Czego teraz słuchasz?
*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #210 dnia: Października 11, 2017, 16:38:32 »
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2017, 16:40:35 wysłana przez Dred »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #211 dnia: Października 12, 2017, 02:44:12 »

*

Roben

Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #212 dnia: Października 15, 2017, 12:07:51 »

Idealny przykład dobrego muzycznie rapera który spalił sobie mosty w Berlinie i w Warszawce.
W końcu wszystkie farmazony wypłynęły, a szkoda bo czołówka raperów w PL.
Gdyby tak nie spinał się do kilku ludzi w PL może by miał jakiś szacunek, teraz stał się nikim.

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #213 dnia: Października 15, 2017, 22:30:06 »

*

Roben

Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #214 dnia: Października 16, 2017, 07:26:58 »
Czy tam padło w 0:53 nintendo retroben? xD
Bicik amatorski ale fajny xD

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #215 dnia: Października 16, 2017, 23:51:22 »
Cytuj
Czy tam padło w 0:53 nintendo retroben? xD
protip, ten ziomek ma ksywę Nintendo. xD

generalnie zauważyłem, że ten kawałek jest swego rodzaju memesem na Wschodzie, coś jak nasz Bonus RPK, czy rogal.dll.

jak mój ziomek ze studiów mieszkał z Ukraińcami i podczas integracyjnej popijawy nagle puścił ten kawałek, to nagle wywołał powszechną sensację (i jeszcze bardziej libację rozkręcił). chodzi o sensację w stylu "ty, on zna Ciorny Pistalet!"

tydzień temu jakoś, jak siedziałem z nudów na stoisku Gurgiego na PGA, nagle podeszło kilku ziomków w dresach i kaszkietach. z początku myślałem, że to jakieś polaczkowe popkulturowe lemingi walące pod memy z ruskimi gopnikami. problem był taki, że te ich dresy były trochę schodzone i mieli zdecydowanie bardziej wschodnie rysy twarzy.

po krótkiej rozmowie okazało się, że to były ruskie, prawdziwe i prawilne gopniki (prosto z Moskwy przyjechali).

po pierwsze, jako jedyni z przechodniów zorientowali się, że tytuł gry Gurgiego (UncleVania) to nawiązanie i rzart z pewnej rosyjskiej sztuki teatralej i nie ma nic wspólnego z Castlevanią. xD

po drugie, jak pojawił się moment w demie gdy jeden z bohaterów strzela czymś co przypomina broń (czemu nie ma gameplay'a na YT, kuhva?! ;( ), nasze ruskie dresiki zaczęły się śmiać: "haha, ciorny pistalet!"

ja wtedy do nich "ciorny szto?!"oni na mnie z taką w chuj zdziwioną miną "ty znaju ciorny pistalet?!" "da, ja znaju! Nintendo!"

generalnie moja teoria może być chybiona, bo nie znam rosyjskiego na tyle, żebym mógł choćby o tym gdzieś przeczytać. xD
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2017, 02:29:03 wysłana przez Dred »

*

Offline machbed

  • *
  • 22
  • Elektryk za dychę
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #216 dnia: Października 19, 2017, 21:39:35 »
https://www.youtube.com/watch?v=iYQLuu0zNvY

Fajny kawałek, super teledysk do tego.
Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #217 dnia: Października 25, 2017, 02:52:28 »
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2017, 02:55:05 wysłana przez Dred »

*

Offline machbed

  • *
  • 22
  • Elektryk za dychę
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #218 dnia: Października 25, 2017, 19:09:05 »
Utwór świetny, tylko potwornie kiepskiej jakości w tym miejscu.
Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.

Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #219 dnia: Października 27, 2017, 10:39:11 »
Ja się jaram Syntonią od Łąki Łan. Potężny, zróżnicowany album, każdy kawałek nadaje się na singiel. Aż czasem się łza na oczy ciśnie, takie to piękne jeest.

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #220 dnia: Października 27, 2017, 23:51:12 »
jak Ci się Machbed spodobało, to łap wincyj.

ja se słucham płyty Fully Completely (1992) zespołu The Tragically Hip. wybrałem tą płytę z całej dyskografii z prostego powodu - ma najwyższą średnią na RateYourMusic.


parę dni temu, po kilkuletniej walce z rakiem, zmarł ich lider Gord Downie. generalnie media kanadyjskie są w przeogromnej żałobie... cytując usera RYM:
Cytuj
The Hip, or the fuckin' Hip (as in 'PLAY SOME FUCKIN' HIP!'), are the unavoidable band of the Canadian landscape. For a large segment of the Canadian public, they are our very own Beatles, and this album here (Fully Completely, dop. Dred) is their Sgt. Pepper.


ja o nich wcześniej nie słyszałem. sugerując się Discogsem, jedynie w Kanadzie osiągnęli status kultowej kapeli. wszędzie indziej próbowano ich forsować, lecz z mizernym skutkiem.

niewiele o nich wiem, ale płyta Fully Completely to kawał na prawdę przyjemnego, jesiennego, najntisowego rocka alternatywnego, przyprawionego folkiem, rootsowym graniem i troszku country.


poletzam.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2017, 01:20:35 wysłana przez Dred »

*

Roben

Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #221 dnia: Października 30, 2017, 07:01:51 »

*

Offline Mejs

  • *
  • 249
  • # Joint ROM System #
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #222 dnia: Listopada 05, 2017, 14:16:29 »

Dla wielu pewnie znane, bardzo podoba mi się te zmieszanie  oldschoolowej elektroniki, jakiegoś leśnego ambientu i etnicznych brzmień, coś jak teraz tribal house czy psytrance ale w bardzo stonowany i relaksujący sposób.

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #223 dnia: Listopada 05, 2017, 17:43:53 »
szanuję w chuj, Deep Forest to dla mnie dźwięki dzieciństwa. mame była ich fanką i przy każdej możliwej okazji katowała ich kasety. "World Mix" znam na pamięć.

*

Offline Rascal

  • *
  • 61
  • http://rascal.pl
    • Rascal Blog
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #224 dnia: Listopada 08, 2017, 20:49:28 »
Umemoto Ryuu to naprawdę mistrz syntezy FM. To co on wyciska z tej Yamahy YM2608 (w PC98) to jest poezja.
Już wcześniej zasłuchiwałem się jak głupi w Sountrack z Kono yo no Hate de Koi wo Utau Shoujo Yu-No ale jak słychać, ten gość  miał wybitny talent.