Konsole i gry nowej generacji (PS4/PS5/XBOX ONE/SERIES)
*

Offline sdm

  • **
  • 182
Konsole i gry nowej generacji (PS4/PS5/XBOX ONE/SERIES)
« dnia: Października 20, 2023, 13:32:21 »
Nie tylko retro człowiek żyje, więc ciekawi mnie czy ktoś gra na konsolach nowszej generacji.
Ja od krótkiego czasu jestem userem XBOX SERIES X, a wcześniej głównym systemem do nowych gier był XBOX ONE X (mam dwie sztyki).
Sony u mnie zatrzymało się na PS2, nie miałem PS3,PS4 natomiast w przyszłości zapewne zakupie PS5 aby zaliczyć niektóre obowiązkowe dla mnie gry na ten system (np. Last of Us itd).

Ostatnio z nowszych gier ukończyłem (ONE X) Resident Evil 8 i jestem bardzo zadowolony tego, czego uświadczyłem - jest klimat jaki był w RE4, jest sporo craftingu i zbieractwa.

Series X czeka na CP2077 Widmo Wolności - ale dopiero jak załatają problem z "Memory Leak" w grze, co powoduje zamulanie gry po pewnym czasie...

Jeden z moich dwóch XOX - Wersja CP2077 - Jest piękna! ;D




« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2023, 19:00:05 wysłana przez sdm »

*

Offline Rascal

  • *
  • 61
  • http://rascal.pl
    • Rascal Blog
Odp: Konsole nowej generacji (PS4/PS5/XBOX ONE/SERIES)
« Odpowiedź #1 dnia: Października 23, 2023, 20:33:35 »
Ja generalnie sprzedałem PS5, bo leżało i się kurzyło. Sony porzuciło (po przeniesieniu działu multimediów do Ameryki) wszystko, za co tę markę lubiłem. Zachodnie gry już od prawie 2 dekad mnie za bardzo nie interesują z wyjątkiem kilku indyków i produkcji typu Cities Skylines.

Ze specjalnych edycji nowszych konsol mam tylko 2. Switch OLED w wersji Splatoon 3 oraz Nintendto 3DS LL w wersji Love Plus od Konami. Mam też New 3DS XL, może nie w wersji specjalnej, ale jest też unikatem, ponieważ ma 2 ekrany IPS fabryczne (bardzo rzadko trafiał się z jednym IPS, z dwoma to perełka).

Na Switcha mam dość ładną kolekcję fizycznych wydań, sporo unikatów niskonakładowych lub rzadkich wydań. Trochę kolekcjonerek też.
Xbox mnie osobiście nigdy nie interesował z racji tego, że xbox od zawsze był pomijany przez japońskich twórców.
Do gier takich jak CP2077 przeprosiłem się z PC - mimo iż bardzo mnie mierzi kupowanie wydań cyfrowych.



« Ostatnia zmiana: Października 23, 2023, 20:36:37 wysłana przez Rascal »

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Konsole i gry nowej generacji (PS4/PS5/XBOX ONE/SERIES)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 02, 2023, 19:02:34 »
Długo się do niej zabierałem, kupiona jakoś latem i czekała na długie zimowe wieczory - Red Dead Redemption 2.
Niesamowicie wygenerowany świat, wspaniała grafika i klimat - jestem nią zachwycony :) Obecnie około 65h na liczniku :)

Kilka ujęć nagranych z mojej rozgrywki:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2023, 19:04:55 wysłana przez sdm »

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Konsole i gry nowej generacji (PS4/PS5/XBOX ONE/SERIES)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 08, 2023, 21:35:26 »
Posiadam Series X'a i PS4.
Series X jest wspaniały, ze względu na wsteczną kompatybilność ograłem np. Wiedźmina 2 do którego nigdy się na PC nie potrafiłem zabrać.
Trochę gier z pierwszego Xboxa działa, dużo gier z 360, wszystko chyba z One'a. Przechodziłem ostatnio Starfielda w ramach gamepassa,
próbowałem Sea of Stars, i chyba gdy znów będę miał więcej czasu wolnego wrócę to tego 2giego tytułu. Z innych gier to trochę grałem w
Yakuzę Ishin, oraz przeszedłem High on Life. Na plus Xboxa też moim zdaniem jest łatwość gry zdalnej - to, że mogę na Xboxie grać będąc
paręset kilometrów od domu, bajka. A już samo to że wracanie do gry nie zajmuje dłużej niż parę sekund - absolutnie doskonałe, gdy mam parę chwil by pograć.


Na PS5 czekam na jakąś bibliotekę gier do ogrania. Chwilowo PS4 starcza w tej kwestii, szczególnie po wymianie dysku na ssd. Zresztą i tak
mam jeszcze Gravity Rush 2 do skończenia. Głównie przeszkadza mi w tym aktualizowanie PS4, gdy tylko zostanie uruchomione raz na kwartał.

A tak poza tym to i tak najwięcej gram chyba z "bierzących" platform na switchu. Tears of the Kingdom jest wspaniałe. Nadrabiam ostatnio
na nim Story of Seasons - A Wonderful Life, jak mam wgle czas, i gra się zaskakująco mało wlecze.

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Konsole i gry nowej generacji (PS4/PS5/XBOX ONE/SERIES)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 08, 2023, 21:49:18 »
Ja właśnie ukończyłem RDR2 - obłędna wręcz, cudowna gra. Licznik po ukończeniu fabuły pokazuje 85% więc coś tam jeszcze zostało mimo 91 godzin na liczniku - świat jest ogromny więc ciężko bez podpowiedzi z neta odnaleźć wszystko co tam jest ciekawego.
Zastanawiam się czy nie zacząć od nowa drugi raz, albo wczytam wcześniejszy SAVE aby jeszcze zrobić wszelkie poukrywane aktywności.