Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Preki

Strony: [1] 2 3 ... 11
1
Pchli targ / Odp: Pewniacy - gry i sprzęt (allegro/ebay/dedykowane strony)
« dnia: Sierpień 22, 2019, 11:37:24 »
Denno-shop na eBayu. Gościu z Japonii sprzedaje różne i różniste graty, sporo wśród nich urządzeń peryferialnych typu light guny czy pady do różnych konsol, a nawet kontrolery do Arkanoida dla NESa, Famicoma czy MSXa. Zamierzam niebawem tam się wyposażyć w coś. Dodatkowym atutem jest darmowa wysyłka.

2
Jeszcze więcej o grach / Odp: Co ostatnio przeszliście??
« dnia: Sierpień 13, 2019, 13:49:09 »
Co prawda nie obroniłem tytułu w drugiej edycji turnieju, ale za to w końcu udało mi się ukończyć tryb Challenge w Micro Machines.  Dawniej dawniej, uważałem, że ta gra jest niemożliwa do przejścia, jednak kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór oponentów (i granie jako Spider, bo jest najlepszy i cool), wykorzystywanie AI na swoją korzyść (gdy jest się pierwszym, zawodnicy AI dostają pierdolca i pędzą na złamanie karku, często spadając ze stołu itp.) czy też umiejętne ścinanie zakrętów, zwłaszcza czołgami które mają sterowność bliską zeru. Najgorsze były te zakichane helikoptery, nic dziwnego że nie pojawiły się w kolejnych odsłonach serii.

3
Hi-score / Odp: Blade Buster
« dnia: Sierpień 11, 2019, 16:48:52 »
Zła wiadomość? Wręcz przeciwnie, czelyndż akcepted. Rozumiem że to wynik dla trybu 2-minutowego?

PS. Mój nick to Preki, popraw to :>

Sorki. Literówka jak chuj. Poprawiłem to :>

4
Pchli targ / Odp: Stragan u Pieseua
« dnia: Sierpień 08, 2019, 16:40:19 »
To MaarioS wrzucał projekt, można wydrukować samemu bądź w drukarni.

Osobiście przydałby się jeszcze projekt z samym logiem konsoli oraz naklejki przy gnieździe rozszerzeń.

5
Solucje i porady / Odp: Tips & Tricks
« dnia: Lipiec 31, 2019, 00:17:26 »
O Contrze wydawać się może wszystko już napisano i powiedziano, wszak stąd też strona ma swoją nazwę, ale do rzeczy. W Super Contrze można wykonać dwie bardzo ciekawe sztuczki które ułatwią przechodzenie tej gry.

O pierwszej na dobrą sprawę przypomnieli mi MWK i daf na F11. Dotyczy ona bossa drugiego etapu, tego ogromnego czołgo-podobnego czegoś.  Po rozwaleniu ściany biegniemy cały czas naprzód i zachodzimy za bossa zanim pojawią się w nim żołnierze i ten zacznie się poruszać. Prujemy najlepiej z F albo S w zielonego ludka i produkt czołgopodobny eksploduje w przeciągu sekundy bądź dwóch.

Drugi trick jest związany z sub-bossem etapu trzeciego, mechanicznym pająkiem. Po jego pokonaniu od razu biegniemy do prawej krawędzi ekranu. Gdy boss wyeksploduje do końca, cofamy się kawałek (dosłownie piksel) w lewo i biegniemy znowu w prawo, omijając w ten sposób zapadający się grunt i tym samym bezproblemowo docierając do głównego bossa tego poziomu.

6
Pchli targ / Odp: Allegro [BREAKING NEWS]
« dnia: Lipiec 27, 2019, 21:46:07 »
Tak jak nie przepadam za Gradiusem (to zbyt delikatnie powiedziane, ale nie chcę być wulgarny), to chyba się skuszę. Pograłem na emu na PSP podczas przerwy w pracy i chyba wezmę oryginał, zwłaszcza za tak śmieszną kasę, by ogrywać go w domu na serio.

7
fCON11 / Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« dnia: Lipiec 20, 2019, 22:01:03 »
Liga musi być, IMHO jest ona gwoździem programu odkąd się pojawiła. Ode mnie jedna uwaga żur0, sprawdzaj dokładnie gry które mają się pojawiać w konkurencji, bo był problem z pauzą w Blade Busterze, a mianowicie jej brakiem.

8
fCON11 / Odp: Sprawozdanie z octowni - Relacja z fCON 11
« dnia: Lipiec 19, 2019, 11:51:32 »
Spoko, to ja właśnie przechrzciłem Kaplitova nie potrafiąc poprawnie przeczytać jego ksywki  :P

9
Hi-score / Odp: Blade Buster
« dnia: Lipiec 13, 2019, 23:20:38 »
No to wrzucę swoje wyniki ze zlotu, odpowiednio dla 2 i 5 minut.

