Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MWK

Strony: [1] 2 3 ... 33
1
Pchli targ / Odp: Nowe kartridże - Made in Taiwan
« dnia: Maj 14, 2019, 23:43:10 »
Bardzo ładne kartridże, obecnie już bardzo rzadko spotykane.
Z tego co się orientuję to jest to "old new stock" czyli ostatnie jeszcze z tych dobrych serii spod koniec lat '90 albo początków 2000.
A to, że ziomuś akurat ma takie ilości w takim stanie - patrz emunesowa wyprawa do poznania ;-)

To typ takiego kartridża - PRZÓD / TYŁ, albo TAKIEJ składanki, lub TAKIEGO czy TAKIEGO.
Rockman 6in1 też bywa spotykany w tego typu kartridżach - PRZÓD / TYŁ.
Jednym słowem, wykonanie jeszcze w klasycznym stylu ale już nie takie dokładne, plastik jeszcze OK, ale już nie taki twardy, no i z tyłu tylko wytłoczka, natomiast w środku z reguły liczyć nie można na nic więcej niż "ptasie mleczko" (to takie info dla masturbatorów).
Jeżeli komuś to nie przeszkadza to polecam, naprawdę fajne gry.

NIEMNIEJ JEDNAK za 50 ziko to chyba tylko ten Rodland albo Wory 8)

Grzegorz, zapytaj tam gdzie kiedy przy okazji po ile ten śliczny Famiklon z tyłu w pudełeczku?

2
Demoscena i gry homebrew / Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« dnia: Maj 12, 2019, 23:59:53 »
Dzięki Adaś za cynę, ostatni raz sprawdzałem jeszcze w kwietniu i było offline.
Micro Mages kupiony!
Co za gra!! O to mi właśnie chodzi!!!
Może nie jest to jakiś majstersztyk, ale raz, że typki pokazały, że można w 40(32)KB zrobić miodną, dopracowaną i megagrywalną grę, a dwa, że ma wielki potencjał do pykania z ludzikami na party.

3
Demoscena i gry homebrew / Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« dnia: Maj 12, 2019, 23:00:00 »
Początkowo cieszyłem się tą całą "sceną homebrew", jarałem się każdą, najmniejszą nawet produkcją, każdym compo na nesdev, ale... zaczyna mnie to powoli męczyć, szczerze... Dizzy pisze jakieś gryzonie albo klony CM, Siudym nigdy nie kończy tego co zaczyna, na zachodzie wygrywają jakieś jednoekranówki na kickstarterach, w azji CC daje radę audiowizualnie ale merytoryki brak, a wszystkie większe projekty albo zdychają śmiercią naturalną albo kończą się w takim momencie, że lepiej aby się w ogóle nie zaczynały. Doszedłem do momentu, w którym jeśli z tego Micro Mages albo Full Quiet nic nie wyjdzie to do widzenia.

4
Gry na różne platformy / Odp: Grand Dad - fangame
« dnia: Kwiecień 28, 2019, 20:02:53 »
Pająki sio!

Jeśli interesuje Was temat DZIADUSHKI to może spodoba Wam się ten materiał sporządzony przez naszych Braci w Pegasus... yyy znaczy się w Dendy 8)

>> https://youtu.be/bmu_HW4AHj4

5
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Czego teraz słuchasz?
« dnia: Kwiecień 28, 2019, 19:41:02 »
No to SerowyVinyl teraz rozpierdolił system przy użyciu VRC6 8)


6
fCON10 / Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« dnia: Kwiecień 28, 2019, 10:52:09 »
Zajawka właśnie wjechała na propsie  8)


7
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: Kraków Arcade Museum - fotorelacja
« dnia: Kwiecień 13, 2019, 18:51:40 »
Wrzucam tutaj materiał od naszych Przyjaciół z Retro na Gazie, który dla nas stanowi takie "wideouzupełnienie" tematu:


