Forum ContraBanda.eu

OGŁOSZENIA GRUZPASTERSKIE => Kącik muzyczno-filmowy => Wątek zaczęty przez: Mati w Listopad 06, 2015, 02:08:06

Tytuł: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mati w Listopad 06, 2015, 02:08:06
Jako, że ostatnio zacząłem próbować swych sił w muzykowaniu za pomocą mojego keyboardu służącego jako klawiatury sterującej podłączonej pod komputer, do tego jakieś programy wspomagające to i są jakieś efekty. Zrobiłem 3 projekty dotychczas, ale na początek wrzucę dzisiejszy. Niestety 2 poprzednie straciłem kiedy popsuł mi się pc, ale może uda mi się jakoś odzyskać te projekty od tych, którym to jakiś czas temu podrzucałem. Jeśli je odzyskam, to nieomieszkam zarzucić i tutaj. Jeśli ktoś z was także bawi się w muzykowanie, czy potrafi ciekawe rzeczy robić, to po to powstaje ten temat. Jesteśmy społecznością ludzi w której jestem przekonany na 100, że ktoś z nas ma ciekawe zainteresowania, pomysły i może chciałby także się pochwalić. Łączy nas przedewszystkim Pegasus, ale znamy się na tyle długo, że myślę, że nie tylko. W skrócie. Muzykujesz, tańczysz, śpiewasz, pokaż to. Zaskocz rodzinę.
Szczerze mówiąc nie sądziłem, że zajmę się kiedykolwiek tematem muzykowania, ale będąc w społeczności osób niewidomych po pytałem tu i uwdzie i coś się będzie działo co jakiś czas w tej kwestii mam nadzieję. No to na dobry początek coś ode mnie. Pozdrawiam pegasusową brać, Mati :).
http://picosong.com/6xKr/
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Listopad 07, 2015, 23:56:00
Mati, ale świetnie się tego słucha. Bardzo melodyjne i zarazem nieskomplikowane zbytnio, czyli takie jak lubię. Pozdro
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mati w Listopad 08, 2015, 10:53:11
Fajnie, że się podoba Qurek. No to jeszcze coś.
http://picosong.com/Saww/
http://picosong.com/SrkC/

Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: dziat w Listopad 18, 2015, 02:12:26
Mati, nie śpię tylko słucham Twoich numerów. Ostatnio wszystkie podróże komunikacją miejską spędzam ze słuchawkami i Pegasus in my life, a na telefonie odpalonym forum. Urósł Ci talent, wybierasz coraz bardziej zróżnicowane dźwięki i tony. Nagramy coś? Mam pomysł na tekst dla Ciebie do Rising star, nie wiem jeszcze kiedy będzie to możliwe, ale moglibyśmy to zrobić jak za starych czasów.

Ja niedługo się pochwalę tym, co własnie pisze. Komercyjnie, na nowym serwisie masonerii polskiego internetu, ale jutro wysyłam teksty do akceptacji, więc jeszcze jestem pełen optymizmu że przejdą nieruszone. Wtedy będzie to duże. Przynajmniej dla mnie.
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mati w Listopad 18, 2015, 11:39:47
Cieszę się, że się podoba Tomek. Do Rising star można faktycznie coś zaśpiewać ;D. Produkcja muzyczna niestety pochłania dużo czasu i tak na prawdę robię to tylko w momencie kiedy jestem przekonany na sto, że poza zrobieniem pracy nie mam już nic więcej do roboty danego dnia. O ile w głowie rodzi mi się pomysł, który przelewam na klawisz tak to nie wystarczy. Moje nagrywki muszą być profesjonalne i bez żadnych błędów. Nie wystarczy sobie tego tylko nagrać i już spoko bardzo. Bawimy się edycją potem kwantyzujemy to tak by się zgadzało z odpowiednim tempem, więc pierdolenia trochę z tym jest, ale miałem satyswakcję kiedy nagrałem Pegasus in my life, bo projekt miałem już dużo wcześniej w głowie i pewnie powstałby wcześniej, ale był czas w którym padł mi komp i musiałem z tym poczekać.
Co najważniejsze kiedy już zamykam się w pokoju z paczką fajek i czasem jakąś przekąską bądź kawą skupiam się tylko na 1. Nawet zdarza mi się nie odbierać telefonów, bo to zajebiście rozprasza, oddzwaniam w przerwie. Takie małe wprowadzenie do tego czym się ostatnio zacząłem zajmować. Niestety czasu mam coraz mniej i przez to coś będzie się pojawiać, ale rzadziej, ale jak już się pojawi, to z pewnością tam gdzie to będzie miało dotrzeć, to dotrze. Jest plan by nawiązać współpracę z Robim i ztworzyć coś na Famitrackerze łącząc się przez Team wievera i zobaczymy co z tego powstanie i jak to wyjdzie.
Ostatni projekt zrobiony tak na prawdę na odpierdol, bo na szybko, bez urozmaicenia, ale jest.
http://picosong.com/bYaz
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mati w Grudzień 01, 2015, 00:38:32
Kolejny projekt :).
http://picosong.com/bxpH/
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: daf w Grudzień 01, 2015, 09:40:37
Świetne, Mati! Mam wrażenie, że coraz lepiej i pewniej bawisz się dźwiękami. Odsłuchałem z wielką przyjemnością. Nie raz.
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mejs w Grudzień 03, 2015, 13:51:52
http://picosong.com/bHA3/

