Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Roben

Strony: [1] 2
1
Hardware / PCB chałupniczą metodą
« dnia: Wrzesień 11, 2018, 12:06:58 »
Ostatnio oglądam o wytrawianiu pcb. Chciałem się spytać elektroników forumowych czego używacie do wytrawianiu pcb i gdzie można taki wytrawiacz dostać.

2
fCON10 / Demo Zlotowe
« dnia: Sierpień 15, 2018, 09:33:04 »

Demo fcon10demo.nes (Roben & Dizzy9)
DOWNLOAD

3
Pchli targ / Roben Kupi/Sprzeda/Zamieni [WĄTEK OGÓLNY]
« dnia: Sierpień 12, 2018, 08:56:37 »
Zakładam bo mogę więc tak.

Kupię:
2 x Pad do NES/FAMICOM AV - Może być NESowy pad, ważne zeby był kompatybilny z Famicom AV.

Zainteresowani mogą pisać w wątku, a posty nic nie wnoszące zostają sp********ne ze stanowiska tego wątku.

4
Konsole i akcesoria / 8Bitdo - bezprzewodowe gamepady.
« dnia: Czerwiec 03, 2018, 15:54:14 »
8Bitdo jest to producent bezprzewodowych kontrolerów gier dla wielu systemów operacyjnych, w tym również dla Androida, czyli że możemy w plenerze albo z nudów pograć sobie na naszym smartfonie. Strona producenta TUTEJ

Jako że to będzie wątek ogólny do dzielenia się informacjami czy wyrażania opinii o sprzęcie to nie będe też sie rozpisywał, recenzja jednego ze sprzętu jest na naszej stronie TUTAJ HERE!

Sam posiadam model, a dokładnie 2/3 modele, czyli:
-8Bitdo Zero Gamepad

-8Bitdo SFC30/SF30

-8Bitdo SFC30 PRO


Gamepady od tej firmy miały to do siebie że z czasem zaczeły robić się input lagi, co uniemożliwiało swobodną grę na smarfonie czy też PC. Należy wtedy jednak zaktualizować Firmware dostępne TUTEJ

Muszę przyznać że te pady są całkiem ergonomiczne, a wiem ze kilku Contrabandytów posiada urządzenia tej Firmy.

Ja po przejściu z Zero Gamepada na SFC30 miałem problemy z okropnym input lagiem, lecz aktualizacja Firmware pomogła w likwidacji tego uciążliwego problemu i pad zaczął działać dosonale, inaczej było w przypadku modelu Zero Gamepad, ponieważ input lagi stały się chlebem powszednim w tym modelu i co gorsza, nie ma możliwości aktualizacji do niego firmware'a. Aktualnie mam SFC30 PRO i zajebiście mi służy w graniu na PC jak i na Androidzie.

A wy jakie macie doświadczenia z tymi padami?5
Jak w temacie, potrzebuje spatchować ROM pewną łatką, lecz niestety mój ROM posiada chyba jakiś nagłówek, więc jest problem.

Byłbym wdzięczny za pomoc

6
Gry na różne platformy / [SNES/PSX] Megaman X/ Rockman X
« dnia: Marzec 03, 2018, 11:55:39 »
Jako że mam fazę na tą grę, i wielokrotnie grałem na emulatorze pare ładnych lat temu, postanowiłem założyć wątek, a w polskich internetach jest mało informacji o tej grze.

Sugerując się wpisem na forum kolegi MaarioSa:
Wszystkie 3 części z SNES przeszedłem i są przegenialnym arcydziełem.
Nie trudno się z tym zgodzić.

Więc zaczynamy:


Początki X oraz Zero.

X
Podczas wydarzeń w Megaman 10 w którym pojawił się dziwny wirus pochodzenia z kosmosu (Roboenza/Zła Energia/Wirus Maverick), Dr. Light zaczął pracę nad nowym, bardziej zaawansowanym robotem, czyli Megamanem "X". Robot był bardziej skomplikowany w strukturze jak na czasy 20XX, ponieważ Dr. Light zaimplementował w nim układ, który pozwalał być X'owi niezależnym w podejmowaniu decyzji, oraz rozróżnianiu dobra od zła.
X niczym żywa istota zaczęła myśleć jak człowiek, lecz żeby X mógł dojrzeć do odpowiedniego stanu doktorowi zajełoby 30 lat z oswajaniem X'a ze światem.
Dr. Light przed obawą że taka technologia nie jest gotowa na jego czasy, postanowił uśpić robota 18 Września 20XX, na kolejne 100 lat. Podczas ekspedycji dr. Caina, X został znaleziony w ruinach starego laboratorium, wraz z notatkami Dr. Lighta. Na podstawie budowy X'a Dr. Cain stworzył tzw. Reploidy, czyli repliki X'a.


