Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - żur0

Strony: [1] 2 3 ... 25
1
fCON10 / Odp: NSF-owa melodia
« dnia: Lipiec 13, 2018, 08:20:12 »
Szanuje mocno za wprowadzanie coraz bardziej profesjonalnych rozwiązań!

2
fCON10 / Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« dnia: Lipiec 11, 2018, 08:07:27 »
Panowie, jakiś odzew z tym sprzętem? Kto ma jeszcze ED to wypożyczenia na czas turnieju?

3
fCON10 / Odp: Ugotuj mi Kompot...
« dnia: Lipiec 05, 2018, 23:26:03 »
Dodam, że na F#3 zrobiłem leczo, które o ile się nie mylę było całkiem konkret hitem.

Ale to było przed tym czy po tym jak wymalowany w swastyki, upojony wódą postanowiłeś się utopić w namiocie podczas zlotowej burzy 10-lecia?

Optuję za leczo!

Aha... no i ja pomogę tam jak trzeba! Oczywiście w asyście jakiejś zero piątki!

4
fCON10 / Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« dnia: Lipiec 05, 2018, 09:07:10 »
BARDZO WAŻNE KWESTIE ORGANIZACYJNE:

Hardware:
Do przeprowadzenia turnieju, tak jak już wcześniej pisałem potrzebujemy sprzętu w zestawieniu:
4x kolorowy TV o zbliżonych wymiarach
4x Famicom AV (jednolite kontrolery)
4 x Everdrive z wrzuconą paką gier

Na chwilę obecną posiadamy:
[daf] - 1 komplet
[MaarioS] - 1 komplet + Famicom AV

Kto z Was jeszcze Panowie udostępni sprzęt do turnieju? Wpisujcie w temacie, a ja będę aktualizował powyższą listę.
Czy ktoś z Was przetestował już na ED działanie paczki gier jaką wrzuciłem? Nic się nie wykrzacza?

Miejsce:
W tym roku zgodziłem się na przesunięcie turnieju z późniejszej godziny, aby od 20 mógł zagrać Yerzmiej. Mam nadzieję, że uda nam się uzyskać niezbędne zaciemnienie w remizie (nie powinno być z tym problemu). Sprzyja nam fakt, że Rzut Terminatorem zakończy się szybciej i od razu po nim zapewne Paweł zrobi zdjęcie, więc będzie trochę czasu na przygotowanie stanowisk. Turniejowe stanowiska zamierzam ustawić pod ścianą, na której wyświetlany jest obraz projektora (projektor będzie rzucał logo turniejowe powyżej linii TV). Nie wiem ile TV mieści się na jednym stole, podejrzewam że 2, więc potrzebne będą 2 stoły + 1 (jakiś mniejszy o ile jest) na którym stanie puchar i reszta precjozów. Stoły będą stały trochę przed tą ścianą, a za nimi właśnie puchar na osobnym stoliku. Niezbędne oświetlenie również będzie jak w zeszłym roku. Bardzo bym prosił równocześnie o podciągnięcie mikrofonu pod to stanowisko - bardzo ułatwia to kontakt z Wami i prowadzenie turnieju (kurcze może być z tym ciężko bo nie wiem czy dysponujemy odpowiednio długim kablem, a może ktoś ma bezprzewodowy jakiś?). Szczekaczkę odrzucam ze względu na zniekształcenia głosu, zaszumienie itd. Krzesełka dla widowni za stanowiskami graczy. Jeśli to możliwe, to chciałbym ponownie skorzystać z uprzejmości Krisa i poprosić go o nagranie turnieju (są to super materiały archiwalne, które potem pomagają odtworzyć wyniki itd, a równocześnie mogą się przydać przy kręceniu jakiegoś filmu okolicznościowego czy relacji).

Osoby, które będą miały swoje legowisko pod ścianą projekcyjną bardzo bym prosił aby pozabierały swoje rzeczy po Rzucie Terminatorem. Ja z Tomkiem na pewno będziemy tam mieć swoje spanie (z uwagi na stanowisko w kącie po prawej), ale jeśli ktoś jeszcze będzie tam stacjonował to bardzo proszę o sprawne zwinięcie majdanu - po turnieju wszystko wróci na swoje miejsce.

Mam nadzieję, że w kwestiach podłączenia wszystkiego znów mogę liczyć na pomoc niezastąpionych Robiego i Rocketa.

