Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
*

Offline Mcin

• **
  • 454
Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« dnia: Września 26, 2021, 22:03:17 »
dobra, teraz piszę na spontanie, nie tam jakaś recenzja w konserwie.

Z dzieciaka pamiętam, że ta gra nie wzbudziła większego uznania u mnie i kolegów. ok, mamy znane mordki z serialu, ale "fajność" serialu nijak się miała do gry. Sterowanie takie se, muzyka co najwyżej średnia, zabawa z rozgrywki nijaka. Za gówniaka miałem umiejność przejść Różową, bo jednak łuk robił robotę zasięgiem, no i Czerwonego, bo pokonanie Rity to błahostka... aaa, wspomniałem, że system passwordów jest tak prosty, że bardziej się nie da? Żółta nie dawała i spokoju swoim atakiem, o żesz kurde kto to wymyślił, że najpierw "dźga" za plecami? Niebieski był taki średni, ale gubiły mnie te labirynty. Czarny... myślałem wtedy, że jest jakiś błąd w grze, bo pierwsze platformy mnie rozwalały :P no cóż tyle z pamięci, szczegóły mogły ulec zmianie w procesie...
A teraz... czarny to był najprostszy poziom. Szczególnie, że Złoty był równie prosty co Rita. Ogólnie poziom trudności bossów bardzo nierówny, za to poziomy - bajecznie proste. widać, że gra celująca w dzieciaki, i to małe, bo te duże to już widzą durnotę serialu. Nie rozumiem, czemu poza różowa większość specjalnych broni jest gorsza niż pistolecik...  aż do spotkania z bossem, gdzie on prawie nie zadaje. meh, lipa.
Plusy? Duże sprajty postaci. Tyle.

W skrócie, grę przeszedłem szybko, nie polecam. Dojenie kasy na frajerach na znanej marce. Jak to dobrze, że za małolata pirackie karty u nas były, źle bym się czuł płacąc im pieniądze. Zalążek na dobrą grę, po czym ktoś wpadł, powiedział coś o terminach, budżecie, i dobrej gry nie było. Przynajmniej krótkie. A, wspomniałem, że grę przeszedłem na pirackim kartridżyku z rozwaloną grafą?

4+/10
[/size][/b]

Zdjęcia może dostawię jak mi się zachce.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2021, 22:32:24 wysłana przez Mcin »

*

Offline OsA

• **
  • 355
    • #58OsA
Odp: Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2021, 07:16:36 »
Ja mam dobre wspomnienia, aczkolwiek zgadzam się, że gra jest:
1. krótka
2. banalna
3. "prymitywna"

Mimo to lubiłem ją, chyba głównie dlatego, że właśnie była krótka i potrafiłem ją przejść całą już w młodości, a wtedy takie gry można było policzyć na palcach dwóch rąk.

Warto wspomnieć też o mini grach jak: pong czy przerzucanie bomby (aka. gorący ziemniak).
Jedz bo JEBIE! Jedz bo JEBIE! Jedz bo JEBIE!

Jeszcze powiedz, że zajebiste....

*

Offline Mati

• *
  • 377
  • Gilop
« Odpowiedź #2 dnia: Września 27, 2021, 13:43:15 »
Dziś gra dla mnie jest przeciętna. Nie zła, nie dobra, ale może być choć w dzieciństwie pamiętam, że jak kolega pokazał mi cartridge z tą grą, to zrobiła na mnie wrażenie. Pierwszy raz kiedy w nią grałem jeszcze na swoim Terminatorze tym z wyższej półki, to nie wiedziałem o tych mini gierkach, które urozmaicają grę, dopiero później pokazał mi je kolega pozdro Daniel. Dużo czasu spędziłem z tą grą grając z kolegami, koleżankami. Dziewczyny zawsze chciały być rużową wojowniczką a my przeważnie lubiliśmy czerwonego. Co do systemu wpisywania passwordów to jest banalnie prosty jak zauważyłeś Mcin. Na ślepo potrafię wybrać wojownika, bo kiedyś nazywałem to po prostu możliwością wybierania wojownika a to passwordy.
No i ciekawostka. W JPN wersji nsf są jakieś dodatkowe muzyczki w grze, które mogłyby urozmaicić grę występując w levelach a nie ciągle ta sama, ale co ciekawe grając w JPN wersję tych muzyczek tam nie ma. Myślałem, że wersja J będzie właśnie rozbudowana w te numery. Kiedyś może i bym napisał, że bardzo polecam. Dziś? Można zagrać, przejść, odłożyć na półkę i w razie nudy wrócić za jakiś czas.
Właśnie dosłownie 20 lat temu tego dnia dostałem cartridge z tą grą na imieniny kupionego jeszcze na bazarze gdzie wtedy cartów było dość sporo w tamtych czasach. :)

« Odpowiedź #3 dnia: Września 27, 2021, 18:56:18 »
Bardzo miło wspominam i czasem wracam do tego tytułu :) Pamiętam, że u mnie w  mieście krążył mit, że jak się odpowiednio przejdzie gre ,to pojawi się dodatkowy LVL z Grywalnym "Zielonym Wojownikiem".Smutek był wielki, jak się okazało że to jednak tylko plotka :D

*

Offline Mati

• *
  • 377
  • Gilop
« Odpowiedź #4 dnia: Września 27, 2021, 22:13:11 »
No właśnie. Brakowało green rangera.

*

Offline Preki

• **
  • 294
« Odpowiedź #5 dnia: Września 28, 2021, 22:47:20 »
Krótko opisując - tak jak większość z Was byłem zajarany. No w końcu gierka z pałer rendżersami, nie? Jednak już wtedy wiedziałem, że całość tej giery nie trzyma się kupy dupy, w przeciwieństwie do gry na podstawie Choujin Sentai Jetman. Jakie studio właściwie jest odpowiedzialne za Jyuurangera?