Tanie retro konsole HDMI
Tanie retro konsole HDMI
« dnia: Grudnia 28, 2023, 03:46:24 »
Na pewno zauważyliście że w ostatnim czasie w internetowej sprzedaży są popularne tanie mini konsole, zawierające kilka-kilkadziesiąt tysięcy starych gier. Podłączane przez HDMI. Wiem że romy na nich zawarte może są trochę mniej legalne. Ostatnio jednak skusiłem się na zakup jednej z nich. Mogę powiedzieć że jest świetna jeśli chodzi o funkcjonalność, w zestawie dołączone są 2 bezprzewodowe pady trochę niskiej jakości ale póki co sprawują się dobrze, same romy wgrane są na dołączonej karcie micro SD. Pośród nich można znaleźć gry oczywiście z NESa jak i również PSX, GMB, SEGA, SNES i na pewno wiele innych. Z grami w 3D akcelerator bardzo dobrze sobie radzi.
Samą konsole jednak traktuję tylko jako emulator bezpośrednio podpięty w telewizor. Ale dla tych którzy nie mają obsesji na punkcie sentymentu do retro i oryginalnych starych konsol jest to dobra opcja żeby mieć to wszystko w jednym i nie wydając przy tym dużej ilości pieniędzy. Jak już wspomniałem zawarte romy mogą być mniej legalne więc zdecydowałem się na szybki zakup zanim ewentualnie zostanie to dostrzeżone przez oko prawa i znikną z rynku. Trochę też zamówiłem z ciekawości bo kosztowała mnie zaledwie jakieś 150 zł.
Czy ktoś z was również ma jakieś doświadczenie z tego typu tworem?

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Tanie retro konsole HDMI
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 28, 2023, 13:02:14 »
Jeśli działa i da się w coś popykać, to sztos. Grać, grać, i jeszcze raz, grać.

A szczerze:
Często takie urządzenia za to mogą mieć komplet romów wrzuconych "na pałę", gdzie nawet nikt nie sprawdził,
czy to wszystko działa na danym urządzeniu z użytymi emulatorami. Problem jest szczególnie widoczny przy nowszych tytułach z platform z grafiką 3D, jak PSX.
Pady dorzucane do zestawu mogą też mieć problemy z lagiem, który jest widoczny najbardziej przy tytułach wymagających szybkiej reakcji.
Tak jak już wspomniałem - jeśli to wszystko działa i jest git, to wspaniale - ale nie wiem czy np. zestaw z jakimś raspberry pi i osobnymi kontrolerami
nie byłby raz że lepszy jakościowo, dwa że będzie można tam wgrać distro dedykowane pod retrogaming. No ale nad takim "zestawem" trzeba poświęcić
trochę czasu by wszystko ustawić "pod siebie".

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Tanie retro konsole HDMI
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 29, 2023, 10:35:53 »
https://gameby.pl/game-stick-lite-czas-wrocic-do-czasow-gier-retro/Na zajawkę dla zwyklaka albo początkującego pasjonata jak znalazł. Dla zaawansowanego w sumie też, żeby za grosze mieć Mame pod TV bez grzebania. Dla mnie brak wejść na pady po kablu jest dyskfalifikujący, ale ja to drażliwy na te lagi jestem.

Odp: Tanie retro konsole HDMI
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 29, 2023, 14:25:34 »
Jeśli chodzi o lagi w padach póki co jakoś specjalnie ich nie doświadczyłem. Jednak można odczuć małe opóźnienie od interakcji z przyciskiem. Oczywiście w milisekundach ale przy dynamicznych grach ma to znaczenie. Wiadomo że nic nie zastąpi przewodu przy którym ta reakcja jest niemal natychmiastowa.
Preferuję typ takiej konsoli w stylu takiego "boksika" którą również nabyłem. Ta jest już wyposażona w 2 porty USB. Właśnie podłączyłem w nią pada na kabel i również działa dobrze.

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Tanie retro konsole HDMI
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 22, 2024, 08:20:43 »
Co do lagów, chodziło zapewne o tę opóźnioną reakcję po naciśnięciu przycisku w padzie.
Nie w tym roku! XD