Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Arek

Strony: [1] 2 3
1
fCON10 / Odp: Koszulki Zlotowe - SUWADŁO
« dnia: Dzisiaj o 11:13:51 »
Arek melduje się na jedną czarną, męską XL 

2
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Czego teraz słuchasz?
« dnia: Czerwiec 19, 2018, 23:53:41 »
Kolejny klasyk wjechał

3
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Czego teraz słuchasz?
« dnia: Czerwiec 01, 2018, 21:25:31 »
Bierę to i dzielę się ze światem. Co prawda bardziej by to pasowało do działu zgorzkniałych, ale jednak muzyka, także to tu zostawiam...


4
Piżmaki <3 a dasz wiarę, że podlinkowana przez Ciebie Zelda może być jeszcze większym crapem? Widziałem kiedyś gameplay z niemieckim dubbingiem...

5
Dziś obudziłem się na kacu. Właściwie to kac dopiero teraz przychodzi. Ważne jest to, że na kacu często oglądam różne rzeczy, które muszą po prostu sobie lecieć. Czy to przepisy na potrawy, których nigdy nie zrobię, czy dwugodzinny tutorial konserwacji roweru. W pewnym momencie, kiedy wróciłem już do świata żywych, ale opary absurdu jeszcze nie wyfrunęły przez okno, przypomniałem sobie jeden dzień z czasów, kiedy nasz kochany Pegasus jawił mi się jako Everest rozrywki growej.

Nie pomnę roku, ale byłem jeszcze raczej małym Arusiem. Pojechaliśmy odwiedzić moją ciotkę i wujka w Kwidzynie. Wujek pracował wtedy w tamtejszym oddziale Philipsa i krótko po tym jak przekroczyłem progi ich domu pochwalił się cudacznym sprzętem, który to dostał z pracy do pobawienia się. Nie pamiętam jakim modelem Philipsa CD-I dysponował, był to raczej jeden z późniejszych modeli konsoli, ale jak przez mgłę wyłania mi się obraz czegoś, co wtedy nazwałbym magnetowidem z padem. Wujek włączył na nim jakiś interaktywny kurs angielskiego, którym się chwilę pobawiłem i zaimponowałem całemu towarzystwu "O, widzicie, Arek jaki mądry chłopak, angielski zna i to dobrze" (TO MĄDRY JA!), a potem...

Potem Andrzej odpalił interaktywną wersję serialowego hitu Polsatu! GROM W RAJU wjechał na kineskop. Nie wiem, czy gra była moim pierwszym zetknięciem z w/w produkcją, bo jest ona datowana na rok 1995, a serial w kraju nad Wisłą mogliśmy oglądać dopiero dwa lata po premierze tego dzieła.  Szczenę zbierałem z podłogi; CD-I przeniósł mnie z salonu wujostwa prosto na Karaiby, gdzie u boku Hulka Hogana i tego drugiego typa, którym i tak nikt się nie przejmował, miałem uratować świat. Albo kilku ludzi. Nieważne.

W interaktywnym doświadczeniu można było wybrać jeden z trzech trybów. Pierwszy - oglądasz odcinek "Thunder in Paradise", grasz i oglądasz sceny z serialu jako przerywniki, lub po prostu grasz. Fabuła jest, jak przystało na kiczowaty serial z lat 90-tych, w którym na dodatek gra Hogan, mega banalna. Bohater grany przez Hulka testuje robo-żołnierza VR, który nazywa się... M.A.J.O.R. i oczywiście odwala się jakaś inba. Wcielasz się w rolę jakiegoś młokosa, który z dwoma chłopami zasiada za sterami tytułowej superłodzi i zabawa się zaczyna.

Czym jest Thunder in Paradise Interactive? Dziś powiedziałbym, że to taki dość banalny rail shooter. Mój zachwyt oczywiście wywołała sama perspektywa walki z niedobrem z pokładu Gromu, ale tylko na pierwszym etapie gry. Później strzelanie przenosiło się na wyspę, do jakichś magazynów (tyle sam pamiętam) no i na ulice miasta (tu pamięć odświeżył gameplay, do którego link załączam niżej. Tam też chyba sterujesz poczynaniami samego M.A.J.O.R.-a). Filmowa grafika, która zatrzymywała się po to, żeby złole wychylali swoje parszywe sylwetki zza różnych przeszkód naprawdę wywaliła mnie wtedy w kosmos.

Niestety było to moje jedyne posiedzenie z tą grą i z konsolą. CD-I kosztował krocie i nie było mi dane wejść w posiadanie tego cacka. Nawet wujek jako pracownik Philipsa nie pokusił się o jej nabycie, zapewne po korzystniejszej cenie, a sam jest trochę gadżeciarzem. Pamiętam tylko, że mówił o tej konsoli jako o przyszłości rozrywki. Czy miał rację? Te ponad dwadzieścia lat temu konsola odpalała gry, filmy, płyty audio CD (czego np. potężne PS4 nie zrobi)...  te elementy są standardem wcale nie od tak dawna.

