Forum ContraBanda.eu

WPADNIJ POGRAĆ, POROZMAWIAĆ... => FamiCON => fCON9 => Wątek zaczęty przez: dziat w Lipiec 13, 2017, 19:24:57

Tytuł: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: dziat w Lipiec 13, 2017, 19:24:57
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170713/b276431b2b2599edeeb43818edb5a2e2.jpg)
Scena się gotuje na Wasze wejście chłopy. Czekamy!
Tytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Zelas12 w Lipiec 13, 2017, 23:08:28
Do zobaczenia jutro i do napicia :) Tęsknie za wami moje mordeczki.
Tytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: wazon w Lipiec 14, 2017, 11:18:33
Ignus przyłapany w swojej prawdziwej postaci

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170714/08f96a5f3067b7e223f64bbe7fd8b2c0.jpg)

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD ARGUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: dziat w Lipiec 14, 2017, 15:42:15
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170714/7251a74aade052e28ec982391c69db9f.jpg)
KIEDY ZJESZ CHRUPEK AŻ PO KOREK
Tytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Roben w Lipiec 15, 2017, 13:31:28
...czyli wyjaśnianie jak leci  8)
Dzień 1 był ciekawym dniem, Mejs prawie rozpierdolił kuchnie.
Tytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: OsA w Lipiec 15, 2017, 13:46:49
Nie mozna zakladac tematu z relacja przed koncem zlotu. To nielegalne!

Ps. Pierwszy dzien na plus.
Tytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: YERZMYEY w Lipiec 16, 2017, 22:43:08
Chciałem wszystkim bardzo podziękować za świetne spotkanie!!!
Doskonały zlot.

Pozdrowienia.
Y
Tytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Lipiec 18, 2017, 00:38:14
Ja już niestety w domu, ale chciałem życzyć wszystkim uczestnikom dalszej udanej zabawy. Zlot w nowym miejscu był wyśmienity i to z kilku powodów. Bliskość tylko jednego domu mieszkalnego w okolicy remizy i z tego co wiem od strażaków, ów mieszkaniec chyba nie narzekał zbytnio na hałas twierdząc iż, "chłopy chyba dobrze się bawią". Oby te słowa nie okazały się lekkim sarkazmem. Bliskość LIDL'a oraz innych punktów gastronomicznych. Z mojego punktu widzenia nieco krótszy dystans do pokonania i bardzo się cieszę, że w tym roku pokusiłem się o przyjazd własnym autem, bo to bardzo ułatwiło funkcjonowanie. Na przyszłość trzeba by jedynie przemyśleć sprawę skutecznego podłączenia prysznica i tego jak nie zapychać kibli ;).
Dziękuję:
MWK - przede wszystkim za wczorajszą noc przy grze Adventure Island - rozpykaliśmy ją jak Mejs Robena ;). No i oczywiście to że rozmowy z Tobą to creme de la creme nie wymaga powtórzeń.
Mejs - za obecność, za galę, za wszystko - z której ty kurwa planety żeś się urwał ? Final Mission w przyszłym roku, a póki co sukcesów, abyście wraz z Robim wyjaśnili dr00ida.
daf - Dziękuję przyjacielu... wiesz za co, przede wszystkim za ogromne serducho i organizację.
Dziat, żuro - Dziękuję za organizację kolejnego świetnego zlotu i za samo to że mogłem się z Wami znów spotkać. Żałuję tylko, że w tym roku nie było nam dane pogadać tyle co w latach poprzednich, ale to jest temat do odrobienia. Pozdro.
Zelas, psie kochany - wiesz dobrze, że ludzie z "branży" zawsze znajdą wspólny temat i za owe podjęte tematy ogromne dzięki. Dzięki również za przywleczenie ze sobą "świeczki" (zdaje mi się że sugerowałem ostatnio, że przydałby się taki gadżet na zlocie) dzięki czemu można było nawet na lekkim kacu, ale nie "wydechu", bez obawy wsiąść w samochód i zrobić wypad na zakupy. Pozdrowienia dla małżonki, i szczęśliwego rozwiązania brachu.
Krisuroku - Za bardzo duży wkład pracy w realizację zlotowej relacji, nienaganną dyscyplinę w dziedzinie użyczania sprzętu elektronicznego oraz przejawianie własnej inicjatywy podczas nagrywania materiału na relację zlotu bieżącego, wyróżniam ustną pochwałą przedpoborowego Godowskiego Krzysztofa. Spocznij. ( :3 jak ja kocham ten wojskowy bełkot )
Roben - szacun za walkę z Mejsem - najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło (choć przed walką nie było to tak oczywiste) ale wykonaliście z Mejsem niesamowite show za które ogromnie dziękuję... I za wódkę ;). Wyprostowania krętych ścieżek życia. Ściskam mocno stary.
Gargi - za zastrzyk gotówki na śpiwór i użyczenie materaca, który leży sobie spokojnie na wieszaku na przeciw toalet
i którego mam nadzieję zabierzesz ze sobą do domu. Na śmierć zapomniałem żeby Ci o tym powiedzieć ponieważ w momencie kiedy żegnałem się ze zlotowiczami poszedłeś gdzieś kundować po Pruszkowie ;). No i oczywiście dzięku za nocne granie ze Zbigniewem S.
Robi i Milos - pełen szacun za to co robicie chłopy dla sceny chiptuneowej. Szczerze zazdraszczam, piona.
Osa - dzięki za ostry doping przy okazji grania w Adventure Island, mam nadzieję, że łykniesz ponownie bakcyla, no i dzięki za meczyk w Baseball Stars 2. Mam nadzieję, że Twój powrót do Bełchatowa odbędzie się bez zakłóceń.
Kompot... z maku - Fajnie Cię było chłopie zobaczyć po tylu latach. Serdeczne dzięki za tłumaczenie śląskiego narzecza.
Arek - Odniosłem wrażenie jakbyś był z nami od lat. Stand Up i Roast na naprawdę dobrym poziomie, a wymuszone brawa to tylko i wyłącznie kwestia naszej hermetycznej społeczności, moim zdaniem liczy się przysłowiowy banan na ryju, w momencie jaki pierdolisz te swoje trzy po trzy ;). Ja osobiście rzadko klaszczę, jeżeli wogóle, jak ktoś rzuci dobrym sucharem ;). Aha i tey... papą to chyba kryją dachy, nie? :). (Qurek - Kozak w necie co ? ;)). Oczywiście nie gniewaj się proszę. Poznać Ciebie to był prawdziwy zaszczyt.
uomotigre - Stary nawet nie wiesz jaką frajdę sprawiłeś nam tym flipperem. Szacunek przeogromny.
Kaja - Choć wymieniliśmy dosłownie kilka zdań cieszę się, że miałem zaszczyt poznać prawdziwą nerdziarę z krwi i kości. Niech stracę. Amiga rulez ;).
Wodzu, Ignus, Arek, Helper i kolega student z Warszawy (wybacz, zapomniałem ksywy) dziękuję za wyborną, sobotnią sesję w TALISMAN Magia i Miecz.
Dred, Rocket, machbet, Mati, Daniel, Maarios, reset, pawgal, Lio, 1990in1, nielogiczny, Zitz, Duobix, Yerzmyey, Preki, Mono, i wszyscy których nie wymieniłem, dziękuję, że zrobiliście wszystko, aby ubogacić ten zlot swoją obecnością.
Więcej grzechów nie pamiętam, ale jak tylko mi się coś jeszcze nasunie będę uzupełniał. DO SIEGO ZLOTU ;).
Tytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: dziat w Lipiec 18, 2017, 12:21:00
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170718/8ca56319c489e77b9bebfada39d5d39e.jpg)
Hektar absurdu wczoraj!
Tytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Lipiec 19, 2017, 20:33:13
Czas na podziękowania dla każdego z osobna i trochę słów podsumowujących FamiCON#9.

dziat - Dzięki Tomku, że bardzo szybko zacząłeś załatwiać temat remizy w sytuacji, w której na przełomie roku zostaliśmy bez miejsca na naszą imprezę. Jak co edycję, było fantastycznie móc współpracować z Tobą na wszelakich frontach organizacyjnych. Szczególnie dziękuję za współpracę przy CFL i podczas tego legendarnego wieczoru w New Village Cassino! Byłeś doskonałym łącznikiem z władzami remizy! Spisałeś się po raz kolejny na medal i mam nadzieję, że przy dziesiątym zlocie nasza współpraca osiągnie jeszcze wyższy level.

daf - Jak Ty się chyba popisywałeś tam tylko! :D Dzięki Paweł za totalne nakłady beki, te wszystkie posiadówki, rozmowy i za piątkową próbę rozbujania werandy, która zakończyła się całkowitym powodzeniem. Oczywiście organizacyjnie, jako koledze z KORBA, dziękuję Ci za doskonałą współpracę, za te wszystkie rozmowy telefoniczne i spinanie planu przygotowań od początku roku. Jak zwykle z Markiem przeprowadziliście zajebiste konkursy, a konkurs z Contrą Reload to była doskonała zabawa! Ten mod to klasyk i mam nadzieję, że jeszcze bardziej go rozbudujecie by wykluczyć pewne niedoskonałości, które wynikły podczas rozgrywki. Standardowo dziękuję również za jeden Soldier of Fortuńsk! Aaaaa, zapomniałbym - gratuluje Grand Press Photo za zdjęcia dziadzi z kononem albo za któreś zdjęć z gali!

Arek - Było mi bardzo miło Cię poznać, stand up na FamiCONie to było coś zupełnie nowego i myślę, że na dekadzie ContraBandy będzie już prawdziwy roaścik z mega zaangażowaniem chłopów i Twoj stand up z jeszcze lepszym programem :)

Antychrust - Byłeś Ty chłop? Bo jak nie to zrobiłeś wielki błąd i na FamiCON#10 musisz to naprawić!

MWK - Marek, Mareczku! No jak Ciebie totalnie szanuję za wszystko! Jak zwykle dałeś od siebie nieprawdopodobnie wiele! Dzięki za super stylizacje tego zlotu, dzięki Tobie wyglądaliśmy jak prawdziwa ekipa Budimexu po robocie przy Pegasus!  Te znaki z gruzem to było coś pięknego! Scena wyglądała dzięki temu jeszcze lepiej! No i ten baner pod sceną! Byłem w szoku! Dzięki za świetną pracę na rzecz KORBy No to tyle tych organizacyjnych podziękowań! Przede wszystkim Marek dziękuję Ci za to, że oddajesz temu serce i jesteś wspaniałym człowiekiem, na którego zawsze można liczyć! No a tak prywatnie, to wiesz za co ja Ci dziękuję! Już miałem okazję przetestować, sprzęt sprawuje się doskonale!

Krisuroku - Krisu dziękuję Ci, za wspaniałą relację i klasycznie za świetny konkurs w Robin Hooda! Dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w kamerowanie całego zlotu mamy znów fizyczny zapis historycznych chwil, pierwszego zlotu w powojennej historii Polski, który odbył się w innym miejscu niż Laski.

Roben - Jak Ty duży chłop! Bo mały chłop to by nie wszedł z Mejsem między liny! Szanuje totalnie za pokłady gnicia jakie znów prokurowałeś swoimi tekstami i zachowaniem! Zajebiście znowu było Cię spotkać i pogadać przy browarach na różne tematy.

Lio - Dzięki jak zwykle za spotkanie! Mam nadzieję, że będzie Ci jeszcze lepiej szło na nowych, warszawskich śmieciach. Zajebiście było móc pograć z Tobą na flipperze, widać że i Ty szybko złapałeś tę zajawkę! No i te Booble Baths co goła baba nie wyskoczyła! Za rok rozbieramy ją z pikseli na suke! Do następnego Mistrzu!

Gargi - Super pozytywnie, że znowu z nami byłeś! Jesteś po prostu wspaniałym gościem, zawsze uśmiechniętym i pomocnym dla wszystkich! Dzięki za opiekę konsolową nad dziećmi Jerzego, one naprawdę Cię polubiły i to było widać.

Mejs - Dzięki za wszystko: gnicie, rozmowy i picie! Jak od kilku zlotów nasze drogi się często i gęsto krzyżowały na imprezie! Gratuluję zwycięstwa nad Robenem w ringu i ukończenia Final Mission z Robim oraz Recci! Tylko się tam nie zgub w tych górach i wróć cały i zdrowy! Czekam mocno na fotorelację z Nepalu!

1990in1 - Gustaw! Ale za rok to Ty wiedz, że zostajesz na cały zlot!

Mati - Jak chłop napierdolony wpada na zlot i za to szanuje! Zajebiście Mati, że znów wpadłeś na zlot! Wódka Suflera zrobiła na mnie kolosalne wrażenie, tym bardziej, że leciałeś z tekstem jak trzeba pomimo promili w głowie! Za rok będzie jeszcze lepiej, jeśli wiesz o czym mówię! Wódka wróci na scenę w 2018! i mówię tu też o pozostałych chłopakach z zespołu: o Robim i Mejsie!

