Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Nielogiczny

Strony: [1]
1
Pchli targ / [K] Pegasus MT-777-DX (obudowa, niedziałający też)
« dnia: Sierpień 24, 2018, 13:24:14 »
Kupię MT-777-DX

Może być sama konsola bez padów

Może być niedziałający

Potrzebuję tylko samą obudowę

Kontakt tutaj albo PW

2
fCON10 / FamiCON Open
« dnia: Czerwiec 24, 2018, 12:55:17 »


W ramach większej ilości atrakcji iście sportowych ogłaszam turniej FamiCON Open!

Grać będziemy w badmintona. Pojedynki 1 vs 1.
Aby turniej ruszył potrzebni są uczestnicy, toteż proszę zapisywać się poniżej.
Minimalna ilość graczy aby turniej ruszył to przynajmniej 8. Aby szybko poszło, rozgrywać będziemy 1 set.
Nikt nie oczekuje skili, liczy się tylko dobra zabawa! Startujemy we wtorek o 12:00 i postaramy się zmieścić przed atrakcjami piłkarskimi.
Zapewniam sprzęt do gry i sędziowanie.  :)

Zapisani uczestnicy:

1. Daf
2. Żur0
3. MaarioS
4. Krisuroku
5. OsA
6. Roben
7. Arek
8. Gajwer

3
fCON10 / Bicie rekordu Guinessa
« dnia: Kwiecień 22, 2018, 13:55:28 »
Porozmawiajmy oficjalnie o pomyśle bicia rekordu Guinessa podczas Famiconu #10. Idea przewijała się już w poprzednim roku i na rozmyślaniu jakby to było wspaniale się skończyło. Teraz mamy jeszcze czas aby się zgłosić i wszystko ogarnąć. W związku z tym omówmy kilka kwestii.

1. Lista zawodników

Najpoważniejsza kwestia! Musimy ustalić kto chce w tym uczestniczyć, a zgłoszenie się będzie bardzo zobowiązujące. Mam tu na myśli konkretną rozpiskę i zmiany każdego z zawodników równo co godzinę. Trzeba mieć na uwadze, że biorąc udział w biciu rekordu trzeba się będzie pogodzić z możliwością kolidowania w niektórych trwających atrakcjach zlotowych jak również godzinami spania, alkoholizowania się itp. Oczywiście postaram się tak ułożyć rozpiskę by każdy miał czas wolny w trakcie trwania konkursów/atrakcji na których najbardziej mu zależy. WIELKIE CZYNY WYMAGAJĄ ODWAŻNYCH DECYZJI

2. Tytuł w który będziemy grać

Kwestia do omówienia. Musi to oczywiście być gra, w której nie występuje GAME OVER. Jedyna jaka w tej chwili przychodzi mi na myśl to Mickey in Letterlands aczkolwiek czekam na inne propozycje.

3. Kwestie ogólne

- Musimy mieć wydzielone stanowisko - takie, w którym nikt nie zahaczy niechcący o przewód i nie rozłączy konsoli, nie obleje jej alkoholem itp.
- Rozważam "awaryjne zasilanie" w przypadku wywalenia korków co ma miejsce chyba co roku przynajmniej raz, niebardzo jednak mam pomysł jak tego dokonać.
- Sposób rozgrywki polega na ciągłym graniu bez naciskania pauzy. Zmieniamy się "w locie" jak hokeiści.
- Rekord bijemy w kategorii najdłuższej rozgrywki na Famicomie - w tym celu gramy oczywiście na oryginalnej konsoli i oryginalnym kartridżu. Możemy "przy okazji" pobić rekord punktowy w grany tytuł co zapewne także zrobimy.

4. Zagrajmy charytatywnie

Podejdźmy do tego z rozmachem i z sercem! Jeśli się zbierzemy i naprawdę zdecydujemy pobić oficjalny rekord, zróbmy to nie tylko dla chwały. Wybierzemy cel dobroczynny jak np. granie dla dzieciaków z hospicjum, domu dziecka lub innej takiej placówki, nagłośnijmy akcję i spróbujmy pościągać sponsorów, którzy zechcą przekazać sumy dla dzieciaków w zamian za bycie przez nas wspomnianymi jako wsparcie w dokonanym osiągnięciu.

