Far Cry Primal
*

SebaSan1981

Far Cry Primal
« dnia: Lutego 28, 2016, 04:13:18 »
"Big Nose the Caveman" w nowoczesnej wersji wyszedł w końcu na Playstation4!! Mam tu na myśli rzecz jasna grę Far Cry Primal  :P

No i jako że kilka godzinek w Primala za mną to muszę przyznać że gra jest naprawdę ciekawa i wciągająca. Przynajmniej na początku i mam nadzieję że później się to nie zmieni. Bardzo podoba mi się klimat, zagrożenie czyha wszędzie, trzeba cały czas się rozglądać i używać "zmysłu" tropiciela. Podejrzane dźwięki dżungli, nocne pohukiwania ptaków, warkot drapieżników uganiających się za kozami i jeleniami.. ahh doskonała gra aby grać w nią na słuchawkach albo solidnym sprzęcie audio.



Grafika jest świetna, fajne przerywniki filmowe, mechanika dopracowana ale nie chcę jej oceniać jednoznacznie. Wszystko wyjdzie w praniu podczas walki z mocniejszymi przeciwnikami. Każdy kto grał w poprzednie "FarKraje" ten momentalnie przyzwyczai się do sterowania. Leczenie, wybór broni, skradanie się, podchody, mapa świata, eksploracja przypominają poprzednie części z naciskiem na część czwartą. Różnica jest taka że uniwersum jest inne, brak broni palnych co nie każdemu przypadnie do gustu. Mi przypadło bo uwielbiam gry skradankowe, ataki po cichu i z zaskoczenia.



O poziomie trudności nie wypowiem się bo gram na Normal. Podoba mi się fakt że trzeba się nieco nabiegać i wysilić aby zdobyć skille albo surowce na bronie/ulepszenia naszych ulubionych broni. Nic nie jest podane na talerzu (jak Power Armor w F4) i aby zdobyć cokolwiek, trzeba zasłużyć, czasem wyruszyć nocą na łowy i po prostu zaryzykować. Umieralność w Primal jest dość wysoka (pierwszy zgon zaliczyłem już na początku trącony kłem przez mamuta hehe) ale to w żadnym stopniu nie deprymuje tylko rusza gul, wjeżdża na ambicję i zmusza do opracowania innej strategii walki.

Ogólnie jak na początek przygody wszystko wygląda obiecująco. Będzie co rozkminiać przez najbliższe kilka lub może kilkanaście miesięcy.

Jeśli graliście lub chcielibyście zagrać - piszcie. Jeśli macie coś do powiedzenia o tej grze - czekam na wypowiedzi ;)

*

Offline Zelas12

  • **
  • 201
  • Zatracony w RETRO.........
Odp: Far Cry Primal
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 11, 2016, 22:33:02 »
Kupiłem i żałuję .Mianowicie gra jest na swój  sposób  ciekawa,ale za prosta. Od początku  prowadzi za rączkę i tak jest do samego końca . Wbilem platyne i tyle. Spodziewałem  sie ze bedzie trudniej. Za te 239 zeta chcialem czegos wiecej.

*

Offline PegazusMaster

  • *
  • 47
  • 2000 begin of tworzywogropodobne taśmology
Odp: Far Cry Primal
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 12, 2016, 00:45:32 »
Spodziewałem się wyzwania między Painkillerem, a Turokiem , ale to jest inny rodzaj gry. Czysto komercyjna rozgrywka eksploracyjno -strzelnicza z otwartym światem. Super Metroid to nie jest. Nie moja faza, ale na pewno znajdzie zwolenników wśród fanów ciekawostek z współczesnych mainstreamowych tytułów eksploracji w otwartym świecie. Póki co casualizacja współczesnych gier doprowadza mnie do obłędu.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2016, 18:00:43 wysłana przez PegazusMaster »
Regulamin - §21

*

SebaSan1981

Odp: Far Cry Primal
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 15, 2016, 20:08:14 »
Hę?? Zelas.. już wymasterowałeś  Primala?? Bardzo szybko ta sztuka Ci się udała. Czy był jakiś achievment który sprawił trudności czy wszystko odblokowywało się wraz z robieniem głównych wątków gry??

*

Offline Zelas12

  • **
  • 201
  • Zatracony w RETRO.........
Odp: Far Cry Primal
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 20, 2016, 15:41:10 »
Wszystkie trofea wbiły się same:)