8
fCON10 / Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« dnia: Kwiecień 10, 2019, 22:22:08 »
Rodzielczość: 1280x720
Ilośc klatek na sekundę: 30
Format pliku: mp4
Kodek: MPEG-4 AVC

O to to to chodziło!
Panowie , trzymajmy się tych "wytycznych" a sklejenie wszystkich części w jeden film będzie łatwe i obejdzie się bez komplikacji.
Krisu wiadoma sprawa, że jeśli chodzi o rekompresję to trzeba dać odpowiednio wyższy bitrate na częściach, które kleimy, aby potem było z czego zejść tak, aby końcowy render całości nie był zbyt stratny na jakości.


edit:: Fajny ten XMedia Recode, ja do tej pory używałem aplikacji od Zune,  też free, w zależności od tego co potrzebowałem zrobić, ale pewnie się przerzucę 8) thx

9
fCON10 / Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« dnia: Kwiecień 09, 2019, 23:20:23 »
Spokojnie, jak już pisałem dysk jest u DAFa i chwile u niego poleży.
Ty lepiej powiedz nam czym to zamierzasz posklejać (czy w gre będzie wchodziła rekompresja czy tylko połączenie plików bez ingerencji w bitrate) i jaki kodek będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy?
Proponuję ustalić jeden wspólny "strumień", żeby się nie posypało coś potem niechcący - Krisu, Ty już masz gotowe najwięcej materiału, napisz czym i jak bardzo to kompresujesz na wyjście, ile klatek, itd?

10
fCON10 / Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« dnia: Kwiecień 07, 2019, 21:50:24 »
Krisu, raz jeszcze GIGANTYCZNE dzięki za nieopisaną pomoc!

Prośba do DAFa - Paweł, jak podłączysz dysk to tam jest plik tekstowy ze stanem magazynowym. Weź bardzo proszę ja Ciebie skonfrontuj to z tym co zostało zrobione a co jest do zrobienia, aby była jasność ile jeszcze zostało pracy.

Jesteśmy po skromnej telenaradzie i ja pragnę z tego miejsca RAZ JESZCZE zapytać - Roben, czy czujesz się na siłach aby posklejać materiał w całość ORAZ zrobić to, co ewentualnie zostanie do zrobienia, ale tak szczerze i bez kitu, żeby tego później nie renderować na zlocie w chłodni 8)

11
Pchli targ / Naklejki na joypady do Famicoma
« dnia: Kwiecień 02, 2019, 23:04:09 »
yo, chce ktoś nowe naklejki na pady jak mu się stare zużyły albo przestały się podobać?Dla swoich oddam za zwrot + co łaska 8)

12
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: Kraków Arcade Museum - fotorelacja
« dnia: Kwiecień 02, 2019, 22:58:17 »
Ale rozumiem, że płaci się jeden raz i hulaj dusza...

Oczywiście, płacisz tylko wjazd, wszystkie automaty są ustawione na FREE PLAY.

(...) ale za to jeszcze chyba niedawno (2-3 lata temu) widziałem ją w salonie w centrum nadmorskiej promenady.

To są właśnie dobre akcje, jak w tamtej praktycznie oderwanej od cywilizacji mikrowiosce gdzieś w głębi Borów Tucholskich, to tam znaleźliśmy też całkiem niedawno bar żywcem wyjęty z początku lat 90 a wewnątrz jakaś ścigałka i Tekken w obudowie X-Mena 8)
Zawsze przy takich okazjach ciekawi mnie czy i ile jest jeszcze takich miejsc w Polsce, gdzie czas się zatrzymał i automaty jak stały tak tam nadal stoją...

(...) Terminator - Salvation, żeby zadziwić większość publiki informacją, że automaty produkowano dłuuuugo po tym, jak wyszły u nas z mody, a retro-zgredom pozwoli to liznąć epokę, która nas ominęła.