18/04/2015

Ostatnie nagranie jeszcze jak byłem w Anglii, słychać jak moje psy szczekają. Tylko jedna oktawa i plastikowy ustnik, raczej gilopiasto. Potem myślę bywało lepiej, Mati szykuj się na dżem w remizie
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mati w Grudzień 04, 2015, 01:24:28
Mejs świetnie grasz na tym saksofonie. Zawsze byłem ciekaw jak to u ciebie z tym jest a jest świetnie. W ogóle saksofon to jest tak specyficzny instrument, ale jakże daje specyficzny klimat chociażby w muzyce Jjazzowej, czy innych tego typu gatunkach. Daf, dzięki za dobre słowo. Projekty będę wrzucał aczkolwiek widzę, że raczej chuj to kogo obchodzi jak większość rzeczy, które ostatnio robię, więc się odechciewa chociaż robię to dla siebie, pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mejs w Grudzień 04, 2015, 11:16:56
Nie no z dupy jest to nagranie strasznie Mati, sprzed 7 miesięc,  a intensywnie grałem cały ten czas. I tak i tak dzięki.  A Ty się Mati nie poddawaj bo mi też matka z ojczymem mówili przez pierwszy miesiąc żę gówno będzie z tego saksofonu że mogłem sobie komputer kupić. W gruncie rzeczy to ja wolę jak ludzi nie interesuje co ja robię niż jak mają za dużo gadać, przynajmniej można się skupić. A od nas wsparcie zawsze masz Mati, nawet jakbyś grał muzykę kościelną.
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mati w Grudzień 04, 2015, 12:19:16
Mejs i tak raczej bym się nie poddał. Czasem po prostu jak się ma gorszy dzień to się człowiek zastanawia czy to co robi jest potrzebne i ma takie jakieś dziwne rozkminy a przecież wiadomo, że jak się czymś interesuje i się to kocha to się to po prostu robi niezważając na to co powiedzą inni. To nam ma być dobrze a, że jest, to gitarka :). Na zlocie chętnie posłucham ciebie na żywo Adam :).
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: dziat w Grudzień 07, 2015, 10:03:09
I się chwalę:

http://noizz.pl/big-stories/mamo-mam-juz-15-lat-i-nie-daje-sobie-rady-ze-swiatem-dlaczego-nastolatkowie-uciekaja/1yg4v27

Pierwszy tekst. Wolny od korekty po wydaniu, ale samo rozwinięcie konceptu (jak i tytuł na serwisie) jest oczywiście pod grupę docelową. Będzie więcej! ;)

PS. Dzięki za avatar na forum Vinyl & Roben, użyłem go też na noizz.pl - jest wystarczająco profesjonalne.
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: leszek w Grudzień 07, 2015, 11:51:37
dobra Dziad, to korekta leci ode mnie:
"Bazując na charytatywnej pracy na czterech serwerach Minecraft, niezależnie od miejsca na świecie, bo serwery są międzynarodowe." zdanie bez sensu
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mati w Grudzień 08, 2015, 23:33:21
Zapraszam do słuchania :).
http://picosong.com/Qwxw
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Grudzień 10, 2015, 16:06:56
plastikowy ustnik
ustnik czy stroik?

Kolega z pokoju w internacie pogrywał na saxie i daaawno już nie słyszałem tego kłapania klapek.
Nie znam się na jazzie, nigdy nie chodziłem do szkoły muzycznej (a teraz jestem przeterminowany) ale słuchać lubię.
U Cię są tu fajne fragmenty m.in. okolice 0:25 - 0:40, fajny temat byłby:)

Cytuj
Tylko jedna oktawa
Muzyka nie musi być skomplikowana by być zajebista.
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mejs w Grudzień 24, 2015, 14:06:03
plastikowy ustnik
ustnik czy stroik?

Kolega z pokoju w internacie pogrywał na saxie i daaawno już nie słyszałem tego kłapania klapek.
Nie znam się na jazzie, nigdy nie chodziłem do szkoły muzycznej (a teraz jestem przeterminowany) ale słuchać lubię.
U Cię są tu fajne fragmenty m.in. okolice 0:25 - 0:40, fajny temat byłby:)

Cytuj
Tylko jedna oktawa
Muzyka nie musi być skomplikowana by być zajebista.

