Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Pieseu

Strony: [1]
1
fCON10 / The Voice of Gruz
« dnia: Kwiecień 05, 2018, 13:17:32 »
Ahooy!
Jako że w mojej głowie pojawiła się myśl abym coś zorganizował na zlocik aby nie stać jak cieć, wpadłem na pomysł zrobienia małego konkursu wokalnego jakim będzie The Voice of Gruz. Jednak nie będzie to żadne zawodowe śpiewanie ani nic takiego. Mały (lub też większy, zobaczymy co z tego wyrośnie) konkurs na zaśpiewanie najtrudniejszych piosenek - czy to tych które mają pojebany tekst czy tych w innym trudnym języku. Najprawdopodobniej wybierzemy temat italo disco, aczkolwiek jestem otwarty na wszelkie propozycję. Wydrukiem tekstów jak i pozostałymi rzeczami raczej się zajmę, aczkolwiek powiedzcie jeszcze czy idziemy na całość pod "goły" podkład czy jednak troszkę uproszczamy do piosenek? ;)

I tutaj przechodzimy do tego co muszę ogarnąć a z czym możecie (lub w niektórych przypadkach musicie) mi pomóc:
-wytypowanie piosenek (sam dorzucę kilka od siebie jako niespodziankę ;) )
-wybór trzech osób do naszego małego jury
-wytypowanie osób chętnych aby wziąć udział

Czekam na wasze propozycje i odzew!
Wstępnie zostawię Was z piosenką zaproponowaną przed Dziatka:
https://youtu.be/LgjRq8wfeGQ

JURY:
1. Dziat
2. Żur0
3. OsA
4. Mati

WOKALIŚCI:
Przemyślałem temat i uznałem że udział wezmą śmiałkowie, którzy się zgłoszą jako chętni. Dostaną wtedy losową kopertę z tekstem i heya Must be the Music :b

2
Pchli targ / Gajwer zakupi
« dnia: Marzec 18, 2017, 12:56:53 »
Aloha!
Zrobiłem sobie wątek zakupię aby nie robić potem spamu na forum
1.Ruskie tłoki (piszcie propozycje na Pw/ GG 49461195) zamierzam powiększać powoli kolekcję  :)

3
Hardware / Magnetofon C64 z RS 232
« dnia: Styczeń 22, 2017, 12:41:36 »
Witajcie! Z tej strony po długiej przerwie Gajwer  :D
Tak więc do rzeczy. Ostatnio z darmówek na OLX wyrwałem magnet Commodore do C64 jako niesprawdzony. Działał, wszystko okej, ale zaintrygowało mnie wlutowane w niego złącze RS 232. Po co? Do czego mogę go wykorzystać? Mój laptop nie wykrywa go.
Parę zdjęć:
https://zapodaj.net/a7f943bf48ecb.jpg.html
https://zapodaj.net/391240d323249.jpg.html
Filmik z doprowadzania do życia i działania:
https://youtu.be/o9X3zld2I3w

4
Pchli targ / Fami | Kupie/Sprzedam
« dnia: Maj 16, 2016, 19:13:37 »
Hej! Jak wiecie (lub nie) często coś kupuję, jak i czasem pozbywam się niepotrzebnych mi rzeczy. W tym celu aby nie robic burdelu na forum założyłem sobie taki oto zbiorowy wątek. Ed. Wiem ze wiekszosc rzeczy moge zamowic na Alledrogo czy innym Jebaju, aczkolwiek wolałbym nabyć od Was

Kupię:
Kirbys Adventure - NES

5
Opisy i recenzje gier / Time Diver Avenger
« dnia: Maj 15, 2016, 09:50:18 »
Time Diver Avenger (Eon Man) jest grą akcji wydaną przez Taito w lutym 1993 na platformę NES. Gra nigdy nie ukazała się jako oficjalny kartridż. Na rodzimym Pegasusie można również znaleźć tę grę. Są trzy wersje tego tytułu . Pierwsze dwie różnią się tylko ekranem tytułowym.

Natomiast trzecia wersja wyszła pod nazwą Time Diver Avenger w roku 1994 przez wydawnictwo Nitra, poza ekranem tytułowym w grze nie zmieniło się nic.

Nie wiadomo czy Taito sprzedało tytuł Nitrze czy sami go wykradli.