W sumie to całkiem dobry pomysł. Pamiętam tego Terminatora lata temu jak byłem pierwszy raz u Brata w stanach, pojechałem z nim w drogę i zatrzymaliśmy się na jakimś randomowym "truck-stopie", wchodzimy, a tam sobie w końciku Salvation stoi właśnie! Bez chwili namysłu chwyciliśmy za te karabinki i jazda. Pamiętam, że bardzo fajnie się strzelało (żeby reload zrobić to trzeba było pyknąć od spodu w magazynek) i raptem tylko kilka dolców poszło w maszynę, no ale jak to zwykle bywa, wszystko się pięknie skończyło po przejściu do drugiego etapu - momentalnie poziom trudności x4 i dalej już nie było sens(h)u grać. Ale wspomnienie przednie 8)

Myślę, że za zgodą autora (?) tekst powinien zostać przetransferowany na naszą stronę. Chętnie zajmę się tym w wolnej chwili, jeśli będzie takie przyzwolenie i poparcie :)

No jasne, że tak! Pietrek, przecież Ty mnie o takie rzeczy nawet nie pytaj, ja jestem z Rzeszowa, a nie z tego, wiesz 8)

13
Jeszcze więcej o grach / Odp: Pokaż swoje cartridge z klasą
« dnia: Kwiecień 02, 2019, 22:31:47 »
Trochę tak, a trochę to wygląda w ten sposób, że każdy ma swój patent i uważa go za najlepszy (a prawda taka jest, że nie ma jednej, najlepszej metody), więc dalsze drążenie tematu nie ma sens(h)u.

Ćwirek, no to ja podbijam... albo sprawdzam, zależy w co gramy 8)

14
Wydarzenia w klimacie retro / Kraków Arcade Museum - fotorelacja
« dnia: Kwiecień 01, 2019, 21:58:45 »
Gdzieś początkiem marca napisał do mnie kumpel, że otwierają w Krakowie "Muzeum Automatów". Początkowo pomyślałem, że to chyba mu się pomyliło z istniejącym już "Muzeum Fliperów", ale jednak nie. Okazało się, że to nowa miejscówa, dedykowana głównie maszynom z ekranem i manipulatorem, a nie takim, które wyposażone są w stół, ruchome łapki oraz kulki 8)

Momentalnie umówiliśmy się na jeszcze wtedy odległy i bezpieczny dla nas termin 30 marca, na wspólny wyjazd, aby ponaparzać w automaty jak za starych, dobrych czasów.
Nasze oczekiwania były z goła odmienne - kolega liczył na te "nowsze" urządzenia (czytaj te, które dominowały w połowie lat 90 w Polsce i później), skakanki, strzelanki no i oczywiście klasyk nad klasyki Alien vs. Predator od Capcom, podczas gdy ja miałem nadzieje zobaczyć nieco więcej klasyki, lata 80, w końcu nazwa "muzeum" zobowiązuje, hity, które doskonale znamy z początków Pegasusa, a których fundamenty zakopane są właśnie w tamtych, odległych już latach.

Jak się okazało żaden z nas nie był zawiedziony, ale po kolei 8)Wyruszyliśmy w sobotni poranek. Podjarani jak za małolata gdy turlało się na drugi koniec miasta aby chociaż tylko popatrzeć na taki automat w akcji. W trakcie drogi nie stygły gorące dyskusje o tym, co możemy tam zastać oraz wspominki o tym, gdzie i jakie gry rozstawione były po naszym mieście za gówniarza. Zapał studziła jedynie wiadomość, a konkretnie niepotwierdzona informacja, jakoby wejściówki były na czas, a nie na cały dzień tak, jak się tego spodziewaliśmy po wizycie w tym drugim Muzeum - Pinballi.

