*

Online Preki

• **
  • 94
  • Let's attack aggressively!
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2018, 16:14:26 »
Krzysiobal, czyli raczej nie ma co liczyć na jakikolwiek update do firmware'u obecnie oferowanego KrzysioCarta?  Wersję full pewnie zamówię jak będzie dostępna, chociaż przyznam że game genie ani inne bajery nie są mi potrzebne do szczęścia. Póki co muszę zadowolić się obecną wersją karta  (ED nie wchodził w grę póki co).

Odnośnie gier uruchamianych przez kartridż, rom B-Wings (J) [a1] działa, ale raczej jako sterta glitchy (choć dźwięk jest poprawny), więc nie wyszczególniałbym tej gry jako "działającej" na KrzysioKarcie.  Zaś B-Wings (J) [!] ma niewspierany mapper, co jest dość dziwne biorąc pod uwagę fakt, że to jedna z gier, która co rusz pojawia się na pirackich multicartach.
Szalony fan Contry - i tyle w temacie.

« Odpowiedź #31 dnia: Luty 26, 2018, 18:40:58 »
W expansion-porcie nie ma wyprowadzonej lini D0 $4016 więc nie ma możliwości, aby pad podpięty do tego portu był widziany jako standardowy PAD1 (nie wiem, które gry pozwalają na podpięcie do tego portu PADA który jest widoczny jako PAD1 ale na pewno nie są to wszystkie gry). Oczywiście mogę dodać obsługę menu zarówno z PAD1 jak i PAD2 (tak, tego typu zmiany można dodać poprzez aktualizację softu z poziomu karty SD)
Zgaduję że masz na myśli pad od Pegasusa z 15-pinową wtyczką, bo niemal każda gra obsługuje pad dedykowany pod exp port (np. Hudson Joycard) jako player 1, za to nie spotkałem się z żadnym multicartem, aby to robił. Kabel od Joycarda chyba ma 6 żył jak dobrze pamiętam zamiast 5, nie potrafię powiedzieć jaką pełnią rolę.

EverDrive obsługuje jakiś z "dźwiękowych" mapperów? VRC6? Zapowiedź,  że KrzysioCart Full będzie obsługiwał wszystkie rodzaje rozszerzonego audio jest ambitna, myślę że jest duża grupa osób która oczekuje na taki bajer we flashcartach, w przeciwieństwie do garstki fanów gier "pirate original" z egzotycznymi mapperami.

« Odpowiedź #32 dnia: Luty 27, 2018, 00:34:20 »
Na Everdrive N8 extra audio z VRC6 działa ale chyba nie do końca w 100% poprawnie z oryginałem i chyba tak zostało do teraz, mapper VRC7 do teraz nie działa chyba wcale. Jeżeli Kriskart czy jak ten się zwie będzie mieć projekt z obsługą wszystkich mapperów z extra audio to jak najbardziej to popieram i też się podpisuję jeżeli to wyjdzie

*

Offline Rascal

• **
  • 41
  • http://rascal.pl
    • Rascal Blog
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2018, 17:25:20 »
@MaarioS  działa VCR7. Trochę cicho (jak VCR6) ale działa, nawet ma (w sierpniu poprzedniego roku) pełen support dla tego chipu yamahy.

« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 02, 2018, 11:35:56 »
Trzymam kciuki za wersje UBER krzysiokarta.  Taka aby juz malo kogo korcilo na wydawanie sporej kasy na gry z sound chipami, bo na tym karcie nie bedzie mozna odroznic od oryginalu. :)

« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 02, 2018, 11:53:25 »
Ale dlaczego od razu UBER???

*

Offline machbed

• *
  • 19
  • Elektryk za dychę
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 04, 2018, 09:38:45 »
Pytałem kiedyś krzysiobala czy ma zamiar wprowadzić obsługę większej ilości mapperów, w tym VRC6, mówł, że nie, bo nie ma tam już więcej miejsca. Ciekawe czy coś się w tej sprawie zmieniło.
Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.

« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 04, 2018, 10:55:10 »
Zgaduję że masz na myśli pad od Pegasusa z 15-pinową wtyczką, bo niemal każda gra obsługuje pad dedykowany pod exp port (np. Hudson Joycard) jako player 1, za to nie spotkałem się z żadnym multicartem, aby to robił. Kabel od Joycarda chyba ma 6 żył jak dobrze pamiętam zamiast 5, nie potrafię powiedzieć jaką pełnią rolę.

Jesteś w błędzie.
Tylko gry oryginalnie wydane w Japonii od roku 1986 obsługują port D1 $4016.
Tytuły pisane na NES nie uwzględniają tego portu. Nie mam tu na myśli gier japońskich wydanych w stanach. Zdarzają się wyjątki np. gry od Tengen, ale to przez ścisłą współprace z Namco. Po prostu wymieniali się oprogramowaniem i wzajemnie wspierali(Namco wydawało gry Atari/Tengen w Japonii i vice versa). Doskonałym przykładem dostosowywania oprogramowania jest Battletoads. Japońska wersja ma zmieniony system wyboru gracza 2. Ograniczenia sprzętowe famicoma wymusiły taką zmianę. 

Co do multicartów zdarzają się działające np. dziwaczny 8in1;
1 Chexder
2 Xevious
3 Elevator Action
4 Wrecking Crew
5 Easy Chexeder
6 Super Xevious
7 Chexder 1
8 Chexder 2
Jest tego więcej, ale pisze z głowy i nie pamiętam wszystkiego.

Kabel Hudson Joycard jest na 100% pięciożyłowy, bo mam i sprawdzałem.   
Najlepszym wyjściem było by uwzględnienie D1 $4016 oraz D0 $4017.
Wtedy działały by wszystkie pady 15-pin.

Jeśli chodzi o dodatkowe kanały audio, to jestem sceptyczny.
Gdyby był tylko jeden chip, ale trzeba zaimplementować aż 8 kombinacji;
MMC5, VRC6, VRC7, SunSoft5B, oraz cztery mappery z D7756C na pokładzie(18, 72, 86, 92).

« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 04, 2018, 20:17:36 »
Jesteś w błędzie.
Tylko gry oryginalnie wydane w Japonii od roku 1986 obsługują port D1 $4016.
Tytuły pisane na NES nie uwzględniają tego portu...
Racja, podczas pisania postu umknęło mi, że to temat o flashcarcie a miałem przed oczami używanie kartridży do Famicoma zapominając o NES. Zamiast roku 1986 spotkałem się z listą gier (Super Mario USA mi się wrył w pamięć z niej), które nie współpracują z kontrolami przez exp port, aż z ciekawości sprawdzę jakiś wczesny tytuł.

...Zdarzają się wyjątki np. gry od Tengen, ale to przez ścisłą współprace z Namco. Po prostu wymieniali się oprogramowaniem i wzajemnie wspierali(Namco wydawało gry Atari/Tengen w Japonii i vice versa). Doskonałym przykładem dostosowywania oprogramowania jest Battletoads. Japońska wersja ma zmieniony system wyboru gracza 2. Ograniczenia sprzętowe famicoma wymusiły taką zmianę...
Aha to stąd dwie różne wersje konkretnej gry. O Battletoads to wiem od Kinamana, że nie miał jak start wcisnąć żeby grać na dwóch hehe.

...Co do multicartów zdarzają się działające np. dziwaczny 8in1;
1 Chexder
2 Xevious
3 Elevator Action
4 Wrecking Crew
5 Easy Chexeder
6 Super Xevious
7 Chexder 1
8 Chexder 2
Jest tego więcej, ale pisze z głowy i nie pamiętam wszystkiego...
Po numerkach przy tytule gry kojarzę że miałem styczność z podobnym, tam jako duplikaty widniał Front Line 1, Front Line 2. W menu było coś w stylu "Push U.D Select...", menu to zwykłe czarne tło i kolorowa lista. Nie testowałem tej konkretnej składanki (nie testowałem wszystkich tych, które mam; jedynie te, które wyglądają na solidniejszą robotę i żadna nie czytała pada) czy odczytuje exp port, jak znajdę ją to sprawdzę.