Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Dred

Strony: [1]
1
Hardware / pomoc przy renowacji pada do IQ-502 - głównie konsultacja
« dnia: Czerwiec 20, 2017, 19:37:11 »
siema ekipa! póki przejdziemy do sedna, najpierw krótki wstęp. w trakcie wyjaśniania Mega Mana 2 (a jestem na prawdę blisko końca) pojawił się problem. otóż na prawdę dobrze mi się gra przerobionym padem od IQ-502 na moim Famicomie (te pady są w chuj wygodne, wbrew obiegowej opinii), aczkolwiek prócz  samego kabla nic nie było w nim wymieniane. no i to się zaczęło objawiać przy decydujących momentach rozgrywki w Rokkumana 2. przyciski nie zawsze reagowały. :(

winowajca był jeden - wyrobione gumki pod przyciskami. zakupiłem zatem nowe gomki od pada SNES-owego (jak nie będą pasować, to sobie wymienię gumki w jednym niegdysiejszej młodości padzie od SNES-a który mi się wala po szafie od ponad dekady). po tygodniowym oczekiwaniu na przesyłkę (opierdalali się równo, przesyłki ekonomiczne zwykle szyb ciej mi przychodziły) i zakupieniu śrubokręta krzyżowego, począłem rozkręcać pada. z pierwszą śrubką poszło całkiem gładko, resta się trzyma równo i ni chu-chu, nie ruszą się.

dnia następnego próbowałem w Castoramie ukratkiem (xD) rozkręcić tego pada śrubokrętami za 50 zeta. znowu nic, jedynie opiłki metalu zostawały na końcówce srubokręta.

następnie kupiłem strzykawkę, igłę i Coca-Colę i postanowiłem odrdzewić śrubki. doopa, mości szlachto! oczywiście, śrubki odstały sobie pół godziny, zanim zacząłem coś robić.

co dalej, co mogę samemu zrobić w takiej sytuacji? bo obawiam się, że jedynie pogorszę sprawę, jeszcze bardzie wyrabiając śruby.

a i jeszcze jedno pytanko. dowiedziałem się od znajomej, haw into odżółknianie obódów do konsol i komputerów (szczególnie szarych i  białych). otóż można je wyczyścić wodą utlenioną w spray'u, którą normalnie używa się do rozjaśniania włosów. gdzie można takie coś kupić? byłem u jednego fryzjera, potem w hurtowni z artykułami fryzjerskimi (sprzedawali też na detal), odesłała mnie baba do Rossmana, bo to ponoć wśród fryzjerskiej braci nieprofesjonalna metoda rozjaśniania włosów. a w Rossmanie? baba mi zaoferowała standardowe H2O2, nie w spray'u.

zapytajcie się swoich drugich połówek, czo? :3 chodzi mi tu głównie o konkretną sieć sklepów z takimi artykułami. bo nie ukrywam, nie chce mi się specjalnie płacić za przesyłkę za coś, co mogę kupić na miejscu w dużym mieście.

2
Hardware / Konserwacja (czyszczenie) konektorów na kartridże w konsolach
« dnia: Kwiecień 21, 2017, 01:14:34 »
hej,

ostatnio, przy okazji rutynowego ścierania  kurzu w pokoiku, pod wpływem impulsu postanowiłem też wyczyścić starym i sprawdzonym duetem, patyczki do uszu + spirytus salicylowy, piny w kartiżykach. wszystko spoko, część kolekcji przywieziona na mieszkanie została cała przemaglowana. oberholum na całego!

do rzeczy!

jakkolwiek patyczki do uszu sprawdzają się idealnie przy okazji czyszczenia kartridży, tak gorzej jest przy okazji slotów na carty w konsolach (albo sloty w przejściówkach: Super Game Boy, 60pin->72pin itd.). przeczyścić można jedynie (i dosłownie) powierzchownie. konektor nadal pozostaje brudnym - bez tradycyjnego (i niszczącego elektronikę) przedmuchania nie dziaua.

ktoś kiedyś podpowiadał (na RetroAge'u?), ażeby czyścić kartą bankową, dowodem osobistym, jakimś plastikiem. ni chuja. spróbowałem też przy uprzednim "ochrzszczeniu" karty spirytusem.  konsola bangla jedynie gdy się ją przedmucha.

na pewno nie są tutaj winne carty - one są czyściutkie jak kaczuszka.

wniosek - konektor jest nadal brudny.

jakieś propozycje?

