Game Boy Light - ciemne pionowe linie na ekranie
*

Offline yojc

  • **
  • 108
Game Boy Light - ciemne pionowe linie na ekranie
« dnia: Grudnia 18, 2018, 06:27:36 »
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Game Boy Light. Ogółem jestem mega zadowolony... ale wyświetlacz ma jedną wadę.
Jeśli na ekranie występuje kolumna pikseli, to robi się w tym miejscu ciemniejsza poświata w postaci pionowej kreski na ekranie. Nie mam pod ręką idealnego zdjęcia, ale to mniej więcej ilustruje o co mi chodzi - nad krawędziami textboxa widać ciągnące się pionowe linie:



Nie jest to coś co uniemożliwia rozgrywkę, ale jednak momentami potrafi irytować. Szczególnie jeśli ekran wyświetla dużo pikseli naraz, bo wtedy po prostu ciemnieje (np. w Pokemonach w jaskiniach obraz jest dużo ciemniejszy niż powinien).
Zaznaczę że ekran nie ma żadnych "brakujących" pionowych linii (jak to się czasem zdarza w GB), więc pewnie wyświetlacz sam w sobie jest OK, a ten problem wynika ze zużycia jakichś innych komponentów (kondensatory?)

Jak myślicie - to jest naprawialne?

Odp: Game Boy Light - ciemne pionowe linie na ekranie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 22, 2018, 14:24:12 »
Możesz domontować potencjometr do regulacji jasności wyświetlacza. Są nawet gotowe zestawy montażowe wyświetlacz + regulator. Sprawdź Kitchbent czy ASMretro, tam mają różne rzeczy do modyfikacji GB.