Czekam na Wasze opinie, zgłoszenia, pomysły jak to jeszcze bardziej ulepszyć. Niemniej jednak zakładam ten temat aby zderzyć pomysł z rzeczywistością i zobaczyć kto naprawdę będzie chętny się podjąć takiego wyzwania.

4
Pchli targ / [S] Kilka gier Famicom / Pegasus
« dnia: Marzec 29, 2018, 15:37:41 »
TENNIS - 20 zł
DUCK TALES (wersja JAP) - 79 zł
TENKA NO GOIKENBAN MITO KOUMON (komplet pudełko kartridż instrukcja) - 49 zł
DRAGON SPIRIT - 29 zł
SUPER REAL BASEBALL '88 (komplet pudełko kartridż) - 19 zł
DUCK TALES (wersja POL) - 40 zł
IKE IKE NEKKETSU HOCKEY BU - 35 zł
TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES - 10 zł

Wszystkie sprawdzone i działające. Podmianki i dublety z kolekcji.
Kupując przynajmniej 3 tytuły rabat -10%.
Kontakt PW lub FB.

Nowe niższe ceny

Wszystko sprzedane

5
Wydarzenia w klimacie retro / Nielogiczny x Akihabara
« dnia: Marzec 28, 2018, 20:19:57 »
Lecąc biznesowo do Taipei udało mi się znaleźć lot powrotny przez Tokio. Na stolicę kraju kwitnącej wiśni miałem niecałe 11h, od tego jeszcze odliczyć trzeba było czas na arrival i odprawę przed odlotem. Mając tak mało czasu obrałem tylko jeden, jasny cel - Akihabara!

Połączenie z Haneda Intl. Airport miałem rozpracowane jeszcze w Polsce - kolej JR Yamanoto z przesiadką na Keikyu Line i w ciągu ~30 minut byłem na miejscu. Doskonałe oznakowanie w pociągach, nawet gaijinom trudno się zgubić. Już po drodze można było poczuć gamingowy klimat i nie mam tu na myśli tylko reklam w pociągach! Na kolejnych stacjach, odtwarzany był dźwięk losowania itemka z Mario Kart dający znać, że pociąg stoi na peronie.

Jednak najlepsze zaczęło się po przejściu przez bramę Elektrycznego Miasta. Rozbrzmiały uliczne artystki koncertujące na placu, ataki z każdej flanki cosplayowych dziewczyn namawiających do odwiedzenia tematycznych kawiarni. Z takich ciekawszych, które mi zaoferowano to Ninja Cafe z seksownymi ninjami, Owl Cafe po której latają prawdziwe sowy oraz Square Enix Cafe, której raczej opisywać nie trzeba. Każdorazowo przez przejście przechodziło tyle ludzi ile przez cały dzień na przejściach u nas. Sklepy zachęcały przeróżnymi muzyczkami i soundtrackami z gier. Głośno i tłoczno... a wszystko to znikało odchodząc zaledwie ulicę dalej od Akihabary.

Zaskoczyło mnie, że sama Akihabara jest... mała. To ledwie kilka przecznic przyklejonych do jednej z szerszych alej w Tokio. Wystarczyło obejść kilka zlepków budynków dookoła i już wszystkie sklepy okrążone. Myk polega na tym, że sklepy te mają zazwyczaj po 6 pięter. Każde piętro ułożone tematycznie, a ostatnie to przeważnie rozpusta z rozebranymi bohaterkami wszelkich mang, anime i gier. Co ciekawe wielkie szyldy sklepów często idą w parze z koniecznością szukania wąskich, dosłownie ukrytych drzwi, w których nie ma szans się z kimkolwiek minąć. Podobnie z resztą na schodach tychże kilkupiętrowców.A co w sklepach? Przede wszystkim brak obsługi mówiącej po angielsku. Czasami udawało się porozumieć pytając o tytuł poszukiwanej gry, próżno jednak podejmować szerszy dialog. Spróbowałem raz i zastanawia mnie na ile goście z obsługi zrozumieli, a na ile po prostu kiwali głowami z uśmiechem.