Na miejsce dotarliśmy szybko (w końcu A4 motzno) i w miarę sprawnie.
Kraków Arcade Museum mieści się w dość sporej odległości od centrum, lecz z łatwym dojazdem zarówno z autostrady jak i z miasta.
Oto adres >> Centralna 41A, 31-000 Kraków // oraz LINKA DO MAPY

To ten sam, jeden wielki budynek, w którym mieści się park trampolin, wrotkarnia i inne cuda, niemniej jednak całość budzi dość mieszane odczucia ponieważ wygląda to jak squot albo jakiś magazyn. W każdym razie samo muzeum jest dość słabo rozreklamowane (może poprostu jeszcze i w przyszłości się to zmieni).Zaparkowaliśmy. Poczekaliśmy kilka minut na jeszcze jednego kolege, który dotarł do nas z centrum i niemal w podskokach udaliśmy się do wejścia.
Na tak zwane "dzień dobry" jest karteczka, a w zasadzie dwie. Na jednej widnieje nazwa tego gdzie wchodzimy, a na drugiej są godziny otwarcia.
W tygodniu od środy do piątku można zaglądnąć w godzinach od 16 do 21, natomiast podczas weekendów Muzeum czynne jest od 10 do 22.Za drzwiami wita nas ponury, surowy korytarz i kolejne drzwi, zza których już słychać ten charakterystyczny dźwięk, dźwięk zwiastujący doskonałą zabawę 8)
Witamy się z Szefostwem przy dość sporym barze, chociaż to bardziej jak recepcja w jakiejś firmie, bo (na chwilę obecną) oprócz biletów wstępu serwowane są tam tylko podstawowe napoje i woda.No i tu jednak lekkie rozczarowanie. Zostaliśmy grzecznie poinformowani, że narazie, przez pewien okres czasu, dopóki hype nie opadnie, dostępne są jedynie wejściówki dwugodzinne w cenie 20zł od osoby i "wjazdy są falami" czyli od godziny 10 co 2 godziny. Oczywiście, możemy sobie wejść w dowolnym momencie, ale koszt do najbliższej "zmiany" pozostaje taki sam bez względu na to, ile jeszcze czasu zostało. My byliśmy dokładnie o 12:15 więc bez zastanowienia przełknęliśmy te piętnaście gorzkich minut 8)

Pytając o pozostałe dni dostaliśmy informacje, że w tygodniu wejściówka kosztuje 30zł i nie ma limitu czasu ALE sprawne oko i główka dostrzegną janusza w tym biznesie. Owszem, trzy dyszki i możemy siedzieć ile wlezie, tylko jeśli policzymy godziny otwarcia to wyjdzie nam ich (aż) 4, wobec czego w porównaniu do weekendu to płacimy jedynie 10zł mniej w ogólnym rozliczeniu.
OK, dla ludzi z okolicy może to i dobre rozwiązanie, jednak z perspektywy dojeżdżających to praktycznie nie opłaca się atakować poza weekendem...
Mamy nadzieje, że szybko się to zmieni, bo w takim rozrachunku, mimo znakomitych gier, jednak bardziej opłaca mi się przyjechać do tamtego drugiego Muzeum na Kazimierzu.

No ale właśnie! Dość już tego pitolenia! Do gier!Oto średnio dobrze sklejona panorama tego, co widzimy od wejścia - przy ladzie z biletami.A tutaj już zupełna porażka panoramy, ale ukazująca widok na salę z drugiej strony, jakbyśmy stali po przekątnej do wejścia.No i muszę Wam powiedzieć, że jest tego sporo, naprawdę sporo!
Od całkiem starych, przez perełki - klasyki, aż po te nowe + ścigałki i jedna skakałka (dokładnie Pump It Up).

Na początku uderzyłem od pierwszego automatu z brzegu. Szedłem i fotografowałem każdy kolejny, bez względu na to czy był sprawny czy nie. Niestety część było wyłączonych, a nie ukrywam, że w takiego Popeye, Dig Duga czy Operation Wolf bym ponaparzał z równą przyjemnością co w pozostałe klasyki.

Przyjąłem taką taktykę ponieważ po tym jak się dowiedzieliśmy, że wejściówki są "godzinowane", to niemal jednogłośnie zdecydowaliśmy, że wchodzimy na dwa razy - pierwszy raz na obczajkę i aby pograć w to, co absolutnie chcemy, a potem drugi raz już konkretnie w to absolutnie musimy (patrz AvsP, haha).