Zero
Zero został stworzony przez Dr. Wily'ego. Pierwsze wzmianki o Zero można było zobaczyć w grze Mega Man 2: The Power Fighters [Arcade], grając Bassem. Wtedy Dr. Wily ukazał plany budowy Zero. Ucząc się na swoich błędach, wliczając w nie odkrycie Bassnium, czyli najbardziej potężnej energii we wszechświecie, oraz dokładnej budowie Bassa oraz Kinga, Dr. Wily postanowił stworzyć robota, który będzie potężniejszy od Bassa oraz Megamana, numer seryjny Zero to DWN-∞, w tym czasie Dr. Wily był w trakcie ukończenia nowego Projektu, czyli prawdopodobnie wirusa Maverick, który będzie kluczowym elementem całej serii. Zero miał za zadanie zniszczyć Megamana oraz nieposłusznego Bassa, lecz tego zadania nie wykonał, ponieważ chip kontrolny był pod wpływem infekcji przez wirusa Maverick, co doprowadzało robota do braku posłuszeństwa oraz bezinteresownej destrukcji całego swiata. Dr. Wily raz przemówił do półprzytomnego Zero, lecz przed obawą o własne życie zamknął robota w Kapsule.  Zero został znaleziony w opuszczonym laboratorium przez elitarne oddziały Maverick Hunters zostały dziesiątkowane przez Zero, dopiero oddziałowi Sigmy udało się pokonać robota i go oswoić poprzez zbicie kryształu przez Sigmę. Zero został przetransportowany do Dr. Caina, który zanalizował reploida i zauważywszy, że jego agresywne zachowanie całkowicie zniknło, naprawił go i umieśćił pod obserwacją w elitarnym 17. oddziale Maverick Hunters pod dowództwem i czujnym okiem Sigmy.

Dzień Σ

Jako członek 17. Elitarnego Oddziału, Zero szybko okazał się wybitnym Maverick Hunter i uzyskał rangę A, najwyższą z wtedy dostępnych. To właśnie wtedy spotkał X, który także był członkiem tego oddziału, aczkolwiek posiadał tylko rangę B za jego niechęć do walki. Obaj bardzo szybko stali się dobrymi przyjaciółmi i pracowali ze sobą tak często, jak było to tylko możliwe. Zero był kimś w rodzaju mentora dla X.

Niedługo potem w Abel City, mieście, gdzie mieściła się baza Maverick Hunters, nastąpiła seria ataków Machaniloidów, które z nieznanego powodu stawały się agresywne i atakowały wszystko w polu widzenia. Podczas badania tej sprawy to właśnie Zero odkrył, kto stoi za tą serią niefortunnych ataków, a był to nie kto inny, jak sam Sigma. Zero doszedł do tego łącząc ze sobą miejsca, w których nastąpiły ataki, oraz znalezione zniszczone ciała reploidów. Wszystkie zostały zabite przez jeden cios w słabe miejsce. Tylko kilku reploidów posiadało tak wysokie umiejętności, wliczając w to Sigmę. Obrażenia na pokonanych reploidach zostały wykonane przez miecz laserowy, a nie broń dystansową, co odsunęło podejrzenia od Vile'a.

Pomimo zablokowania pierwszego ataku Sigmy, Zero został szybko pokonany przez ogarniętego amokiem Sigmę, który wykorzystał reploida, by sprawdzić, czy X, który zawsze był przeciwko zabijaniu i walce, jest w stanie poświęcić swojego przyjaciela, by tylko pokonać Mavericka. Gdy były dowódca zauważył, że X nie zabije swojego przyjaciela, odrzucił Zero, który w efekcie stracił przytomność, i zaatakował X. Po odzyskaniu świadomości zobaczył zniszczone laboratorium i rannego X, którego zabrał z powrotem do bazy.