Reset - Reset Rajdowiec! Dzięki zajebiste Mariusz za ogarnięcie tematu dostawy nagłośnienia w tym roku. Tworzycie z Helperem nierozłączny duet! Mam nadzieję, że Maluch się wyklepie delikatnie i będzie jeździł dalej!

Helper - a raczej Sir Chelbur. Ty to jesteś złoty człowiek! Dzięki za nieustanną pomoc wszystkim, a szczególnie mnie! Za każdym razem, gdy Cię o coś poprosiłem Mistrzu, Ty byłeś w stanie mi to zorganizować! Po prostu nie wyobrażam sobie zlotów bez Ciebie!

Rocket - Bardzo spokojny człowiek, który przyjechał pograć na Pegasus i pogadać ze starymi kamratami! Mam nadzieję Rockecik, że uda Ci się zakupić upragniony rower! Powodzenia Mistrzu! To sama przyjemność witać Cię na kolejnych zlotach! Gratuluje mistrzostwa CFL 2017 i tytułu MVP turnieju! Za rok liczę na obronę tytułu!

Robi - Jak Ty Młody Chłop!
Cytuj
TWÓJ KANAŁ POWINIEN BYĆ SKASOWANY DAWNO JUŻ ZA TAKIE KURWA TE CO TY ROBISZ
Robi zajebiste dzięki za ogarnianie dźwiękowej roboty na zlocie! Przejąłeś oficjalnie funkcję pierwszego nagłośnieniowca na zlotach! Dzięki również za cudowne chipnuty oraz współpracę w ramach Wódki Suflera. Pomogłeś mi niesamowicie przy organizacji CFL, bez Ciebie nie dałbym rady tego ogarnąć, wszystko było na najwyższym poziomie! Super też wypadły wszystkie Twoje konkursy! Zajebista moc jest w rozgrywce na 4 osoby! Młody, ale nie pal papierosów!
Cytuj
TY CYJANKIEM CHCESZ SIĘ OTRUĆ, TO MĄDRY JESTEŚ!

OSA - Było zajebiście Cię znów spotkać po dwóch latach! Wpadaj na jubileuszowy zlot też! Nie może być inaczej! Dzięki również za posiadówkę z Grzesiem Nielogicznym którejś pijackiej nocy i tematy społeczno-polityczne! No i powodzenia już niedługo na nowej drodze życia!

uomotigre - Stary! Ale nam narobiłeś z tym flipperem! To było mega! Dziękuję Ci za to zajebiście! Mam nadzieję, że podrzucisz nam też coś na dekadę za rok! Super zabawa, z Lio i Mejsem spędziliśmy naprawdę dużo czasu przy tym. Za rok musisz być dłużej! Powodzenia z biznesem i bądź pewien, że wszelkie sztaby warszawskie zawsze będą zahaczały o Wasz lokal! :)

YERZMYEY - Zajebiście, że jesteś Mistrzu z nami! Twój ostatni album jest doskonały i mam nadzieję, że na Grand DecADe będziemy mogli już posłuchać albumu w pełni na naszą konsolkę! Super było Cię znów gościć i uciąć, krótką dyskusję na temat konwentów takich jak nasz!

Ignus - Klasycznie Ignus! Za nieposkromione poczucie humoru na temat kobiet i za to, że znów byłeś z nami! Niech Argus będzie z Tobą!

machbed - Zajebiście Artur, że zjawiłeś się na całym zlocie! Dzięki za wszystkie rozmowy i uwagi na temat pijanych chłopów! Mam nadzieję, że sowicie odpoczniesz na urlopie od Rajchu!

Daniel - Fajnie, że po raz kolejny wpadłeś do nas Daniel! Nie mieliśmy dużo okazji porozmawiać, ale wiedz, że zawsze jesteś miło widziany na naszych zlotach!

MaarioS - Player Totalny! Player Niezmordowany! Być może Player Dekady EMU-NES/CONTRABANDY! Do tego brakuje mu jeszcze tylko jednego tytułu - Mistrza Polski Pegasus czyli Mistrzowskiego Pucharu CFL, może za rok! jeteś MaarioS nie do zdarcia zawodnik! Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej gry w tego Gundama! Dziękuję za użyczenie konsol do CFL. W Pixelozie pokazałeś, jaka jest różnica między seryjnym graczem a pozostałymi! Szanuję Cię za to niesamowicie! Nie przejmuj się czasami naszymi śmiechami czy kąśliwymi uwagami - po prostu czasem wychodzisz poza uznane granice normy społecznej, ale to nic złego! Mam do Ciebie jedną prośbę i wielu mi na pewno będzie przy niej wtórować: ZACZNIJ OD JESIENI ROBIĆ STREAMY! Może nie co tydzień jeśli nie masz czasu, ale chociaż dwa razy w miesiącu, a nawet jeden! Ale rób je bo jesteś w nich absolutnym mistrzem i my z chłopakami na nie czekamy! Pozdro i powodzenia ze wszystkim!

Pawgal - Mega, że znów wpadłeś i mam nadzieję, że widzimy się znów za rok! Dzięki za pomoc w prowadzeniu CFL! :)
 
Zitz - Super, że wpadłeś na weekendzik mimo poważnych zmian w życiu. Pozdrów Magdę i pociechę! Za rok widzimy się na 10tce!

Nielogiczny - Bardzo, bardzo się cieszę Grzesiu, że byłeś znów z nami! W tym roku jakby jakoś więcej Ciebie było co mnie niezmiernie cieszy! Dzięki za wspomnianą wcześniej posiadówę z Osą i doskonały turniej! Gratuluję Ci mistrzostwa Contrabandy w roku 2017 i mam nadzieję, że będziecie dzielnie walczyć za rok by obronić tytuł! Pozdrów małżonkę!

kompocki - Dzięki wielkie za obecność i udział w CFL! Gratuluję zwycięstwa w konkursie Robiego! Miło było Cię widzieć po takim czasie! Chlanie z Tobą było jak zwykle doskonałe! Specjalne podziękowania za poprowadzenie konferencji prasowej przed walką w New Village Cassino! Do następnego! Mam nadzieję, że wpadniesz za rok! Jak Ty mogłeś myśleć, że chłopaki Cię nie pamiętają! Powodzenia Wojtek i widzim się na Grand DecADe!

Wodzu - Wodzu, niezmiernie się cieszę, że wpadłeś znów do nas mimo problemów z urlopem! Dzięki za udział w szaradNESach! :)

Dred - Super Dredziu, że wpadłeś znów na cały zlot! Byłeś w wielu sytuacjach bardzo pomocny i dzięki za wspólny seans Castlevanii oraz za tradycyjny Konkurs Wiedzy Losowej!

Duobix - Mam nadzieję, ze widzimy się Duo na kolejnym zlocie! Jesteś człowiek o niepodrabialnym poczuciu humoru!

Chipjockey - Facet, który zrobił to o co go prosiliśmy od kilku lat! W końcu Chip zrzuciłeś z siebie jakiś ciężar stresu przedkoncertowego i rozjebałeś totalnie swoim występem i interakcją z publicznością! Mam nadzieję, że za rok wpadniesz do nas z nowym materiałem i koncert będzie jeszcze bardziej wystrzałowy! To było coś Chip!
 
Preki - Zajebiście, że wpadłeś! jesteś już oficjalnie ContraBandytą, przeszedłeś chrzest bojowy! Mam nadzieję, że za rok nas również odwiedzisz i będziesz czuł się jeszcze pewniej! Aaaa no i masz obowiązek zmienić avatar na Rambo z Famicoma! A jak nie to Roben Ci zmieni! Nie ma innej opcji! Do następnego roku!

Qurek - Super, że byłeś znów z nami Woju! Zawsze spotkania z Tobą Quras są niesamowicie miłe i jakieś wyjątkowe dla mnie, może ze względu, że sporo się znamy i robiliśmy wspólnie jakieś rzeczy na forum, które bardzo miło wspominam! Dzięki za podwózkę do Lidla, z moją stopą pogryzioną przez osę nie dałbym rady! Za rok widzimy się obowiązkowo! no i dopinguję żeby dział Hi-Score na forum naprawdę się rozrastał! To ważny symbol dla tego forum!

Piła*T - Dzięki Kornel za udział w CFL i za fantastyczny plakat zlotowy! Mam nadzieję, że za rok również będziesz z nami i wspomożesz nas plakatami na dyszkę!

Zelas - Kurcze, tak jak Qurasa Cię niesamowicie szanuję Tomek! Gratuluję Mistrzostwa CFL i mam nadzieję, że za rok będziecie go dzielnie i skutecznie bronić! Jesteś jednym z najlepszych towarzyszy do rozmowy na werandzie! Pozdrów żonę i pomyślnego rozwiązania! Widzimy się brachu za rok! :)

Blade.zzn - Super, że wpadłeś do nas kolego! Dzięki za wywiad! Podeślij nam jak coś poleci w radio! :) Fajnie było Cię spotkać przy flipperze! Mam nadzieję, że pierwszy zlot nie był dla Ciebie wielkim wstrząsem i wpadniesz za rok! Najtrudniejszy jest pierwszy zlot! Witamy nowego ContraBandytę na pokładzie!

Na pewno kogoś pominąłem za co przepraszam z góry! Zajebiście miło było Was Panowie znów widzieć i brać udział w tym historycznym zlocie!

Cytuj
ZAMKNIJ TO DUPE KURWA!

No to teraz jeszcze kilka refleksji na temat nowego miejsca i przyszłości.

Wydaje mi się, że lokalizacja, do której przybyliśmy jest zdecydowanie lepsza od Lasek. Składa się na to kilka czynników. Na pewno jednym z nich jest bliskość Pruszkowa i wszystkiego co niesie z sobą. Mowa tu o sklepach (w Lidlu baby na kasie już tęsknią za nami na pewno) oraz o lokalach gastronomicznych (pizza, chińczyk, kebab - wszystko to minimalizuje potrzebę krzątania się po kuchni).

Druga sprawa to rewelacyjny dojazd. WKD ze Śródmieścia czy Zachodniego, kilkaset metrów i jesteśmy w Nowej Wsi. Nie trzeba się martwić o przesiadki, o to że autobusy wcześnie przestają jeździć. To naprawdę ułatwia sprawę. Wydaje mnie się, że również kierowcy mają lepszy dojazd na miejsce.

Samo miejsce jest dla mnie rewelacyjne. Zacznijmy od remizy. Mamy pomieszczenie porównywalne z Laskami - pod koniec zlotu zaczęło mi się wydawać, że nawet nieco większe. Na pewno większa jest scena! Scena, która jest prawdziwą sceną - usytuowana na znacznym podwyższeniu, przestronna, pozwalająca na wiele różnych patentów jej wykorzystania. Na plus jest również teren wokół remizy. Nie mamy tutaj co prawda typowej werandy, a altanę, ale i tak jest bardzo bardzo okej! Część ekipy się rozbijała na stół przy drzwiach (także bardzo miłe miejsce) jak i na wspomnianą altanę. Problemem były natomiast latające osy (jedna jak wiecie nawet mnie ugryzła w stopę). Myślę, że na tego problemu nie byłoby, ale już nam się raczej zwyczajnie nie chciało iść z tym do Jerzego i zawracać mu dupę. Strażacy by to ściągnęli w trymiga bo mają bankowo ku temu sprzęt (w ogóle wyjebana w kosmos ta remiza od strony strażackiej). Na plus zasługują również oświetlone ławeczki oraz przestrzeń w rogu gdzie można rozbić namioty (niestety w tym roku nie było pogody i wiem, że narzekaliście na zimno). Muszę powiedzieć także, że bardzo dobrą robotę robią krzesła w remizie. Osiem sztuk tychże zapewnia sen w naprawdę godnych warunkach (w odróżnieniu od Lasek i tamtych krzeseł nienadających się do wykorzystania na legowisko). Jako, że ograniczałem ilość rzeczy do zabrania to dla mnie był to naprawdę duży plus, wystarczył mi koc i torba albo kurtka pod głowę i dało się przespać te 4-5  godzin bez większego uszczerbku na zdrowiu.

Muszę powiedzieć również o władzach remizy! Dziękuję bardzo Jerzemu vel Pomierzy, że zgodził się nas przyjąć i przekonał do tego zarząd OSP. Dziękuję mu też za wyrozumiałość wobec Maluch Raiders! Było bardzo miło gościć go z żoną i dzieciakami na naszej imprezie. W ogóle dzieciaki bardzo załapały bakcyla i był to przyjemny dla oka obrazek widzieć dzieciaki grające z dużym zaangażowaniem na projektorze. Mam również nadzieję, że Jerzy zgodzi się nas przyjąć za rok! Tomek, koniecznie udostępnij odpowiednie zdjęcia dla Jerzego!