Ustnik, stroiki zawsze są drewniane. Potem kupiłem sobie ebonitowy i na początku się ciężej grało ale z czasem zaczął brzmieć dużo lepiej niż ten plastikowy szajs.  Też nigdy nie chodziłem, myślę że da się wszystkiego nauczyć samemu, wystarczy odpowiednia doza samozaparcia. Nie mogę się doczekać kiedy znów będę mógł pograć : )
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: PegazusMaster w Marzec 06, 2016, 06:39:16
Zapraszam do słuchania :).
http://picosong.com/Qwxw

Uwielbiam to. Czysta radość z tego bije. Prosto z serducha taka prawdziwa i oldschoolowa. Perka brzmi jak typowa 808 lub 606 ale to tylko dodaje klimaciku, który budują klawiszory.  Kocham to co wchodzi od 1:20 - to jest właśnie ta radocha, o której napisałem. Pobrałem i będę do tego wracał. Genialność i prostota to lubię. Ostatni raz miałem taką zajawkę na Martin Garrix - Proxy.
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mati w Marzec 06, 2016, 12:57:31
Cieszę się, że się podoba.
Niestety obecnie brak czasu na tworzenie czegokolwiek. Po samych 7 godzinach przy kompie w pracy się po prostu odechciewa a jak wiadomo produkcja zajmuje sporo czasu, ale to nie koniec. Za czas nie określony coś powstanie ponownie. Napewno się pochwalę na forum :).
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mati w Czerwiec 08, 2016, 08:37:23
Razem z Robim postanowiliśmy po działać razem. Efekt naszej współpracy przez teamviewer poniżej :).
http://picosong.com/ZmVP
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: MWK w Czerwiec 08, 2016, 22:14:09
Kurcza, fajny kawałek, ale czy to tylko ja czy ktoś inny również wyczuwa mocny Rockmanowski influence? 8)
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Mati w Czerwiec 09, 2016, 07:53:56
Ciekawe dlaczego? Robiąc ten numer nie miałem ani trochę w myślach Rockmana. Nie wiem jak Robi.
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Dred w Listopad 05, 2016, 23:39:09
http://www81.zippyshare.com/v/SFeYgH00/file.html
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Antychrust w Listopad 21, 2016, 23:09:06
Co poniektórzy Gruzini mieli już okazję trafić na mój soundcloudowy śmietnik muzyczny. Tych, którzy takiej okazji nie mieli, zapraszam: https://soundcloud.com/wezowy/sisters-of-no-mercy-rpa-konkwista-88-cover
Dużo faszystoskiego śmieszkowania (zauważyłem, że faszyzm generalnie bawi ludzi).
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Dred w Listopad 21, 2016, 23:23:18
jestem ogromnym fanem Siostrzyczek Miłosierdzia, ale od jakiegoś czasu twierdzę, że są rzeczy z których nie wolno się nawet śmiać. no po prostu, faszyzmowi i innym neonacjololo mówię mocne i stanowcze NO PASARAN.

ale mimo wszystko szanuję i daję okejkę. świetne masz pomysły. nie pomyślałbym, że można Eldritcha, dra Avalanche i resztę ferajny połączyć z Konkwistą 88. mam nadzieję, że znajdziesz wielu, którym ten wałek się spodoba! :)
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: Antychrust w Kwiecień 12, 2017, 14:53:36
Śmiecę dalej.
Tym razem w ramach odskoczni od prozy codziennego życia postanowiłem przekuć w chiptuńsk moje ulubione pieśni wypraw krzyżowych, by stworzyć z nich soundtrack do fejkowej gry na pegazus:
Deus Vult!
Na pierwszy ogień:
https://soundcloud.com/wezowy/level-01-palastinalied-walther-von-der-vogelweide


(http://i.imgur.com/YLTP6xq.jpg)

Edit:
Jest już cała playlista: https://soundcloud.com/wezowy/sets/deusvult
W początkowym zamyśle miało być więcej, ale mi się nie chce. No i nazwa zmieniona, na wypadek gdyby komuś przyszło do głowy zgłosić za kopyrajt infrinżment :V
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: robi w Czerwiec 26, 2017, 01:16:05
https://soundcloud.com/robi-35/final-choice
Tytuł: Odp: Pokaż co potrafisz
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Czerwiec 26, 2017, 11:35:45
Powrzucałem swoje prehistoryczne kawałki, bo LastFM mi odebrał dostęp do nich :D Część niestety przepadła bezpowrotnie prawie 10 lat temu :(
https://soundcloud.com/gutdzilla/czyste-zlo#t=0:45 (https://soundcloud.com/gutdzilla/czyste-zlo#t=0:45)