Megaman X
Grę rozpoczynamy w ruinach miasta gdzie Machaniloidy zostały zarażone wirusem, naszym zadaniem jest je pokonać X'em. Etap kończy się podczas walki z uzbrojonym w pancerz Vilem, który nas pokonuje, lecz na pomoc przychodzi nam Zero, który swoim Busterem niszczy rękę robota, a nam zaś jako X'em idzie zmierzyć się z Maverickami pod dowództwem Sigmy. Jak w Klasycznym Megamanie tu też mamy 8 przeciwników, którzy mają za zadanie powstrzymać Łowców Maverick.
W kilku etapach możemy napotkać kapsuł dr. Lighta z aktualizacją naszej zbroi. Zbieramy również SubTanki oraz Heart-Tanki. Kiedy już pokonamy Mavericków udajemy się do Sigmy.
Vile
Kiedy przybywamy do Fortecy Sigmy, spotykamy Zero, który walczy przeciwko Vile'owi, lecz Zero zostaje uwięziony i zaczyna się pojedynek, podobny do tego który był na początku etapu. Zero poświęca się niszcząc zbroje Vile'a, a my walczymy z Vile'm i go pokonujemy. Spotykamy tutaj zniszczonego Zero i:
-Gdy uzbieraliśmy wszystkie Upgrade'y Zero nam mówi ze pokonamy Sigmę
-Gdy nie zbierzemy Upgrade'u Bustera, otrzymujemy go od Zero.
Napotykamy również pokonanych Mavericków, lecz nie w konwencji klasycznego Megamana, a losowo w momentach podczas etapów.
Sigma
W ostatnim Etapie napotykamy już Sigmę, który na początku wysyła swojego pupila do walki przeciwko nam, potem z pierwotną wersją Sigmy. Następnie po pokonaniu pierwotnej formy Sigmy przechodzimy do walki z Wolf Sigmą.
Ostatecznie Sigma zostaje unicestwiony.

W następnym poście umieszczę zarys fabuły MMX2, tak jak pisałem, będą to streszczenia fabuły.

7
Kącik muzyczno-filmowy / Seriale które oglądaliście
« dnia: Luty 07, 2018, 05:56:32 »
Jako że mamy już wątki o anime, muzyce i innych zachodnich animacjach, postanowiłem założyć temat z serialami które polecacie.

Na 1 ogień wchodzi Breaking Bad, serial opowiadający o człowieku który jest nauczycielem chemii wchodzącym w półświatek przestępczy.


8
Hardware / 120 in 1 - Problem z uruchomieniem na Everdrive
« dnia: Styczeń 08, 2018, 05:58:32 »
 No witam, zakładam oddzielny wątek dla tej składanki.
Wczoraj tj 07.01.2018 r. na streamie Krisuroku widownia prosiła o grę Fish War, lecz występuje mocny problem.
Krisu powiedział że na OS init zawiesza sie cały System na EDku.
Wczoraj spróbowałem odpalić na moim Famicomie i ten sam problem się pojawia. Link do składanki HERE.

Sam plik z ROMem waży 8MB, i jak widać, są to customowe produkcje pochodzące z nowych wynalazków piratów.
Dizzy9 zapowiedział że udało mu sie tam pogrzebać by wyciągnąć jeden ROM ze składanki, i gry działają na mapperach MMC3 512kb(chyba dobrze napisałem). Chciałbym aby ktoś się wypowiedział na ten temat.

9
Gry na różne platformy / Hong Kong 97 - Tajemniczy obraz
« dnia: Wrzesień 10, 2017, 16:27:55 »
Ostatnio przeglądając o HK97 natknąłem się na reddita, gdzie ludzie opisywali pewną rzecz, a co równocześnie zainteresowało mnie i myślę że fajny wątek się może rozwinąć.

Otóż nie muszę przedstawiać czym jest gra, która jest niemalże ultra rzadka i jak sam AVGN powiedział, że nie wiadomo co się stało z kopiami gry, prawdopodobnie gdzieś w czeluści piekła, bo sam powiedział ze nie udało mu się zlokalizować jakiejkolwiek kopii gry.

Gra z gatunku shootera ma miano kusoge - czyli tak chujowa że aż cudowna xD

Fakt faktem każdy chyba widział gameplay, ale jeżeli nie to odsyłam was Tutaj do materiału kolegi z memefamilji.

