*

Offline Preki

• 124
Odp: Glitche
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 20, 2018, 00:16:07 »
Grając w Bombermana trafiłem na coś takiego:

Mając dużo bomb do postawienia można przez krótki czas być tak jakby żywą bombą trzymając przycisk A.  Wiadomo, gdy wybuch trafi na inną bombę to dochodzi do reakcji łańcuchowej, jednak w tym przypadku Bomberman jakimś cudem jest niezniszczalny przez krótki czas, koniec końców i tak ginie od eksplozji. Zresztą widać to na filmiku:

A niebawem sprawdzę to jeszcze na prawdziwym sprzęcie, bo jak zwykle może mieć to wpływ.

« Odpowiedź #31 dnia: Luty 20, 2018, 00:34:55 »
Tak to się zgadza, pierwszy Bomberman jest pełny glitchy i jest nieźle niedopracowany, ten błąd akurat kojarzę i coś takiego też działa na prawdziwym hardware

*

Offline Krisuroku

• 228
  • くりすろく
    • Krisuroku Mapping Site
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 20, 2018, 06:00:47 »
Jak tego glitch'a to się używa najczęściej w bonus stage :P No i z tego co kojarzę to w drugiej części w bonusie też tak robiłem ^_^

*

Offline Preki

• 124
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 20, 2018, 09:25:40 »
Tylko ten glitch nie występuje w Bonus Stage bo... jesteś nieśmiertelny, w tym sęk. To, że bomby wybuchają w reakcji łańcuchowej to normalna mechanika gry.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2018, 03:27:38 wysłana przez MWK »

« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 24, 2018, 02:51:33 »
Dzisiaj podczas ogrywania Blaster Master na Famicomie odpaliła mi się niezła maniana:
Glitchowanie się dźwięku na tym bossie nie jest niczym nowym, ale u mnie odpalił się po kilkudziesięciu sekundach... ending theme :P

*

Offline MWK

• 655
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 24, 2018, 21:42:21 »
Niech zgadnę - odpaliłeś grę przy pomocy KrissKarta?

« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 25, 2018, 07:16:26 »
Dokładnie tak. Podejrzewam jednak (może się mylę), że na innym carcie też dałoby się tak zrobić - na tym filmiku od 2:50 koleś robi glitch z dźwiękiem, ale bez "ending theme". Innym razem też udało mi się zrobić właśnie tą "wersję" sound glitch'a.
A tutaj podobna sytuacja - muzyczka z 8 levela na 2 levelu:

mwk edit:: ale nie cytuj posta, na którego bezpośrednio odpowiadasz, dzięki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2018, 11:54:32 wysłana przez MWK »