KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
*

Offline YERZMYEY

  • **
  • 291
  • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
    • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 06, 2017, 14:57:42 »
Panowie oto mój nowy wygląd KrzysioCarta, który właśnie dzisiaj został zastosowany w moim egzemplarzu  ;)

Nie widać zdjęcia, ni załącznika. Hm.
8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 06, 2017, 15:14:28 »
Już powinno się wyświetlić ^_^ THX YERZMYEY za info!
Nie w tym roku! XD

*

Offline YERZMYEY

  • **
  • 291
  • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
    • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 06, 2017, 15:43:46 »
Już powinno się wyświetlić ^_^ THX YERZMYEY za info!

A już jest. Ciekawe.
8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 06, 2017, 17:13:59 »
Piękne!!!! Weź Krisu zapodaj projekta w formacie do druku :)

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Nie w tym roku! XD

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 06, 2017, 17:52:05 »
Dzięki piękne :) Krzysiobal powinien Cie poprosić o wykorzystanie tego w swojej produkcji, bo super skojarzenia to budzi :)

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 06, 2017, 17:58:42 »
To było coś na zasadzie olśnienia. Zacząłem rozkminiać o wymianie obudowy no i o labelu. Pomyślałem, że coś w klimacie 168in1 by było idealne. No to się zebrałem i zrobiłem.  :)
Nie w tym roku! XD

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 14, 2017, 21:29:02 »
Ja również chciałem Ci pogratulować Krisu, baaardzo zacny remix tego, co przywołuje najcieplejsze wspomnienia 8)

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 18, 2017, 20:31:02 »
Thx MWK. No z tymi wspomnieniami to jest tak jak napisałeś. No ewidentnie :)
Nie w tym roku! XD

*

Offline YERZMYEY

  • **
  • 291
  • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
    • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 21, 2017, 11:33:42 »
Z wielomiesięcznego używania mam takie oto uwagi.

No nie rozstaję się z tym i wynalazek jest świetny. Zazwyczaj większość działa, a jak nie działa, to warto resetować FC, czasami poczekać kilka sekund dłużej po resecie (!!), niekiedy - wyłączyć FC na kilkanaście sekund - często bywa, że wówczas coś się w końcu wgra.
Również - mało gier robi syf na ekranie. (Chociaż zdarza się. Ale trudno).
W każdym razie rozważałbym zakup drugiego carta, bo się konsol trochę namnożyło i czasem warto odpalić dwie, z różnych powodów. Let's say, chociażby do zgrania utworu na 8 kanałów z dwóch famicomów, albo cokolwiek.


Natomiast.

- Nie działa samopowtarzalna klawiatura. Czyli pad. To niezwykle wręcz źle. Powinno się dać raz nacisnąć strzałkę na padzie, a kursor powinien wtedy sam zapieprzać po ekranie. Zarówno góra/dół (pliki), jak i lewo/prawo (ekrany.
- I skoro mowa o ekranach. Nie działa zapętlenie wyświetlania ekranów. To skrajnie źle. Mam gry na literę "T", jest ich "T"rylion i - żeby dostać się na koniec - muszę czekać pół godziny (w dodatku "T"ysiąckrotnie naciskając klawisz, bo nie ma samopowtarzalnej klawiatury), a przecież - gdyby było zapętlenie - mógłbym z pierwszego ekranu nacisnąć sobie normalnie w lewo - i byłbym na ekranie ostatnim.

Teraz powstaje pytanie, czy krisscart ;) da się update'ować z poziomu Famicoma? Bo ja bym chętnie przygarnął taki update ROMu, czy coś.

Niektórzy narzekają, że nie zapamiętuje ścieżki plików / ostatnio wybranej pozycji na liście, ale nie byłbym upierdliwy i jeśli jest to trudne do zrobienia, to już nie będę się czepiał.

Ale klawiatura i loop to są podstawowe rzeczy w każdym browserze retro (i nie tylko). Tak więc za tym bym jednak optował.

Pzdrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/

Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 21, 2017, 18:32:47 »
Dzięki za uwagi, niedługo zatem zrobię update. Update polega na nagraniu na kartę pamięci nowej wersji oprogramowania i wybraniu go z listy tak jak zwykłą grę.
Oprócz powyższych uwag dodane będzie:
- po wyłączeniu / restarcie konsoli, wciśnięcie z poziomu menu przycisku SELECT powoduje prawie natychmiastowe włączenie ostatnio wybranej gry.

Jeśli są jakieś gry, które źle działają, prośba o nazwę, sam jestem ciekaw.

Dla osób które nabyły już jeden egzemplarz, każdy kolejny (oraz kolejny projekt, o którym niebawem napiszę - KrzysioGenie) - w atrakcyjniejszej cenie.

Przy okazji wreszcie miałem okazje przetestować działanie kardridża na NESie przy pomocy samodzielnie zrobionego adaptera. Działa bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2017, 21:23:20 wysłana przez krzysiobal »

*

Offline YERZMYEY

  • **
  • 291
  • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
    • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 22, 2017, 16:37:51 »
Krzysiobal:

> Update polega na nagraniu na kartę pamięci nowej wersji oprogramowania i wybraniu go z listy tak jak zwykłą grę.
--------------
Oh, fantastycznie! Dzięki za pamięć, wobec tego.

> Oprócz powyższych uwag dodane będzie:
- po wyłączeniu / restarcie konsoli, wciśnięcie z poziomu menu przycisku SELECT powoduje prawie natychmiastowe włączenie ostatnio wybranej gry.
-------------
Bardzo interesujące.

> Jeśli są jakieś gry, które źle działają, prośba o nazwę, sam jestem ciekaw.
-------------
Rozumiem - jeżeli znajdę rzeczy syfiące na ekranie, będę dawał znac na maila.
No chyba, że wskazane jest na przykład przygotowanie stosownego wątku na forum, żeby np. więcej osób mogło pomóc, czy coś.

> Dla osób które nabyły już jeden egzemplarz, każdy kolejny (oraz kolejny projekt, o którym niebawem napiszę - KrzysioGenie) - w atrakcyjniejszej cenie.
------------
Ooo. No to ja chyba juz teraz zamówię. Zaraz napiszę.

Pzdrrrrrrr.



...no i drugi cart zamówiony.
Thx.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2017, 03:47:23 wysłana przez MWK »
8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/

Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 22, 2017, 15:18:06 »
Kupiłem tego carta, i przyznam Krzysiu, że wykonałeś naprawdę kawał dobrej roboty. Większość gier odpala się bez problemu, zarówno na moim Famicomie, jak i MT-777DX. Z czystym sumieniem poleciłbym Twój cart każdemu, kto chce po prostu pograć sobie w gry, a nie wymaga np. odtwarzania tytułów z dodatkowymi układami, jak Gradius 2 czy Gimmick. Myślę, że nie ma sensu w takim wypadku przepłacać na Krikzza. Jeżeli chcesz dalej rozwijać ten projekt, to jako speedrunner mam kilka sugestii i uwag:
1. Fajnie by było, gdybyś w przyszłości zaimplementował opcję zapisu gry - rzecz bardzo przydatna w treningu, myślę, że dzięki temu zyskałbyś kilku klientów ze środowiska speedrunnerów.
2. Z jakiegoś powodu w menu nie można sterować padem podpiętym do expansion portu w Famicomie HVC-001 jako pierwszy kontroler (w grach już działa). Podejrzewam, że to można rozwiązać aktualizacją softu.
3. Jak już wspomniał MWK, warto jest wspomnieć o tym projekcie na forach takich jak nasze. Zwykłe "Janusze" z Elektrody (nikomu nie uwłaczając) uznają co najwyżej, że wykonałeś fajny, ale nikomu niepotrzebny projekt. Ja już rzuciłem słowo o Krzysiocarcie wśród polskich speedrunnerów, więc na pewno na tym nie stracisz.

Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 24, 2017, 12:04:23 »
Hej,

Cytuj
krzysiobal, teraz na poważnie, nie obraź się, to konstruktywna krytyka, ale dlaczego nie chwalisz się częściej tutaj swoimi wynalazkami tylko chowasz to po elektrodzie albo jakichś zagramanicznych forach?
Opisuję swoje konstrukcje na kilku forach niemal w tym samym czasie, nie mam preferowanego forum, na każdej stronie jest inna społeczność, inny poziom zaawansowania i inne oczekiwania.