I jeszcze jedna prośba: chciałbym aby na zlot w ogóle zabrano kotary zaciemniające, które zakupił daf w zeszłym roku - w razie czego będę mógł nimi zabezpieczyć poświatę z drzwi wejściowych (jednak turniej odbywa się od 16 w lecie) - w tamtym roku sprawdzały się one znakomicie.

5
fCON10 / Odp: Grand DecADe - wątek organizacyjny
« dnia: Lipiec 04, 2018, 09:12:00 »
Nie no Zelas na stanowisku Mistrza Ceremonii Grillowej musi być!

6
fCON10 / Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« dnia: Lipiec 02, 2018, 18:14:29 »
Decyzja kapitanów jest jasna, tym samym jest mi niezmiernie miło powitać debiutantów, drużynę PozNinjaków w turnieju CFL#2. Terminarz został poddany edycji, więc proszę wszystkie drużyny o zapoznanie się z nową rozpiską meczową. Dobrnęliśmy do ośmiu zespołów, co nie ukrywam - było moim małym marzeniem na tę edycję. Panów z PozNinjaków oraz Amarenę proszę aby kilka razy przeczytali zasady turniejowe - to na pewno nam ułatwi przeprowadzanie turnieju (nie jest to generalnie zawiłe i wydaje mi się, że po chwili intuicyjnie gracze rozumieją zasady rządzące CFLem).

Panowie dodałem też paczkę gier na EDka (jest również w głównym poście turniejowym). Proszę o sprawdzenie tego zestawu na swoim sprzęcie i wszelkie uwagi, jeśli coś nie działa.

Muszę powiedzieć, że czas turnieju będzie w tym roku bardzo napięty z uwagi na osiem drużyn, toteż informuję Yerzmieja, że koncert może opóźnić się o jakieś 20-25 minut. Związane jest to z koniecznością wręczenia nagród po finale i rozmontowaniem sprzętu. Może zdarzyć się, że opóźnienia nie będzie (szybsze mecze), ale uprzedzam o możliwości obsuwy już dzisiaj. Sam zwolniłem slot na koncerty, więc liczę na zrozumienie.


7
fCON10 / Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« dnia: Lipiec 02, 2018, 17:03:23 »
Myślę, że mowa raczej o wielkim pucharze drużynowym - zatem spokojnie, jest w moich dobrych rękach.

Tak, możemy przywieźć go na turniej, pokazać wszystkim i zabrać z powrotem jeśli ma to sens.  :P

Przegapiłem Grzesiu Twoją odpowiedź! :) Dobrze zatem, że jest w dobrych rękach, ale przywieź go!  Będzie mi miło go ponownie wręczyć jeśli... wiadomo co!  ;D

8
fCON10 / Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« dnia: Lipiec 02, 2018, 16:15:13 »
Dopisze Was Panowie do grupy zielonej i zedytuje terminarz, tylko chciałbym żeby przynajmniej dwóch kapitanów z drużyn tej grupy wyraziło swoją aprobatę - jest już po terminie zgłoszeń, więc sami zainteresowani muszą się zgodzić na taki ruch :) Dla mnie nowa drużyna to byłaby fantastyczna sprawa :)

9
fCON10 / Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« dnia: Lipiec 01, 2018, 19:52:26 »
Dziękuję Rocket za informację :) Pamiętaj, że musisz przywieźć tylko ten wielki puchar (postanowiłem na początku, ze będzie to puchar przechodni). Zeszłoroczny puchar z MVP pozostaje u Ciebie :)

Dziś wylosowano grupy turniejowe więc pozwolę sobie na:

Kilka słów przewidywań przed turniejem...

Trzeba powiedzieć sobie jasno, że w tym roku grupę A możemy określić "grupą śmierci". Znaleźli się w niej finaliści poprzedniej edycji oraz zespół Famikillersów, który w zeszłym roku brał udział w półfinale. Na pewno  emocji nie zabraknie w meczu zeszłorocznych finalistów, a dla Wnuków Siudyma będzie to  nowe wyzwanie - będą musieli sobie poradzić w 4-drużynowej grupie, gdzie zagrają jeden mecz więcej niż w grupie zielonej. Co ciekawe trzon grupy jest... zeszłoroczną grupą B z Famikillersami! The Resistance będą znów musieli sobie poradzić z faworytami,  no ale gdzie sprawiać niespodzianki, jeśli nie w takiej grupie? W końcu podtytuł tego CFL to "Czas Zemsty".  Kalkulacje mogą być różne, ale możemy być pewni, że zestawienia półfinałowe będą inne niż zeszłoroczne. Ktoś z półfinalistów CFL#1 odpadnie już po fazie grupowej.