Wszystko jest opstrykane i nie będę tutaj listował wszystkich gier, powiem tylko, że byłem absolutnie wniebowzięty móc pograć w takie cudeńka jak Mario Bros ztj "Mr Mary" (pozdro DAF!), Donkey Kong 3 (nie, to jeszcze nie Ebola edition 8)), Galaxian, Galaga, R-Type, Tempest, 1942, Time Pilot, Virtua Cop 2... no i oczywiście... a może przede wszystkim... oto ON... PRAWDZIWY... JEDYNY... WYJĄTKOWY... Panowie, proszę uklęknąć, Jego Wysokość >> PlayChoice-10:Powiem Wam szczerze, że na początku ominąłem ten automat. HAHA, serio, patrzę, Contra, se myślę, o fajnie, zawsze chciałem w C zagrać na automacie, zrobiłem foto i podszedłem do następnego... i nagle... BUM! Jasna cholera, przecież to nie był arcade z Contrą!
Momentalnie zawróciłem i zacząłem się przyglądać, dotykać, wąch... echem... sprawdzać autentyczność 8)

Owszem, maszyna nieco sfatygowana, jednak chwała im, że w ogóle jest! Najbardziej zużyte były chyba gałki, dało się grać, ale trzeba było czynnie dzielić uwagę pomiędzy tym, co działo się na ekranie a tym, żeby dokładnie "wrzucać" kierunki.
Zrobiliśmy z kolegą rundkę w Contre i doszliśmy aż do Snow Field.

Co do odczuć, powiem Wam tak, gra się identycznie jak na Pegasusie z erkejd stikiem (nawet faza na bosie na wodospadzie była dokładnie taka sama, haha), no bo wiadomo, siedzi tam nic innego jak NES tylko z customowym PPU i Zilogiem zawiadującym systemem.
Apropo systemu, można w każdym momencie wyjść z gry do "menu głównego" i wybrać inną gre.
Sprawdziłem pobieżnie pozostałe - wszystko jak na Naszej Ukochanej Konsoli - wrażenia z samej gry jednak BEZCENNE! 8)

Jak już ustrzeliłem każdej maszynce fotkę to wróciłem do staroci i katowałem aż do końca czasu. Najwięcej radości? Hmm... trudno wybrać, ale chyba najwięcej serca zostawiłem przy "Mr Mary" oraz Donkey Kong 3 8)
Swoją drogą zastanawiałem się sporo nad tym, w jaki sposób Pan Szef rozwiąże kwestię egzekwowania tych pełnych godzin, no bo co? Nagle wyłączy cały prąd na sali i każe się wynosić? 8)
Otóż nie, było bardzo fajnie i miło. Na kwadrans przed końcem czasu włączane były wszystkie główne światła, natomiast na pięć minut przed końcem Właściciel osobiście robi rundkę dookoła sali informując każdego gościa o tym, że czas dobiega końca. Nie widziałem aby ktoś kombinował, chował się czy robił jakieś numery, a nawet jak się ktoś wciągnął i zapomniał o świecie, to po tych 5 ostatnich minutach był powtórnie informowany, że czas opuścić rejon ponieważ następni ludzie już czekają na linii startu - tak, nikt nowy nie jest wpuszczany zanim sala nie opróżni się z ostatniej osoby z poprzedniego wjazdu.
Ponadto, na każde, następne 2 godziny dostajemy opaskę na rękę w innym kolorze, więc nawet jeśli ktoś się schowa pod siedzenie w Jurassic Parku to i tak zostanie zdemaskowany 8) ale to oczywiście moje fanaberie, generalnie była kulturka i nawet jak ktoś zostawał w tyle to "siłą tłumu" wychodził razem z innymi, aby nie zostać sam jak na patelni.