Muzyka w grze jest bardzo przyjemna. Już muzyka z intra wpada w ucho. Bardzo przyjemny jest motyw z walk z bossami czy choćby Peaceful Future. Gra wyśmienicie oddaje charakter gry. Chodź motywom z pierwszego poziomu brakuje nieco wyrazu potem się rozkręca. Moim zdaniem świetny motyw. Sam stawiam go na drugim miejscu tuż po Gyromite. Soundtrack otrzymuje ode mnie 9-/10.

Grafika w grze jest ładna. Dość ładna żeby dawać przyjemność z grania aczkolwiek trochę jej brakuje. Fajnie że zadbano np. o animację tłuczonej szyby i wroga który z niej wypada, lecz naszemu bohaterowi brakuje animacji podczas poruszania. Animacja skakania i nawalania z broni jest ładna. Poziomy "naziemne" wyglądają w porządku. Są budynki, przeszkody etc i inne rzeczy które cieszą nasze oczy. Troszkę gorzej jest już gdy zejdziemy do podziemi. Tu zróżnicowania troszkę brakuje. Jest dość szaroburo. Wygląd bohatera jak i wrogów jest w tutaj jak najbardziej ok. Into które wprowadza nas do historii nie zawiera fajerwerków aczkolwiek zdjęcia które widzimy są jak najbardziej w porządku i miło wprowadzają do gry. Grafika otrzyma ode mnie 8/10.

Gra rozpoczyna się intrem z którego dowiadujemy się że nasza cywilizacja została zaatakowana. Ratuje nas tajemniczy człowiek.  Odnosi on rany w pojedynku z przybyszami po czym nasz bohater zabiera go do domu. Tam opowiada nam on, że jest przybyszem z przyszłości (tytułowym Time Diverem). Dowiadujemy się że Dan -nasz bohater- będzie w przyszłości miał syna. i to właśnie on wymyślił sposób na podróże w czasie. Jednak zła organizacja o nazwie Romedrux przechwyciła ten patent  i teraz próbują oni zabić Dana. Dan więc wyrusza aby pokonać Romedrux


W grze przemierzymy pięć poziomów osadzonych w różnych czasach.
1. Peaceful 1993

2. Wild West 1882

3. Devastated 2052

4. Devastated 1993

5. Peaceful Utopia  2052 (nie znalazłem screena)

Ciekawym jest fakt iż poza poziomem pierwszym każdy następny był generowany losowo.

W grze natkniemy się na różnego rodzaju "dopałki". Będą to nowe bronie i trzy przedmioty które pomogą nam przetrwać. Będą to
-Apteczka - zregeneruje nasze zdrowie.
-Amunicja- uzupełni zapasy amunicji w naszej broni
-Życie- da nam dodatkową szansę
Bronie na jakie natkniemy się w grze:
-Laser - broń z którą zaczynamy. Pomoże nam oczyścić plansze z wrogów oraz pokonać bossa.
-Digger- pozwala czołgać się po ziemi i zabijać wszystkich wrogów których dotkniemy.
-"Trzęsienie ziemi"- zabija wszystkich wrogów na ekranie za wyjątkiem bossów.
-StopWatch- pozwala zatrzymać czas na planszy. Zatrzymuje wrogów.
-Flash- zabija wszystkich wrogów na ekranie za wyjątkiem bossów którym jednak zadaje obrażenia.
Podsumowując. TDEM jest tytułem w który warto zagrać nawet dziś. Graficznie prezentuje się jak wspomniałem wcześniej nie najgorzej. Soundtrack wyśmienity. Rozgrywka cieszy pomimo że grę można ukończyć spokojnie w półtorej godziny nie będą to zmarnowane minuty.  Gra cieszy w każdym aspekcie. Większych bugów nie ma. Gra się przyjemnie. Nie powinniście mieć problemów z dostaniem tej gry na Pegasusa.  Gra pokazuje pazur dopiero gdy gramy na padzie. Na emulatorze nie ma tego 'funu" z rozgrywki.
Ogólnie podsumowując gra dostaje ode mnie 9-/10.

6
Gry na różne platformy / Gry za darmo/ kody zniżkowe
« dnia: Maj 14, 2016, 19:19:00 »
Postanowiłem założyć taki wątek w celu wymiany się np kodami na steam, czy innymi tego typu.
Na start wrzucę dwa z CD-ACTION, a noż się komuś przydadzą:
Armored Warfare - Obiekt 430 i 7 dni premium ->CD288WLGUF3NWIQ7 (ważny do 31.08.2016)
Smite- bogini Sol i skórka Supernova -> PXSN2C2E22AC60211 (ważny do ???)

Strony: [1]