Greckiej z Gwinta po ubiegłorocznej wpadce (za jaką na pewno uznają odpadnięcie w 1/2 finału) w tegorocznym losowaniu dopisało szczęście: znaleźli się w grupie zielonej i wydaje się, że ich droga do półfinału nie będzie szczególnie ciężką ścieżką. Na pewno w roli czarnego konia wystąpi Amarena z kapitanem Gajwerem, ale czy będą oni w stanie zagrozić doświadczonej ekipie Osy? Wszyscy czekamy też na najbardziej alkoholowy pojedynek na scenie 8 bitów, w którym polska Amarena podejmie Grecką z Gwinta! Na pewno emocji nie zabraknie! 

To tyle jeśli chodzi o małe kalkulacje ze strony organizatora. Mam nadzieję, ze tegoroczny turniej przeprowadzimy jeszcze sprawniej i z jeszcze większym profesjonalizmem. Mam nadzieję, że pomoże w tym Roben, który został drugim sędzią tej edycji. Paczka z grami na ED zostanie niebawem wrzucona. A teraz trzy pytania do Was:
- Jak przygotowania do turnieju?
- Jak oceniacie swoje szanse po losowaniu?
- Kto w tym roku może sięgnąć po Puchar im. Koksa?


10
fCON10 / Odp: Grand DecADe - wątek organizacyjny
« dnia: Czerwiec 30, 2018, 23:32:47 »
Dred, chipjockey.

11
fCON10 / Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« dnia: Czerwiec 30, 2018, 18:09:08 »
Panowie, informuję Was, że jutro (tj. niedziele) o godzinie 12:00 za kanale żerańskim "transmitowane" będzie  losowanie grup CFL#2. Zainteresowanych zapraszam do śledzenia tego wydarzenia :)
 
Dziś jest ostatni dzień zgłoszeń do turnieju, więc jeśli jeszcze jakaś nowa drużyna myśli o przystąpieniu do rozgrywek, to jest to ostatnia chwila na tę najważniejszą decyzję.

Kto w zeszłym roku zabrał ze sobą puchar? Pytałem o to kilka razy, ale nikt nie odpowiedział, więc ponawiam to pytanie. Muszę mieć pewność, że puchar wróci na nowe rozgrywki.

Jednocześnie informuję, że kolejne nagrody są w drodze. Dziś bądź jutro pojawi się w poście głównym ściągawka odnośnie trybów rozgrywki w poszczególne tytuły.

12
fCON10 / Odp: Grand DecADe - wątek organizacyjny
« dnia: Czerwiec 30, 2018, 09:37:31 »
Kilka pytań ode mnie na 2 tygodnie przed godziną zero:
-Czy w remizie pozostała kula disco? Jeśli jej nie ma, jakie mamy alternatywy?
- Jakie gwinty żarówek są w remizie?
- Czy mamy dymnice i płyn? W tamtym roku to kiepsko wyszło, bo bez zostaliśmy bez tego. Uważam, że przy takich zacnych koncertach trochę dymu by się przydało.

13
fCON10 / Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« dnia: Czerwiec 24, 2018, 18:37:57 »
Sorki, gdzies przeoczyłem Yoshiego, był dodany na FB, a tutaj mi umknął. Dodam go zaraz :) Dzięki za uwagę!

14
fCON10 / Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« dnia: Czerwiec 24, 2018, 18:00:40 »
Ostatnią, szesnastą grą został Ice Climber.
Tym samym zakończyliśmy etap odsłaniania tytułów tegorocznej edycji CFL. Teraz pozostaje nam czekać na losowanie grup. W najbliższym czasie postaram się opisać również sposób przeprowadzania meczów w każdą z gier - w lwiej większości będziemy grali w dwóch trybach znanych z zeszłego roku, Super C również na zasadach znanych z Contry.

Mam nadzieję, że już trenujecie. Tytuły są mniej oczywiste, słyszałem też głosy krytyki, ale gry wybierałem tak aby się nie powtarzały i reprezentowały dosyć szeroki przekrój tematyczny. Pojawiła się pierwszy raz gra sportowa - jest to symboliczny ukłon w stronę tegorocznego mundialu, który finiszować będzie podczas naszego spotkania w Laskach. Zapewniam Was, że sporo myślałem nad doborem tytułów i z pewnością zapewnią one nie mniej emocji, niż te znane z pierwszej edycji turnieju.

15
fCON10 / Odp: FamiCON Open
« dnia: Czerwiec 24, 2018, 13:02:19 »
Wchodze w to!

Strony: [1] 2 3 ... 25