Panowie, ostatni raz dziękuję!

Cytuj
CO TY WIESZ KURWATytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Lipiec 19, 2017, 21:39:18
No dobra czas bym ja skrobnął parę słów w Waszą stronę!

MWK - Mareczku, wielkie dzięki za ożywienie mojej konsoli Sega Mega Drive. Teraz nic tylko dokupić pady oraz Battle Mania 2 :P PS: Parodius działa mi także na MT-777DX.

Robi & Dred - Dzięki za to trzymanie mnie przy Megaman 2 w nocy z wtorku na środę. Jak skisłem z tego zresetowania konsoli pod koniec :P

MaarioS - Ziomuś, jak ja szanuję za ten finał w Double Dragon!!!

Ignus - The time of my life --> najlepiej!!!!

Nielogiczny - Szacun za tego Dragon Spirit!!! Majtki były dobre XD

Arek - Jak Ty chłopie jesteś już pełnoprawnym Contrabandytą!!! (słuchaj.........Okej!)

Dziat - Dzięki Ziom za to przypomnienie o niedzielnym dyżurze sprzątania. A ten harnasiowy dym najlepszy!!!

Preki - Super było Ciebie poznać makerowcu :P (szykuje się kolaboracja mocno swieży Contrabandyto!!!)

Mati - Te podkłady muzyczne do Double Dragon rozwaliły system i to totalnie. BTW muszę kiedyś sobie wypić tego bananowego browca!

Chipjockey - Jak Ty żeś szalał na tej scenie to ja normalnie nie. Pozdro PS są u mnie Twoje (podobno Twoje) spodenki biało niebieskie.

Mejs & Roben - Takiej walki to ja żem nigdy na oczy nie widział. Do tego ta wcześniejsza konferencja XD MEGA było!!!!

Qurek - Dzięks za giery i naświetlenie nieco stacji emulacji XD Rozmowy też zawsze spoko i na każdy temat.

Żur0 - Jak Ty gościu w tym roku byłeś Billy z Contry bez dwóch zdań!!! A te Twoje teksty mnie zawsze rozwalają. Szanuję!

Gargi & Helper - Dzięki Ziomy za walkę do końca w CFL. FamiKillersi górą!!!!

Zelas - Dobrze było Cię zobaczyć po raz kolejny. Za rok musimy więcej pogadać bo mam przerwy i nie bardzo kojarzę czy i ile rozmawialiśmy XD

kompocki - Jak wyrąbiście, żeś poprowadził konferencję!!! Rozwalasz po prostu system Ziom!!!

Gurgie - Dzięki za ten emocjonujący konkurs w okularach 3d. Było konkretnie!!

Wodzu - Jak to jest, że ostatnimi czasy jesteś jedną z pierwszych osób na zlocie z którymi mam przyjemność pogadać :P

Duobix - Jak ja nie pamiętam czy myśmy rozmawiali jak ja byłem naje.... ekhem rozkojarzony mocno!!!

Blade.zzn - Podziękowania za ten wywiad. Mam nadzieję, że coś tam z tego wykorzystasz bo z głosem u mnie było dość słabo tego dnia. Liczę, że odwiedzisz nas za rok!!!

Piła*T - Dobrze było Ciebie poznać choć chyba nawet żeśmy słowa nie zamienili. Za rok nadrobimy!!

Pawgal - Super, że narobiłeś tak dużo dobrych zdjęć. Takich ujęć nigdy nie za wiele :)

Daniel
- Sorka, że nie pogadaliśmy zbyt długo, wszak też szybko uciekłeś. Liczę, że za rok nadrobimy. Zgłoszę się do Ciebie po nagranie z telefonu.

machbed - Te rozmowy oraz gnicie podczas wyprawy do Lidla --> bezcenne!! Zrobiliśmy się mocno. Tak teraz mogę stwierdzić, że wreszcie żeśmy się napili (jak co roku kiedy to zapominam o tym fakcie).

uomotigre - Czy Ty wiesz ile, żeś nam frajdy sprawił udostępniając tego pinballa?? Super było móc na takim flipperku zagrać (pierwszy raz z resztą). Super dozo za rok!!!

Zitz - Paweł jak ja się Cieszę, że co roku jest ta okazja by się spotkać i pogadać. Szkoda, że tak szybko uciekłeś. Pozdrów Madzie i uściskaj dzieciaczka.

YERZMYEY - Dzięki za możliwość zagrania w Twoje dzieło. Przyjemnie mi się grało lecz z tego co pamiętam było to w trakcie jakiegoś innego wydarzenia, stąd musiałem przerwać. Tak czy inaczej dozo za rok!!!!

OSA - Jak ja gniłem z tego bliźniaka Tomka!!!!! Dołożyłeś do pieca zakładając to afro na łeb. Dzięki za ten turniej w mikro maszyny!!!!

Rocket - Jak Ty człowiek potrafisz rozbawić do łez. To zasłanianie kamery plecami to po prostu epickie XD

Klaudia (Rocketka) - Krótko, bo krótko ale i tak fajnie, że nas odwiedziłaś w tym roku. :)

Reset - Człowiek, któremu słupy są niestraszne!!! Road Fighter mocno!!!!

1990in1 - Czemuś tak krótko był, że ja nie kojarzę byśmy jakoś konkretniej pogawędzili.
Te % nieco odejmują od memory :P

Lio - Człowiek legenda, człowiek symbol. Jak Gościa nawet w Super Mario Bros pokazują!!! Lio jak zawsze gadka z Tobą na plus!!!

Roben - Jak Tyś pięknie na ten ring wparował to było tylko aha... ehe... yhy... Szanuję za to gnicie!!!!

daf - Jak te lampki Rockman'owe to musimy sobie pokupować i to bez dwóch zdań. Super, żeś udzielił informacji dzięki której dane nam było zobaczyć te pamiętną scenę z podwiewającą kiecką!!! Jak to trzeba przerobić i wstawić bobra!!


Liczę, że nikogo nie pominąłem. Jeżeli tak to mnie wyjaśnijcie!!! Jestem jeszcze zmęczony :P
Kojarzę, jeszcze kilka twarzy, których niestety imion ani nicków nie znam. Tak więc pozdrawiam.


Wielkie dzięki wszystkim za tak pozytywne opinie o relacji z FCON8. Cieszy mnie, że sprostałem choć w najmniejszym stopniu Waszym oczekiwaniom co do tego montażu.

Na koniec jeszcze dodam, że bardzo odpowiada mi aktualnie miejsce. Jedynie stoły są lipnie skonstruowanie i uniemożliwiają kimanie pod nimi. No ale nie oszukujmy się, to są detale!

Piątka Contrabandyci i do zobaczenia za rok bo nie inaczej!!!!Tytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Lipiec 19, 2017, 22:24:21
Aaa przypomniałem sobie jeszcze!
Pan, który zabrał Puchar CFL, może się nim cieszyć przez rok! Za rok prosiłbym o jego przywiezienie, gdyż jest to puchar przechodni, a za rok kolejna edycja CFL!
Tytuł: Odp: FamiCON#9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Dred w Lipiec 20, 2017, 01:24:38
dotarwszy! umęczony niemiłosiernie najpierw samym dotarciem na Dworzec Zachodni a następnie podróżą powrotnią naokoło i z przesiadką w Toruniu i krótkim nocnym spacerze odpoczynkowym po Poznańsku, zebrałem wreszcie myśli i mogę się podzielić swoimi odczuciami.

tegoroczny zlot na pewno był przesympatyczny i tętniący magią jak co roku, jecz dla mnie był troszkę kłopotliwy. mimo wszystko wybawiłem się niesamowicie. baaaardzo dziękuję wszystkim za mile spędzny czas.

chyba więcej nie napiszę dzisiaj, brak snu doskwiera bardzo...

jedno co mogę powiedzieć toto że przepraszam za moje ataki szału, szczególnie ten jeden (aferę zdunowską). od dawna borykam się z ADHD, nadwrażliwością emocjonalną i ogólnym problemem z kontrolowaniem swoich emocji. miałem o tym nie mówić (i nie myślałem że do takich sytuacji dojdzie kiedykolwiek na zlocie), ale skoro już się pojawiły... w sumie jechałem na mój pierwszy zlot ze strachem, że w pewnym momencie w taki sposób wybuchnę i zrobię coś, czego będę żałował...

biorę na to leki, chodzę do specjalistów (dwa tygodnie przed zlotem byłem chociażby u neurologa)... w dodatku ostatni rok był dla mnie na prawdę ciężki (zaliczyłem chociażby hospitalizację, zaś sytuacja rodzinna pieprzy się z dnia na dzień).

w każdym razie prosiłbym na przyszłość ograniczyć przysłowiowe podśmiechujki w moim kierunku, gdyż czasem na prawdę mogę zrobić coś....
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: OsA w Lipiec 20, 2017, 10:09:02
Dobra, czas na moje małe podsumowanie.
Dzięki wszystkim za super zlot. Jak już części wspominałem, zdecydowanie bardziej mi się podobało niż 2 lata temu. Było jakoś tak... weselej, a i mi raźniej.
Nie będę wymieniał pojedynczo, po prostu dzięki wszystkim - wiadomo, że z jednymi człowiek porozmawiał więcej, z innymi mniej.

Kwestia miejscówki
Idealna! Dla mnie i jak myślę wielu innych - idealna, głównie za sprawą gastronomii. Wyciągasz telefon, wbijasz 9 cyfr, zamawiasz pasze i za chwilę po dopiciu kacowego piwka delektujesz się już ciepłym jedzeniem. Kto by miał siłę na kacu, krzątać się po kuchni i coś sobie robić...
Żarcie przyjeżdżało co chwilę, co świadczy o tym, że miało to duże znaczenie dla sporej liczby osób (no może poza Helperem, który przeżył 2 dni za 5zł - sprawdź jak to zrobił, zobacz memy).

Scena - dodała nieco powagi niektórym wydarzeniom dziejącym się w samej remizie.
Sama sala wydawała mi się większa niż w Laskach (przypomnę, że po jednej stronie stoły nie były dosunięte  do ściany).

Gospodarz przesympatyczny, serce rosło widząc dzieciaki nie tylko grające, ale wręcz jarające się pegasusem. Wprawdzie podczas zlotu dwukrotnie wyły syreny, ale tak naprawdę o pierwszym dowiedziałem się dopiero od gospodarza. Jak widać da się nawet to przespać. Wystarczy odpowiednio się znieczulić.
Otoczenie remizy - całkiem spoko, że cały tył dla nas. Kwestia gniazda insektów - myślę, że spokojnie do załatwienia przed kolejnym ewentualnym zlotem w tym miejscu.
Kwestia prysznica - jakoś mało stabilny w tym roku ten namiot...
No i nie zapominajmy o toalecie, ale to każdy wie jak było. Nie wiem czy to z naszej winy, czy to niedrożność rur, ale jeden kibel na tyle osób to odrobinę za mało, zwłaszcza podczas tzw. "kac kupy".

Dobra, to tyle jeśli chodzi o remizę.
Jeśli chodzi o atrakcję i harmonogram. Jestem zdziwiony, że praktycznie wszystko udało się przeprowadzić. Pod tym względem wyglądało to zdecydowanie lepiej niż 2 lata temu. Mimo iż godzinowo czasami się rozjeżdżało, to naprawdę cały czas coś się działo. Zdziwiony również byłem sporym spożyciem alkoholu większości zlotowiczów.

Rzut terminatorem - zawsze byłem sceptycznie nastawiony do tego. W koncu to nasz pegasus, dlaczego nim rzucać, nawet jeśli to badziewnym terminator (choć jeden z najbardziej kompatybilnych z cartami ze wszystkich klonów). No, ale "tradycja" więc jakoś to weszło w życie i tak się ciągnęło przez te 9 lat. Jednakże na nowej miejscówce jak wiecie nie było gdzie nim rzucać. Potrzeba sporo przestrzeni, aby przeprowadzić konkretny rzut terminatorem. W tym roku  terminatora częściej szukaliśmy, niż nim rzucaliśmy. Ja bym w ogóle zrezygnował z tej pozycji i po prostu na 10 zlot wymyślił coś nowego, utrzymanego w konwencji bardziej sportowej, outdoorowej, ale coś nowego.