Chciałem tu zaznaczyć dokładnie moment, w którym użytkownicy reddita zaczęli szukać oryginalnego obrazu z tego screena:

Redditowcy szukali nawet oryginalnego nagrania, lecz nie ma nigdzie tego materiału.
Według niektórych na zdjęciu jest były polski bokser Leszek Błażyński który 6 sierpnia 1992 w Katowicach popełnił samobójstwo. Faktycznie data się zgadza.
Jak się okazuje na kodzie vhs widnieje "TCR 01:10:25:27" pokazuje nam dokładnie że film trwa ponad godzinę i jest tego więcej. Niestety w internecie brak kopii filmu i tutaj jedynymi osobami które posiadają kopię nagrania jest Happysoft.
Udało się nawet zlokalizować osobę odpowiedzialną za projektowanie tej gry, jest nim Kowloon Kurosawa, niestety wszelkie próby kontaktu z tą osobą są trudne, kiedy zadasz mu pytanie o materiał filmowy.

Rodzą się też teorie rodem z creepypast, że nagranie wykonali sami twórcy gry i prawdopodobnie to oni zabili boksera jako akt protestu przeciwko chińskim władzom, a w tamtym roku Chiny i Polska zwiększyły handel dwustronny. Prawdopodobnie obrazy były celowo zamieszczone żeby przestraszyć ludzi z Hong Kongu którzy nie przystąpili do Chin.

Jestem ciekawy dalszych efektów, sam na własną rękę poszukam informacji.

10
Kącik muzyczno-filmowy / Rick and Morty
« dnia: Sierpień 15, 2017, 08:49:44 »

Mamy kilku fanów tego pieniężnego serialu od Adult Swim. Serial opowiada o galaktycznych przygodach Ricka Sancheza i jego wnuka Morty'ego, Niedawno wyemitowano 3 sezon.

Co to jest?
z wikipedii:
Cytuj
Serial opowiada o przygodach ekscentrycznego, uzależnionego od alkoholu naukowca Ricka Sancheza, któremu towarzyszy jego wnuk Morty. Bohaterowie podróżują po odległych galaktykach oraz alternatywnych rzeczywistościach. W późniejszych odcinkach, sporadycznie towarzyszą im również rodzice Morty'ego: Beth i Jerry oraz jego siostra Summer. Mieszanka niestabilnego już życia rodzinnego w połączeniu z coraz to nowymi pomysłami szalonego ojca Beth dają produkcję przepełnioną nietuzinkowym, czarnym humorem.

Gdzie oglądać?
-Netflix (Brytyjski ma 3 sezon, Polski ma 2 sezony z Dubbingiem PL)
-CDA.pl

Generalna nitka na forum idź.


11
Inne konsole / Automaty do gier
« dnia: Maj 28, 2017, 16:35:47 »
Jako ze temat fajnie w gruzowym się rozwinął, postanowiłem z Piotrkiem rozdzielić posty. Automatowa nitka idź.

12
Demoscena i gry homebrew / Lala the Magical - Gra na NES z 2016 roku
« dnia: Grudzień 29, 2016, 07:51:57 »
Ostatnio siedząc z rocketem, który to pokazał dla mnie ciekawą, nową produkcję na NES, zaczeliśmy kobinować jak się w to gra i jak sie dostawać do niektórych lokacji.

Pierwsze wrażenia co do gry są dość pozytywne, trzeba mieć refleks prawdziwego tibijskiego byka, fizyka jest na 10/10.


13
Opisy i recenzje gier / Kyattō Ninden Teyandē! (Ninja Cat)
« dnia: Grudzień 16, 2016, 19:51:19 »
Kyattō Ninden Teyandē!


Recenzja na stronie głównej, co sądzicie o tym tytule?

Zapraszam do dyskusji.

14
Hardware / Everdrive N8 - Aktualizacje OS
« dnia: Listopad 05, 2016, 07:29:22 »
Temat zakładam specjalnie na najnowsze aktualizacje do Everdrive'a.

Data: 2016-10-28 21:05
Rozmiar: 750K 
Download: nesos-v14.zip

15
Pirackie produkcje / Donkey kong Country 4 (1997) [Hummer Team]
« dnia: Marzec 09, 2016, 13:07:12 »
https://www.youtube.com/watch?v=fBeD-kEHy3E

Donkey Kong na pewno jest wam znany, zaś seria ze SNES'a tym bardziej.

Wczoraj podczas nocnych grańsk z Hubertem w galage, pinballa czy innych gier, postanowiłem odpalić na Everdrive tego twora. O dziwo jak na port jest całkiem grywalny, a na dodatek wciągający.

Grał ktoś w niego oprócz mnie? Doszedłem wczoraj do Stage 2-3/4 (wybiło mnie z rytmu).

Strony: [1] 2