Game Boy: jak podłączyć pod TV?
Odp: Game Boy: jak podłączyć pod TV?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 04, 2024, 11:02:38 »
Dzięki serdeczne!

Jeśli chodzi o ekran to jest ciemny po prostu.  Z tego co kojarzę to GBC ma backlight.  Czyli jest popsute.

Czy to droga naprawa?  I tak będę wysyłał do serwisu w spr. HDMI.

Swoją drogą, napiszę na Allegro żeby gość dał jakiś rabat za to backlight, bo miał być "sprawny".
Nintendo Entertainment System + EverDrive N8 Pro /// Game Boy Color + EverDrive GB X7 + HDMI mod

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Game Boy: jak podłączyć pod TV?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 04, 2024, 14:42:28 »
GBC nie ma podświetlanego ekranu (no chyba, że zostało przerobione i sprzedawca o tym w aukcji wspomniał). Jedyne GB które miały fabrycznie podświetlany ekran to GB Light, GBA SP i GBA Micro.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2024, 14:46:00 wysłana przez yojc »

Odp: Game Boy: jak podłączyć pod TV?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 04, 2024, 15:06:33 »
GBC nie ma podświetlanego ekranu (no chyba, że zostało przerobione i sprzedawca o tym w aukcji wspomniał). Jedyne GB które miały fabrycznie podświetlany ekran to GB Light, GBA SP i GBA Micro.

No to MEGA słabo to wygląda.

Dobrze że będę używał z HDMI.

Zresztą, w tym komplecie do HDMI jest chyba backlight, co kupiłem.

Jak miałem Game Boy -- tam to był dobry kontrast przynajmniej.
Nintendo Entertainment System + EverDrive N8 Pro /// Game Boy Color + EverDrive GB X7 + HDMI mod

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Game Boy: jak podłączyć pod TV?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 04, 2024, 15:35:45 »
Backlightu w GBC nie da się "ot tak" dodać, potrzebna jest wymiana całego ekranu, jeśli chcesz podświetlenie mieć.
Za wymianą ekranu idą określone konsekwencje, którą jest zwiększony pobór mocy - przez co dźwięk w GBC może zacząć pierdzieć i mieć szumy - ja wpadłem przez to
w spiralę kolejnych modów które mają wyprostować sytuację... ale to temat na osobną litanię.
W pierwszym GB i GBP da się dodać podświetlenie, gdyż ekran jest na tyle prostej konstrukcji, że można zedrzeć tylną warstwę ekranu, i dodać tam polaryzator i backlight.


Odp: Game Boy: jak podłączyć pod TV?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 04, 2024, 17:29:31 »
Dobra już wyjaśnione z MWK telefonicznie z ze znajomym co serwisuje.

Najprawdopodobniej HDMI Mod zawiera nowe LCD (i backlight), więc jak przyjdzie zestaw to się otworzy sprawdzi i zamontuje.

Najprawdopodobniej to załatwi sprawę.
Nintendo Entertainment System + EverDrive N8 Pro /// Game Boy Color + EverDrive GB X7 + HDMI mod

Odp: Game Boy: jak podłączyć pod TV?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 29, 2024, 20:26:10 »
No i wraca GBC do papy, tym razem z HDMI mod!!

O ile do samego obrazu HDMI nie da się przyczepić (raczej) to osoba serwisująca napisała mi, że ekran LCD w modzie "jest nieco większy, wystaje tak z 1/2 cm z każdej strony".  Podobno jest to uzasadnione dostępnością ekranów.

No to powstaje pytanie naturalne, jakie gry z takim "przyciętym" LCD będą działały?

Albo alternatywne: jakie nie zadziałają?
Nintendo Entertainment System + EverDrive N8 Pro /// Game Boy Color + EverDrive GB X7 + HDMI mod

Odp: Game Boy: jak podłączyć pod TV?
« Odpowiedź #21 dnia: Dzisiaj o 19:10:36 »
Alarm (chyba) odwołany, bo odpisał mi na SMS MWK, że mod ma swój OSD i tam to można dostroić!!  :)
Nintendo Entertainment System + EverDrive N8 Pro /// Game Boy Color + EverDrive GB X7 + HDMI mod