3
tak jak rok temu wybieram się na CP-ka. zabieram się z kumplem z Poznania samochodem, mamy pięć wolnych miejsc i chętnie kogoś zgarniemy z Wrocławia (do którego tak i tak trzeba dojechać wpierw, a potem się przesiąść w oldschoolowego PKS-a... a podróż nimi do szybkich i wygodnych nie należy).

anyone? dziat? wiem, że Robert chciałby motzno, ale byś się musiał określić z wyjazdem do końca lipca i najlepiej już wtedy sobie wykupić karnet.

w tym roku line-up jest jeszcze bardziej zabójczy, niż rok temu. XIII Stoleti (!), Clan of Xymox (!!!), Das Moon (!), Deathcamp Project (!), Furia (!!), Fields of the Nephilim (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), Leather Strip (!!), Blindead (!!!), Closterkeller (jej, nikt się nie spodziewał...) i wiele innych rzeczy mrocznych niezależnych wartych poznania.

4
Opisy i recenzje gier / Magic Kid Googoo (도술동자 구구)
« dnia: Kwiecień 17, 2016, 13:56:00 »(kliknij by powiększyć}

pirate original wydany tylko w Korei Południowej, rzekomo nigdy do tej pory nie zdumpowany.

całość wygląda na... nie tyle "hack" co "grę na silniku" Doki Doki Panic. albo chociaż "grę wykorzystującą mechanikę DDP".

prezentuje się niezmiernie dobrze, zarówno pod względem dźwiękowym, jak i muzycznym. chętnie bym w to zagrał.

na moje to nie ustępuje oficjalnym tytułom z Japonii:)

gameplay

>but until we manage to arrange the game's preservation, this longplay will be the most comprehensive footage you can find

czyli że dump już nie długo? :)

5
to jest tak głupi i abstrakcyjny pomysł, że w 95% się nie uda xD ale i tak go tutaj przedstawię.

po tym jak Dziadu mi wspomniał, że nigdy nie był w części Polski zwanej Górnośląskim Ośrodkiem Przemysłowym, wpadłem na taki głupi pomysł.

1. wynajmijmy pokoje w hostelu gdzieś w centrum Katowic.

2. podbiją do nas Roberty dwa

3. Pegazus

4. palimy wódkę i pijemy papierosy

5.  sprawdzamy zanieczyszczenie powietrza w Katowicach papierkiem lakmusowym

6.  i wtedy fajnie jest

proszę o opinie w sprawie, bo istnieje pięcioprocentowe prawdopodobieństwo, że to wypali. xD

ps. jeśli to zbyt poryty pomysł, proszę przenieść do Gruzu.

6
https://unbound.co.uk/books/ashens/ -> książka, która, jak widać, została z powodzeniem zcrowdfoundowana przez widzów tego znanego brytyjskiego YouTubera, dnia dzisiejszego została wydana

sam Ashens jest vlogerem działającym na YT od prawie dekady. jego twórczość jest nadzwyczaj prosta w swojej idei - facet ustawia kamerę przed swoją brązową sofą, kładzie na niej jakieś gówna/podróbki elektroniczne najczęściej pochodzenia dalekowschodniego, odpakowuje je i komentuje. niby nic, prawda? ale komentarz ów okrasza zawsze bardzo charakterystycznym i rozpoznawalnym, typowo brytyjskim poczuciem humoru. właśnie dlatego jest on jednym z nielicznych YouTuberów, których śledzę.

na początku recenzował głównie chujowe gry LCD pakowane w obudowy dziwnie przypominające popularne konsole do gier video (Popstation). nie ogranicza się chłop gada także o: podróbkach wszelkiej maści z Chin, chujowych zabawkach, degustowaniem baaaardzo przeterminowanego jedzenia... i parę innych.

miał (ma?) także swój cykl wideorecenji starych okropnych gier, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście

https://www.youtube.com/watch?v=knlrCi4qwY4

znacie ashensa? słyszeliście o projekcie? ja właśnie zamówiłem pod wpływem impulsu ową książkę... xD a swoimi wrażeniami dot. jej jakości podzielę się z Wami w nadchodzącym kontrabandyjskim tekście, który pojawi się do końca tego roku i napisanie go stawiam sobie za punkt honoru.

