Time Diver Avenger
*

Offline Liseq

  • **
  • 230
  • Amarena
    • Nowy kanał
Time Diver Avenger
« dnia: Maja 15, 2016, 09:50:18 »
Time Diver Avenger (Eon Man) jest grą akcji wydaną przez Taito w lutym 1993 na platformę NES. Gra nigdy nie ukazała się jako oficjalny kartridż. Na rodzimym Pegasusie można również znaleźć tę grę. Są trzy wersje tego tytułu . Pierwsze dwie różnią się tylko ekranem tytułowym.

Natomiast trzecia wersja wyszła pod nazwą Time Diver Avenger w roku 1994 przez wydawnictwo Nitra, poza ekranem tytułowym w grze nie zmieniło się nic.

Nie wiadomo czy Taito sprzedało tytuł Nitrze czy sami go wykradli.

Muzyka w grze jest bardzo przyjemna. Już muzyka z intra wpada w ucho. Bardzo przyjemny jest motyw z walk z bossami czy choćby Peaceful Future. Gra wyśmienicie oddaje charakter gry. Chodź motywom z pierwszego poziomu brakuje nieco wyrazu potem się rozkręca. Moim zdaniem świetny motyw. Sam stawiam go na drugim miejscu tuż po Gyromite. Soundtrack otrzymuje ode mnie 9-/10.

Grafika w grze jest ładna. Dość ładna żeby dawać przyjemność z grania aczkolwiek trochę jej brakuje. Fajnie że zadbano np. o animację tłuczonej szyby i wroga który z niej wypada, lecz naszemu bohaterowi brakuje animacji podczas poruszania. Animacja skakania i nawalania z broni jest ładna. Poziomy "naziemne" wyglądają w porządku. Są budynki, przeszkody etc i inne rzeczy które cieszą nasze oczy. Troszkę gorzej jest już gdy zejdziemy do podziemi. Tu zróżnicowania troszkę brakuje. Jest dość szaroburo. Wygląd bohatera jak i wrogów jest w tutaj jak najbardziej ok. Into które wprowadza nas do historii nie zawiera fajerwerków aczkolwiek zdjęcia które widzimy są jak najbardziej w porządku i miło wprowadzają do gry. Grafika otrzyma ode mnie 8/10.

Gra rozpoczyna się intrem z którego dowiadujemy się że nasza cywilizacja została zaatakowana. Ratuje nas tajemniczy człowiek.  Odnosi on rany w pojedynku z przybyszami po czym nasz bohater zabiera go do domu. Tam opowiada nam on, że jest przybyszem z przyszłości (tytułowym Time Diverem). Dowiadujemy się że Dan -nasz bohater- będzie w przyszłości miał syna. i to właśnie on wymyślił sposób na podróże w czasie. Jednak zła organizacja o nazwie Romedrux przechwyciła ten patent  i teraz próbują oni zabić Dana. Dan więc wyrusza aby pokonać Romedrux


W grze przemierzymy pięć poziomów osadzonych w różnych czasach.
1. Peaceful 1993

2. Wild West 1882

3. Devastated 2052

4. Devastated 1993

5. Peaceful Utopia  2052 (nie znalazłem screena)

Ciekawym jest fakt iż poza poziomem pierwszym każdy następny był generowany losowo.

W grze natkniemy się na różnego rodzaju "dopałki". Będą to nowe bronie i trzy przedmioty które pomogą nam przetrwać. Będą to
-Apteczka - zregeneruje nasze zdrowie.
-Amunicja- uzupełni zapasy amunicji w naszej broni
-Życie- da nam dodatkową szansę
Bronie na jakie natkniemy się w grze:
-Laser - broń z którą zaczynamy. Pomoże nam oczyścić plansze z wrogów oraz pokonać bossa.
-Digger- pozwala czołgać się po ziemi i zabijać wszystkich wrogów których dotkniemy.
-"Trzęsienie ziemi"- zabija wszystkich wrogów na ekranie za wyjątkiem bossów.
-StopWatch- pozwala zatrzymać czas na planszy. Zatrzymuje wrogów.
-Flash- zabija wszystkich wrogów na ekranie za wyjątkiem bossów którym jednak zadaje obrażenia.
Podsumowując. TDEM jest tytułem w który warto zagrać nawet dziś. Graficznie prezentuje się jak wspomniałem wcześniej nie najgorzej. Soundtrack wyśmienity. Rozgrywka cieszy pomimo że grę można ukończyć spokojnie w półtorej godziny nie będą to zmarnowane minuty.  Gra cieszy w każdym aspekcie. Większych bugów nie ma. Gra się przyjemnie. Nie powinniście mieć problemów z dostaniem tej gry na Pegasusa.  Gra pokazuje pazur dopiero gdy gramy na padzie. Na emulatorze nie ma tego 'funu" z rozgrywki.
Ogólnie podsumowując gra dostaje ode mnie 9-/10.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2016, 09:36:04 wysłana przez daf »
Czasami doceniamy niektóre rzeczy dopiero gdy staną się wspomnieniami.