W poszukiwaniu "Famicom softo" - bo tak trzeba to nazywać by na Akihabarze sprzedawcy wiedzieli po co się przychodzi - zwiedziłem właściwie wszystkie miejsca jakie miałem w planie. Byłem w Super Potato, Retro Games World, trzech sklepach spod szyldu Trader i różnych pomniejszych wnękach gdzie kartridże były na tyle blisko wejścia, że rzuciły mi się w oczy. W samych sklepach klientela to Japończycy, nie natknąłem się na gaijinów, z wyjątkiem mijania któregoś raz na dłuższy czas na ulicy. Tendencja jaką zaobserwowałem to przychodzenie przez klientów po jedną retro bądź nową grę. Bez ekscytacji i bez szału kupujących. W AmiAmi - sklepie z figurkami - bywało nawet chwilami pusto.

Sklepy zacząłem odwiedzać od owianego legendami Super Potato. Zabawne, że minąłem go przechodząc przez Akihabarę i dopiero po obróceniu się by zrobić kilka zdjęć, dostrzegłem szyld i małe drzwi. Famicom i Super Famicom zlokalizowane były na trzecim piętrze, pomyślałem więc, że pojadę windą. I tak też zrobiłem... windą, która ku mojemu zaskoczeniu miała wielkość 1,5m x 2m. Ciasne przestrzenie i wąskie przejścia były jednak dopiero przede mną. W Super Ziemniaku zgodnie z podaniami internetowym zaiste było drogo! Miałem już w rękach kilka tytułów, które miałem porwać do kasy, na szczęście w porę się opamiętałem, że mogę je przecież wyłowić taniej w innych miejscach. I rzeczywiście, po przejściu wszystkich miejsc stwierdzam, że w Super Potato za Famicomowe gry trzeba zapłacić z 50% więcej niż w innych miejscach. Żałuję tylko, że nie wziąłem Gun-Naca, którego gdzie indziej już nie było, a po którego nie miałem czasu wrócić. Chłopakom z Super Ziemniaka wręczyłem płytę z Famiconu #4, których to kilka zalega mi do dziś w szufladzie. Ucieszyli się gdy powiedziałem im że reprezentuję core polskiej sceny Famicoma. Może zaglądną na forum i coś napiszą, wszak w środku umieściłem naklejkę z adresem Contrabandy.

Wychodząc z powyższego sklepu złapałem punkt orientacyjny do mojej skrzętnie przygotowanej mapy. Najbliżej był TRADER. Precyzując to Traderów jest na Akihabarze trzech, z czego w dwóch są gry i sprzęty na Famicoma. Polecam się do nich wybrać! Dobre ceny i dużo tytułów. Mają także rozmaite trudniejsze do znalezienia tytuły, choć te oczywiście w odpowiedniej dla nich cenie. Tu także do przejścia jest kilka pięter, na których znajdują się również gry na nowe systemy ze szczególnym zatrzęsieniem tytułów Japan Only na PS Vitę. Jeśli dobrze pamiętam to w Traderze numer 2 nie uświadczymy Famicomów.

Wędrując tłocznymi uliczkami Akihabary usłyszałem theme z The Legend of Zelda. Unosząc wzrok ukazał się szyld Retro Game Camp. Podobno miało być tam drogo, a okazało się, że wcale nie. Jedno piętro, ciasno zastawione regałami, w tym z całym regałem wydań CIB. Wyłowiłem tam Ikinari Musiciana za jedyne 700JPY! Warto dodać, że nigdzie indziej go nie mieli.