Mój konkurs się udał, dziękuję wszystkim za uczestniczenie.
CFL bardzo fajnie. Wprawdzie odpadliśmy, ale wciąż twierdze, że grecka chuj :)

Relacja z F8 - bardzo fajnie zrealizowana, ogólnie świetna, ale...
jeśli miał bym kilka uwag na przyszłość to:
- za długa. Wiem, że dużo materiału to człowiek chce dużo zamieścić. Sam z tym walczyłem w swoich filmach przez długi czas, jednak film powinien pozostawiać po sobie wrażenie "łaaał jakie zajebiste, chcę więcej". Przy 1,5h część już po prostu się nużyła po seansie, zwłaszcza jeśli nagrywka z jakiegoś konkursu trwa 10+ minut.
- słaby dźwięk. Niestety te momenty również trzeba było skrócić, lub dodać napisy, bo w remizie części dialogów nie sposób było zrozumieć, przez co następowało rozluźnienie w oglądaniu lub przerwa na kieliszek pysznej, owocowej substancji. 
- pamiętajmy, że prawdziwa relacja siedzi w naszych głowach i wspomnieniach. Dla mnie filmowa relacja z famiconu to ma być taki zlepek najważniejszych i tych mniej ważnych scenek ze wszystkich dni. Jednak wszystko z umiarem, bądź odpowiednio pocięte. Długość relacji to w moim mniemaniu max. 1 godzina.

Wieczorny koncert to już w ogóle prawdziwa magiaaa.

Nie będę wszystkich konkursów wymieniał, wiadomo że część podobała mi się bardziej, cześć mniej ale ogólnie za wszystkie dziękuję i gratuluję organizatorom. Najbardziej podobał mi się Mario Bros Conquest i to nie dlatego, że wygrałem (ok, dlatego), ale po prostu rozgrywka była szybka, śmieszna i emocjonująca.

Nie mógł bym zapomnieć o walce niedzielnego wieczoru. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak "na serio". Mimo wszystko myślę, że tego typu atrakcja (może nie, że od razu mordobicie), ale wiece takie widowisko sportowe - naprawdę świetnie "dopieściło" ten zlot.

Naprawdę było świetnie. Najbardziej emocjonujące dni w konkursy i alkohol to z pewnością sobota i niedziela. W poniedziałek też jeszcze było spoko, ale wtorek już dętka u większości. Ale może to też moje odczucia, bo w poniedziałek mnie już flaki jebały i ograniczyłem alkohol.

Aha i wprawdzie miałem nie wymieniać pojedynczo, ale to co zrobił MWK zasługuje na szczególne podziękowania. Tą całą oprawą famiconu naprawdę zniszczyłeś system. Już się boje co zajebiesz na jubileuszowy :)

Dobra, to już ostatni raz - dzięki Wam wszystkim.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopisze. Mam parę zdjęć to wrzucę później, filmików mało ale coś tam nagrałem. Też później wrzucę.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Lipiec 20, 2017, 13:47:14
Bardzo było miło zobaczyć się ze znajomymi i nowymi paszczami!
Obiecuję, że na jubileuszowy FamiCON nie zmajstruję kolejnego dzieciaka i przeprowadzki naraz;)


Z mojej jednodniowej obserwacji:

Miejscówka:
pojemniejsza (bez filara na środku), bliżej dostaw jedzenia, większa scena, krzesła wygodniejsze do spania, są wiaty robiące za ex-taras...
i najważniejsze: piękna boazeria.

Konkursy (CFL, Micro Machines)
Świetnie, że było drużynowo i na kilku TV naraz! Bardzo to podnosi atrakcyjność obserwowania (np. Jak w F1 Race zdarzają się inne kolory raz na pontyfikat). Klasyczne Micro Machines też było super z jasnymi zasadami i bezpośrednią rywalizacją.

Oprawa
Fajne bannery i zajebisty osprzęt dla geodetów :D Kamizelka na rower jest, nowa (czarna!) smycz, otwieracze.

Relacja z F8
Świetne było pokazywanie tej samej sceny z kilku kamer! A do dialogów dodałbym napisy, bo nic nie było słychać.


PS:
Niestety, małżona się nie zgadza na nazwanie młodej ani Pegasus, ani Famicom.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: daf w Lipiec 20, 2017, 21:27:54
Klasycznie, ja również bardzo dziękuję wszystkim Partyzantom za kolejny świetny zlot. Chyba jeden z lepszych! Podoba mi się to, że czas zapierdala jak nieubłagany, a my ciągle w tym samym składzie, z tą samą świeżością i siłą składamy do kupy ten gruz. Włosy siwieją, kredyty się zaciągają, dzieci przychodzą na świat, a my nadal przez te sześć dni możemy choć na chwilę uciec od rzeczywistości.

Choć ta ucieczka ma i negatywne aspekty - zawsze mam w planach porozmawiać z wieloma z Was na poważnie, ale w remizie okazuje się, że nie ma na to nastroju. Za dużo jest gnicia, za dużo jest głupot, za dużo jest wódki. Ale to nic - ja już do tego przywykłem i się z tym pogodziłem. Przez te sześć dni mam ochotę uciec od tematów pracy, rodziny, zarobków (a chuja, tym razem się nie udało, haha) i innych takich. Te dni w remizie to dla mnie czas na kiśnięcie z Bobena i granie w gry, w których biedronki jeżdżą jak czołgi w Battle City i nalicza Ci na końcu fakturę za zniszczone owady (hermetyka motzno). To tyle z ciężkich tematów.

Dalej było już tylko lepiej! Świetne konkursy, przestrzegany harmonogram, świetna alternatywa remizy w Laskach, ciekawe nowe twarze, ciotka Kasia, stół do pinballa (dzięki uomotigre, że Ci się jednak udało!), pozytywny Jurek Pomiarek i pomocna reszta ekipy OSP... Zbyt dużo było tam udanych rzeczy, aby wymieniać tutaj te gorsze strony i psuć sobie humor. Na pewno z kilku rzeczy wyciągniemy wnioski w następnych latach.

Nowy dom bardzo mi się spodobał. W zasadzie 15 minut po przyjeździe już czułem się, jakbym to tu przyjeżdżał od 2009 roku. Fajnie, że tak szybko odnalazłeś się w tej remizie i Ty, Mati. Pamiętam, że wcześniej miałeś obawy, a tu proszę - nauczyłeś się tej miejscówki nie wolniej do nas wszystkich. Mimo wszystko Laski według mnie ciuuuuutek lepsze. ;)

Kilka słów podziękowań dla KORBY - onaniza... organizatorów zlotu:

Byłem pod wielkim wrażeniem wystroju graficznego tej remizy - MWK, Ty to jesteś przechuj! To co zrobiłeś, przekroczyło wszelkie granice z poprzednich lat. Banner pod sceną rozpierdolił mnie od środka, płachta pod projektornię była idealna - sprawdzała się doskonale. Plakaty, gadżety, harmonogramy, labele... Bardzo Ci za wszystko dziękuję. Bardzo!
Tak samo personalnie wyróżnić chciałbym dziata. Podziwiam Cię, że udaje Ci się dźwigać co roku tę odpowiedzialność, ogarnianie tylu detali oraz tych poważniejszych spraw. Dziękuję Ci za wszystko, kupię Ci chyba za to dobrą farbę do włosów, aby zamaskować te siwe włosy, których nabawiłeś się przez te zloty. Masz już naprawdę wielkiego skilla w ogarnianiu tych fCONów. Damy radę przez jeszcze długi czas!
żur0! Ty wiesz... Wszystkie te telefony, pokonane problemy, wspólne nakręcanie się, ogrom wydruków oraz gadżetów, CFL... Włożyłeś w ten zlot całe swoje serducho. Udało się to przełożyć na kolejny cudowny zlot. Kawał dobrej roboty. Jak Ty Chłop!

Wszyscy inni! Nie będę bawił się już w wymienianie każdego osobno. Zdaję sobie jednak sprawę, że każdy z nas tworzy ten zlot. Gdyby Was nie było, nie byłoby tych dni. Podziwiam całą naszą społeczność, że choć każdy mocno się tutaj wyróżnia, to jednak razem tworzymy tak udaną i związaną ze sobą rodzinę. Przy pożegnaniu zwilgotniały mi trochę oczy - a nie miałem już tak od chyba piątego zlotu. ;) Nie było na tym zlocie ani jednej osoby, której bym nie lubił. Z każdym jest o czym porozmawiać i za to Was wszystkich Chłopy szanuję. Dziękuję za wszystko, co wnosicie swoimi osobami do remizy.

Trochę teraz odsapniemy i powoli zaczynamy myśleć nad FamiCON X. Chcemy tym razem zacząć działać szybciej, przygotować naprawdę dopięty i niepowtarzalny zlot. Ale to jeszcze trochę, teraz cieszymy się jeszcze z minionych dni i wielu pozytywnych wspomnień.

Jak ja pijany lub niespełna rozumu! Dzięki!

Kilka zdjęć ode mnie. Głównie skupiłem się na Punch Gruz Out oraz na Rzucie Terminatorem (najgorszym w historii ;P).

