Chronosphere Radio
Chronosphere Radio
« dnia: Stycznia 16, 2016, 00:27:03 »
Hej! Zapowiadane radio staje się faktem

Chronosphere Radio - bo tak się nazywa - to kanał na którym będziemy nadawać audycje z muzyką chiptune, electronica, bitpop, synth itp.

Inicjatywa powstaje z myślą o ContraBandzie, aczkolwiek zobaczymy czy uda się pozyskać fanów także z zewnątrz
Profesjonalna amatorszczyzna! Hostami będą osoby bez żadnego doświadczenia z eterem - mowa tu o mnie oraz wymiennie o Robim

http://chronosphere.listen2myshow.com/ - bezpośrednio do kanału
https://www.facebook.com/chronosphere.radio/ - fejsbuk, który w zamyśle posłuży do informowania o nadchodzących transmisjach

Można także słuchać poprzez Shoutcast pod nazwą Chronosphere Radio lub pobrać plik .m3u i wrzucić do odtwarzacza

Najpóźniej do końca stycznia planuję zrobić wszelkie potrzebne jingle, przerywniki itp. i startujemy!

Na koniec... ile osób deklaruje się na słuchanie? Bo być może cały ten projekt nie ma sensu


*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2016, 00:32:18 »
Będę słuchał! :)
Tylko dobrze wybierzcie dzień, byle nie czwartek od 22 i weekendy. Fajnie jakbyście nadawali o stałej porze w określony dzień, słuchanie wtedy byłoby "nową świecką tradycją"  ;D Czekam na pierwszą audycję! Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2016, 00:34:56 wysłana przez żur0 »

Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2016, 00:57:35 »
+1
To co istniało poprzednio ("not-emunes-radio") słuchałem i robiło robotę, póki robiło.
Świetne by były podcasty i w ogóle jak najwięcej transmisji na żywca itp. bo to bardzo kręciło na poprzedniej stacji.
Ciptjuny w rabocie z radia CB? Życie wygrane.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 16, 2016, 12:28:19 »
Pomyślcie Panowie też nad jakimiś audycjami tematycznymi: np. o jakiejś grze, gdzie byłaby prowadzona dyskusja. załóżmy z gościem z forum i mógłby być przekrój muzyki z danego tytułu na różne staroszkolne systemy w przerwach. Wierzę, że macie milion dobrych pomysłów jak zrobić to fajnie! Ja się jaram :)

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 16, 2016, 12:35:51 »
Fajnie, też postaram się Was wspierać słuchając. Mam nadzieję, że radyjko trochę pożyje.

Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 16, 2016, 13:56:25 »
Pomyślcie Panowie też nad jakimiś audycjami tematycznymi

Racja, nie wpisałem tego w pierwszym poście gdyż wierzę że jeszcze nie wszystkie pomysły zebraliśmy. Ale!
To co mamy na teraz w planie to:

- Transmisje bazujące na danym temacie. Temat rzucany będzie na kilka dni wcześniej na fejsbuku radia gdzie liczymy na odpowiedzi pod postem. Przykładowo: temat o .nsfach które najbardziej zapadły nam w pamięć.  Pod postem publiczność wypisuje i argumentuje. W trakcie audycji cytujemy wpisy i gramy te utwory.
- Audycje bazujące na danej grze. Mogą to być oldschoole jak i nowe tytuły, wszak motywem przewodnim musi być muzyka z nurtu opierającego się o elektronikę. Mam w planie np. taką audycję o Hotline Miami.
- Requesty - czyli zagramy utwór który chciałbyś usłyszeć (tylko oczywiście z kategorii chiptune). Zgłaszać będzie można cały czas na chronosphere.radio@gmail.com lub PM fejsbukowym. Nadsyłać można gdy nie gramy i wtedy umieścimy requesty w najbliższej audycji. Być może uruchomimy też requestowanie live, ale to będzie zależeć od typu aktualnie nadawanej audycji.
- Jaka to nesowa melodia on-line! Bardzo proste w wykonaniu gdyż na stronie radia jest czat - kto pierwszy zna ten wpisuje tytuł na czacie. Nawet drobne nagrody w postaci kluczy do gier się znajdą.

Generalnie niech wszyscy czują się zaproszeni do współudziału w projekcie. Wszelkie dobre pomysły mile widziane :)

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 16, 2016, 21:51:31 »
Świetnie. Cieszy, że są pomysły, są chęci i wiele rzeczy jest przemyślanych. Widzę w tym potencjał i wróżę temu przyszłość. Podoba mi się nazwa, swoją drogą. ;)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 17, 2016, 23:47:25 »
Wspaniały pomysł. Byle audycja live z raz na tydzien i w porze, która pozwoli na słuchanie. Trzymam kciuki!


*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 19, 2016, 03:10:44 »
macie mój miecz, będę przed internetoodbiornikiem w czasie audycji:)

swoją drogą luźna myśl: może by tak uruchomić jakiś kanał IRC działający w trakcie nadawania audycji w celu sprawnego porozumiewania się widzów z prowadzącymi audycję? jakby co, mógłbym się tym zającz;)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 19, 2016, 13:32:33 »
Jak rozumiem, to radio mocno wynikające z forum - a zatem może ich kierować na shouta?


*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 19, 2016, 13:43:26 »
Jak rozumiem, to radio mocno wynikające z forum - a zatem może ich kierować na shouta?



Tylko, że on wielu nie działa.

Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 19, 2016, 16:24:11 »
Na stronie radia jest czat. Nie ma potrzeby nic tworzyć ani nigdzie przekierowywać  :)

Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 10, 2016, 00:28:30 »
Lekkie opóźnienie. Potrzebuję dosłownie dodatkowego weekendu (i mam nadzieję że uda się to w nadchodzącym weekendzie) by dopiąć ostatnie guziki radia i lecimy on air.
Stay tuned!

Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 06, 2016, 19:08:01 »
Gotowe! Pierwsza audycja zapewne w tym tygodniu w godzinach wieczornych ~20
Jeszcze tylko przyuczę Robiego jak to wszystko działa i gramy! :D

*

Roben

Odp: Chronosphere Radio
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 07, 2016, 10:44:01 »
Grzesiu? Korzystacie z Shoutcasta czi jakiegośtam oprogramowania?

Swojego czasu byłem prezenterem w radiach Animu.