Trzea było jeś 8)Udaliśmy się do pobliskiej jadłodajni, oddalonej dosłownie o 100m, gdzie spożyliśmy co-nie-co i tyleż również i wypiliśmy, chociaż kraftowe podniebienie nie pozwalało nam raczyć się czymś gorszym niż Tyskie IPA... ta, człowiek jednak docenia tego "kraftowego koncerniaka" w momencie jak trafi do miejsca gdzie opórcz tego nie ma absolutnie nic innego co by się dało wypić 8)

Po dwóch godzinach przerwy spędzonych nie tylko na konsumowaniu, lecz również na dzieleniu się wrażeniami z "pierwszego wejścia", zaatakowaliśmy drugi raz i tutaj już bez fotek, ponieważ skoncentrowaliśmy się głównie na maksymalnym wykorzystaniu tych dwóch godzin na grę.

Na specjalną uwagę zasługuje bez mała ten taki poczciwy automacik "Air Basket", gdzie waląc pięścią w wystającą połówkę piłki do kosza, wystrzeliwujemy w powietrze pingpongowe piłeczki i należy to robić tak skutecznie, aby trafić do jednego z trzech, umieszczonych na różnych wysokościach koszy. Nigdy przedtem tego nie widziałem a zabawa naprawdę przednia. Spędziliśmy tam grube 15 minut rywalizując na przemian 8)

Po skończonym czasie udaliśmy się jeszcze (poprawić) do Pubu "Omerta" w centrum przy wymownej ulicy Kupa 3, no i w okolicach godziny 21 zbieraliśmy się do powrotu.Podsumowując.
Fajne miejsce, zdecydowanie warte odwiedzenia. Masa doskonałych gier. Nie można się nudzić.
Liczę jednak, że w niedalekiej przyszłości będzie można wejść już swobodnie, raz na cały dzień, no i że reszta tych zabytkowych automatów będzie już w pełni sprawna.

Pod spodem linka do paczki z wszystkimi zdjęciami.
Z góry bardzo Was Wszystkich przepraszam za jakość, ale sami wiecie jak w półmroku robi się zdjęcia smartfonem...
Ach, jeszcze jedna informacja - te zdjęcia, na których sfotografowany jest jedynie sam ekran, bez budy, oznacza, że to pirat.

>> http://mwk1.vot.pl/contrabanda/stuff/krakowarcademuseum.rar

Dzięki za czytane.
Pozdrawiam!

15
Jeszcze więcej o grach / Odp: Pokaż swoje cartridge z klasą
« dnia: Kwiecień 01, 2019, 19:14:28 »
O proszę!
Czyli jednak ktoś jeszcze ma taki kartridż.
Super, dzięki za zdjęcie jedrek85s.

No. Czyli wiele się nie pomyliłem wizualizując sobie jakby to zdjęcie miało wyglądać.
Potem zrobiłem to samo, czyli pstryknąłem aparatem zdjęcie z ekranu tytułowego z telewizora.
Nawet te przebarwienia/przesycenia podobnie wyszły 8)
Jednak nie zdecydowałem się na wizytę u fotografa, aby mi to wołał na tradycyjnym fotograficznym papierze, natomiast sam nie mam do takiego dostępu w firmie.
Naklejkę odtworzyłem zatem w tradycyjny sposób (winyl, laminat, ploter tnący):Całkiem prawdopodobne jest, że kitajce także dokonywali tego procederu. Kilka lat temu wyhaczyłem Gun Dec na Rutenie, również z przyklejonym fotosem na froncie.

Nie całkiem prawdopodobne, a absolutnie prawdziwe!
Kartridży ze zdjęciem zamiast standardowej naklejki było bardzo dużo i jest to fakt.
Może źle się wyraziłem pisząc tamtego posta albo Ty mnie źle zrozumiałeś.
Nie poddawałem w wątpliwość faktu występowania takich kartridży z przyklejonymi fotkami, a jedynie tego - w tym konkretnym przypadku.
Śmiem nawet twierdzić, że chyba każdy z nas posiada w swoich zbiorach przynajmniej jeden taki cukierek 8)

Strony: [1] 2 3 ... 33