Ciekawostką jest również to, że na konsoli Philipsa pojawiły się gry z takimi bohaterami jak Mario czy Link ;) Ktoś z Was ogrywał CD-I?


6
fCON10 / Odp: Harmonogram i atrakcje
« dnia: Maj 29, 2018, 23:39:08 »
Darude - Sandstorm

7
fCON10 / Odp: Harmonogram i atrakcje
« dnia: Maj 29, 2018, 21:12:51 »
Z tą muzyką jest tak jak piszą chłop(y) wyżej. Ja jadę na zlot dopiero drugi raz (ale byłem głupi te poprzednie lata!) i drugi raz robię coś, co nie każdemu pasuje, czyli mówię żarty i roastuję towarzystwo. Delikatnie mówiąc nie jestem fanem techniawek, ale skoro Gargi chce coś od siebie zrobić, to hm...

Mam w pamięci co prawda zeszłoroczną sytuację, kiedy to wraz z Matim i Dredem siedzieliśmy sobie w kuchni i nasz poznański kolega niemal nie wypier...niczył drzwi kuchennych, bo faktycznie bity zapuszczane przez Gargiego zaczynały nieco irytować. To chyba też były fundamenty późniejszej "afery człowieka, który stawia piecie" (nie chciałem użyć słowa >>zdun<< . UPS!).

8
fCON10 / Odp: Harmonogram i atrakcje
« dnia: Maj 29, 2018, 00:06:18 »
Oj, to ja czuję aferę kuchenną na bis przy takich rytmach :D

9
Pirackie produkcje / Odp: Zgorzkniałe carty
« dnia: Maj 20, 2018, 14:15:56 »
Dwie sztuki ode mnie. Nie moje, znalezione w odmętach internetu
10
fCON10 / Odp: Goal '18
« dnia: Maj 14, 2018, 08:52:30 »
Nie wiem czy ingerencja osób, które nie grają akurat meczu za bardzo by nie zaszkodziła i tak już przegiętym zasadom BHP panującym na zlocie :D Ale jakieś dodatkowe elementy z pewnością by się przydały, jak np. bonus w postaci zamurowania bramki skrzynką po piwie na pół minuty :D A co do "specjali", to ponoć jak dafciu mocno kopnie piłkę z powietrza, to ta zamienia się w krzesło tudzież czajniczek ;)

11
fCON10 / Odp: Goal '18
« dnia: Maj 13, 2018, 13:37:58 »
Dziś z rana zaświtała mi w głowie pewna myśl... Wiemy doskonale, że Goal 3 jest grą szaloną, piłki zmieniają się w banany itd. Oczywiście my grać będziemy piłką normalną, ale co wy na to, żeby przed meczem drużyny losowały dodatkowe stypulacje? Np. "druga i trzecia bramka w meczu liczą się podwójnie, czwarta odejmuje dwie bramki przeciwnikom" albo "po zdobytej bramce drużyna gra 20 sekund bez jednego zawodnika". Może nie ma to wiele wspólnego z footballem, który wszyscy doskonale znamy, ale myślę, że sprawiłoby to, że nasz mały turniej będzie bardziej emocjonujący ;) jak myślicie?

12
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Czego teraz słuchasz?
« dnia: Maj 06, 2018, 20:50:09 »
Pegasus wyśmienity! A u mnie leci sątrak z dwóch części Strażników Galaktyki ;)

https://www.youtube.com/watch?v=cMtaFMZxOjk

13
fCON10 / Odp: Goal '18
« dnia: Kwiecień 26, 2018, 21:28:35 »
Oczywiście elementy organizacyjne bierę na swe spracowane barki ;) wszelką pomoc przyjmę z otwartymi ramionami

14
fCON10 / Odp: Goal '18
« dnia: Kwiecień 26, 2018, 13:30:11 »
No ja zaproponowałem wtorek, ale liczę się z tym, że trochę ludzi już pojedzie...

15
fCON10 / Goal '18
« dnia: Kwiecień 26, 2018, 09:42:38 »
Korzystając z tego, że mamy rok mundialu i (na chwilę obecną) cały wolny wtorek, moglibyśmy pokopać piłeczkę w realu, a nie na ekranach monitorów ;)

Post ma na celu zrobienie rozeznania w ewentualnej ilości osób chętnych do udziału w mini turnieju futbolowym i ustaleniu jakichś w miarę uczciwych zasad jego rozegrania ;) Słyszałem, że kiedyś było już kopane, ale jak to ładnie Mejs ujął, wszyscy pełnosprawni zagrali w jednej drużynie i zabawa trochę mijała się z celem ;)

Moja propozycja jest taka, żeby już na zlocie przeprowadzić losowanie drużyn i dopiero wtedy dokonać losowania (mam nadzieję, że w schedzie po CFL otrzymamy jajka kinder bez tetrisa). Piłka ponoć jest, bramki tworzymy improwizowane, czy może ktoś jest w posiadaniu takich małych?

Zachęcam do zabrania głosu i wsparcia mnie w tym pomyśle waszym wcześniejszym doświadczeniem zlotowo-turniejowym ;)

Strony: [1] 2 3