Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - dic-sc7

Strony: [1]
1
Hardware / Famicom rozdzielacz dla 4 graczy [HORI]
« dnia: Kwiecień 08, 2018, 15:37:29 »
Witam.
Przedstawiam nową wersje rozdzielacza przeznaczonego dla konsoli Family Computer.Prototyp na zdjęciu jest kopią „HORI 4 players adaptor”.Oczywiście mam na myśli elektronikę wewnątrz, a nie jego wygląd zewnętrzny.
Konstrukcja od HORI jest bardzo ciekawa i tajemnicza, bo nikt nigdy nie zamieścił schematu czy opisu. Wielu użytkowników forum pamięta czasy w których podkreślałem, że gry nes oraz famicom nie są kompatybilne w trybie czterech graczy. Jednak prawda zawsze leży gdzieś pośrodku.

Sercem adaptera jest układ scalony HORI FPA-92-S01. Czyli dokładnie ten sam, który znajduje się w NES Four Score. Jednak jest tu pewien haczyk. Działa tylko wczesna wersja układu, a odmiana pal FPA—PAL-S01 już niestety nie. Problem dotyczy nowszych egzemplarzy four score, a wersje europejskie z początku produkcji są uniwersalne i identyczne jak ntsc. Dlaczego tak jest, prawdopodobnie chodzi o zabezpieczenie portów konsoli w wersji pal. Pady dla tych odmian muszą być oznaczone literką E. Nintendo wprowadziło taki system, aby zabezpieczyć się przed importem tańszego osprzętu ze stanów. Wracając do samego rozdzielacza, oto opis połączeń:


 
Jak widać urządzenie wykorzystuje zupełnie inne linie danych $4016 D1 oraz $4017 D1. Pozostałe połącznia są analogiczne do wersji NES. Różnica pojawia się jeszcze w niewykorzystaniu funkcji Turbo.
Wynika to z tego, że adapter był przewidziany do współpracy z padami HJ-10. Jak wiadomo wszystkie pady dodatkowe posiadają zaimplementowane, regulowane turbo w standardzie.
Teraz najważniejsza lista kompatybilnych tytułów;
Kings of the Beach, R.C. Pro-Am II, Super Jeopardy, Nintendo World Cup, Indy Heat, Danny Sullivan's,
U.S. Championship V'Ball, Top Players' Tennis, Chris Evert & Ivan Lendl in, Super Off Road, Ivan "Ironman" Stewart's, Nightmare on Elm Street, Wit’s, Downtown Nekketsu Koushin Koyoku Soreyuke Daiundoukai

Wszystkie te gry sprawdziłem i działają na czterech dodatkowych kontrolerach. Pozostałe japońskie tytuły obsługują tylko dwa dołożone porty. Najczęściej są to porty 1-2, ale mogą się zdarzyć 3-4.
W grze U.S. Championship V’Ball gracze 3-4 mogą wykorzystywać porty 1-2 lub 3-4, a wszystko zależy od położenia przełącznika w rozdzielaczu. Oczywiście gracze 1-2 wtedy są zmuszeni korzystać z padów zintegrowanych z konsolą.


mwk edit:: przekierowałem zdjęcia na solidny serwer, aby nigdy nie wyparowały.

2
Hardware / Piracki Kartridż na Pegasus z grą Sangokushi 2 i inne...
« dnia: Grudzień 26, 2016, 16:23:51 »
Witam.
Przedstawiam unikatowego pirata zawierającego jednocześnie pamięć SRAM oraz EXRAM.
>> http://mwk1.vot.pl/contrabanda/img/Sangokushi2-2_big.jpg


mwk edit:: Pozwoliłem sobie wrzucić moje skany, są bardziej czytelne. thx

Strony: [1]