Zahaczyłem także o pomniejsze sklepiki z wejściami z chodnika. Kartridży mieli wcale nie mniej niż wyżej opsiani, jedynie bardziej okurzone o czym przekonałem się patrząc na szare od poszukiwań palce. W jednym z takich niespodzianych sklepów trafiłem nawet na PAX Power Glove'a i długo walczyłem ze sobą by go kupić. Niestety brutalnie małe wymiary bagażu podręcznego - w którym zapakowane były już dwie figurki i sterta kartridży - zmusiły mnie do pozostawienia rękawicy w Tokio.Gdy zapadł zmrok na Akihabarze trochę się uciszyło. Zrobiło się też chłodno, ale tego nauczyłem się już w Tajpej, że gdy słońce zajdzie to lekka kurtka jest niezbędnym akcesorium. Ostatnie kroki kierowałem szukając knajpy, w której zjem coś przed odlotem. Miałem tą przyjemność zjeść najlepsze w życiu panierowane krewetki w lokalu tak ciasnym jak pokój, w którym wszyscy siedzieli ramię w ramię przy długiej ladzie. Na końcu zapaliła mi się "lampka okazji" każąca nie wydawać całej kasy do spodu bo może a nuż trafi się jakaś ukryta miejscówka ze świetnym lootem. Wyszło na to, że wróciłem z 5000 JPY. Na koniec zaznaczyłem jeszcze mały akcent Contrabandy.

Oczywiście nie wróciłem z pustymi rękami. Zwiozłem cały plecak fantów, w tym słodyczy, gier i figurek, nie mówiąc o alkoholach jeszcze z Tajwanu. Nie wszystko jednak udało się kupić. Zawzięcie szukałem np. gry Luminous Arc 3 na DS'a i nie mieli jej w żadnym ze sklepów, które odwiedziłem. I jeszcze co do ostatniej fotki - podróbka Famicoma... w samym sercu Akihabary!

6
fCON10 / NSF-owa melodia
« dnia: Luty 22, 2018, 14:43:14 »
Na F#10 szykuję NSF-ową melodię, jedną z naszych sztandarowych atrakcji zlotowych. Od zeszłego lipca kołatały mi w głowie różne pomysły jak ten turniej ulepszyć i po długich przemyśleniach rozpoczynam temat od garści informacji.

1. Na początek kosmetyczna zmiana czyli nazwa: NSF-owa melodia, wszak muzyczki będą nie tylko z gier na NES'a, ale także na FDS'a i tytułów wydanych tylko w Japonii na Famicom'a.

2. Koniec ze spekulacjami kto pierwszy się zgłosił do odpowiedzi. Nie będzie podnoszenia rąk, nie będzie komisji śledczej decydującej kto był pierwszy, nie będzie niedopatrzeń, nieporozumień i niesnasków z tym związanych. Pracuję obecnie nad "systemem przyciskowym" który zastąpi mający do tej pory miejsce system "ręce do góry". Każdy z uczestników w trakcie gry dzierżyć będzie przycisk z podświetleniem. Ów podświetlenie zapali się u osoby, która wciśnie przycisk jako pierwsza i jednocześnie tym samym zablokuje przyciski konkurentów.

3. W związku z nowym "systemem przyciskowym" ilość grających ograniczona zostanie do ilości przycisków. Analizując relacje z poprzednich zlotów podpatrując ile osób brało czynny udział i dostosowując całe przedsięwzięcie na własny budżet, liczba przycisków, a co za tym idzie grających będzie wynosić 10.

4. Z uwagi na ograniczenie do 10 osób biorących udział w konkursie, proszę o zapisywanie się do konkursu w tym temacie. W przypadku gdy chętnych będzie więcej niż 10, przed konkursem zrobimy szybkie eliminacje. Eliminacje (jeśli do nich dojdzie) polegać będą na odsłuchiwaniu utworów i zapisywaniu ich tytułów na kartce. 10 osób z największą ilością poprawnych odpowiedzi wchodzi do rundy konkursowej.

Więcej informacji i relacja z przygotowania sprzętu wkrótce. Na razie prosiłbym Was o zapisywanie się do NSF-owej melodii (kolejność zapisów nie ma znaczenia). Dajcie także znać co generalnie myślicie o tych zmianach i jeśli są jakieś pytania lub sugestie to śmiało.