>> https://www.dropbox.com/s/pszt2pqk2i8cair/fCON9_daf.rar?dl=0
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Mati w Lipiec 21, 2017, 01:25:00
 Czas na małe podsumowanie ode mnie.
Miejsce zlotu jak dla mnie idealne. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że tak szybko przyzwyczaję się do tego miejsca jednak chciałbym jeszcze kiedyś odwiedzić remizę w Laskach, ale pod względem zakupów, zamówienia jedzonka to po prostu bije na głowę poprzednie miejsce.
Chciałbym podziękować organizatorom za doskonałe miejsce, za ogrom atrakcji za wszystko, ale po kolei.
Tomek dziękuję ci za poświęcenie czasu, za pogaduchy i za to, że, mimo iż się porobiłem już mocno pierwszego dnia pobytu zdążyłem obalić z tobą jeszcze tą wspaniałą rabarbarówkę, której smak pozostał mi do dziś. Dawno nie piłem tak wspaniałej wódki tzw. Samoróbki.
Chciałbym kiedyś złożyć u ciebie zamówienie na kilka butelek tego trunku. Tak pięknie orzeźwia, tak pięknie wchodzi. Zacnie było wyznać sobie to, czym płakał alkohol, ale wszystko w świadomości i z myślą, że od 8 lat mimo różnych temperamentów, poglądów a jednak cały czas tacy sami i takie same elementy naszej układanki życiowej. Było to dla mnie coś pięknego odseparować się gdzieś od wszystkich kończąc tą połóweczkę we dwójkę i rozmawiając o życiu przez jakieś 2 godziny. Nie pamiętam końca za bardzo i gdzie poszedłem spać a raczej bardziej może tego jak to się stało, że znalazłem się gdzie indziej po położeniu się na tym materacu. Nie pamiętam mojej przeprowadzki za cholerę i dziwię się, że wyszedłem z tego bez szwanku. Dzięki Tomek bracie. Widzimy się niebawem.
Daf.
Nie możemy, co roku zagrać razem w Monster in my pocket. Nie obiecuję, że zrobimy to za rok, ale kiedyś w końcu musi do tego dojść bracie. Dziwię się, że w tym roku w ogóle mało grałem i z nikim na dwóch playerów, ale chciałbym ci podziękować przede wszystkim za to, że przywiozłeś ze sobą Arka. Jak my już kolegi. Po 15 minutach od poznania się pękło sporo tej porterówki. Chcę tego człowieka widzieć za rok na jubileuszowym zlocie.
Arek.
Gościu. Jak ty chłop i żałuj, żeś pan nie przyjeżdżał wcześniej. Wcześniej bylibyśmy kolegi, a tak to dopiero teraz, ale już na zawsze wszedłeś do mojej twierdzy zwanej sercem, do której byle kto tak łatwo nie wejdzie.
MWK
Marek dziękuję ci za to samo od 8 lat, więc i podziękuję tym razem.
Dzięki za to, że jesteś. Za rozmowy o glitchach, za piweczko na werandzie i za bekę z Rosjan grających na pegasus.
Kris.
Świetna relacja aczkolwiek wiele momentów bym tam wyeliminował. Za dużo scen wg mnie w których nic się nie działo przynajmniej odniosłem takie wrażenie słuchając tej relacji. Za dużo momentów jakby kamera sobie leżała, chłopy nawijają o byle czym i nic się nie dzieje, ale poza tym to ty chłop jak każdy.
Roben.
Dzięki za bitwę na scenie, za rozmowy, za wszystko co wnosisz na tym naszym rodzinnym spotkaniu.
Lio.
Miałem do ciebie chłodny stosunek wcześniej, ale szczerze mówiąc w tym roku zmieniło się to, gdyż zamieniając z tobą wiele zdań, bardzo wiele uważam, że jesteś super gościem. Może to był właśnie ten czas w którym udało się więcej zdań zamienić i nawet wychylić końcówki wódek w dniu rozjazdu. Życzę ci wszystkiego dobrego i do zobaczenia na dyszce.
Gargi.
Fajnie było ciebie spotkać, porozmawiać. Dzięki za recenzje gier z przed 13 lat kiedy to korzystałem z twojej strony ściągając romy gier. Aż mi się łezka w oku zakręciła kiedy przypomniałem sobie adres twojej strony na domenie piwko.
Mejs.
Gilop, gilop, gilop. Weź ty przywieź te ciastka z Anglii z fabryki w której pracujesz. Może mi posmakują. Ładnie rozegrałeś boks z Robenem. Jesteś ikoną zlotu. Nie wyobrażam sobie już kolejnych edycji bez ciebie Adam, serio.
Gutek.
Krótko, ale fajnie było zamienić kilka zdań. Za rok mam nadzieję, że będzie okazja żeby dłużej porozmawiać.
Reset. Ten twój Maluch to zabytek i szanuję go za to, że przywiózł ciebie z Poznania na ten nasz zlot. Maluch i Pegasus to jest to.
Helperku.
Dzięki za dobre serce, za pomoc. Jak wy z Resetem to już duet, który pojawia się zawsze a waszym dyliżansem jest maluch. Widzimy się za rok a może jak czas pozwoli wcześniej.
Rocket dzięki za rozmowy szczególnie w ostatnią noc zlotu. Dzięki za pokazanie spinnera. Fajna sprawa aczkolwiek i tak nadal uważam, że teoria jaką mi przytłoczyłeś to jakiś bezmózgowiec to wymyślił, bo ja ani trochę nie czuję się lepiej bawiąc się tym chyba, że to zajęcie dla ludzi z problemami emocjonalnymi.
Robi bracie ty mój.
Dziękuję ci za granie na scenie, za nasz nowy projekt, za chleb w jajku, za pomoc i za trzymanie się razem na zlocie. Jak zawsze.
Wpadnij w końcu do mnie, to zrobimy taki chleb w jajku, że będą nam lepsze numery wychodzić.
No i dzięki za zapoznanie mnie z Kononowiczem. Na pewno będę cisnąć bekę z jego filmików i mam nadzieję, że dostanie paczkę od naszej społeczności i nagra film jak czyta na głos nasz list wystosowany z piwami w rękach na werandzie i pamiętajcie, że Mecenas z Piaseczna to chuj.
Osa.
Dzięki za pogaduchy i za uratowanie mi życia w niedzielę. Nie byłem do końca przekonany czy to piwo mnie zabije, czy uratuje, ale uratowało. W końcu dzięki temu ożyłem.
Ignus.
Krótko, ale fajnie było ciebie spotkać. See you soon.
Machbed.
No i w końcu nie wypiliśmy za Polskie Trance, ale pamiętaj, że jak coś dobrego wyjdzie na naszej ojczyźnie, to podrzucę bardzo chętnie.
Daniel.
Żałuję, że tak krótko, ale za rok to my gramy i mam nadzieję, że uda ci się być na całym zlocie. Zrobiłeś świetną furorę przechodząc Contrę. Jesteśmy obaj z dysfunkcją, ale obaj pokazaliśmy, że możemy uczestniczyć w takich imprezach uwalając się do upadłego a przy tym szczęśliwi nie widząc przeszkód bez jakiegokolwiek pajacowania jak te biedne społeczeństwo xD.
MaarioS.
Szanuję za wymasterowanie kilka gier, ale nigdy nie zrozumiem jak można jeść pizzę z makrelą, przepraszam.
Pawgal dzięki za bekę z wszystkiego co żyje i za śmiechy na konkursie dreda w którym nie brałem udziału, ale komentowałem grając w Road fighter i inne giery w tym czasie.
Zitz.
Krótko, ale ja tam ciebie odwiedzę w tych Markach i twojego synka. Wiesz, że nie jesteś dla mnie zwykły kolega już od tamtego czasu. Jesteście z Magdą ludźmi do których kiedy jadę, to traktuję to jakbym jechał do rodzeństwa na święta.
Grzegorz.
Fajnie było ciebie spotkać mistrzu. Dzięki i do zobaczenia na jubileuszu. Mam nadzieję, że z Hyu.
Kompot.
Człowieku jak myśmy się dawno nie widzieliśmy. Ostatnio na melandżu w Poznaniu z twoim świetnym bigosem i rozwalonej wódce w tesco w 2011. Super było ciebie zobaczyć po 5 latach. Wpadnij za rok, boś ty chłop Pegasus.
Wodzu, do zobaczenia za rok.
Dredziu.
Dziękuję za pomoc w dotarciu na zachodni w drodze powrotnej, za pogaduchy. Nie wyszło nam z piwkiem i trance rano, ale nie bój nic, nadrobimy.
Duo, nie pogadaliśmy w tym roku, ale na jubileuszu już nie zapalę z tobą waniliowej fajki chyba, że wrócę do palenia choć bym nie chciał, ale kto wie co mnie w życiu spotka w ciągu tego roku. Mam nadzieję, że nic co sprawi bym przestał kochać życie.
Milos.
Dla mnie jesteś mistrzem w tworzeniu muzyki na famitrackerze. Podrzucaj mi proszę swoje dzieła. Do zobaczenia.
Preki, piątka i do zobaczenia na Fami 10.
Qrek.
Dziękuję za twój pobyt. Nie porozmawiałem z tobą jak co roku, ale to wszystko tak szybko się działo i tyle tego było, że nie z każdym miałem okazję porozmawiać, zagrać itp.
Zelas.
Pierwszy raz zdarzyło się, że nie przywitaliśmy się i nie pożegnaliśmy. Zupełnie nie wiem jak to się stało. Na jubileuszu muszę z tobą tak pogawędzić jak na 8. Nie mogę sobie jakoś tego darować, ale cóż.
Niektórych pomijam, bo nie zamieniłem z nimi ani słowa, ani przywitania, pożegnania, ale jeśli czuliście się dobrze w naszej społeczności Pegasus, to zapraszam za rok.
Może wtedy uda się zapoznać.
Cóż rodzinko.
Do zobaczenia z niektórymi za rok, z niektórymi szybciej, ale zawsze w chwale Pegasus!
Do zobaczenia, rodzinko.
 
 
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Antychrust w Lipiec 21, 2017, 12:20:09
Ech, miałem dotrzeć, ale nie dotarłem:( Niestety, jak już pisałem Dredowi, zatrzymały mnie sprawy rodzinne najcięższego kalibru.
Jest mi autentycznie smutno, ale z drugiej strony cieszę się, że nowa miejscówka zażarła jak trzeba. Czekam na wideorecenzję i obiecuję poprawę!
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Dred w Lipiec 21, 2017, 14:32:13
nie ma sprawy Chrust, nawet bym się nie obraził, jakbyś chciał se pośpiewać do czinputowej Konkwisty. :) ale są rzeczy ważne i ważniejsze i tego się nie przewidzi.

miałem kontynuować relację... nie widzę potrzeby. kto mi w jakiś sposób pomógł, czy dobrze mi się z nim gadało, ten te momenty dobrze zna... DZIĘKI WSZYSTKIM ZA TO ŻE JESTEŚCIE!

choć nie, specjalnie podziękowania dla pięciu osób:

Arek, Ty Prawacka Gnido na 100%! :D jesteś definicją pozytywnej energii! przebywać w Twoim towarzystwie to czysta przyjemność. :) no ale roasty Ci zdecydowanie lepiej wyszły jak stand-up, wybacz. ;) no i
(http://s1.bild.me/bilder/110417/2735399CZOMSKEJ.png)

YERZMYEY, takich jak Ty nazywam "czlowiek do rany przyłóż". :) serio, rozmowy z Tobą to balsam na moje obolałe serce. pogaduszki o komputerowych party, o magisterkach pisanych o dziewczynkach z dużymi oczami i cyckami, o tym jak to Spectrum stał się ulubionym komputerem Demoludów na wschód od nas... po prostu baja. :D Yerzy, żeś się zaraził Pegasusem, a mnie coraz bardziej interesuje maszyneria Clive'a Sinclaira!

MWK - ZAJAWKOWICZ PIELĘGNUJĘCY SWE HOBBY NA 100%!!!!! znamy się nie od dziś, lecz na prawdę aż miło patrzeć, ile serca w to wkładasz. te vlepki na pudłach i nie tylko, audiofilskie okablowanie do podłączenia Bestii.... i ten maksymalnie pozytywny uśmiech na twarzy! chyba sobie wydrukuję Twoją uśmiechniętą buźkę, powieszę w pokoju i będę stosował wpatrywanie się nań jako odstresowywacz. :D o, i dzięki za gumki i pada do IQ~! i za pada do NES-a~!

Dziadzia Wudkje Lijo, co Ci się stało, że taki uśmiechnięty byłeś na zlocie i w dodatku grałeś czasem w Pegasus? serio, bardzo pozytywna metamorfoza. o polityce też się się miło rozmawiało, choć z uprzednim zachowaniem zdrowego rozsądku, którego jeszcze w pierwszych dniach zlotu mi brakowało...

Preki - odstaw te polskie chany, bo skończysz jak Putas. :) bardzo miło było Cię poznać, w sumie wydałe się fajniejszy niż w postach na Żerańskim. no i za rok masz wjechać na peron stacji Nowa Wieś szynobusem produkcji Pesy Bydgoszcz w taki ło sposób: https://www.youtube.com/watch?v=HvOubqVPe6U

Gurgie, bardziej kreatywnie wykonanej wariacji na temat Ponga w 3D z celowo pozostawionym glitchem to ja jeszcze nie wiedziałem. :) gratki za grę turniejową i sympatycznie przeprowadzonym turniejem.

dziat za cierpliwość, za ogarnianie tego całego syfu i za rozmowy od serca! zwróciłeś mi uwagę na parę istotnych rzeczy z innej perspektywy. no i bardzo dobra naleweczka! choć nie tak gruzowa jak kapustówka z zeszłego roku... no i mimo tego, że w sumie reszta ekipy nie-tarasowej niewiele jej skosztowała. :P

Mono, miło było poznać! już nie pamiętam o czym gadaliśmy w nocy z piątku na sobotę, ale pamiętam że były to bardzo owocne rozmowy. miło, że Ciebie zainteresowała demoscena Nintendo 64! do zobaczenia za rok! a może nawet wcześniej, ciekawi mnie ten Wapniak we Warszawie.

żur0, za ten szum wokół walki i elegancko przeprowadzoną Ligę należą ci się oklaski! i za gadżety też. i jeszcze jedno (sobie też to życzę!) - weźmy w przyszłości gadajmy ze sobą jak ludzie, bez gruzu, co? nie warto psuć tak zajebistej społeczności jak ta tak kompletnie niepotrzebnymi kłótniami, które mogły zostać rozwiązane w dużo spokojniejszy sposób. i tak, ja też niepotrzebnie dolewałem oliwy do ognia.

pawgal mam nadzieję, że ilość karachanowych śmiesznych obrazków na moim Thinkpadeńsku-Rozpadeńsku Ciebie nie przestraszyła. :)

Helper i Reset - jak my się niebawem widzimy i pijemy, goście. brawurowe prowadzenie gali w wykonaniu Kamerdynera Pegasus! no i te podróże maluchem po terenie remizy. D:no i fajnie było posłuchać moich kaset z Czarodziejką z Księżyca i Super Girl & Romantic Boys z maluchowego kasetofonu. :D

Robijak my żeśmy od sylwestra gadali tyle co kot napłakał i w remizie nie nadrobiliśmy, gościu. wbijasz do mnie do Poznańsk w sierpniu i wyjaśniamy Dra Wile'ego tak jak Doctor Light powiedział (wyjebię reset z konsoli, żeby nie było xD). na łeb na ryj. no i te forsowanie Kononowicza to ja szanuję! a jeszcze bardziej ogarnianie dźwiękowo remizeńsk! boś Ty Najlepszy Robercik!

Mejs, serio, nie mam Ci za złe tego Zduna. zawaliłem sprawę i tyle. ale jak przyjedziesz na jeżyce odebrać kniżki to spalimy dobrego blaciora, co? :) asz mi wtedy jeszcze trochę porad co do tej gitary basowej, na której chcę grać od gówniaka. xD

daf z Tobą o polityce to ja zawsze pogadam, w rewanżyku zapraszam na dysputę o padzie do IQ-502. xD Ty jesteś swój ziomeczek i emanuje od Cię studenckim zapałem a nie pomałżeńską gnuśnością. :D tak trzymać!

1990in1, dziena za zamienienie chociaż tych paru zdań! no i tego, żeby młoda była była tak udana, jak konsola Pegasus!!

Ignus z Wazonem idealna ekipa do gadania w kuchni i chłeptania Argusów!

Dupoix, jak ty miał być na całym zlocie, gościu. jak będzie jakiś game jam w Poznańsk to wiesz, że możesz tradycyjnie liczyć na nocleg, nie? :D

Piła*T za te wczesneporanne pogaduszki o banach na Castle Party za ordynarne przeinterpretowanie kawałków Bauhaus na reggae i o innych zajebistych sprawach to TY masz u mnie dożywotni szacun na dzielni. no i za ganialny plakat!

