Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - rocket

Strony: [1] 2 3
1
Hi-score / Odp: Pac-Land
« dnia: Lipiec 18, 2019, 22:01:43 »
Tak dla rozruszania tematu:


2
Jeszcze więcej o grach / Odp: Kompletny ROMset i najlepsze hity NES
« dnia: Lipiec 15, 2019, 01:00:14 »
Mała aktualizacja dotycząca romset'ów

Obecnie największym zbiorem rom'ów w jednym miejscu jaki znalazłem jest Gr8Fam NES set który jest mieszanką najnowszego GoodNES set v3.23b, aktualnego No-Into setu, NonGoodNES oraz paru innych. Wszystko jest posortowane( brak bad dump'ów, overdump'ów, duplikatów). Po rozpakowaniu zawiera on zawrotną ilość plików .nes (38 661 plików o wadze 9,17 GB).
Tu jest Link do tego mega packa:
https://archive.org/details/Gr8FamNES.7z

Drugim Setem, jest aktualizacja Gr8Fam NES setu, który zawiera romy pomiędzy 2018 a, majem 2019 zawiera on dużo ciekawych homebrew które można było zobaczyć na zlocie (Touhou, Micro Mages, nieznane produkcje siudyma).
https://archive.org/details/Gr8FamNESUpd8

Komplet obrazów .fds
https://archive.org/details/Gr8Fam_FDS

Paczki najnowszych romset'ów przystosowanych do pracy z Everdrive'ami:
https://mega.nz/#F!vEdCwKST!A_vSIEMQh9SIsmMosLaV8w


[color=inherit ! important][size=13px ! important][/size][/color]

3
fCON11 / Odp: Zbiórka sprzętu
« dnia: Lipiec 03, 2019, 19:05:49 »
Ja ze swojej strony biorę:
Konsole:
-Pegasus MT-777DX
-Nintendo DS-Lite
-Game Boy Colour

Monitorownia:
- Monitor Commodore 1084S

Inne:
-Materac 2,5 osobowy + pościel letnia + 2 poduszki na powietrze + pompka
-Przedłużacz
-Ostre Sosy
-Yerba Mate


4
fCON11 / Odp: Contrabanda Caravan Tournament
« dnia: Czerwiec 15, 2019, 21:58:23 »
Też mnie zapisz proszę.

5
fCON11 / Odp: Rezerwacja stanowisk w Nowej Wsi
« dnia: Czerwiec 15, 2019, 21:54:10 »
Daf, ja z chęcią się do Ciebie dołącze. Mam Tajwańaki materac 2.5 osobowy + 2 poduszki dmuchane, to mogę tak sie dołożyć do stanowiska.

6
Pchli targ / Odp: [IMPORT] lista tajwańskich życzeń
« dnia: Luty 02, 2019, 02:28:33 »
Poproszę o Getsu Fuuma den, widziałem piracika na filmach, ale jak by był gdzieś oryginał CIB bądź sam cart, to chętnie zakupię jedną z 2 ostatnich opcji ;)

7
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Mniejszy przegląd italo disco
« dnia: Grudzień 24, 2018, 23:43:36 »
to ja też zarzucę ostatnie moje odkrycie Italo zza żelaznej kurtyny:

8
Melduję obecność :)

9
fCON11 / Termin zlotu
« dnia: Październik 17, 2018, 15:50:46 »
Hej, jako że do końca tygodnia muszę zdać plan urlopowy na przyszły rok, to wypadałoby powolutku wybrać jakiś termin zlotu. Co do miesiąca nie trzeba chyba raczej dyskutować, bo od DekADy mamy ten sam. 

Więc do dzieła Famicom Maniacy :)

10
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Czego teraz słuchasz?
« dnia: Październik 03, 2018, 21:21:52 »
Przesłuchuję teraz najnowszy album grupy Master Boot Record, opisujący rodzaj muzyki jaką grają Synth Metal i Klasyczna muzyka symfoniczna pomieszana z dźwiękami stacji dyskietek i wściekłych drukarek igłowych.


 Nagrali też parę fajnych cover'ów gierek np.

