Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« dnia: Lipca 23, 2023, 13:14:08 »

Witam wszystkich Contrabandytów. Oficjalnie ogłaszamy nabór na redaktorów naszego gruzowego czasopisma, którego trzeci numer chcielibyśmy wydać na FamiCON 16.

Drugi numer powstawał nieco za zasłoną, chcieliśmy po prostu zrobić Wam niespodziankę i ogłosić tę informację już po działaniach związanych z przedrukiem. Tym razem karty są otwarte, dołączyć do nas może każdy, kto chętny jest napisać do Pegagruzu w zasadzie o czymkolwiek.
Po wydaniu numeru drugiego czułem mały niedosyt - mam wrażenie, że stać nas na jeszcze więcej. Mógł on być spowodowany także faktem, że byliśmy już naprawdę blisko mega artykułu, którym miał być wywiad z prawą ręką Bobmarku, czyli z Romanem Kląskałą. Byliśmy już umówieni na wywiad, chłopaki mieli się z nim spotkać i już na totalnej ostatniej prostej kontakt urwał się w powodów osobistych pana Romana. Szkoda, bo mógłby to być naprawdę świetny materiał.
Ale nie ma co żałować, musimy iść dalej - wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zrobić sporo więcej.

Na zlocie mówiłem Wam o deadlinie wczesno-wiosennym. Po przemyśleniu, chciałbym jednak, aby każdy zainteresowany dokończył prace nad swoimi tekstami do końca tego roku. Macie niecałe pół roku - każdy chętny na pewno da radę dokończyć chociażby jeden artykuł. Przy czym apeluję, że jeżeli macie chęci i wenę, warto pisać i przesłać tekst jak najwcześniej - jest nam wtedy po prostu dużo łatwiej, gdyż na bieżąco możemy pracować nad korektą, składem, screenami, itp. Przy pracach nad numerem drugim była właśnie taka sytuacja, że każdy z redaktorów czekał do samego końca, przez co prace nawarstwiły się w jednym konkretnym okresie czasu i było to dosyć problematyczne. Piszcie, zwłaszcza teraz, gdy macie jeszcze pozlotowego kaca i gdy chęci są gorące, bowiem - wiemy z doświadczenia - gdy one przeminą, może być ciężko z motywacją samego siebie do działań.
Skład też zajmuje mi sporo czasu - zwłaszcza na moim wiekowym sprzęcie. Swoją drogą - trochę boję się, że składu kolejnego numeru może już nie udźwignąć, ale... trzeba być dobrej myśli. Na pewno dużo przekleństw będzie przy moim biurku leciało, ale satysfakcja końcowa jest tego warta.

Możecie pisać o czymkolwiek - mamy wszak dział Gruz, w którym możemy publikować o totalnych głupotach. To nasze wydawnictwo i nic nie stoi na przeszkodzie. Pegagruz planujemy podzielić podobnie, jak ten wcześniejszy, dodać chcemy jednak jeden dział, usunąć inny i prezentować będzie się to następująco:
[recenzje] - recenzje gier, wiadomo.
[nowa fala] - recenzje, bądź informacje o grach homebrew i tych wydanych w ostatnich latach - mogą być także zapowiedzi.
[felietony] - szeroko pojęta publicystyka o tematyce retro.
[famicon] - wszystko co tyczy się naszych wspólnych spotkań.
[technikalia] - wszystko o sprzętach dedykowanych naszym konsolom i samym konsolom (zachęcamy, to ważny dział).
[gruz] - wszystko inne wrzucamy do tego worka.

Jeżeli wynikną jeszcze jakieś nowe działy - utworzymy je. Jeżeli nie będzie żadnego tekstu z któregoś z powyższych - usuniemy. Nie jest to jeszcze sztywno ustalone. Śmiało możecie pisać co chcecie i proponować nam układ czasopisma.