Mati pjona brachu, nadrobimy sobie jeszce te psytrance'y, mam nadzieję że w Białym!

daniel super się z Tobą gada. :D miałem o Tobie trochę inne zdanie, ale jak poznałem blizej to uprzedzenia znikły! no i mam nadzieję, że w nocy sztormiaczek się przydał. :)

siudym jak ty jesteś na zlocie rok w rok z nami duchem!

uomotigre, ten pinball to na prawdę zajebista sprawa, wiele osób w weekend jak pojebane ciorały nań i jedna za drugą biła highscore'y! będzie czeba odwiedzić Twój Pinball Station kiedy!

Blade.new_zealand, mało pogadaliśmy ,ale Twój profesjonalizm przy okazji amatorskiego studenckiego radyjka internetowego na prawdę zrobił na mnie wrażenie :D

Boben najlepszy admin! mało co znam się na polskim hipopie, ale kilka tych zdań wymieniliśmy. no i dziena za pogaduszki o web 1.0 i starych czasach konwentowych, aż mi łezka się zakręciła w oku jak żem sobie powspominał ten Magnificon na terenie Hali Wisły. :D

Gargi, następnym razem na tzeźwiaka posłuchamy tego hardstyle Stonogę, co? xD bo jak wódka uderzy do głowy to irytacja wzrasta... a to na prawdę na dłuższą metę nie mój gatunek (jak i mixy ze Zbyszkiem) xD pozdrów Igorka!

żem się rozpisał. jak kogoś pominąłem, to serdecznie przepraszam i z tego miejsca pozdrawiam!

P.S. jeszcze raz przepraszam za moje odpały... na prawdę głupio mi, że do tak niezręcznej sytuacji musiało dojść. w takiej remizie, z takimi ludźmi. jak Wy jesteście moją drugą rodziną, goście! szacun wielki do Was, że mimo moich humorków cały czas tak ciepło mnie przyjmujecie do swego grona. ja odpowiadam pięknym za nadobne i cały czas walczę ze swoim arch nemesis! wrażliwość to szmata, suki nie chcę znać.... JEBAĆ!

P.S.2 druga sprawa jest taka, że po prostu na czas zlotu nie brałem swoich leków. bo połączenie ich Z TAKą ILOŚCIĄ ALKO byłoby w chuj groźniejsze od Afery Zdunowskiej.... :(

P.S.3 dzięki na otrzeźwienie mnie w kwestii mej agitacji politycznej. fakt, przesadzałem.

P.S.4 Arek, podeślij mi ino swój adres!
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: daf w Lipiec 21, 2017, 16:29:45
Dzięki za ciepłe słowa!

Chciałem tylko nadmienić, że podrasowałem zdjęcia. Tamte były strasznie przesycone kolorem, a zobaczyłem to dopiero na konkretnym monitorze w pracy. Umieszczam raz jeszcze link do lepszej jakości zdjęć. Ściągnijcie sobie jeszcze raz, a tamte możecie usunąć.

https://www.dropbox.com/s/pszt2pqk2i8cair/fCON9_daf.rar?dl=0
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: wazon w Lipiec 21, 2017, 20:28:27
Cytat:  krisuroku
Jak to jest, że ostatnimi czasy jesteś jedną z pierwszych osób na zlocie z którymi mam przyjemność pogadać
Brzmi jakbyś żałował ;)

Dzięki za zlot Panowie. Na dziesięcinie też się pewnie pojawię, nie wyobrażam sobie inaczej, tym razem wystrugawszy odpowiednią ilość wolnego na cały, mam nadzieję. A kto wie, za namową Qurka może sam coś zaprezentuję na własnie f10, ale o tym za kilka miesięcy ;)
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Lipiec 21, 2017, 20:39:04
Wodzu to raczej wręcz przeciwnie ^_^ Zawsze jest sympatyczne powitanie!!!!
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Zitz w Lipiec 23, 2017, 11:18:03
Miejscówka… Panowie, jest naprawdę dobrze. Z całym sentymentem jakim darzę Laski, nie obraziłbym się (wcale a wcale) gdyby Famicon 10 odbył się w Nowej Wsi właśnie.

Teraz trochę prywaty:

Kris - Za wspólne wyprawy do Lidla w poszukiwaniu środka na komary, wzorowo zlepioną relację, taneczne wygibasy przy maluchu i za całe to pozytywne szaleństwo, które wnosisz co roku.
MWK - Będę wspominał Twoją minę gdy szliśmy rzucać Terminatorem i ominęliśmy jadącą, niebieską Toyotę… Bezcenna :D. Dobrze było Cię widzieć!
Robi - Dziękuję za rozmowę, nie pamiętam już nawet o czym XD.
Dred - Gratki za muzyczny akcent animu z malucha :)
MaarioS - Zapomniałem w ogóle o tym zasilaczu :/… Dzielnie walczyłeś w zawodach… Także o ten kolorowy telewizor (w dr Mario całkiem przydatna rzecz :D)
Ignus - Szybkiego powrotu do zdrowia. Szacun za to, że słowa dotrzymałeś ("Krisu, złapię Cię!” XD)
Nielogiczny - Cieszę się że w tym całym szaleństwie udało nam się chwilę pogadać - także o bardziej przyziemnych rzeczach :)
Arek - It’s over 5500!!!!!!! ;)
Dziat - Za ogarnięcie tego wszystkiego. Po raz kolejny.
daf - Jak co roku, dziękuję Ci za cały Twój wkład w powstanie tego przedsięwzięcia. Utkwił mi w pamięci zwłaszcza widok Ciebie rozstawiającego gruzowe znaki drogowe na scenie :).
Mati - Na szybko bo na szybko, ale ważne, że udało się chociaż słowo zamienić… Zawsze w kontakcie.
Mejs & Roben - Za HQ GRUZ. Żałuję, że większość mnie ominęła.
Qurek - Dziękuję za rozmowę ale i za Talisman - przeraziła mnie trochę ta rozbudowana o dodatki wersja, dlatego dałem pierwszeństwo w grze innym. Ale fajnie było obserwować Wasze zmagania (mimo, że akurat miałem zjazd i część przespałem).
Żur0 - Za mistrzowskie poprowadzenie sobotniego turnieju i Twój wkład w całokształt. Niewiele rozmawialiśmy, ale za rozmowę po niemiecku w kuchni w sobotę po 2:00 szanuję ;).
Gargi - Z tego zlotu chyba najbardziej zapamiętam Twoją DJ-kę na scenie w sobotę po północy O__o. Niestety, na tym zlocie w zasadzie „znaliśmy się tylko z widzenia”, ale za rok nadrobimy ;).
Helper - Żaba w lesie XD. Za te wszystkie rozmowy - m.in. w drodze do remizy jak i w kuchni przy rumie.
Zelas - Miło Cię było zobaczyć - nawet jeśli tylko na chwilę.
Wodzu - Brak zdjęć, słowo ;). A tak serio dziękuję Ci za ogólnie pozytywną atmosferę i rozmowy.
Duobix - Wymijaliśmy się głównie, do nadrobienia za rok ;)
Pawgal - Będę kojarzył Cię jako spokojnego człowieka który przewija się po Famiconie, ze  stoickim spokojem wyciąga aparat, mierzy i robi przemyślane foty. Chętnie je przejrzę!
Daniel - Nie będę słodził -prawie nie rozmawialiśmy. Do nadrobienia za rok! :)
machbed - Nie będę oryginalny, dzięki za wspólne wyprawy do Lidla :D. I za wzbudzenie słusznych wyrzutów sumienia względem kebaba.
uomotigre - Flipper zrobił robotę! Po powrocie do pracy przez cały poniedziałek brzęczały mi w uszach odgłosy przez niego wydawane ;)
YERZMYEY - Co prawda nie rozmawialiśmy, ale z ciekawością słuchałem tego, o czym mówisz oraz oglądałem m.in. dema. Tego nigdy za wiele i za to Ci dziękuję.
OSA - Niestety, w tym roku więcej czasu spędziłem z lokalnymi osami przy stole niż z Tobą. A przecież jeszcze 2 lata temu piliśmy cebulówkę...
Rocket - Szacunek za to, że pozostajesz twardy w swoich założeniach (które mnie szczerze mówiąc nieco zaskoczyły :O).
Reset - zarówno Ciebie, jak i Twojego wozu nie mogło po prostu zabraknąć. Miejmy nadzieję, że dotrwa do 10-tej edycji
1990in1 - Dzięki wielkie za propozycję podwiezienia (z której zresztą ochoczo skorzystałem) i rozmowy w samochodzie. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!
Lio - "Właśnie dlatego socjalizm jest zły"! XD

Standardowo jak co roku - podziękowania z tygodniową obsuwą, ale jednak są :). Mam nadzieję, że nie pominąłem nikogo. Pozdrawiam![/list]
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Preki w Lipiec 23, 2017, 15:04:54
Trochę późno, bo w przerwie między pracą zawodową, wysypianiem się po niej, domowymi robótkami i pykaniem w gierki (tudzież ich robieniem w RPG Makerze). Ale lepiej niż wcale!

No więc co by tu powiedzieć? Na początek imprezą, jak i całym tym portalem zainteresowałem się głównie dlatego, bo na fejsie wyskakiwała mi ContraBanda za sprawą ChipJockeya lajkującego co rusz jakiś news. Zlot pegasusomaniaków? Czemu nie. Nowa Wieś? Mogę tam uderzyć zaraz po robocie, jadziem tam! Zarezerwowałem ten konkretny weekend w grafiku i zacząłem się udzielać na forum początkowo tylko w temacie zlotu. Ale już teraz mogę powiedzieć, że moja obecność na następnym FConie jest potwierdzona, i to w pełnym wymiarze dni. Tegoroczna impreza, choć byłem na niej tylko niecałe trzy dni, od razu mi się spodobała. Uczestniczyłem już wcześniej w eventach związanych z grami, ale żaden nie był tak luźny i swojski jak FamiCON. Byłem długoletnim uczestnikiem Zjazdu Twórców Gier (ob. GIC), ale miałem wrażenie że ta impreza z roku na rok coraz bardziej robiła się pr0 i poczułem że dla mnie nie ma tam miejsca. Rozważałem też Pixel Heaven, ale to właśnie wydarzenie w Nowej Wsi wygrało. Bo gdzie mogę grać w Pegasus i pić piwo z innymi świrami bez tej całej powagi czy rodzinek z dziećmi? Właśnie tu. Na zlocie nawet rozważałem kupno jakiegoś sprzętu i skończyć na zawsze z emulatorami gdyż poczułem klimat, ale to raczej zasługa innych uczestników, niż samych konsol i gier. Turnieje oraz konkurencje około-famicomowe (układanie Mariana, SzaradNESy, rzut Terminatorem itp.) też przypadły mi do gustu. Totalnie nie spodziewałem się też wygranej w Micro Machines, tak jak zupełnie epickiego spieprzenia sprawy w Contrę xD (za rok musi być rewanż, nie ma co!). Ogólnie wielka szkoda że byłem tak krótko, bo nie grałem na wszystkich sprzętach - mam nadzieję że Jaguar z Doomem za rok też będzie. Ponadto musiałem ograniczyć alkohol z uwagi na robotę czy też w końcu przyjechałem z bardzo okrojonym ekwipunkiem (bo przecież do pracy nie będę targał torby turystycznej xD). Za rok będzie lepiej, za rok musi być lepiej!

Greetz:

Krisuroku - kolejny makerowiec z polskiej sceny poznany osobiście! A o to trudno, uwierzcie mi. Na współpracę oczywiście liczę, bo masz człowieku łeb. Poza tym szacun za Super Robin Hooda, po dziś dzień nie mogę go przejść, a to moja gra dzieciństwa.

Dziat - dzięki za w ogóle zorganizowanie tego spędu, a tak poza tym dobra nalewka ;)

MWK - ty to masz cierpliwość do tego Adventure Island, a mieliśmy inną grę męczyć :) Koniec końców męczyłem ją sam. Poza tym spoko ziom jesteś.

Chip Jockey - long time no see, ostatnim razem widzieliśmy się na EZKonie w 2013, fajnie było znowu pograć na co-opie w gierki, w dodatku jedną której zupełnie nie znałem a wciąga jak bagno nawet w pojedynkę (Rod Land). Miała być też tradycyjnie Contra ale coś czasu nie było :P No i oczywiście koncert cziptjuńsk, w następnym roku więcej cziptjun w ogóle, podczas trwania całej imprezy (za hardbassem nie przepadam xD).

Helperro - szacun za Contrę, tego się nie spodziewałem.

uomotigre - nie jestem za bardzo fanem flipperów, ale dobrze że przywiozłeś ten sprzęt bo też w klimatach tamtych czasów.

