Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Nielogiczny

Strony: [1] 2 3 ... 12
1
Hardware / Odp: PCB chałupniczą metodą
« dnia: Wrzesień 17, 2018, 09:32:52 »
Gdybym co każdy pomysł na projekt miał zamawiać płytkę z Chin to bym zbankrutował chyba

Bardzo się mylisz, z resztą całkowity koszt rozpisałem wyżej.

Żeby trawić w domu to trzeba być albo pasjonatem albo desperatem  :P

2
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Chiptunowe radia internetowe
« dnia: Wrzesień 12, 2018, 13:11:08 »
SLAY RADIO

http://www.slayradio.org

Szwedzkie radio gdzie do posłuchania są przede wszystkim wszelkie utwory i covery grane na Commodore64 i Amidze, ale nie tylko.

Są audycje live, dawniej były w środę teraz to różnie. Podczas livów można requestować utwory do zagrania. Prowadzący mówi po angielsku, nie po szwedzku i zazwyczaj gada zabawnie od rzeczy.

Słuchałem bardzo regularnie kilka lat temu, co się tam teraz dzieje to za bardzo nie wiem, ale polecam sprawdzić.  :)

3
Hardware / Odp: PCB chałupniczą metodą
« dnia: Wrzesień 12, 2018, 13:03:34 »
Wszystko da się zrobić. Napisz jaką płytkę dokładnie potrzebujesz, jaki laminat, jeśli masz to gerber PCB.

Na podstawie powyższych informacji sprawdzę w pracy jakich środków używają konstruktorzy do wytrawiania płytek.

W każdym razie powiem Ci, że na pewno nie ma sensu się paćkać z tym i smrodzić w domu. Jeśli masz pliki opisujące projekt to mam fabrykę w Chinach, która wykonuje dowolne prototypy - minimalna wartość zamówienia to 10 USD i wysyłka DHLem w 4-7 dni gratis. Jakość wykonania jest bardzo wysoka, właściwie trudna do osiągnięcia w Polsce, że już nawet nie wspominam o porównaniu do chałupniczego trawienia.

4
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: Tetris European Championship 2016
« dnia: Sierpień 31, 2018, 08:27:03 »
Hahah Japończyk ograł go "na śpiąco"  :D

Ode mnie taki mały achievement, lecąc z Tokio na pokładzie wśród gier do wyboru był klasyczny Tetris od Namco. Najlepsze wyniki - TOP SCORES - były zapisywane i do wglądu na ekranie każdego pasażera. I zrobiłem najwyższy wynik... w samolocie pełnym Japończyków.  ;D

5
Pirackie produkcje / Odp: Zgorzkniałe carty
« dnia: Sierpień 31, 2018, 08:04:52 »
Super Mario i Sonic. Chip też się załapał


6
Inne konsole / Odp: Nintendo NES classic mini
« dnia: Sierpień 28, 2018, 12:50:30 »
Wprawdzie to wątek o NES mini, jednak mam pytanie do osób które miały fizycznie w rękach konsolkę Famicom mini:

- Czy suwak wyciągania kartridży jeździ w górę i w dół czy jest wmontowany nieruchomo na stałe?
- Czy przełącznik ON/OFF oraz RESET działają i spełniają swoje funkcje czy również są nieruchome?

7
Pchli targ / [K] Pegasus MT-777-DX (obudowa, niedziałający też)
« dnia: Sierpień 24, 2018, 13:24:14 »
Kupię MT-777-DX

Może być sama konsola bez padów

Może być niedziałający

Potrzebuję tylko samą obudowę

Kontakt tutaj albo PW

8
Pirackie produkcje / Odp: Zgorzkniałe carty
« dnia: Sierpień 24, 2018, 11:51:24 »
2-4 to z kolei Elektryk od wysokich napięć Electrician z FDS'a

9
Pirackie produkcje / Odp: Zgorzkniałe carty
« dnia: Sierpień 14, 2018, 07:49:28 »
No to niezłe konsole w tym Karpaczu

10
Hardware / Odp: 168in1 / TMNT3 - nie działają
« dnia: Sierpień 13, 2018, 08:45:23 »
Pierwsze co zawsze warto zrobić - sprawdzić czy gry uruchamiają się na innej konsoli  :)

11
fCON10 / Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« dnia: Sierpień 07, 2018, 13:31:23 »
Zostawimy domieszkę tajemniczości.

Osa, ale to żadna tajemnica, że najpierw hejtowałeś drużynę Greckiej na całą salę zarzucając przy tym nieuczciwe zagrania, a później stałeś się ich największym fanem i udawałeś, że nie wiesz kim byłeś wcześniej. Są na to taśmy!  :D

12
fCON10 / Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« dnia: Sierpień 03, 2018, 23:20:29 »
Podejdę do tematu przez pryzmat dwóch edycji. I tutaj chciałbym od razu wrzucić słowo klucz - rozwój - który dało się zauważyć w organizacji. Żuro brawa dla Ciebie, nie tylko za organizację w remizie, ale także za hype przed zlotem, a sędziowanie to powiedziałbym, że momentami było nawet nadgorliwe. ;)

CFL to punkt programu bez którego nie wyobrażam sobie kolejnych Famiconów. Stwierdzam także, że do pierwszej edycji wszyscy bez wyjątku podeszli trochę dla jaj co widać po nazwach drużyn i mocno leciwych składach niektórych z nich. Druga edycja zaś to już początkowy branding zauważalny u Famikillersów czy Greckiej z gwinta, rywalizacja trochę bardziej na noże, docinki i przyśpiewki antydopingujące. Machina ruszyła i wierzę, że z każdym rokiem będzie wrzucać kolejny bieg! Ze strony drużyny, której kapitanuję mam kilka pomysłów jak podnieść naszą klasowość jeszcze przed Nowym Rozdaniem, ale póki co to tajemnica.

