The Flintstones
*

SebaSan1981

The Flintstones
« dnia: Wrzesień 28, 2015, 15:04:58 »


The Flintstones to gra a w zasadzie dwie gry spod szyldu Taito. W obu przyjdzie nam przeżywać przygody z sympatycznymi jaskiniowcami oraz walczyć z niezliczoną ilością mobów oraz mierzyć się z ciekawymi bossami. Obie części: Rescue Dino and Hoppy i Surprise at Dinosaur Peak cechują się dużą różnorodnością rozgrywki i pokaźną ilością miodu. Zapraszam do dyskusji o The Flintstones  :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2015, 15:30:47 wysłana przez daf »

*

Zitz

Odp: The Flintstones - rozmowy o serii
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2015, 21:49:23 »
Pierwszą część lubię, drugą uwielbiam (pewne miejsce w moim prywatnym rankingu TOP 15 gier na NESa). Pierwsza część jest fajna, klimatyczna i pomysłowa, jedyne co mnie mocno irytuje to piskliwa muzyka oraz...Plansza pod wodą (a raczej jej konieczność przechodzenia na nowo "w lewo" jeśli masz ochotę się cofnąć). Na zdecydowany plus miejscówka ostatniego levela ;).

Druga część... Miód Panie! Sam miód! Po prostu wszystko co najlepsze w grze na 1 osobę. Dobre wykorzystanie licencji. Zróżnicowane levele, ciekawi bossowie. Humor. Piękna, kreskówko wa grafika. W przeciwieństwie do części pierwszej - naprawdę dobra muzyka. Powerupy. I chyba najważniejsze; 2 grywalne, zróżnicowane postacie. Gra w inteligentny sposób wymusza główkowanie gdzie lepiej będzie grać Fredem, a gdzie lepiej Barneyem. Nawet aspekt różnicy w wadze obydwu panów został uwzględniony ;). A skoro już mowa o tym smaczku, powiem wprost: dawno żadna inna gra nie dała mi tyle frajdy w odkrywaniu ukrytych sekcji bonusowych. W tej grze nie wystarczy po prostu skakać na oślep (vel Mario), czasami trzeba powiązać niektóre fakty lub przyjrzeć się rzeczom z pozoru niepozornym z bliska. Na koniec wspomnę o wyważonym stopniu trudności (jedne levele przejdziesz z palcem w nosie, zaś w innym pewne kamienne koło sprawi że pobiegniesz do kuchni po melisę)

Będąc dzieckiem posługiwałem się skalą szkolną, od 1 do 5 (6 nigdy nie widziałem na oczy ;). Zdaje mi się, że tej grze wystawiłem notę 5-/5. Nie jestem pewien, ale tak tą grę oceniłbym dzisiaj. Stawiam ją osobiście wyżej od-przecież bardzo zachwalanej- gry The Jetsons.