10
Hi-score / Popeye
« dnia: Lipiec 13, 2019, 22:47:43 »
Popej? No Popej. Tak mnie naszło by po ostatnim zlocie i zaciętej konkurencji w tę grę w CFL 3 założyć odpowiedni temat hi-score.

1. Preki - 94430
2. ---
3. ---


11
fCON11 / Odp: Sprawozdanie z octowni - Relacja z fCON 11
« dnia: Lipiec 12, 2019, 17:18:42 »
Pozdrawiam wszystkich szanownych bandytów, tym razem już standardowo, nie mam weny na takie bajery jak poprzednio. Podobnie jak w ubiegłym roku, bez wahania wziąłem urlop na zlot oraz nieco więcej dni po zlocie by nie zasuwać od razu z powrotem do roboty. I po raz kolejny się nie zawiodłem mimo tego że na niektóre konkursy nie udało mi się wbić (gdy trwał Versusfest, zajadałem się z CJem i Gajwerem w Galerii Janki, po czym jeszcze umilaliśmy sobie czas na arkejdach które tam się znajdują) czy też swój własny wybitnie słabo przygotowałem... ale za rok będzie lepiej! Obiecuję! O ile znajdę się na zlocie, bo jak zwykle nie jestem do końca pewien czy się w ogóle zjawię, ale bądźmy dobrej nadziei. Zostałbym do samego końca, ale obowiązki domowe wzięły górę tym razem.

Dziat - po raz kolejny, już jedenasty ogarniasz ten bałagan i chwała Ci za to. Dzięki też za rozmowy motywacyjne dzięki którym, mam nadzieję, ruszę dalej ze swoimi projektami które stoją w miejscu z wielu powodów.
Żur0 - Twoja liga wpisała się już raczej na stałe w plan każdego kolejnego zlotu. W tym roku znowu mi się nie udało daleko zajść w nowej ekipie, ale jak sam widziałeś trenowałem ostro, Galaga rozniesiona profesjonalnie, tylko potem z tym popejem i pakmanem mi nie poszło, bywa.
Daf - tymi tytułami na Shooting Frenzy byłem zaskoczony, niektóre znałem ale spodziewałem się czegoś bardziej typowego. No i porterówka! Nie wiem czemu się chciałem rzucić na całą flaszkę :D zbyt mocne chlańsko by obalić na jeden hejnał.
MWK - człowieku, nie ma to jak Contra we dwóch z kimś kto jest zaprawiony w boju. W następnym roku jak tylko będzie wolna chwila łupiemy w Super Contrę a może i nawet Crisis Force. Zainspirowałeś mnie też by kiedyś w końcu kupić tego Fucking Boxa Disk System.
Gajwer - w The Voice of Gruz co prawda pierwszy kawałek epicko spieprzyłem (serio człowieku, dychu mi brakło by to śpiewać), to bardzo dobrze że dałeś mi drugą szansę przy czymś co znam i lubię, na następnym zlocie szykuję coś bardziej chorego z tego samego repertuaru. W ogóle to dzięki za zmontowanie najbardziej gruzowej rzeczy tego zlotu według mojego pomysłu. Krukozus (prawie) podbił serce publiczności oglądającej jego prezentację na syNEStezji, zwłaszcza Dafa, który zlot temu niejako zainspirował powstanie tego zacnego famiklona. I pamiętaj by w gry trenować!
Dred - konkurs wiedzy losowej i hambuksy zawsze sponio, ale staraj się lepiej w te gry chłop, za rok mamy roznieść wszystkich i wygrać, bynajmniej nie w skali niemieckiej ;)
Chip Jockey - jak zwykle świetny koncert z obowiązkowymi kawałkami które odkąd pamiętam przygrywają na zlotach. A ludzie mówio że nie da się bawić przy cziptjuńskach puszczanych ze sceny :) Dobrze też że Bartka przyprowadziłeś na zlot. No i wyprawa na pitcę, makdałna i arkejdy, fajnie było.
BartekGM - w końcu przyszło mi spotkać człowieka, który przez lata ukrywał się za głosem Ivony mówiącej słowa "Witam państwa w programie Najgorsze Gry Wszechczasów."
Roben - WŁÓŻ OKULARY TRZY DE! Fajny był ten gruzowy konkurs mimo tego że coś mi dla mnie te pingle nie działały, ale Attack Animal Gakuen zawsze spoko xD kartridżyk też. ZDEJMIJ OKULARY TRZY DE!
Qurek - no chłop, pokazałeś klasę w te mikromaszyny, myślałem że jak dojdzie do starcia między nami to mnie rozniesiesz wcześniej od Krisa. Za rok przywóź laptop to w czasie wolnym od pegazusowania pokażę tobie jak się jeździ ciuchciom xD
Krisuroku - gratulacje mistrzu ;) Ale zrobię wszystko by za rok wrócić z lepszym skillem i odbić tytuł. No i masz talent do tych rpgmakerowych rzeczy, którego cholernie zazdroszczę. Fajnie się też grało w tego Mariana we dwóch pod koniec. A, i pamiętaj by zrobić ten eksperyment z Excitebike xD
Rocket - tym razem twoich sosów nie próbowałem xD nazwy brzmiały wystarczająco odstraszająco.
Pawgal - powiem to jeszcze raz, koszulką z EP09 na niej mnie zaskoczyłeś. Nie wiedziałem że jesteś kolejowy człowiek.
OsA - rób ten turniej w mikromaszyny co rok! Możesz mieć pewność że zawsze będę na miejscu choćby na dzień by w nim wziąć udział.
MaarioS - złota rączka polskiego świata Pegasus, mistrz wielu, wielu gier, i nie tylko jeśli chodzi o przechodzenie tychże. Dzięki chłop za te D-Pady swoją drogą, ile to poprawiło komfort grania w Pegasus.
Mejs - jak ty dla mnie zaimponowałeś tym Touhou na Famicomie, kompletnie nie wiedziałem że taka gra może istnieć na naszej ukochanej konsoli.
Kaplitov & spółka - mimo odpadnięcia przed finałem dobrze dawałeś radę w turnieju MM a potem towarzysko mnie załatwiłeś, widać od razu że fan serii, ogarnij za rok V3-kę na pleja, bo to moja ulubiona część, z całym szacunkiem dla jedynki na pegaza.
Gargi - CYMBAŁY SZATANAAA! CYMBAŁY SZATANAAAAAA!! :D Ten występ na scenie był piękny, stary chłop z żoną i dzieciakami a dalej potrafi gruzować w najlepsze. W ogóle dasz wiarę że tej żołądkowej z kevinowego konkursu jeszcze nie wypiłem? :D
Nielogiczny - jak zawsze najbardziej logiczny z nas wszystkich. Gratuluję wygranej w Lidze, zrobiliście to ponownie po dwóch latach. I tym razem mnie zagiąłeś tymi NSF-ami.
Spajder - dostajesz ode mnie nieoficjalny tytuł najbardziej wytrwałego gracza tego zlotu, męczyłeś chłop tę SNES-ową Zeldę aż do ostatnich godzin.
Mati - no szkoda że Cię Mateo nie było, jesteś prawdziwą duszą towarzystwa tej ekipy, no i zamierzałem z Tobą pograć w te żółwiki, oby za rok!