OsA & Arek - trenujcie na następną ligę jeśli mamy grać w tym samym zespole ;) I może ja będę kapitanem tym razem, skoro tak pokładaliście we mnie nadzieje xD

MaarioS - gratulacje za sukces w lidze oraz rozwalanie różnych nieznanych gierek na Famicoma. Szkoda że nie dotrwałeś w Micro Machines, bo szczerze liczyłem na pojedynek z Tobą. No i ten... "bossa masz na koszuli" xD to chyba twój tekst, nie?

Mati - idealny głos papieża :D

Pozdrawiam też dwóch kolegów z którymi wyskoczyłem na kebsa (sorry - słaba pamięć do nicków/imion, a nawet do rzeczy, gdyż prawie ładowarkę do telefonu zostawiłem), no i... całą resztę ContraBandy. Do następnego roku na FamiCON 10!

PS. Nawiasem mówiąc, plakat następnego zlotu może wyglądać tak xD (żart!):
SPOJLER
(http://www.wstaw.org/m/2017/07/21/10_FAMI_CON_Fleentstons.png)
Sorry, to przez to że ktoś odpalił GRAND DADA telewizor obok mnie xD
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Roben w Lipiec 23, 2017, 21:43:35
Chcę podziękować wam za wspólne granie, chlanie, napierdalanie, ciotki jebanie itp.
Mam nadzieje że naładowałem was dawką solidnego gruzu i na jubileuszowym 10 zlocie odpierdole jakieś ciężkie dymy xD
Na prawde nie mam sił żeby wam z osobna dziękować, bo i tak każdego jak brata traktuję.
Dzięki wam za te wszystkie spędzone lata na Zlotach <3 Kocham was mordeczky :3
A tu mała niespodzianka na poprawę humoru dla was od kochanego w sensie jedynego administratora:
(http://i.imgur.com/4wq926l.png)
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: OsA w Lipiec 25, 2017, 23:55:52
Tak jak obiecałem - link do kilku moich zdjęć i filmików.

Tak jak zawsze filmy nagrywane głównie po pijanemu i nawet ich nie oglądałem (zresztą z F#7 też nie oglądałem, stąd też nie wiedziałem nawet o tym tekście "jedz bo jebie" :)).
Ale nie tylko pijaństwo, bo jest też coś z mojego konkursu Micro Machines, z mycia uklejonego stołu i przede wszystkim z malucha Reseta (btw. co to za nuta tam leci?? zajebista).

Wrzucam - może osobie klejącej relacje coś się z tego przyda i jakiś urywek użyje. A jak nie to wrzucam dla pozostałych ciekawych osób.

http://catshare.net/MBHkTOnREuZJ60xM

Hasło: sluchaj...okej
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Lipiec 26, 2017, 05:38:00
Pobieram bo jebie!!!
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: pawgal w Lipiec 27, 2017, 12:28:04
Witajcie,

Zgodnie z informacją wysłaną po moim pobycie, piszę coś tam więcej od siebie.

Dziękuję Wam bardzo za kolejny zlot, na którym byłem. Zawsze jest to dla mnie masa wrażeń, chętnie spotykam się z wami co roku i za każdym razem wyczekuję tego momentu :D  Przemyślane fotki (dzięki Zitz) szybciutko wrzuciłem na Shouta, być może komuś one umknęły, to zamieszczam link raz jeszcze tutaj: https://drive.google.com/open?id=0B8F2ZgmzUyGLcnFYVW5hNE5VYzQ

To był świetny czas, w końcu mogłem odpocząć od szarości dnia i trudów pracowniczych :D Dawno nie zjadłem tyle płynnego glutenu, co przez te parę dni xD

Dziękuję bardzo Matiemu i Robiemu za granie na wielkiej scenie najlepszych utwór ze Speak and Spell! Od razu poziom endorfin wzrósł ponad 9000x!  Dodatkowo vocal Dreda przy photographic, jak nic zostaniesz ARTYSTĘ :D Twoje raczydłowe obrazki z thinkpadeńska tylko mnie rozbudziły i rozochociły!
Jesteście tacy śmiechowi! 

Dziat i zur0, dzięki za ogarnianie tego wielkiego przedsięwzięcia, całego zlotu, nowej lokalizacji i wszelkich spraw z tym związanych ;) Dzięki temu znów się spotkaliśmy!

Chip Jockey, dzięki za koncert na którym dałeś MEGA CZADU (CO nie?) oraz za wspólne granie :D

Preki, miło było poznać i cieszę się, że tak ci podpasował zlot :D Gratuluję Controwych skilli! Do zobaczenia za rok!. Tak to my:

(http://i.imgur.com/654cyof.png)

OsA, dzięki za długie rozmowy na tematy wszelakie i za materiały ze zlotu, które nie wiem czy mi się kiedykolwiek pobiorą xD

(http://i.imgur.com/FoU923q.png)

Reset i Helper, dzięki za wspólne granie, rozmowy poważne i nie, śmieszkowanie i przyprowadzenie pod remizę w piątek wieczorem!

Daf, dziękuję bardzo za świetne foty oraz za przytarganie mnie i mych gruzideł do domu, zapewne z piwnym kaskiem wyglądałbym jak chłopy z budowy obok xD

Gurgie, wspaniały konkurs na anaglyphowym turnieju, dodany element losowości piłeczki mylił, nie mniej contest świetny! dzięki również za wspólne granie przed Twoim wyjściem i za raczydłowe filmidła w nocy po północy! :D

machbed, dawno się tak nie uśmiałem jak z Twoich żartów :D beka kręciła się bez opamiętania :D dzięki za wspólne granie w Contra Force, dzięki mnie mogłeś szybciej przegrać! :D

Ignus, fajnie że wpadłeś, miło cię było ujrzeć, dobrze że masz też czas na coś innego niż "zabawy" w domowym zaciszu :D Szybkiego powrotu do zdrowia!

Gargi, TA MUZYKA, TE REMIXY, to już będzie rozpoznawalny element zlotu - jebawka w nocy po północy. Propsy za stonogowe remixy oraz MACIUSIA Z KLANU!

Roben, kiedy wchodzę na zlot, wiem, że gruz sypał będzie się tonami unosząc pył absurdu i beki :D Prawilnie, oby tak dalej!

Arek, dzięki za stand-up'owe party :D Dobrze, że mówiłeś kiedy trzeba się śmiać i klaskać, bo #nieumiemwżartystandupowe ;)

Całej masie (co tam masie, RZESZY!) ludzi również dziękuję, to dzięki Wam zloty są zawsze najlepsze! :D

Pozdrawiam,
ja.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Blade.zzn w Lipiec 28, 2017, 00:11:09
O cholera
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tutaj czegoś takiego. Zaczynam montować materiał nagrany na zlocie i pomyślałem, że wejdę do wątku relacji i napiszę, jakieś oficjalne szczegóły dotyczące relacji i tego, że mogę udostępnić nagrany materiał na potrzeby relacji chociaż oczywiście z natury mojego medium będzie to tylko głos..... a tutaj wielkie zaskoczenie.

Bardzo żałuję, że w tym roku byłem tylko dwa dni i co prawda szykuję się w przyszłe lato pojechać na praktyki za granicę ale zrobię wszystko by w połowie lipca być jeszcze w Polsce i tym razem wpaść na cały zlot.

Nie pamiętam wszystkich nicków, a z powodu tych dwóch dni nie poznałem wszystkich i dlatego nie będę wymieniać osobiście - wybaczcie nowicjuszowi. Dziękuję za ogromnie ciepłe przyjęcie, za kontakt, który wgl umożliwił mi dotarcie na miejsce,  za miłe przywitanie tych, którym rzuciła się w oczy nowa twarz, za piwa, za niedokończoną "partyjkę" w Talizmana, za dobre granie, za otwartość w rozmowach przy włączonym i (tym bardziej) wyłączonym mikrofonie (w moim odczuciu zdecydowanie za krótkie ale to chyba był dobry początek), za dziesiątki mniej lub bardziej nasyconych irytacją kurw rzuconych w stronę flippera, dzięki za dobry materiał, który udało mi się nagrać.

Żeby formalnościom stało się zadość to materiał z F#9 poleci w czasie audycji Aktywacja Środowa drugiego sierpnia pomiędzy godziną 19:00, a 20:00. Link z obrobionym materiałem wrzucę gdzieś na forum do dowolnej dyspozycji Contrabandytów.

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim, uwielbiam was razem i wszystkich z osobna. Ku chwale ojczyzny!
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Zelas12 w Lipiec 30, 2017, 11:02:25
Zatem czekamy na link. Jeżeli się sprawdzi można spróbować zrobić może coś life????!!!
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: MWK w Lipiec 31, 2017, 02:38:27
Ja również pragnę podziękować Wam wszystkim Kochani za wspólne party!
To była bardzo udana impreza i udowodniliśmy to, co Krisu napisał w intro swojej wideorelacji, że nie ważne gdzie będziemy teraz czy za rok, bo i tak wspólnie rozkurwimy sufity 8)
Personalne pozdrówki dla Dziadka za ogarnięcie partyplace, Pietrka za fenomenalne eventy, Qurka za Adventure Island oraz DAFa za wszystko.
Raz jeszcze ogromne dzięki dla WSZSYTKICH, jesteście na prawdę wyjątkowi i do zobaczenia na przyszłorocznym Jubileuszowym zlocie!
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: MWK w Lipiec 31, 2017, 20:18:22
D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.D.DOUBLE POST!!!


Przeuploadowałem materiały od Osy >> fCON9_OsA (https://wetransfer.com/downloads/99934ace8979a2d4790689efb460e85420170731064517/2228d0bf73ebc194f563a01a37b76d4520170731064517/45cc48)
oraz pawgala >> fCON9_pawgal (https://wetransfer.com/downloads/ee8cac0685730bd9bfcb8872f3a1849620170731173030/cea50595c1139c541678487f9d35975c20170731173030/49ac97)

Ostrzeżenie! WeTransfer wypierdoli to wszystko za 7 dni licząc od teraz 8)


SSIJ BO ZNIKNIE!!!   SSIJ BO ZNIKNIE!!!   SSIJ BO ZNIKNIE!
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Roben w Sierpień 05, 2017, 21:58:06
ma ktoś free mój i matiego jak sie ciśniemy? xD
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Sierpień 06, 2017, 00:24:32
Ja mam chyba jakąś część tego freestyle'u
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: daf w Sierpień 06, 2017, 09:08:21
Ja też mam. Wyślę Ci na PW za tydzień jak wrócę w dom.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: YERZMYEY w Sierpień 07, 2017, 23:17:01
Oj oj, chyba zapomniałem w końcu wrzucić zdjęć. Sorry.
Co prawda jakoś cienka, bo z telefonu, ale coś tam czasami widać, więc podrzucam. :) :) :) :)
https://www.sendspace.com/file/dsfmkc

PS: Jeszcze raz wielkie dzięki za świetną imprezę btw!!!!!!!!111111elevenone
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: daf w Sierpień 15, 2017, 16:09:25
Jako że i tak prowadziliśmy bezpośredni stream z konferencji przed walką bokserską, pozwoliłem sobie na umieszczenie na naszym kanale yt filmik z tejże:

Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Roben w Sierpień 15, 2017, 19:44:33
ale scenariusz genialny xDDDD
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Sierpień 15, 2017, 20:47:41
Ludzie z Nepalu szybko uczą się naszego języka XD
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Sierpień 16, 2017, 11:12:55
Ignus cichy bohater, co się nie sprzedał!

Są nagrania z samej walki?
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Helperro w Sierpień 16, 2017, 17:25:37
Wiele osób nagrywało, więc powinno być, lecz zapewne będzie użyte do relacji.

Gutek, ale gdzie Ty tam Ignusa widzisz :D ?
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Sierpień 18, 2017, 11:03:56
Gutek, ale gdzie Ty tam Ignusa widzisz :D ?
O w mordę, sorry Cichy Bohaterze :D
Dobrze, że nie było Gurgiego w Twojej koszulce na F9, bo moje oczy nie są coraz młodsze...
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Blade.zzn w Sierpień 19, 2017, 15:53:34
Panowie, oto audycja dotycząca mojej wizyty na F#9 oraz jeśli wolicie poszczególne fragmenty rozmów oraz krótki bonus, który na audycji nie mógł paść (Dziat, wybacz za manipulację).   Mam nadzieję, że w przyszłym roku też uda mi się coś z wami nagrać ;)

https://drive.google.com/open?id=0B2gwmLkkqRdrNmtTTXhhM3lDU00 (https://drive.google.com/open?id=0B2gwmLkkqRdrNmtTTXhhM3lDU00)
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: daf w Sierpień 21, 2017, 12:44:10
Dzięki, Blade.zzn! Po pierwsze za niezłą pamiątkę w postaci plików, a przede wszystkim za zorganizowanie tej audycji. Bardzo fajna sprawa, zawsze to coś nowego na naszych zlotach. Mam nadzieję, że widzimy się najpóźniej na fCON X.