11
Głównie zajawkowicze i ich potomstwo, największy przemiał mieli podobno na którejs z edycji retro garażowej,  to podobno przewinęło się przez hackroom kilkadziesiąt osób. Póki co, mam 3 zdjęcia i krótki filmik:https://www.instagram.com/tv/BoFCrQsBO2h/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1xtba8gkzhqj4

12
No i po spotkaniu. Zabrałem ze sobą monitor Commodore 1084S i pegasus MT-777DX z paroma gierkami. Niesamowite wrażenie sprawiło miejsce w którym cała impreza się wydarzyła. Wchodzi się przez bramę starej kamienicy, gdyby nie mała kartka z napisem retro-meetup i strzałką to bym pewnie trochę błądził wokół ;). Wchodzę przez bramę i w oknach piwnicznych 2 klatki schodowej widzę jakieś stare kompy, to musi być to miejsce, schodzę. Na wejściu widzę parę atari, maszynkę typu arcade i 3 gości dłubiących przy sprzęcie, po szybkim zapoznaniu z ekipą, ruszyłem do 3 salki, gdzie było najwięcej sprzętu. był wolny stół na końcu sali, to go zaadoptowałem jako stanowisko do pegasusa. Generalnie ludzi nie było dużo, ale miło było poznać nowych ludzi, z których jeden okazał się być też fanem naszej konsolki :) (hej RoniWorlds). Miejsce ma spory potencjał by w przyszłości organizować tam jakieś turnieje czy  otwarte mini-sztaby Contrabandyckie. Szkoda tylko że sama impreza trwała ledwo 4h, ale jak to się mawia: darowanemu koniu w zęby się nie zagląda.

13
W tą niedzielę Warszawski Hackroom 122 organizuje fajną inicjatywę poniekąd związaną także i naszymi klimatami. Wydarzenie jest całkowicie za free. Wklejam treść wydarzenia prosto z FB:
Cytuj
Już w tą niedzielę od 15tej zagramy w największe tytuły 8/16 bitowe od ZX Spectrum, 8bitowego Atari i Commodore aż po 16 bitowe Amigi i Atari ST. Dwa pomieszczenia pełne komputerów i konsol.

Oprócz grania będziemy reanimować i modować stare sprzęty.

Chcesz zobaczyć jak wyglądały stare gry? Chcesz sobie przypomnieć klimat grania w latach 80tych? Chcesz poradzić się w sprawie sprzętu? To będzie właściwa impreza na te wszystkie rzeczy.

Zapraszamy.

Miejsce:
Hackroom122
ul. Chmielna 122, Warszawa

czas rozpoczęcia: godz. 15, planowane granie do godz.19, ale podejrzewam że posiedzi się tam pewnie dłużej.

Ktoś chętny się zjawić ?

14
Kącik muzyczno-filmowy / Chiptunowe radia internetowe
« dnia: Wrzesień 11, 2018, 18:40:33 »
W tym temacie dzielimy się stacjami grającym wszelako pojęty Chiptune.
Ja ze swojej strony polecę stację Rainwave Video Game Music Radio.
https://rainwave.cc/
Na plus tej stacji jest wbudowany player na stronce który znacznie ułatwia odsłuch na urządzeniach mobilnych, bez ściągania aplikacji. Drugą zaletą jest kapitalny system głosowania na to co poleci jako następne.

Po wejściu na stronkę mamy do wyboru 5 podstacji:

Game - Ścieżka muzyczna z gier od SNES'a w górę.

Chiptune - Czyli to co tygryski lubią najbardziej, soundtracki z gier poniżej lat 90 ( dużo muzyki z NES/GB/Mega Drive/C64/PC-88), a także własne twory czy covery  twórców chiptunowych takich jak RushJet1, Virt, Chibi-Tech, Goto80, Hertz-Devil. Są też nasze rodzime produkcje takich osób jak: I Set My Pixels On Fire, +tek, Chip-Jockey jak i parę kawałków YERZMYEYa.

OC  Remic - Biblioteka muzyki z gier zaaranżowanej przez zreszenie ludzi należących do organizacji OverClocked ReMix.

Cover - Covery muzyki z gier niekoniecznie w stylu Chiptunowym.

All - Na tym kanale znajdziemy mix muzyki z  wszystkich powyżej wymienionych kanałów.

Jeżeli znacie inne rozgłośnie promującą chiptuny to wklejajcie linki do takich stronek.

15
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Czego teraz słuchasz?
« dnia: Sierpień 20, 2018, 22:48:51 »
Ostanio mnie naszło na słuchanie zespołu, który już wcześniej się pojawił tutaj na forum, lub na shoutboxie, nie pamiętam.  Zwie się Wczasy. Połączenie zimnej fali, new romantic a momentami z tła starych syntezatorów wyłania się dźwięk przesterowanej gitary i nawijania o latach 80 i to o czym każdy Contrabandyta z szacunkiem posłucha, czyli o Pegasus ;) , aż musiałem Sobie ich płytę kupić na ich koncercie.

Strony: [1] 2 3