*

Offline Preki

• 121
[Kupię]CRT TV
« dnia: Czerwiec 23, 2018, 19:25:31 »
Po prostu kupię telewizor kineskopowy, najlepiej przekątna ekranu max 17 cali, aby miał wejście/wejścia AV i tyle.

*

Offline MWK

• 640
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: [Kupię]CRT TV
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2018, 00:03:34 »
Badaj lokalne ogłoszenia i sprawdzaj/odbieraj osobiście, to najlepsza metoda.

*

Offline Preki

• 121
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2018, 21:31:51 »
Też to robię, ale wątek na forumie nie zaszkodzi ;) a nóż widelec coś się trafi...

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:38:44 »
Ja Ci szczerze życzę powodzenia i z tym telewizorem i ogólnie w życiu, bo serio stary, nie rozumiem Cię.

Gdybym ja się umawiał z kimkolwiek, a już nawet nie mówię o znajomym z tego forum, że chcę telweizor...
gdyby mi ktoś ten TV przywiózł pod dom, wniósł do pokoju, a wszystko to kompletnie za friko...
gdybym wiedział, że "to wielki bydlak z salonu" -  bym nie stękał po fakcie, że jest wielki (27")
gdybym sam "sprawdzał parametry tego telepudła i NTSC powinien odbierać" - bym nie stękał po fakcie, że nie wiem, czy pójdzie na nim NTSC
gdybym miał 15 min pieszo do elektrycznego (ASAJ), gdzie kupiłbym wtyczkę za 3 zł, przejściówkę z eurozłącza na AV za 13zł:
wtycza za 3 zeta w Twoim elektrycznym
przejściówka za 13 zeta w Twoim elektrycznym
albo to samo zamówił na allegro za połowę ceny...

to bym mu chociaż powiedział dziękuję, a nie kazał zabierać go z powrotem.

Ale nie wiem, może jestem po frajersku wychowany, albo po prostu głupi, czy jak.

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2018, 13:59:37 »
(tak przy okazji to nie rozumiem sensu potrzeby przejściówki "za 3PLN")

Temat ze starymi telepudłami jest rzecz jasna problematyczny, chociaż na naszym forum powinien być w miarę zrozumiały skoro dla ponad 80-90% z nas to jest narzędzie kompletnie niezbędne do codziennego funkcjonowania. Wydaje mi się, że kwestia pokrycia transportu jest zawsze do obgadania i wszystkie koszty może równie dobrze pokrywać kupujący tak jak z wysyłkami na "allekurwie i jebaju". Sam kiedyś dźwigałem trochę z desperacji kilka starych TV 21" przez całe miasto i dałem radę bez złamania kręgosłupa, do takiej wielkości się da, chociaż większy to rzeczywiście wymaga tylko i wyłącznie transportu pojazdem. Co do samego tematu to na razie nie mam żadnych dodatkowych "starych telepudeł z dupą", jednak jeżeli coś się zmieni w temacie to dam znać, tyle że musiałby być jedynie odbiór osobisty w stolnicy bo tutaj jestem

Swoją drogą to prawie wszystkie stare TV Sony przykładowo prawie wszystkie mają multiregion zatem tutaj problemu nie będzie, zawsze można też poszukać specyfikacji w necie i spróbować samemu odpowiedzieć

P.S. @Preki powinieneś chyba jeszcze podać swoją lokalizację albo "preferowaną lokalizację" bo w tym temacie to jest chyba rzecz tyle co niezbędna
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 14:09:05 wysłana przez MaarioS, The »

*

Offline Preki

• 121
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2018, 14:09:02 »
@1990in1

Też nie za bardzo dobrze się z tym czułem, no ale wyszło jak wyszło, a decyzję trzeba było podjąć dość szybko. Rozmiar telewizora nie grał roli tak na dobrą sprawę, miałem jeszcze miejsce by go gdzie upchnąć. Gdybym wiedział o wtyczce, najpewniej kupiłbym ją, miałem na to cały dzień, po 19-tej to już był z tym problem. Jeżeli nie powiedziałem "dziękuję", bardzo za to przepraszam,  a jeśli ktoś tu jest w tej sytuacji frajerem, to tylko ja.

@MaarioS

Jeżeli uda mi się zmobilizować człowieka ze stolicy, to rozważę tę opcję. Telewizor nie Famicom żeby go przewieźć pociągiem.

*

Offline dziat

• 931
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2018, 14:43:13 »
Jest jedna '14 w bambetlach zlotowych która stacjonuje na codzień w piwnicy u moich rodziców. Jeśli dasz słowo harcerza że dzielnie będziesz go przywoził co rok na zlot, mogę jeden Ci go powierzyć ;)

ps. @1990in1, o co chodzi?

*

Offline Preki

• 121
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2018, 14:52:06 »
Awykonalne, nie mam nawet prawa jazdy, o własnym samochodzie już nie wspominając.

*

Online daf

• 987
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2018, 14:55:44 »
To lokomotywą

*

Offline Preki

• 121
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2018, 15:02:52 »
Wiesz, pociągiem to mogłem przywieźć Famicoma od MaarioSa :P ale z telepudłem tłuc się do Lasek to nielicha wyprawa.

« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2018, 22:22:42 »
Przejdź się na giełdę Wolumen w niedzielę (od 9:00 do 14:00), tam zwykle stoją przy wyjściu w stronę Młocin jakieś stragany z małymi używanymi telewizorami CRT, zwykle są włączone więc masz pewność, czy działają czy nie (możesz przyjechać nawet z konsolą aby sprawdzić czy pistolet działa).

W kwestiach logistyki to polecam zaopatrzyć się w wózek na dwóch kółkach (jaki niektóre babcie mają), zamiast go dźwigać w rękach.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 22:26:14 wysłana przez krzysiobal »

« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2018, 00:59:13 »
@1990in1, o co chodzi?
Zgorzkniałem trochę, bo żal mi mojego sprzętu, który mógł sobie dalej czekać spokojnie w Mińsku na oddanie w dobre ręce, a zostałem zmuszony go wyrzucić na śmietnik.
A odrzucenia mojej pomocy i wstawienia oferty kupna takiego sprzętu to już kompletnie nie rozumiem.