Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - daf

Strony: [1] 2 3 ... 40
1
Jeszcze więcej o grach / Odp: Pokaż swoje cartridge z klasą
« dnia: Kwiecień 02, 2019, 21:26:09 »
Jako tako bezpośredniego wątku o tworzeniu labeli chyba nie mamy... Trochę dyskutowalismy o tym tutaj, ale bez detali.

2
Demoscena i gry homebrew / Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« dnia: Marzec 27, 2019, 18:17:58 »
Świetny projekt - dawno już nie wciągnęła mnie tak jakaś zajawka nowej produkcji na Famicoma. Mimo, że przejście zajmuje niecałe dwie minuty, to i tak parę razy sobie grę zapętliłem. Biorę to pod lupę i będę śledził progres.


3
Solucje i porady / Odp: Rygar - solucja
« dnia: Marzec 24, 2019, 01:03:16 »
Wierz, albo i nie, ale to właśnie od Twojego posta na EmuNES zaczęło się moje większe zainteresowanie tą grą. Pamiętam, jak opisywałeś tam właśnie tę wielogodzinną eksplorację świata gry z Lio oraz ostateczny sukces, czyli ukończenie jej. To właśnie to był ten bodziec, który pchnął mnie, aby lepiej zapoznać się z Rygarem. No i gra siadła mi totalnie. :) Także - dziękuję bardzo!

4
I co, poruszamy ten temat dalej? Kupujemy, zamawiamy? Ja nadal chętny.

5
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Czego teraz słuchasz?
« dnia: Marzec 20, 2019, 23:06:19 »
No kurde, Area J jak w mordę strzelił!
No to w odwecie przesyłam Ci to -> https://www.youtube.com/watch?v=wR-f6aRUSw0

A w ogóle dzisiaj równonoc, więc wypada zapuścić jakiegoś Equinoxe -> https://www.youtube.com/watch?v=OH0A0CH_s60

6
Solucje i porady / Odp: Rygar - solucja
« dnia: Marzec 12, 2019, 07:51:31 »
Dzięki. Solucja powinna wyglądać zupełnie inaczej - dużo więcej screenów, jakieś filmiki pokazowe. Miałem nawet kiedyś zamiar dopracować ją bardziej pod tym względem, ale... praca dla samej idei, która i tak nikomu się nie przyda, to praca daremna.

7
Demoscena i gry homebrew / Odp: Full Quiet [Retrotainment Games]
« dnia: Marzec 09, 2019, 17:09:11 »
Na pewno jest w moim kręgu zainteresowań - oby nie wyszło rozczarowanie jak w przypadkuLizarda, na którego byłem strasznie napalony, a nie wciągnął mnie niemal w ogóle. Graficznie wygląda ciekawie, zwłaszcza ta paralaksa i ten motyw, o którym piszesz, Żuro (lokacje w tle). Nie grałem, nie poczułem tej gry, ale już po samych filmikach mam wrażenie "toporności" sterowania. ;) Pocieszają mnie jednak motywy celowania w ośmiu kierunkach, czy możliwość wspinania się naszej postaci. Może być dobrze.
Jeżeli wyjdzie na nośniku famicomowym, może również się skuszę, jakby ktoś jeszcze zamawiał. Ale na razie trzeba grę w ogóle dokończyć tworzyć.

8
Opisy i recenzje gier / Odp: Warpman
« dnia: Luty 25, 2019, 14:53:44 »
Kurde, ale rozkminę mam w pracy przy poniedziałku. Zawsze myślałem, że chłop z Warpmana po śmierci przekształca się w jakiś randomowy zlepek pikseli i znika, ale po analizie tej grafiki wnioskuję, że on przed zniknięciem przewraca się po prostu w kosmosie na plecy.


9
Brak chętnych... ;) Sunsoft oraz Hudson Soft miały być kolejnymi producentami opisywanymi w tym cyklu, więc jeżeli jakimś cudem zostałby on wskrzeszony, to na pewno polecimy właśnie najsampierw z Sunsoftem! Bardzo solidnie przestawiona historia, dzięki MWK.

10
Cytuj
(...) które wiernie odwzorowują FC i Nes. Mam MT 777 DX oraz IQ 502
No nie tak wiernie, skoro pracują w systemie PAL. ;) Nie ukrywam - całe moje dzieciństwo to 50 Hz, jednak teraz gdy już z 7-8 lat gram na systemie NTSC, ciężko mi się wraca (i zwłaszcza słucha muzyki) do starego, poczciwego MT-777DX. Polecam dołożenie do zakupu trochę pieniążków i zakup chociażby HVC-001, czy NES (chociaż ja zawsze będę zwolennikiem Famicomów, ze względu na kartridże).
Ale trochę offtop tutaj uskuteczniam.

Nam również miło poznać!

11
Pchli targ / Odp: [IMPORT] lista tajwańskich życzeń
« dnia: Luty 14, 2019, 18:26:47 »
Ale piękny! Od razu tutaj bym uderzał. No i ten TAITD jeszcze!

12
Bardzo solidny materiał, dziękuję, Marek. Wiele wspaniałych kawałków się tam przewinęło. No i chłop na intro wybrał kawałek, którego sam kiedyś użyłem na rozpoczęcie filmiku - to się ceni. ;)

13
Bardzo ładna konsola. Fajnie to wygląda, no i cena całkiem atrakcyjna. Nie miałem kontaktu z tym klonem, ale co mogę Ci powiedzieć o klonach w ogóle - daję sobie łapę uciąć, że na pewno jakiś detal będzie zawodził. Wyprane kolory, brak jednego kanału dźwiękowego, tani plastik, bądź jeszcze coś innego... Ja tam klonom nigdy nie ufałem i zawsze powtarzam, że lepiej dorzucić parę stówek więcej na oryginalny sprzęt. One bardzo rzadko kiedy zawodzą...

14
Pchli targ / Odp: Handluj z dafem
« dnia: Styczeń 27, 2019, 20:42:32 »
Słuchajcie, dla zainteresowanych jest do kupienia Sega Master System, wraz z pełnym okablowaniem oraz dodatkowo z grami. Cena konsoli z dwoma padami i oryginalnym zasilaczem to 200 zł (cały zestaw z pierwszego zdjęcia).
Co do gier - trzy tytuły w górnym rzędzie to koszt 50 zł/szt. Dwie dolne gry - 100 zł/szt.

Sprzedającym jest mój stary znajomy, zaufane źródło. W razie zainteresowania przekażę kontakt bezpośredni.

NIEAKTULANE

15
Jeszcze więcej o grach / Odp: Hacki gier NES
« dnia: Styczeń 23, 2019, 19:18:17 »
No Constancy to świetna produkcja. Rockman II został zmieniony na tyle, że mamy praktycznie nową część gry z tą postacią. Muzyka, przeciwnicy, Robot Masters, etapy... Praktycznie wszystko to nowa jakość. W dodatku występują tu liczne nawiązania i smaczki, jak np. przerobiony na 8 bitów pierwszy level ze SNESowego Megamana X (tutaj w levelu Clashmana), czy muzyka z intro Megaman Zero 2 - w levelu Heatmana.

Poziom trudności - temat rzeka. W dalszej części gry ta górna granica wydaje się być przekroczona wielokrotnie. Nie dałem rady pokonać tej gry w całości, nawet w kooperatywie z MWK. Dzięki Robiemu mogę pochwalić się tą grą na kartridżu (nagroda w konkursie zlotowym).A ten Bomber Mario bardzo ładnie wygląda!

Strony: [1] 2 3 ... 40