnią zainspirował zespół straceńców do stworzenia interesu wartego 60 miliardów dolarów.

Brzmi doskonale prawda? Po świętach nabywam w pierwszej kolejności, bo niewiele jest w ogóle takich tytułów przetłumaczonych na polski, może jakaś recka na stronę pójdzie czy do gazety. Książka kosztuje około 40 zł i ma 576 stron. No to już wiecie co na prędkości sprawić sobie pod choinkę! :)

*

Offline Roben

• Kraniarz
  • 564
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2017, 09:06:16 »
Mam zamiar właśnie ją zamówić, chyba że uda się ją kupić lokalnie.

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2018, 17:28:27 »
Jestem w trakcie czytania tej książki i niestety jestem rozczarowany.

Mam poczucie, że autor nie pochyla się w ogóle nad grami, a opowiada jedynie o technikach marketingowych, o relacjach ludzi związanych z promocją konsoli, o walce marketingowej. Jest trochę o Sonicu i Mario, ale to wszystko jest bardzo pobieżne.

Można troszkę się ciekawostek podowiadywać, ale to nie jest to czego oczekiwałem, liczyłem jednak na mocniejszy kontekst growy, czytelnik ma poczucie że gry to tam mało znaczący element tej walki. Zresztą nawet jeżeli tak było, to dla mnie, jako gracza jest ich zwyczajnie za mało i czytanie wymyślonych rozmów w taksówce prezesów segi o tym jak się stresują czy prezentacja na targach elektroniki wyjdzie jest takie sobie. Książka wydaje się mocno poszatkowana bez solidnie zarysowanego rdzenia, daty i wydarzenia się mieszają. Czasem czyta się to jak jakąś książkę historyczną a czasem wpadają wątki jak z telenoweli, nie wiem, może taka specyfika gatunku non-ficion, ale coś nie gra z tą książką.

No i wydanie jest beznadziejne, takie nowomodne grafiki jak dla 15latków książka o minecrafcie, w środku zupełnie ok, fajny śmieciowy papier. Cena też nie zachęca, co prawda stron sporo, ale wydaje się zbyt wysoka.

Trudno ostatecznie oceniać póki nie skończę, ale w sumie warto się pochylić, bo nic innego nie jest wydawane o grach.

*

Offline daf

• 956
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2018, 08:54:45 »
Ja ostatnio przeczytałem (mowa o Wojnach konsolowych)i nawet mi się spodobała. Nie zostanie raczej na długo w mojej pamięci, ale miała wg mnie dobre momenty. Skupienie się na pojedynkach marketingowych korporacji to dla mnie akurat plus tematyki tej książki, bo ja akurat na taką się nastawiałem i na taką liczyłem.
Nie było zachowanego ładu chronolicznego wydarzeń, co zawsze mnie trochę dezorientuje i denerwuje, ale dzięki temu dowiedziałem się kilku ciekawostek historycznych na temat Nintendo.
W ogólnym rozrachunku - przystępna lektura, jednak troszkę niepotrzebnie rozciągnięta, przez co trochę nudziła.