*

Offline Mejs

  • *
  • 249
  • # Joint ROM System #
Odp: Time Diver Avenger
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 15, 2016, 12:13:07 »
Układ poziomów jest generowany losowo, czy kolejność w jakiej je przechodzimy?

Ciekawa gra, nigdy wcześniej sie na nią nie natknąłem.

*

Offline Liseq

  • **
  • 230
  • Amarena
    • Nowy kanał
Odp: Time Diver Avenger
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 15, 2016, 12:17:33 »
Losowo generowany jest układ.

Polecam zagrać jeśli nie grałeś. Ja swoją kopię miałem w kupionym od kumpla 99999999 in 1 = D
Czasami doceniamy niektóre rzeczy dopiero gdy staną się wspomnieniami.

Odp: Time Diver Avenger
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 15, 2016, 15:20:01 »
Łał, jestem pod wrażeniem składnej, nie przeciągniętej i przejrzystej recki, FamiGuyver! Jakiś zgredaktor mógłby poprawić błędy, żeby się to czytało płynniej, bo mnie kłują te "bronie" chociażby :D

Jeśli udaje Ci się przechodzić grę w 90 minut to mógłbyś się pokusić o własne screeny;) Podpierdzielanie cudzych obrazków bez pytania jest nie fair (o ile w ogóle legalne), a i myślę, że nie tylko ja bym z chęcią zobaczył tę ostatnią planszę.

Bardzo się cieszę, że wpadła na forum świeża recenzja nieznanej mi dotąd gry. I zapowiada ją jako całkiem dobrą, sądząc po ocenach, także wkrótce pad w dłoń!

Ktoś coś wie więcej o Nitrze? Znawcą zdecydowanie nie jestem, ale pierwsze słyszę tę nazwę.

*

Roben

Odp: Time Diver Avenger
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 15, 2016, 16:22:11 »
Grałem oraz robilem jej videorecenzje, fajny zabijacz czasu xD
Gra zaś do trudnych nie należy, i należy wspomnieć że na NESa kilkaset sztuk wydano tej gry.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Time Diver Avenger
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 16, 2016, 16:32:26 »
Słyszałem wiele pozytywnych opinii o tej grze, ale chyba nigdy nie grałem dłużej niż kilka minut. W zasadzie ciężko mi cokolwiek rozsądnego o tym tytule napisać. Kojarzy mi się trochę z Time Lord ze względu na etapy rozgrywane w różnych epokach historycznych (chociaż tutaj aż dwa z nich to przyszłość), a i sam bohater aparycją jakby trochę podobny. Dopisuję na listę gier, z którymi muszę się zapoznać.

Uważaj na przyszłość na hotlinkowanie, FamiGyver, bo widzę że dwa screeny z Emu-Russia już poszły wpizdu.

*

Offline Liseq

  • **
  • 230
  • Amarena
    • Nowy kanał
Odp: Time Diver Avenger
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 16, 2016, 17:23:12 »
Uważaj na przyszłość na hotlinkowanie, FamiGyver, bo widzę że dwa screeny z Emu-Russia już poszły wpizdu.
To też jest rzecz na którą już zwróciłem uwagę. Działają na PC a na komórce już nie. Chyba że tylko u mnie na PC działają


U mnie nigdzie nie działają.   /daf

Ok, jak tylko bede na kompie poprawie. Przy okazji wyretuszuje bledy ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2016, 20:40:58 wysłana przez FamiGyver »
Czasami doceniamy niektóre rzeczy dopiero gdy staną się wspomnieniami.