Tips & Tricks
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Tips & Tricks
« dnia: Lipca 28, 2019, 01:09:33 »
Wiem, że w dobie swobodnego i nieograniczonego dostępu do internetu zakładanie takiego tematu nie ma większego sensu, ale jednak może się przyda w przypadku gdy ktoś autentycznie odkryje w jakiejś grze coś, co nie jest udokumentowane w sieci, albo dla tych, którzy chcą podzielić się czymś drobnym i nie chcą zakładać oddzielnego wątku w tym dziale. Zobaczymy jak i czy ten temat się rozwinie.

Ja na pierwszy ogień jadę z grą Heavy Barrel w japońskiej wersji, gdyż w amerykańskiej to nie działa, nic tam nie działa.

AGAIN AND AGAIN OF RESURRECTION

Mianowicie, jest sobie taki kartridżyk, który ma na odwrocie napisany śliczną angielszczyzną pewien ciekawy trik.
Jeśli na ekranie tytułowym wciśniemy i przytrzymamy w drugim joypadzie GÓRA+A+B, a jednocześnie naciśniemy START w pierwszym joypadzie to uzyskujemy nielimitowane życia 8)





Momentalnie pobiegłem na gamefaqs aby to sprawdzić/zweryfikować i owszem jest tam podana podobna metodologia działania, lecz tylko w połączeniu z wyborem konkretnego etapu (btw. "skrót" na level 8 zawiesza grę, ponieważ gra ma tylko 7 etapów, heh, ciekawe czy to jakiś geniusz znalazł czy może twórcy gry planowali zrobić jeden etap więcej a potem z tego zrezygnowali). Nie ma możliwości wystartować z tym patentem od początku gry.
Tutaj z pomocą przychodzi właśnie wspomniany cheat, którym obdarowali nas kitajscy piraci i bardzo im za to... dziękujemy!

P.S.:: Spodobało mi się jak fajnie zamiast "PLEASE" napisali "PLS", bo najciekawsze jest to, że taki skrót funkcjonuje w obiegu, tylko mi się od zawsze wydawało, że to "internet" wymyślił, tudzież wprowadził, ponieważ tam właśnie spotkałem się z nim po raz pierwszy, a tu nagle takie coś ;-)

*

siudym

Odp: Tips & Tricks
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 28, 2019, 14:27:08 »
O tym kodzie dowiedzialem sie dopiero niedawno:

Na ekranie startowym AAAAAAAB



W oryginale brak, jedynie w bootlegach. Wersja Mario 8 nie wiem czy dziala.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Tips & Tricks
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 28, 2019, 20:14:54 »
A czy próbowałeś innych kombinacji? A A B B A B A B
TCRF podaje bardzo podobne informacje jednak przy wykorzystaniu GG.
Wygląda na to, że ten cheat menu był zakopany również i w oryginale, a nasi niezastąpieni piraci przywrócili go do życia na potrzeby Pegasus 8)


edit:: Sprawdziłem Mario 8... ni chu ja, nic nie działa.
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2019, 21:15:10 wysłana przez MWK »

*

Roben

Odp: Tips & Tricks
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 29, 2019, 07:48:51 »
W Kyatto ninden Teyandee! zwanej potocznie Ninja Cat podczas rozgrywki mozna zmienić glownego bohatera (mówię tu o Yattaro/Pururun/Sukashi). Wciskając start przy wyborze kitku ze zdolnosciami na 1 padzie wciskamy select a na 2 padzie A+B i strzałką przesuwamy by zmienic np. Yattaro na Pururun/Sukashi.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Tips & Tricks
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 29, 2019, 08:18:41 »
O wszystkim poniżej pisałem już na tym, bądź na poprzednim forum, ale może nie wszyscy o tym wiedzą, więc:

Dragon Spirit

Na titlescreenie trzymamy A+B+Góra na drugim kontrolerze. W tym samym czasie wciskamy reset. Ukazuje się nam soundtest.
Gdy podczas tego soundtestu wciśniemy sekwencję: Góra, Góra, B, Dół, Dół, B (również na drugim padzie), będziemy mogli dodatkowo wybrać level, od którego zaczniemy grę (wybieramy ponownie jako drugi gracz).

Pierwsza cyfra to sound, druga to numer etapu

O majteczkach każdy już wie, ale napiszę, żeby wszystko było w jednym miejscu. W wersji japońskiej (tylko i wyłącznie), podczas endingu wciskamy 20 razy przycisk Select. Kieca damy się unosi i ukazują się nam białe badeje:



Raf World / Journey to Silius

W tej grze również możemy uaktywnić soundtest. Wystarczy, że na titlescreenie wciśniemy 33 razy przycisk B, a następnie Start. Możemy tutaj również ustawić liczbę kontynuacji w grze (maksymalnie 9). Opcja ta działa zarówno w japońskiej, jak i amerykańskiej wersji gry:


*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Tips & Tricks
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 31, 2019, 00:17:26 »
O Contrze wydawać się może wszystko już napisano i powiedziano, wszak stąd też strona ma swoją nazwę, ale do rzeczy. W Super Contrze można wykonać dwie bardzo ciekawe sztuczki które ułatwią przechodzenie tej gry.

O pierwszej na dobrą sprawę przypomnieli mi MWK i daf na F11. Dotyczy ona bossa drugiego etapu, tego ogromnego czołgo-podobnego czegoś.  Po rozwaleniu ściany biegniemy cały czas naprzód i zachodzimy za bossa zanim pojawią się w nim żołnierze i ten zacznie się poruszać. Prujemy najlepiej z F albo S w zielonego ludka i produkt czołgopodobny eksploduje w przeciągu sekundy bądź dwóch.

Drugi trick jest związany z sub-bossem etapu trzeciego, mechanicznym pająkiem. Po jego pokonaniu od razu biegniemy do prawej krawędzi ekranu. Gdy boss wyeksploduje do końca, cofamy się kawałek (dosłownie piksel) w lewo i biegniemy znowu w prawo, omijając w ten sposób zapadający się grunt i tym samym bezproblemowo docierając do głównego bossa tego poziomu.

*

siudym

Odp: Tips & Tricks
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 31, 2019, 05:30:54 »
Pewnie nic odkrywczego, ale jak ktos posiada Lagrange Point to niech trzyma na Pad2 A+B  i zresetuje konsole. Pojawi sie music menu. Sam czesto odpalam karta z Lagrange jedynie w celu posluchania muzyczek na konsoli.

O takim samym menu w Castlevania 3 VRC6 pewnie wie kazdy tam wystarczy na Pad1 wcisnac SEL=STA.

Szkoda, ze takie samo menu w Digital Devil Story: Megami Tensei II jest do odblokowania w jakis bardzo dziwaczny sposob po pewnym czasie gry dopiero... Tak by mozna bylo N163 sobie posluchac podobnie jak zrobilo Konami. Szkoda.

Gimmick takze ma proste Music Menu ale to raczej wie kazdy.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2019, 05:34:22 wysłana przez siudym »