Zapisy:

1. daf
2. 1990in1
3. Preki
4. Mati
5. MWK
6. Jockey
7. Maarios

7
Pchli targ / [K] Gun-Nac i Dragon Spirit
« dnia: Styczeń 09, 2018, 13:11:50 »
Krótko i na temat. Kupię Gun-Nac oraz Dragon Spirit w oryginalnych wersjach Famicomowych. Na smoczy spirytus jeszcze mogę przymknąć oko w razie ładnej kopii Pegasusowej, ale kosmiczna rozwałka tylko JP 100%.

Ceny do uzgodnienia. Jakby ktoś także kiedyś przypadkiem przeglądając allegro wypatrzył to link mile widziany.

8
Gry na różne platformy / Disney Afternoon Collection
« dnia: Marzec 19, 2017, 13:22:39 »
Już za miesiąc będzie można pograć w kreskówkowe klasycki Capcomu w 1080p


W skład kolekcji wejdą:

- Chip 'n Dale Rescue Rangers
-  Chip 'n Dale Rescue Rangers 2
- Darkwing Duck
- DuckTales
- DuckTales 2
- TaleSpin

Odnowiony Duck Tales wypadł fajnie więc szykuje się jeszcze więcej dobrej zabawy. Osobiście na pewno sprawdzę :)

9
Inne konsole / Nintendo NES classic mini
« dnia: Lipiec 14, 2016, 18:43:29 »
W listopadzie światło dzienne ujrzy zminiaturyzowany NES!
Nius tutaj: http://www.nintendolife.com/news/2016/07/nintendo_entertainment_system_nes_classic_edition_coming_this_november_ships_with_30_games
Wszystko zapowiada się bardzo fajnie, ciekawe tylko w jaki sposób dokupić będzie można dodatkowe gry - domyślam się, że pewnie coś na wzór 3DS'owego eShopu (wszak w pakiecie startowym brakuje np. Contry).
I zapewne dzięki temu rozwiązaniu gry takie jak Crysis Force będą grywalne bez przycinania (o ile wyjdą!).


10
Pchli targ / [K] Pegasus MT-777DX
« dnia: Luty 10, 2016, 01:32:20 »
Szarak MT-777DX najlepszy Pegasus

Cena do uzgodnienia

Nie dla mnie. Pomagam w znalezieniu prezentu ;)

Namiary z innych for lub lokalnych portali ogłoszeniowych również mile widziane

11
Pchli targ / [K] KASETA! SGRB Miłość z tamtych lat
« dnia: Styczeń 22, 2016, 21:16:39 »
Hej, przedmiot niełatwy do zdobycia toteż temat trafia tutaj. Kupię kasetę SGRB - Miłość z tamtych lat.

Przy okazji request jeśli ktoś ma i nie chciałby odsprzedać - będę wdzięczny za zgranie i przesłanie tytułowej piosenki  ;)

12
Demoscena i gry homebrew / Chronosphere Radio
« dnia: Styczeń 16, 2016, 00:27:03 »
Hej! Zapowiadane radio staje się faktem

Chronosphere Radio - bo tak się nazywa - to kanał na którym będziemy nadawać audycje z muzyką chiptune, electronica, bitpop, synth itp.

Inicjatywa powstaje z myślą o ContraBandzie, aczkolwiek zobaczymy czy uda się pozyskać fanów także z zewnątrz
Profesjonalna amatorszczyzna! Hostami będą osoby bez żadnego doświadczenia z eterem - mowa tu o mnie oraz wymiennie o Robim

http://chronosphere.listen2myshow.com/ - bezpośrednio do kanału
https://www.facebook.com/chronosphere.radio/ - fejsbuk, który w zamyśle posłuży do informowania o nadchodzących transmisjach

Można także słuchać poprzez Shoutcast pod nazwą Chronosphere Radio lub pobrać plik .m3u i wrzucić do odtwarzacza

Najpóźniej do końca stycznia planuję zrobić wszelkie potrzebne jingle, przerywniki itp. i startujemy!

Na koniec... ile osób deklaruje się na słuchanie? Bo być może cały ten projekt nie ma sensu


Strony: [1]