7
każdy chyba wie o co chodzi i jakie zasady panują w tego typu wątkach... siedzi Wam w głowie jakaś gra (na platformę inną niż konsola Pegazus) i jedyne co z niej pamiętacie to mglisty obraz, który możecie jedynie przedstawić za pomocą kilku zdań? poszukiwania w guglu nic nie pomagają? pisz tutaj, może ekipa Contrabandy Ci pomoże!

ja zacznę... w czasach gdy do mojego domostwa trafił komputer klasy PC, w sposób systematyczny na moim pulpicie rosła ilość skrótów odpalających coraz to nowe gry. z racji baaardzo ograniczonego dostępu do internetu (końcówka lat dziewięćdziesiątych), w głównej mierze pozyskiwałem je poprzez składanki z grami, które można było kupić w każdym sklepie z multimediami (Empik, bądź zwykła księgarnia). Wydawane one już były wtedy oficjalnie, przez takie firmy jak Albion na przykład. W głównej mierze znajdowały się tam dema i shareware'y, ale pełne wersje też tam w gąszczach się plątały. Tytuły ów składanek oczywiście były nadzwyczaj "generyczne" (np. "Gry i zabawy dla dzieci 3"), zaś same samplery były ilustrowane okładkami zawierające zdjęcia bawiących się dzieci, okraszane clipartami.

TU CZYTAJ, TAMTO WYŻEJ TO TYLKO JAKAŚ GRAFOMANIA, KTÓRĄ NIE WIEM PO CO NAPISAŁEM

na jednej z tych składanek znajdowała się platformówka pod DOS-a. jej głównym bohaterem był szary pies podobny do tego po prawej, skakał po szarych platformach, tło plansz zaś było błękitne. możliwe że pies miał czerwone spodnie i zbierał złote monety. co było dla gry charakterystyczne, jej soundtrackiem była przygrywająca z PC speakera przeróbka starej amerykańskiej piosenki z czasów wojny secesyjnej, a dokładniej "When Johnny Comes Marching Home". to wszystko co niestety pamiętam...

ktoś może przypadkiem zna?

8
Kącik muzyczno-filmowy / Czego teraz słuchasz?
« dnia: Wrzesień 24, 2015, 23:15:21 »
Słuchasz czegoś teraz ciekawego i chcesz się tym podzielić, lecz jednocześnie nie czujesz potrzeby zakładać o tym całego wątku o tym? Trafiłeś zatem w odpowiednie miejsce!

Żeby nie było za łatwo, prosiłbym zainteresowane osoby o wysilenie się troszeczkę i prócz suchego linku napisać choć jedno zdanie na temat wysyłanej muzyki.

A czego ja teraz sobie słucham? Electro house'u, który podsyła mi Mati na naszym czaciku:

https://www.youtube.com/watch?v=gG4iEqMDIfA

9
Kącik muzyczno-filmowy / [late '70s/'80s/'90s-onward] Dark Independent
« dnia: Wrzesień 24, 2015, 03:07:42 »


Myślę, że jestem na tyle obeznaną w tej tematyce osobą, że mogę o tym założyć cały wątek...

Tematyką się jaram już od prawie trzech lat. Zaczęło się od niewinnego obejrzenia nagrań Type O Negative z Brudstocka '07, a skończyło się... na spędzeniu prawie całego tygodnia w Bolkowie na Castle Party w tym roku (w końcu!)

Generalnie zaczęło się wraz pojawieniem się Joy Division i im podobnym... a jeszcze wcześniej był Leonard Cohen, Nico... Jedni twierdzą, że The Doors byli gotyccy, inni zaś że Black Sabbath. Ale dość spekulacji i doszukiwania się niczego w niczym, bo tak na dobrą sprawę można uznać twórczość Roberta Johnsona za proto-black metal.

Prawdą jest jednak, że większości muzyków opisywanych ogólnie etykietką widniejącą w tytule tematu przyświecała jedna idea. A jest nią - uchwycenie mroku w muzyce. Nostalgii, depresji, melancholii, niepewności, strachu, niechęci. Większości tych negatywnych (rzecz dyskusyjna) emocji, które są równie inspirujące co i pozytywne stany umysłu. A kto wie, czy nie bardziej...

Rodzili się jak grzyby po deszczu, zaczęli robić sobie trwałą, malować usta, paznokcie, bazgrać sobie na twarzy trupi makijaż... i tworzyć własną (sub)kulturę.

