*

Offline daf

• 929
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 03, 2017, 11:50:01 »
Wczoraj padł Jacek Chanys. Poszło bez żadnej kontynuacji, a ostatni pajączek darował mi i zostawił ostatnią kropę energii.

*

Offline MWK

• 595
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 07, 2017, 23:27:50 »
Doskonała robota daf! Gratuluję bez kontynuacji, mimo iż gra jest stosunkowo łatwa (może służyć przykładowo jako ta rozgrzewka przed czymś poważniejszym) to jednak są miejsca gdzie potrafi wysunąć pazur 8)

« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 04, 2017, 14:24:53 »
Właśnie przeszedłem tą grę tak znaną z wielu zagadek na zlotach (podobnie jak Faxanadu w zawodach na najlepszą grę na NES/Famicom) i która była tyle razy wspominana ale nikomu nie chciało się ruszać palcem żeby się za to zabrać czyli Kabel Warrior (Isolated Warrior). Na początku po 2 dniach mordęgi dostałem taki ending z bitchslapem w twarz czyli to jest jedna z tych gier:

Gra z początku jest naprawdę ciężka jednak po obcykaniu to potem można ją przechodzić w formie speedrun. Następnym razem się spiąłem i dostałem taki ending:

« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 04, 2017, 17:13:05 »
Contra 6 po raz któryś :D Dobra sprawa.

*

Offline YERZMYEY

• 240
  • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
    • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 23, 2017, 12:19:12 »
...no ja akurat, chociaż w ostatnich miesiącach najwięcej faktycznie gram na nesie, to jednak nieoczekiwanie odświeżyłem sobie wczoraj grę na ZX48 - bardzo dobrą platformówkę (choć niekiedy 'wycyklowana' co do sekundy) "Toofy's Winter Nuts" z roku 2013.
I udało mi się przejść całą. Hm. Bez nieśmiertelności, co dziwne. :)
Wygląda to mniej więcej tak -
https://www.youtube.com/watch?v=tfafxakQ5hE

Chyba sprawdzę pozostałe części. Pamiętam, że była przynajmniej jeszcze jedna.
8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/

« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 13, 2017, 14:48:06 »
Może to nie jest jakaś stara gra, ale Jazz Jackarbbit 2 :P A teraz poszukuję jakieś retro gierki online, kilka platform przeszukane, w tym ta, ale nic, jak do tej pory, tam nie znalazłem. Jakieś propozycje?

Proponuje abyś zapoznał się z regulaminem (§9 pkt. 2) i zaprzestał linkować swojej strony w działach tematycznych, rozumiem że siłą rzeczy chcesz się zareklamować, ale nie robimy tego w taki sposób, następnym razem skończy się na tygodniowym banie, pozdrawia Admin @Roben
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 12:47:28 wysłana przez Roben »
Zachęcam do obejrzenia mojej strony internetowej tutaj.

« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 25, 2017, 17:24:40 »
Dzis ukonczona. Ogolnie nie mialem zamiaru przechodzic, odpalilem PSP aby w cos pograc chwile i tak zostalem do konca z ostatnim Dizzy :). FAOD zdecydowanie lepsza, no ale kazde Dizzy cieszy zawsze.

« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 28, 2018, 18:40:18 »
Parodiusz - wstyd mi, jako fanatykowi szmapów, że wyjaśniłem ten tytuł dopiero teraz - został jeszcze poziom hard.

*

Offline Roben

• Kraniarz
  • 540
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 28, 2018, 21:24:39 »
Kupiłem 8bitdo zero GamePada, i zacząłem grać z czystego zabicia czasu na żurawiu i udało się 2 tytuły ostatnio przejść:
Darkwing Duck:

Double Dragon:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2018, 21:26:41 wysłana przez Roben »

*

Offline Qurek

• 228
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 11, 2018, 14:17:29 »
Takahashi Meijin no Bōken Jima IV - miód, miód, miód i jeszcze raz miód. Od około tygodnia jedna z topowych pozycji na mojej osobistej liście najlepszych gier Nintendo. Nie za łatwa, nie za trudna, nie za długa, nie za krótka, piękna pod względem wizualnym i dźwiękowym. Słowem kwintesencja gamingu i pożegnanie 8-bitowego Nintendo w wielkim stylu.

« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2018, 15:25:57 wysłana przez Qurek »

« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 07, 2018, 19:43:58 »
Tokyuu Shirei Solbrain - czytałem opinie, że gierka fajna to ją nabyłem, przed graniem widziałem tyle, że jest fajna i że jest znana ze zbugowanej, pirackiej wersji; nigdy nie oglądałem gameplaya. Od pierwszej rozgrywki wylądowała w mojej top liście gier platformowych na ośmiobitowca Nintendo. Ba, wśród wszystkich gier na tą konsolę. Muzycznie ekstraklasa, właśnie słucham soundtracku przy pisaniu tego posta i zarazem go sobie nucę - pewnie niedługo będzie mnie "prześladować". Gra okazała się trudna, więc musiałem rozłożyć rozgrywkę na kilka posiedzeń, na szczęście są nieskończone kontynuacje co ułatwiło pierwsze rozgrywki służące do rozpracowania poziomów i walk. Do finałowego poziomu dotarłem szybko, ale ta ostatnia plansza potęguje poziom skomplikowania i najpierw kilkanaście prób poszło na dotarcie do bossa poziomu (trudny układ planszy i przeciwników), a następne kilka na pobieżne zorientowanie się jak działa ten dzikus. Za którymś tam razem mi się przyfarciło: zdobyłem specjalną moc tuż przed walką i wywaliłem w niego tyle strzałów, ile dałem radę zanim moc się wyczerpała. Potem poświęciłem działko, które zanim zostało zniszczone posłało kilka strzałów i dobiłem dziada gołymi rękoma. Gra "very action packed" (idealne hasło do reklamy gry w stylu lat osiemdziesiątych), może kiedyś wpadnie wersja światowa czyli Shatterhand i sprawdzę jeden z poziomów, niedostępny w japońskiej wersji (Solbrain i Shatterhand mają po jednym "ekskluzywnym" poziomie).

Kyatto Ninden Teyandee - ten tytuł to spacerek przy wyżej opisanej grze, "Ninja Koty" przeszedłem za jednym zamachem. Tytuł tak bardzo w stylu anime, jak się tylko da na Family Computer - zwraca uwagę styl graficzny, sposób okazywania emocji przez postacie; myślę że nie każdemu takie coś przypadłoby do gustu, mi w sumie się podobało mimo że nie widzę nie fascynującego w "chińskich bajkach" - szkoda tylko, że nie rozumiem o czym była mowa bo tekst po japońsku. Aha no i ogromna ilość przerywników fabularnych, gęsto "ugraficznionych" jak przystało na Tecmo czyli twórcę Ninja Gaiden, które też z tego słynie. Sama rozgrywka - spoko patent z drużyną, gdzie każdy kot ma jakąś niezbędną umiejętność i własny zbiór trzech specjalnych ataków - plansze mają odpowiedni balans pomiędzy klepaniem wrogów a właśnie używaniem specjalnych umiejętności. Jak pisałem wcześniej gra jest łatwa, nieważne czy to przedzieranie się przez korytarze czy walki z bossami, nieco trudniejsze są dwa, trzy ostatnie poziomy ale to i tak nijak ma się do typowej gry na NES / Famicom, no i jest system haseł - jedno konkretne do każdego poziomu, nawet ostatnich, więc można przechodzić do momentu aż się uda. Muzyka dla mnie brzmi mocno orientalnie, również jest dobra jak w wyżej opisanym Solbrainie i ostatnio słucham soundtracków tych gier naprzemiennie. Kyatto Ninden Teyandee to świetna odskocznia od poważnych gier.

*

Offline Preki

• **
  • 94
  • Let's attack aggressively!
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 07, 2018, 20:41:58 »
Shatterhanda (tak tak, Shatterhand - jakoś bardziej pasi mi amerykański heros bijący wszystko po mordzie niż jakiś pałer rendżers) właśnie zacząłem ogarniać, zaś w tym drugim tytule jestem bardzo bliziutko ukończenia, i choć większość bossów to bułka z masłem, to Karamaru daje mi w kość. Trochę straciłem cierpliwość, ale wrócę do tej gry (hasła ftw!).
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 20:43:29 wysłana przez Preki »
Szalony fan Contry - i tyle w temacie.

« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 13, 2018, 10:42:43 »
Odpaliłem sobie wczoraj tak dla relaksu Abadoxa, i udało mi się przejść całą grę na 1 życiu, na co w sumie nieźle się wkurzyłem, bo akurat nie włączyłem nagrywania - od teraz nie będę odpalał Famicoma dopóki nie upewnię się, że nagrywam gameplay. Jeszcze gorsze jest to, że nie można w tej grze nawet sprawdzić, jaki osiągnęło się wynik po jej ukończeniu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 10:45:29 wysłana przez Gustlik »

« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 28, 2018, 12:41:15 »
Przepraszam za nazistowstwo o +8bit za dużo w tym temacie. Po prostu 2 dni temu otworzyłem pakę z JP i przetestowałem czy Super Puyo Puyo na SFC działa i włączyłem i... udało mi się przejść. Bardzo dobrze znałem tą gierę już wcześniej i momentami nie mogłem się oderwać. Szkoda że wersja 8bit na naszą konsolę jest niestety nieakceptowalnym crapem wg mnie który jest dodatkowo mocno okrojony

*

Offline Preki

• **
  • 94
  • Let's attack aggressively!
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 06, 2018, 12:16:03 »
No i w końcu przeszedłem Kyatto Ninden Teyandee, kontynuując z ostatniego poziomu za pomocą hasła, bo choć sama gra jest dziecinnie prosta, to nie miałem jakoś czasu by ją przechodzić od nowa.

Oprócz tego po raz kolejny Layla - The Iris Missions, tym razem jednak na prawdziwym Famicomie. Myślałem że w pewnym momencie 8 poziomu rzucę konsolą przez okno, myślałem nawet by spisać kod i dokończyć później, ale postawiłem sobie za cel przejście gry w jednym podejściu.
Szalony fan Contry - i tyle w temacie.