Dodatkowe podziękowania dla załogi OSP Nowa Wieś za udostępnienie do obfotografowania ciekawych wozów które mają na stanie oraz oczywiście za umożliwienie po raz drugi odbycia się naszego spędu! I dla reszty Was których tu nie wymieniłem, chłopy!

A i foty, żeby nie było że znowu ociągam się pół roku czasu ze wrzuceniem. Coś czuję że będę musiał zainwestować w nowy sprzęt w następnym roku.

12
Zarzuć linkiem Zelas.

13
fCON11 / Odp: Zbiórka sprzętu
« dnia: Lipiec 04, 2019, 17:07:30 »
Przelotka? Mam taką przez którą podłączam swojego PS2, dorzucam więc do swojego gruzu.

14
fCON11 / Odp: Zbiórka sprzętu
« dnia: Lipiec 03, 2019, 20:39:56 »
-Ostre Sosy
Nope, nope, i jeszcze raz nope  :D

15
Inne konsole / Odp: Automaty do gier
« dnia: Czerwiec 28, 2019, 12:58:32 »
Pozwolę sobie odgruzować odkopać temat.

Niedawno szwędałem się po Trójmieście i okolicach, głównie półwyspie. Pod koniec dnia zajrzałem do Władysławowa i szukając jakiejś szamy na ciepło trafiłem na kilka salonów gier. W większości standardowo - cymbergaje i podobne, ale były też automaty z grami video oraz flippery. Te drugie są zaraz przy dworcu w takiej drewnianej budzie, sporo pinballi od Williamsa, obok znajdują się też automaty z Sega Rally (game over, yeeeeeaaaaahhh!) oraz Tekken Tag Tournament. Dalej wgłąb miasta, w dwóch salonach przy ulicy Morskiej natknąłem się na light gun shootery, mianowicie Aliens: Extermination oraz absolutnie klasyczny Time Crisis.

Niestety, priorytetem było zeżarcie czegoś po całym dniu, pivko nad plażą i potem spieprzanie na stację PKP przed ultra giga ulewą która mnie nagle zastała, więc nie pograłem w ani jeden z tytułów, ale myślę że warto wspomnieć co przykuło moją uwagę. Jeżeli kiedykolwiek będę miał tam więcej czasu, na pewno skorzystam.

Strony: [1] 2 3 ... 11