Jak tam dobrze żur0 powiedział, że musi kupić większą chatę na automaty pinballowe!
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: dziat w Sierpień 26, 2017, 01:26:12
Wróciłem po kolejnym tygodniu zajebu, dotarłem na chatę w opór zmęczony, od godziny leżę w łóżku i sprawdzam zaległości na forum. Qurek, na tym wywiadzie jak powiedziałeś, to tak łezkę uroniłem że aż po szlugi poszedłem. No i słucham dalej zaraz.

Blade, zajebista robota. Może chciałbyś zmontować z kawałkami off the record na kanał Contrabandy na YT? Siadłoby jak złe!

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170825/2be9c853a4e589f3e89f84c22ef61ea3.jpg)
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Blade.zzn w Sierpień 26, 2017, 10:23:44
Dzięki chłopaki.

@Dziat
Jasne. Technicznie pozostawia wiele do życzenia ale żaden problem. Może to trochę zająć bo zbliża się studencki wrzesień. Postaram się wrzucić to do trzeciego tygodnia września.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: MWK w Sierpień 26, 2017, 22:32:35
Blade, to jest mega doskonałe! Dźwięk trafia głębiej niż obraz. Ja również dziękuję i optuję, aby wlepić  taki materiał na naszą tubkę (można okraszyć zdjęciami/avatarami wypowiadających się w danym momencie aby nie było "łyso").
Personalne pozdrówki dla udzielających wywiadu współbraci - 100% trafione komentarze.
OGÓLNIE KURVA ŚWIETNY MATERIAŁ! 8)
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: MWK w Listopad 01, 2017, 03:24:37
double post

Nie wiem jak, nie wiem kto, ale zwracam się bardzo uprzejmie z wnioskiem formalnym, aby w trybie momentalnym udostępnić tutaj bądź na tubce materiał/nagranie/mp3/cokolwiek inne, z tego FENOMENALNEGO utworu w wykonaniu Matiego (pozdro man!), przy którym zostały nam rozpieprzone przysadki mózgowe 8) Mowa tutaj oczywiście o pirackim hacku piosenki Budki Suflera - Bo Do Contry Trzeba Dwojga, HHAHAHAA, pierunem mnie to dawać, ach i słowa, koniecznie również i słowa! 8)

Przepraszam, że to napisałem i dziękuję za prośbę.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: robi w Listopad 01, 2017, 21:29:45
Na razie wstawiam mp3 i nsfa z ftma, nie mam żadnych materiałów ze zlotu. Mamy w planach z Matim dograć do tego wokal.

Tekst autorstwa Żura:

W remizie hucznej i puchnącej,
tak jak tłoczny pociąg z Gdańska,
w którym musisz stać.
Chipjockey stroi instrumenty, daje znak i zaraz zacznie,
Robi chiptune grać,

Siedzimy obok obojętni,
Commodory oldschoolowcy,
wspominając SID,
nie będzie Contry między nami,
choćby nawet cud się ziścił,
nie pomoże RUN.

Chociaż płynie osiem bitów,
w slocie siedzi cart,
żaden z nas nie wciśnie
teraz z dumą staart!

Bo do Contry trzeba dwojga,
sprawnych kciuków, ciężki stres,
Bo do Contry trzeba dwojga,
to Konami życia test!


Zagrają w końcu w Laskach w Contrę
z wielkim hukiem jak dynamit,
A gdy ósmy stejdż,
To co było w Commodorze
kiedyś jak gładki aksamit,
cały straci sznyt.

I choć znowu będą grali,
Bóg w co jeden wie,
W Contrę na tej sali
nigdy nie zmierzymy się.

Bo do Contry trzeba dwojga,
sprawnych kciuków, ciężki stres,
Bo do Contry trzeba dwojga,
to Konami życia test!Wódka Suflera - Bo Do Contry Trzeba Dwojga (https://www.dropbox.com/s/ujv84444awujwye/Wodka.7z?dl=0)

Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Helperro w Listopad 02, 2017, 10:30:54
Te słowa są tak cudowne, że ja po prostu nie wiem co do Batmana powiedzieć :D
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: daf w Listopad 02, 2017, 10:36:38
Koniecznie musicie nagrać wersję z wokalem, Panowie! Potrzebny nam już nowy hymn. ;)
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: MWK w Listopad 02, 2017, 21:05:43
HAHAAA! Ale to jest CUDOWNE! Robuś, żur0 jesteście największe przekozaki 8)
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Nielogiczny w Listopad 15, 2017, 15:01:35
"I choć znowu będą grali,
Bóg w co jeden wie,
W Contrę na tej sali
nigdy nie zmierzymy się."

DOSKONAŁOŚĆ! Nic tylko wstawiać w sygnaturę  :D
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Lipiec 04, 2018, 20:38:50
Trailer relacji z FamiCON9

https://www.youtube.com/watch?v=Xi9Kz4LZFC4&feature=youtu.be
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: MWK w Lipiec 05, 2018, 00:15:43
HHAHAHA zajebiście Krzychu!
No to ładnie się Pan Administrator przedstawił nam tutaj w tej chwili słuchaczom, przed tymi milionami słuchaczy 8)
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Roben w Lipiec 05, 2018, 07:39:02
Skisłem srogo z gówna na płytkach XD
Nadal jest to tajemnicą kto tam nawalił bawoła bożego.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: daf w Lipiec 05, 2018, 08:00:32
Dzięki chłop za zajawkę, która jeszcze bardziej pobudzi zmysły do zlotu. ;)
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Lipiec 05, 2018, 17:09:22
Jak ja już totalnie zapomniałem, że było jakieś gówno na płytkach XD Dopiero Robena tekst w filmiku mi o tym przypomniał XD
Spoko Ziomy. Sam też się nakręciłem XD W ten weekend postaram się ponagrywać DVD z relacją. ^_^
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: MaarioS, The w Lipiec 05, 2018, 17:24:09
Jezeli jest jakas opcja wyboru to chetnie bym wzial relacje w formacie DVD videlo, z gory dzieki
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: MWK w Lipiec 05, 2018, 23:45:33
Od zawsze nie ma takiej opcji.
Nie wiem jak Krisu, bo Ty jesteś dobry w te klocki, ale z tego co ja wiem, to trzeba całkowicie inaczej wyrenderować film i do tego dograć menu przy pomocy jakiegoś magicznego programu aby to miało tak zwane ręce i nogi.
(raz w życiu się tym bawiłem, robiąc dla rodziny takiego DVD-Video z pogrzebu ś.p.Wujków i nigdy więcej nie zamierzam, owszem czas się zmieniają, więc może teraz wszystko się samo robi jednym kliknięciem... nie wiem, może ktoś się zgłosi na ochotnika, aby zrobić taki set na Blu-Rayu z 10 wideorelacjami, heh)
Słowem, MaarioS, kawał doskonałej, nikomu niepotrzebnej roboty - wszak obecnie każdy odtwarzacz BD/DVD bezproblemowo trawi pliki z naszych wideorelacji 8)
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: MaarioS, The w Lipiec 06, 2018, 00:28:24
Ja właśnie uważam odwrotnie bo przecież sama nazwa DVD to jest Digital Video Disc i z tego słynie ten rodzaj płyty i to jest format specjalnie do tego dedykowany który nawet do teraz jest najpopularniejszy i są kolekcjonerzy tego rodzaju filmów. To jest format specjalnie przystosowany pod kina domowe. Dawno temu czyli jakieś 10 lat temu już jakiekolwiek najgówniejsze pinnacle studio już miały opcję exportu do DVD videło już z zaprojektowaniem menu ale menu jest akurat opcjonalne, można zwyczajnie zrobić sam export filmu. Mi z kolei sam plik .mp4 .wmv .flv .flac .ogg .jpg .webm .redtube .torrent na dysku DVD (czyli wszystkie płyty zlotowe z którego potem zdałem se sprawę) z kolei nic nie daje bo to samo mogę ściągnąć już z samego joutuba. Mam jakieś zwałowe DVD playery i właśnie żaden z nich nie odczytał żadnej płyty DVD zlotowej i trochę byłem zaskoczony. Trochę nie rozumiem tego hejtu na te DVD videła czyli na format który głównie się przebił na rynek i zasłynął jako dobry mobilny format, no chyba że ludzie się nie znają. Mimo wszystko jeżeli byłaby opcja wyboru na format DVD video to z chęcią wezmę, natomiast jeżeli będzie opcja tylko na dysk DVD z jakimkolwiek plikiem to dla mnie będzie to po prostu zupełnie nieprzydatne
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Lipiec 06, 2018, 06:43:58
Przyznam szczerze, że myślałem o tym od początku by jedną sztukę przygotować dla Ciebie Maarios. Nie będzie to dla mnie jakoś nie wiadomo ile roboty. Tak więc, pójdę Ci na rękę w tej kwestii.

Zgadza się MWK, teraz to w zasadzie wybierasz sobie plik, klikasz konwertuj i masz po kilku minutach przygotowany format DVD do nagrania na płytę ^_^.
Oczywiście bez menu, które można zrobić ale zajęłoby mi to zbyt wiele czasu - którego jak wiadomo jest coraz mniej :P

Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Nielogiczny w Lipiec 06, 2018, 07:35:35
Płyta DVD jak powszechnie wiadomo z nieodległej historii, do czasów pojawienia się tanich i pojemnych pendrivów, służyła do masowego nagrywania muzyki w mp3 i gier ściągniętych przez P2P tudzież z torrentów z uwagi na swoją zwielokrotnioną pojemność względem płyty CD. A ile filmów w formacie DVD nagrał każdy z nas na płytę DVD? Zero w porywach do jednego.  :D
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Roben w Lipiec 06, 2018, 08:01:24
Nie zapominaj ze w tamtym okresie format mp4 nie był tak mocno forsowany i mało znany.

Z tego co pamietam sam nagrywałem filmy w formacie .avi.

Fakt faktem Dvd pomiesci do 120 minut jezeli chcesz robic plytki z wypaśnym menu. Dodaj do.tego kompresje formatu pliku.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: OsA w Lipiec 06, 2018, 08:19:03
Montowałem swój film z wesela w formacie zarówno mp4 (full hd) oraz wersję standardową dvd.
Pomijając już kwestie pojemności płyty o której wspomniał Roben, dochodzi jeszcze kwestia jakości.

Pomijając rozdzielczość (mp4 - 1920x1080. DVD - 720×576),to sama jakość obrazu w formacie dvd - jest po prostu zauważalnie niższa.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: MaarioS, The w Lipiec 06, 2018, 23:56:47
Miło że jest opcja wyboru, w takim razie piszę się na płytę ze zlotem w formacie DVD videło. Ogólnie można zrobić jakieś "głosowanie" albo po prostu deklarację jeżeli ktoś chce dysk z relacją to w jakim formacie chce, żeby była nagrana płyta skoro jest opcja wyboru
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Lipiec 20, 2018, 12:56:12
Pełna nagrywka z Super Robin Hood Hardcore Tournament 3rd Edition na FamiCON9 :)


Oraz pełna relacja z 9 zlotu ;)

Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: daf w Lipiec 22, 2018, 12:17:56
Wielki szacunek za ten blenderowy "10th FamiCON Contrabanda". Chodziło mi takie coś po głowie, gdy robiłem relację z siódemki, ale oczywiście zabrakło umiejętności. Gratulacje, Chłopaki! W ogóle dobry filmik.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Grudzień 05, 2018, 17:51:17
Zauważyłem, że z naszego kanału na YT zniknęła relacja z FCON9.
Mam pytanko czy celowo została zdjęta przez któregoś z naszych moderatorów, ze względu na niektóre treści?
Czy może film został najprościej w świecie, zablokowany przez sam YT? :P
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: daf w Grudzień 05, 2018, 18:04:46
Została chwilowo zablokowana przez nas samych - zaraz ją odblokuję. Ciekawe, akurat o tym samym pisałem dzisiaj do Żura, ale nie miałem możliwości w tamtym momencie zmienić tego.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Grudzień 05, 2018, 20:18:44
Haha to był przekaz myśli XD Jak będzie potrzeba to się narzuci cenzurę na pewne fragmenty :P
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Roben w Grudzień 06, 2018, 08:46:57
Relacja zostala zablokowana na prośbę kolegi z forum podczas wyborow samorzadowych.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: MWK w Grudzień 06, 2018, 21:12:45
To nie wstyd.
Tytuł: Odp: FamiCON 9 - Relacyja
Wiadomość wysłana przez: Arek w Luty 13, 2019, 13:26:56
W sumie mogła być odblokowana, może wtedy bym wygrał ;)