Starajcie się proszę dopracowywać Wasze teksty - nikt nie wymaga od nikogo profesjonalnego artykułu, ale zawsze możecie przeczytać to co napisaliście raz, drugi, trzeci - wtedy sami zobaczycie, że na pewno jest jeszcze co poprawić, zmienić, dodać bądź usunąć. Podejmujemy się korekty każdego tekstu, ale prosimy, abyśmy otrzymywali od Was najlepsze, co jesteście w stanie nam od siebie dać. Może się zdarzyć, że jakiegoś tekstu nie opublikujemy, bo będzie napisany zbyt niechlujnie, zbyt prosto, nie będzie wnosił niczego do naszego wydawnictwa - będziemy robić co możemy, mam nadzieję, że nie będzie takich sytuacji, ale nie ukrywam, że zapewne jest to możliwe. Liczę, że nie zniechęci Was to do pisania, a po prostu sprawi, że posiedzicie nad artykułem o jeden czy dwa dni dłużej i dacie nam produkt dokończony.

Piszcie do mnie na PW, gdy zdecydujecie się zasilić naszą załogę. Potwierdzę Wam wtedy, czy dany temat się nadaje i czy ktoś wcześniej nie zaklepał już sobie tej tematyki - szkoda pisać 2x o tym samym. Po złożeniu artykułu w InDesignie (w zależności od jego długości i mojego życia prywatnego, powinno zająć mi to od dwóch do siedmiu dni), zawsze będę wysyłał Wam obrobiony tekst do akceptacji. Wtedy wdrażać będziemy ewentualne uwagi i poprawki.


Pokażmy, że jesteśmy w stanie wydać produkt wybitny, jakiego nie było jeszcze o tej tematyce na polskim rynku. Liczę na numer pełniejszy w treść, niż miało to miejsce w numerze 2. Wierzę, że się uda i wyjdzie z tego prawdziwa petarda. Zachęcam do pisania i jeszcze będę Was terroryzował na PW - ostrzegam już z góry.
Panowie - do Worda i życzę powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2023, 12:50:55 wysłana przez daf »

*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 01, 2023, 14:36:06 »
Mamy pierwszy sierpnia, na teksty czekamy jeszcze (tylko?) przez pełne 5 miesięcy! HP będzie powoli spadać, więc zachęcam do pisania. ;)

Pierwsi zadeklarowani już są - dzięki za chęci.


*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #2 dnia: Września 01, 2023, 10:42:12 »
Tym razem mamy pierwszy września i pozostały czas to 4 miesiące. W dalszym ciągu zachęcam do dołączenia do projektu.

« Ostatnia zmiana: Października 04, 2023, 09:24:45 wysłana przez daf »

*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #3 dnia: Października 01, 2023, 01:19:12 »
Nic się przez ostatni miesiąc nie wydarzyło.

« Ostatnia zmiana: Października 04, 2023, 09:25:05 wysłana przez daf »

*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 01, 2023, 21:00:18 »
Czekamy jeszcze 2 miesiące. Coś tam dotarło przez ostatnie dni.


Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 10, 2023, 00:43:29 »
Dzień dobry!


Piszę z portalu Retro na Gazie w odpowiedzi na zaproszenie do publikacji. Chętnie napiszę recenzję jakiejś gry, może nawet serii, np. MegaMan. Proszę o informację, czy to ma być tytuł przydzielony odgórnie, czy po prostu ma to być zupełnie randomowo wybrana gra, byle tylko ukazała się na naszej konsolce. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Prezesowa

*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 01, 2023, 15:42:34 »


Paska czasu zostało już naprawdę mało, kto jeszcze chce się dorzucić, jest na to ostatni miesiąc. Prace idą całkiem fajnie i myślę, że produkt będzie naprawdę fajnej jakości (o ile nagle się nie zatrzymacie) - warto wziąć w tym udział, później będziecie mogli jedynie żałować. Zapraszam i dziękuję wszystkich, którzy już dołożyli swoją cegłę (albo i kilka).

Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 06, 2023, 20:04:55 »
Zgłaszam się z polecenia, jako kolejny chętny do pisania :)

Jakimś zawodowym "pisarzem" nie jestem, ale mogę w wolnej chwili sklecić taki stricte wspominkowy tekst o czasach w jakich się wychowywałem, oczywiście razem z pegazem :D

*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 07, 2023, 08:56:12 »
Cześć. Nikt z nas nie jest zawodowym pisarzem i o to właśnie w tym gruzie chodzi. Zapraszam, będę czekał na efekty.