Cytuj
Jak już wspomniał MWK, warto jest wspomnieć o tym projekcie na forach takich jak nasze. Zwykłe "Janusze" z Elektrody (nikomu nie uwłaczając) uznają co najwyżej, że wykonałeś fajny, ale nikomu niepotrzebny projekt.
Zupełnie nie rozumiem ataków na elektrodę - wbrew pozorom to jedna z niewielu stron, która trzyma poziom w polskim internecie na temat elektroniki, dodatkowo duża społeczność i oglądalność, a przede wszystkim niemal natychmiastowe indeksowanie przez google powoduję błyskawiczną reklamę. Dodając do tego możliwość hostowania obrazków (tak, na innych forach też przydała by się taka możliwość, aby nie zostac potem z ręką w nocniku jak po upadku imageshack czy tej drugiej strony) to idealne miejsce.
Opinie ludzi z ContraBandy jako jednej z większych polskich społeczności zrzeszających miłośników Pegasusa też są dla mnie bardzo ważne i dziękuję za wszystkie kryttyczne uwagi.

Cytuj
Fajnie by było, gdybyś w przyszłości zaimplementował opcję zapisu gry - rzecz bardzo przydatna w treningu, myślę, że dzięki temu zyskałbyś kilku klientów ze środowiska speedrunnerów.
Docelowo planuję równoległą dystrybucję dwóch produktów:
* KrzysioCart SD light z funkcjonalnościami i obsługiwaną listą gier jak obecnie. Atuty to przede wszystkim cena (być może będzie jeszcze atrakcyjniejsza), ale przede wszystkim pełna zgodność z wszystkimi klonami, mały pobór prądu (dla konsol na baterie) -> rozwiązanie dla osób, które nie porzebują grać w każdą mega rzadką, a chcą za niską cene mieć możliwość powrotu do wspomnień z lat 90
* KrzysioCart SD full - z możliwością obsługi wszystkich mapperów i wszystkich cudów-wianków z nimi związanymi (dodatkowy dźwięk), zapisywanie gier, game genie. Cena będzie droższa niż wersji light (ale i tak postaram się, aby była konkurencyjna do EverDrive). Dodatkowo oczywiście ilość pamięci jak w wersji light ( i obecnym KrzysioCarcie), aby móc obsługiwać gry, których EverDrive nie obsługuje.

Cytuj
Z jakiegoś powodu w menu nie można sterować padem podpiętym do expansion portu w Famicomie HVC-001 jako pierwszy kontroler (w grach już działa). Podejrzewam, że to można rozwiązać aktualizacją softu.
W expansion-porcie nie ma wyprowadzonej lini D0 $4016 więc nie ma możliwości, aby pad podpięty do tego portu był widziany jako standardowy PAD1 (nie wiem, które gry pozwalają na podpięcie do tego portu PADA który jest widoczny jako PAD1 ale na pewno nie są to wszystkie gry). Oczywiście mogę dodać obsługę menu zarówno z PAD1 jak i PAD2 (tak, tego typu zmiany można dodać poprzez aktualizację softu z poziomu karty SD)

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 23, 2018, 16:14:26 »
Krzysiobal, czyli raczej nie ma co liczyć na jakikolwiek update do firmware'u obecnie oferowanego KrzysioCarta?  Wersję full pewnie zamówię jak będzie dostępna, chociaż przyznam że game genie ani inne bajery nie są mi potrzebne do szczęścia. Póki co muszę zadowolić się obecną wersją karta  (ED nie wchodził w grę póki co).

Odnośnie gier uruchamianych przez kartridż, rom B-Wings (J) [a1] działa, ale raczej jako sterta glitchy (choć dźwięk jest poprawny), więc nie wyszczególniałbym tej gry jako "działającej" na KrzysioKarcie.  Zaś B-Wings (J) [!] ma niewspierany mapper, co jest dość dziwne biorąc pod uwagę fakt, że to jedna z gier, która co rusz pojawia się na pirackich multicartach.