Sam turniej CFL#2 był ustawiony, to wiadomo, wszak wystarczy zobaczyć na jego podtytuł. :D
Cieszę się, że trafiliśmy do trudniejszej grupy i mieliśmy trudniejsze pojedynki - tylko takie mają sens i dają kolorytu turniejowi! W finale znów przegrywaliśmy 0:2, wyrównaliśmy do 2:2 i jedyne co się odmieniło to wynik piątej rundy w obrzydliwy Shitty Race, który raz jedyny pojawił się w ciągu całego turnieju. Niestety, ale tej gry kompletnie nie znaliśmy, jedynie przed turniejem włączyliśmy ją na jakieś 10 minut by sprawdzić sterowanie. W każdym razie bez wymówek! Gratulujemy wszystkim naszym rywalom z Wnukami na czele, których miło było oglądać z tak ogromną satysfakcją podnoszących puchar. Z drugiej strony dobrze zrzucić ze swoich barków pozycję lidera, za rok znów zaatakujemy z ukrycia tak jak lubimy. Na koniec wspomnę iż mamy ogromną satysfakcję z wygrania wszystkich pojedynków w Super Contrę jakie stoczyliśmy podczas CFL#2.

Jeśli mogę zasugerować coś do ulepszenia:
- Losowanie trybu gry możemy trochę skrócić. Zamiast losowania spośród dwóch kinderjajek, sędzia może rzucać specjalnie przygotowaną monetą - dwie strony, po jednym trybie na każdej z nich. Oczami wyobraźni już widzę wymyślny customizowany FamiCOIN decydujący o losach trybów rozgrywek.
- Udostępnijmy listę gier trochę wcześniej. Praca, dom itp. to wszystko wykrawa do zera czas na zaplanowane treningi. Znając tytuły wcześniej wierzę, że da się tego czasu nieco wygospodarować.
- Co do samych gier sugerowałbym być może wplecenie nieco większej ilości tytułów o bezpośredniej rywalizacji jak np. grana w tym roku piłka nożna. Myślę, że zdecydowanie nadaje się tu któryś hokej. Piłkę z kolei możnaby zmienić na inną. Może tennis? Jest z czego wybierać.

13
Hardware / Odp: Grabber USB i lipne kolory
« dnia: Sierpień 02, 2018, 17:14:38 »

Contra: Blood Dragon nareszcie! Czekałem na to, chcę to!

14
Hardware / Odp: Game Boy Light vs Game Boy Pocket + podświetlenie
« dnia: Lipiec 31, 2018, 14:07:45 »
Zapytam jeszcze a propos sprowadzania konsoli z Japonii (eBay) - z tego co czytam, za towary poniżej €150 nie płaci się ogółem cła, natomiast VAT przy takim zakupie jest raczej nie do ominięcia (pomijając zabawy w oznaczanie paczki jako prezent i wpisywanie zaniżonej wartości), więc de facto cenę z eBaya należy pomnożyć przez 123%. Dobrze rozumuję?

Import elektroniki z Azji w większości ma stawkę cła 0% aczkolwiek nie cała elektronika pod to podlega. Musisz wejść na ISZTAR i tam klikając kolejne gałęzie kategorii dotrzeć do interesującej Cię grupy. Obstawiam, że nie zapłacisz cła, ale sprawdź dla pewności.

15
Hardware / Odp: Game Boy Light vs Game Boy Pocket + podświetlenie
« dnia: Lipiec 30, 2018, 11:27:05 »
Przerabiałem temat i w dwóch Game Boyach DMG wstawiałem podświetlenie. Generalnie sprawa nie jest skomplikowana, jeśli masz chwilę czasu, śrubokręt i lutownicę. Przyznam, że backlight bardzo ładnie się sprawuje i nawet ma możliwość rozjaśniania/przyciemniania. Da się to zrobić też w pocketach więc jeśli bardzo byś się nastawił na wersję kieszonkową to też nie będzie problemu.

Osobiście kupowałem kilka razy z kitch-bentu i polecam:
http://store.kitsch-bent.com/product/el_dmg

Alternatywnie są też inne źródła jak np. non-electronics:
http://nonelectronics.com/lighting/v6

Schemat montażu znajdziesz w internecie, a jak coś to pisz poszukam gdzieś na dysku pewnie jeszcze mam to mogę podesłać, pomóc, doradzić.

Kończąc, polecam klasycznego GB, cegiełka dobrze leży w dłoniach i ma zdecydowanie najbardziej wyraźny dźwięk z całej rodziny 8-bitowych GB.

Strony: [1] 2 3 ... 12