*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 13, 2023, 02:29:08 »
Tekst + zdjęcia przesłane do dafa. Wytrwałości przy składaniu dla Redaktorów, już nie mogę doczekać się efektu końcowego. :)
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 17, 2023, 13:17:30 »
Ode mnie też już coś poleciało, mam nadzieję, że wiadomość dotarła i wszystko gra! :)

*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 01, 2024, 14:34:42 »
Dzień dobry, witam serdecznie w 2024. Miałem tu napisać jakoś w święta, ale ugułem od połowy grudnia wolny czas oraz ja nie idziemy razem w parze. Do rzeczy więc.

Ostatnie pół roku było dla mnie bardzo intensywne, jeżeli chodzi o prace nad nowym numerem Pegagruzu. Dla Was w zasadzie też, bo otrzymałem od Was mnóstwo świetnego materiału. Przesłaliście mi już ponad 20 artykułów - dłuższych, bądź krótszych. Dodając do tego kilka moich tekstów, nowy numer ma w tej chwili około 66 stron (nie dodałem do tego jeszcze okładek oraz reklam z epoki, które ponownie się tu znajdą - realnie więc ponad 70!). Ale to oczywiście jeszcze nie koniec. Ponieważ od początku świąt nie przysiadłem za bardzo do InDesigna, cztery teksty nadal nie zostały jeszcze opracowane (sorry Bogdan, Krisuroku i 1990in1 - niebawem kończę ten marazm i siadam do ponownego składania). Wiem także, że paru z Was jest jeszcze na ukończeniu swoich tekstów - spokojnie działajcie, czasu mamy sporo, będę czekać. Czemu więc właściwie ustaliłem deadline do końca roku? Myślę, że było to konieczne. Z doświadczenia wiem, że jakbym ustalił go na - powiedzmy - koniec marca, większość z Was właśnie wtedy przesłałaby mi teksty, które już dostarczyliście. Tak więc i Wy macie spokojniejsze głowy i ja miałem więcej czasu i swobody, mogłem spokojnie opracowywać strony nie patrząc nerwowo w kalendarz. Do wiosny możecie mi jeszcze śmiało wysyłać teksty - postaram się je wszystkie opracować, a ostateczna data, do której chciałbym mieć gotowe pismo do druku, to koniec kwietnia.

Wiem, że mogę liczyć jeszcze na teksty od redaktorów "naczelnych", sam jeszcze jeden chyba napiszę - myślę, że spokojnie przebijemy objętościowo numer drugi. A powiem Wam szczerze, że jeżeli chodzi o merytorykę, to przebiliśmy go już jakiś czas temu. Dziękuję Wam za tak wartościowe rzeczy (i za te nieco mniej również!).

Jest Was już 14-tu (plus moja osoba)! Dziękuję bardzo, wciąż czekam na więcej i życzę Wam wszystkiego co dobre w 2024!

*

Offline Mcin

  • ***
  • 817
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 01, 2024, 21:06:21 »
Z prezesową to chyba czternaścioro :P

Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 02, 2024, 16:31:00 »
Czemu więc właściwie ustaliłem deadline do końca roku? Myślę, że było to konieczne. Z doświadczenia wiem, że jakbym ustalił go na - powiedzmy - koniec marca, większość z Was właśnie wtedy przesłałaby mi teksty, które już dostarczyliście.

Bardzo słuszna decyzja.  Ja bym na bank obudził się gdzieś w okolicach 23 marca xD

*

Offline Mcin

  • ***
  • 817
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 03, 2024, 22:30:08 »
Kończę swój pegagruzowy doktorat z historii urządzenia, które nikogo nie obchodzi :> i potrzebuję pomocy. Na samym końcu dochodzenia udało mi się zlokalizować dwóch dżentelmenów, którzy mogą posiadać brakujące mi informacje. Niestety, żeby się z nimi jakoś skontaktować, potrzebuje LinkedIn premium, którego nie mam (a nawet jakbym miał, olaliby mnie, bo na profilu w zasadzie nic nie mam).