Co ostatnio przeszliście??
*

Offline daf

 • *****
 • 1116
  • Zobacz profil
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 03, 2017, 11:50:01 »
Wczoraj padł Jacek Chanys. Poszło bez żadnej kontynuacji, a ostatni pajączek darował mi i zostawił ostatnią kropę energii.


*

Offline MWK

 • *****
 • 834
  • Zobacz profil
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 07, 2017, 23:27:50 »
Doskonała robota daf! Gratuluję bez kontynuacji, mimo iż gra jest stosunkowo łatwa (może służyć przykładowo jako ta rozgrzewka przed czymś poważniejszym) to jednak są miejsca gdzie potrafi wysunąć pazur 8)

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 04, 2017, 14:24:53 »
Właśnie przeszedłem tą grę tak znaną z wielu zagadek na zlotach (podobnie jak Faxanadu w zawodach na najlepszą grę na NES/Famicom) i która była tyle razy wspominana ale nikomu nie chciało się ruszać palcem żeby się za to zabrać czyli Kabel Warrior (Isolated Warrior). Na początku po 2 dniach mordęgi dostałem taki ending z bitchslapem w twarz czyli to jest jedna z tych gier:


Gra z początku jest naprawdę ciężka jednak po obcykaniu to potem można ją przechodzić w formie speedrun. Następnym razem się spiąłem i dostałem taki ending:

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 04, 2017, 17:13:05 »
Contra 6 po raz któryś :D Dobra sprawa.

*

Offline YERZMYEY

 • ****
 • 259
 • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
  • Zobacz profil
  • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 23, 2017, 12:19:12 »
...no ja akurat, chociaż w ostatnich miesiącach najwięcej faktycznie gram na nesie, to jednak nieoczekiwanie odświeżyłem sobie wczoraj grę na ZX48 - bardzo dobrą platformówkę (choć niekiedy 'wycyklowana' co do sekundy) "Toofy's Winter Nuts" z roku 2013.
I udało mi się przejść całą. Hm. Bez nieśmiertelności, co dziwne. :)
Wygląda to mniej więcej tak -
https://www.youtube.com/watch?v=tfafxakQ5hE

Chyba sprawdzę pozostałe części. Pamiętam, że była przynajmniej jeszcze jedna.
8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 13, 2017, 14:48:06 »
Może to nie jest jakaś stara gra, ale Jazz Jackarbbit 2 :P A teraz poszukuję jakieś retro gierki online, kilka platform przeszukane, w tym ta, ale nic, jak do tej pory, tam nie znalazłem. Jakieś propozycje?

Proponuje abyś zapoznał się z regulaminem (§9 pkt. 2) i zaprzestał linkować swojej strony w działach tematycznych, rozumiem że siłą rzeczy chcesz się zareklamować, ale nie robimy tego w taki sposób, następnym razem skończy się na tygodniowym banie, pozdrawia Admin @Roben
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 12:47:28 wysłana przez Roben »
Zachęcam do obejrzenia mojej strony internetowej tutaj.

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 25, 2017, 17:24:40 »
Dzis ukonczona. Ogolnie nie mialem zamiaru przechodzic, odpalilem PSP aby w cos pograc chwile i tak zostalem do konca z ostatnim Dizzy :). FAOD zdecydowanie lepsza, no ale kazde Dizzy cieszy zawsze.


Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 28, 2018, 18:40:18 »
Parodiusz - wstyd mi, jako fanatykowi szmapów, że wyjaśniłem ten tytuł dopiero teraz - został jeszcze poziom hard.


*

Offline Roben

 • Kraniarz
 • *****
 • 672
  • Zobacz profil
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 28, 2018, 21:24:39 »
Kupiłem 8bitdo zero GamePada, i zacząłem grać z czystego zabicia czasu na żurawiu i udało się 2 tytuły ostatnio przejść:
Darkwing Duck:

Double Dragon:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2018, 21:26:41 wysłana przez Roben »

*

Offline Qurek

 • *****
 • 256
  • Zobacz profil
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 11, 2018, 14:17:29 »
Takahashi Meijin no Bōken Jima IV - miód, miód, miód i jeszcze raz miód. Od około tygodnia jedna z topowych pozycji na mojej osobistej liście najlepszych gier Nintendo. Nie za łatwa, nie za trudna, nie za długa, nie za krótka, piękna pod względem wizualnym i dźwiękowym. Słowem kwintesencja gamingu i pożegnanie 8-bitowego Nintendo w wielkim stylu.

« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2018, 15:25:57 wysłana przez Qurek »

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 07, 2018, 19:43:58 »
Tokyuu Shirei Solbrain - czytałem opinie, że gierka fajna to ją nabyłem, przed graniem widziałem tyle, że jest fajna i że jest znana ze zbugowanej, pirackiej wersji; nigdy nie oglądałem gameplaya. Od pierwszej rozgrywki wylądowała w mojej top liście gier platformowych na ośmiobitowca Nintendo. Ba, wśród wszystkich gier na tą konsolę. Muzycznie ekstraklasa, właśnie słucham soundtracku przy pisaniu tego posta i zarazem go sobie nucę - pewnie niedługo będzie mnie "prześladować". Gra okazała się trudna, więc musiałem rozłożyć rozgrywkę na kilka posiedzeń, na szczęście są nieskończone kontynuacje co ułatwiło pierwsze rozgrywki służące do rozpracowania poziomów i walk. Do finałowego poziomu dotarłem szybko, ale ta ostatnia plansza potęguje poziom skomplikowania i najpierw kilkanaście prób poszło na dotarcie do bossa poziomu (trudny układ planszy i przeciwników), a następne kilka na pobieżne zorientowanie się jak działa ten dzikus. Za którymś tam razem mi się przyfarciło: zdobyłem specjalną moc tuż przed walką i wywaliłem w niego tyle strzałów, ile dałem radę zanim moc się wyczerpała. Potem poświęciłem działko, które zanim zostało zniszczone posłało kilka strzałów i dobiłem dziada gołymi rękoma. Gra "very action packed" (idealne hasło do reklamy gry w stylu lat osiemdziesiątych), może kiedyś wpadnie wersja światowa czyli Shatterhand i sprawdzę jeden z poziomów, niedostępny w japońskiej wersji (Solbrain i Shatterhand mają po jednym "ekskluzywnym" poziomie).


Kyatto Ninden Teyandee - ten tytuł to spacerek przy wyżej opisanej grze, "Ninja Koty" przeszedłem za jednym zamachem. Tytuł tak bardzo w stylu anime, jak się tylko da na Family Computer - zwraca uwagę styl graficzny, sposób okazywania emocji przez postacie; myślę że nie każdemu takie coś przypadłoby do gustu, mi w sumie się podobało mimo że nie widzę nie fascynującego w "chińskich bajkach" - szkoda tylko, że nie rozumiem o czym była mowa bo tekst po japońsku. Aha no i ogromna ilość przerywników fabularnych, gęsto "ugraficznionych" jak przystało na Tecmo czyli twórcę Ninja Gaiden, które też z tego słynie. Sama rozgrywka - spoko patent z drużyną, gdzie każdy kot ma jakąś niezbędną umiejętność i własny zbiór trzech specjalnych ataków - plansze mają odpowiedni balans pomiędzy klepaniem wrogów a właśnie używaniem specjalnych umiejętności. Jak pisałem wcześniej gra jest łatwa, nieważne czy to przedzieranie się przez korytarze czy walki z bossami, nieco trudniejsze są dwa, trzy ostatnie poziomy ale to i tak nijak ma się do typowej gry na NES / Famicom, no i jest system haseł - jedno konkretne do każdego poziomu, nawet ostatnich, więc można przechodzić do momentu aż się uda. Muzyka dla mnie brzmi mocno orientalnie, również jest dobra jak w wyżej opisanym Solbrainie i ostatnio słucham soundtracków tych gier naprzemiennie. Kyatto Ninden Teyandee to świetna odskocznia od poważnych gier.


*

Offline Preki

 • ***
 • 177
  • Zobacz profil
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 07, 2018, 20:41:58 »
Shatterhanda (tak tak, Shatterhand - jakoś bardziej pasi mi amerykański heros bijący wszystko po mordzie niż jakiś pałer rendżers) właśnie zacząłem ogarniać, zaś w tym drugim tytule jestem bardzo bliziutko ukończenia, i choć większość bossów to bułka z masłem, to Karamaru daje mi w kość. Trochę straciłem cierpliwość, ale wrócę do tej gry (hasła ftw!).
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 20:43:29 wysłana przez Preki »

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 13, 2018, 10:42:43 »
Odpaliłem sobie wczoraj tak dla relaksu Abadoxa, i udało mi się przejść całą grę na 1 życiu, na co w sumie nieźle się wkurzyłem, bo akurat nie włączyłem nagrywania - od teraz nie będę odpalał Famicoma dopóki nie upewnię się, że nagrywam gameplay. Jeszcze gorsze jest to, że nie można w tej grze nawet sprawdzić, jaki osiągnęło się wynik po jej ukończeniu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 10:45:29 wysłana przez Gustlik »

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 28, 2018, 12:41:15 »
Przepraszam za nazistowstwo o +8bit za dużo w tym temacie. Po prostu 2 dni temu otworzyłem pakę z JP i przetestowałem czy Super Puyo Puyo na SFC działa i włączyłem i... udało mi się przejść. Bardzo dobrze znałem tą gierę już wcześniej i momentami nie mogłem się oderwać. Szkoda że wersja 8bit na naszą konsolę jest niestety nieakceptowalnym crapem wg mnie który jest dodatkowo mocno okrojony

*

Offline Preki

 • ***
 • 177
  • Zobacz profil
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 06, 2018, 12:16:03 »
No i w końcu przeszedłem Kyatto Ninden Teyandee, kontynuując z ostatniego poziomu za pomocą hasła, bo choć sama gra jest dziecinnie prosta, to nie miałem jakoś czasu by ją przechodzić od nowa.

Oprócz tego po raz kolejny Layla - The Iris Missions, tym razem jednak na prawdziwym Famicomie. Myślałem że w pewnym momencie 8 poziomu rzucę konsolą przez okno, myślałem nawet by spisać kod i dokończyć później, ale postawiłem sobie za cel przejście gry w jednym podejściu.