Gatunków zaliczanych do muzyki mrocznej niezależnej jest wiele, a wśród tych najbardziej popularnych to oczywiście post-punk, rock gotycki, industrial, EBM, nowa fala, zimna fala, darkwave, dreampop, shoegaze, electro-industrial, synthpop. Jest ich pewno jeszcze więcej, jednak ja nie wydaję się być osobą odpowiednią do szufladkowania muzyki.

Ten rodzaj muzyki w naszym kraju promował przed laty nieodżałowany radiowiec Tomasz Beksiński, syn Zdzisława. Był jednym z niewielu dziennikarzy muzycznych, którym udawało się uchwycić klimat i atmosferę recenzowanej muzyki w słowie. Dziś atmosferę jego audycji/recenzji/felietonów próbują odtworzyć autorzy trójkowej audycji Trzecia Strona Księżyca, która z resztą odbędzie się za dwa dni o północy. Dokładnie wtedy, gdy księżyc w pełni będzie oświetlał bladym blaskiem nocną pustkę.

https://www.youtube.com/watch?v=ciLjqjlPfu4

https://www.youtube.com/watch?v=pZ7JyfEuNFE

https://www.youtube.com/watch?v=Uk_sV-aHwG0

https://www.youtube.com/watch?v=RorSmOwKj4E

https://www.youtube.com/watch?v=XENb8ry_q_w

https://www.youtube.com/watch?v=U5ulj3tut3o

https://www.youtube.com/watch?v=Yls_lhHdfPc

10
Idea podobna jak na starym forume, po prostu będę na bieżąco informował o dopiero co wydanych tłumaczeniach gier na Famiego/FDS.

http://www.romhacking.net/translations/2471/
Cytuj
On the way, there are a number of obstacles, including the game’s soul-crushingly low movement speed and bad hit detection. Chrontendo named this game the worst game released for the system before 1988, beating out such luminaries as Takeshi no Chousenjou and Hoshi wo Miru Hito.
brzmi jak idealny tytuł do rozpracowania dla MaarioSa. :D

http://www.romhacking.net/translations/2469/
tutaj z kolei jest składanka pięciu gier o tematyce sportowej (zazwyczaj). w sumie nigdy za wiele nie mówiono o niej na starym forum, zaś większość gier tu się pojawiających są w stu procentach autorskie (jak w przypadku Action 52).


11
Kącik muzyczno-filmowy / NKR - Nieznany Kanon Rocka
« dnia: Wrzesień 21, 2015, 19:11:37 »
Temat kontynuujemy ze starego forum, w poście następnym znajdą się moje nowe znaleziska.

NKR - Nieznany Kanon Rocka. Pojęcie ukute przez nieodżałowanego Tomasza Beksińskiego w swoich audycjach w latach dziewięćdziesiątych, w których prezentował wykonawców sprzed lat mało znanych, lecz bardzo dobrych. O co chodzi tak na prawdę? O digging muzyczny. O odkrywanie nowych, fascynujących dźwięków z lat 60'tych i 70'tych. Takie zespoły jak Beach Boys, Doors, Pink Floyd, Led Zeppelin i podobne są na prawdę dobre, a nawet wyśmienite... ale ile można słuchać tego samego? Nie rozwijając się człowiek jedynie stoi w miejscu, a nawet się cofa.

Słuchaną muzykę biorę głównie z dwóch blogów -> rockasteria.blogspot.com i podobnie brzmiący therockasteria.blogspot.com. sporo też można powyszukiwać na progarchives.com, rateyourmusic i stronach zawierających artykuły o scenach muzycznych z danego kraju:

Australia: http://milesago.com/
Nowa Zelandia: http://www.sergent.com.au/music/nzmusic.html
RPA: http://www.rock.co.za/
Japonia: http://japrocksampler.com/

 
A tutaj mała szczypta tego co można ciekawego posłuchać.

http://www.youtube.com/watch?v=suF78CWla6g

http://www.youtube.com/watch?v=d26ZPnSsP2o

http://www.youtube.com/watch?v=NOlr4ZUrhi0

http://www.youtube.com/watch?v=3k6oVPGzEg8

http://www.youtube.com/watch?v=Xj6kTanKlrw

http://www.youtube.com/watch?v=j-Hdmm304Uw

Strony: [1]