Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MWK

Strony: [1] 2 3 ... 33
1
Pchli targ / Odp: Nowe kartridże - Made in Taiwan
« dnia: Maj 21, 2019, 21:40:42 »
Będę tam najpewniej jutro to dopytam o cenę konsolki

OK, już zbadałem temat.
To konsolka YS-502A.
Niby lepsza od tych najgorszych, które nawet EJECT-u nie mają, ale jeśli o mnie chodzi, to i tak uważam, że to wszystko jeden szmelc.
No i to rozmieszczenie przycisków na joypadzie...Jakieś NT$500~~600 bez wysyłki.

2
Pirackie produkcje / Odp: Zgorzkniałe carty
« dnia: Maj 21, 2019, 18:01:46 »


To niezły Rygar  8) 8) 8)

3
Pchli targ / Odp: Nowe kartridże - Made in Taiwan
« dnia: Maj 14, 2019, 23:43:10 »
Bardzo ładne kartridże, obecnie już bardzo rzadko spotykane.
Z tego co się orientuję to jest to "old new stock" czyli ostatnie jeszcze z tych dobrych serii spod koniec lat '90 albo początków 2000.
A to, że ziomuś akurat ma takie ilości w takim stanie - patrz emunesowa wyprawa do poznania ;-)

To typ takiego kartridża - PRZÓD / TYŁ, albo TAKIEJ składanki, lub TAKIEGO czy TAKIEGO.
Rockman 6in1 też bywa spotykany w tego typu kartridżach - PRZÓD / TYŁ.
Jednym słowem, wykonanie jeszcze w klasycznym stylu ale już nie takie dokładne, plastik jeszcze OK, ale już nie taki twardy, no i z tyłu tylko wytłoczka, natomiast w środku z reguły liczyć nie można na nic więcej niż "ptasie mleczko" (to takie info dla masturbatorów).
Jeżeli komuś to nie przeszkadza to polecam, naprawdę fajne gry.

NIEMNIEJ JEDNAK za 50 ziko to chyba tylko ten Rodland albo Wory 8)

Grzegorz, zapytaj tam gdzie kiedy przy okazji po ile ten śliczny Famiklon z tyłu w pudełeczku?

4
Demoscena i gry homebrew / Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« dnia: Maj 12, 2019, 23:59:53 »
Dzięki Adaś za cynę, ostatni raz sprawdzałem jeszcze w kwietniu i było offline.
Micro Mages kupiony!
Co za gra!! O to mi właśnie chodzi!!!
Może nie jest to jakiś majstersztyk, ale raz, że typki pokazały, że można w 40(32)KB zrobić miodną, dopracowaną i megagrywalną grę, a dwa, że ma wielki potencjał do pykania z ludzikami na party.

5
Demoscena i gry homebrew / Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« dnia: Maj 12, 2019, 23:00:00 »
Początkowo cieszyłem się tą całą "sceną homebrew", jarałem się każdą, najmniejszą nawet produkcją, każdym compo na nesdev, ale... zaczyna mnie to powoli męczyć, szczerze... Dizzy pisze jakieś gryzonie albo klony CM, Siudym nigdy nie kończy tego co zaczyna, na zachodzie wygrywają jakieś jednoekranówki na kickstarterach, w azji CC daje radę audiowizualnie ale merytoryki brak, a wszystkie większe projekty albo zdychają śmiercią naturalną albo kończą się w takim momencie, że lepiej aby się w ogóle nie zaczynały. Doszedłem do momentu, w którym jeśli z tego Micro Mages albo Full Quiet nic nie wyjdzie to do widzenia.

6
Gry na różne platformy / Odp: Grand Dad - fangame
« dnia: Kwiecień 28, 2019, 20:02:53 »
Pająki sio!

Jeśli interesuje Was temat DZIADUSHKI to może spodoba Wam się ten materiał sporządzony przez naszych Braci w Pegasus... yyy znaczy się w Dendy 8)

>> https://youtu.be/bmu_HW4AHj4

7
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Czego teraz słuchasz?
« dnia: Kwiecień 28, 2019, 19:41:02 »
No to SerowyVinyl teraz rozpierdolił system przy użyciu VRC6 8)


8
fCON10 / Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« dnia: Kwiecień 28, 2019, 10:52:09 »
Zajawka właśnie wjechała na propsie  8)


9
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: Kraków Arcade Museum - fotorelacja
« dnia: Kwiecień 13, 2019, 18:51:40 »
Wrzucam tutaj materiał od naszych Przyjaciół z Retro na Gazie, który dla nas stanowi takie "wideouzupełnienie" tematu:


10
fCON10 / Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« dnia: Kwiecień 10, 2019, 22:22:08 »
Rodzielczość: 1280x720
Ilośc klatek na sekundę: 30
Format pliku: mp4
Kodek: MPEG-4 AVC

O to to to chodziło!
Panowie , trzymajmy się tych "wytycznych" a sklejenie wszystkich części w jeden film będzie łatwe i obejdzie się bez komplikacji.
Krisu wiadoma sprawa, że jeśli chodzi o rekompresję to trzeba dać odpowiednio wyższy bitrate na częściach, które kleimy, aby potem było z czego zejść tak, aby końcowy render całości nie był zbyt stratny na jakości.


edit:: Fajny ten XMedia Recode, ja do tej pory używałem aplikacji od Zune,  też free, w zależności od tego co potrzebowałem zrobić, ale pewnie się przerzucę 8) thx

11
fCON10 / Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« dnia: Kwiecień 09, 2019, 23:20:23 »
Spokojnie, jak już pisałem dysk jest u DAFa i chwile u niego poleży.
Ty lepiej powiedz nam czym to zamierzasz posklejać (czy w gre będzie wchodziła rekompresja czy tylko połączenie plików bez ingerencji w bitrate) i jaki kodek będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy?
Proponuję ustalić jeden wspólny "strumień", żeby się nie posypało coś potem niechcący - Krisu, Ty już masz gotowe najwięcej materiału, napisz czym i jak bardzo to kompresujesz na wyjście, ile klatek, itd?

12
fCON10 / Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« dnia: Kwiecień 07, 2019, 21:50:24 »
Krisu, raz jeszcze GIGANTYCZNE dzięki za nieopisaną pomoc!

Prośba do DAFa - Paweł, jak podłączysz dysk to tam jest plik tekstowy ze stanem magazynowym. Weź bardzo proszę ja Ciebie skonfrontuj to z tym co zostało zrobione a co jest do zrobienia, aby była jasność ile jeszcze zostało pracy.

Jesteśmy po skromnej telenaradzie i ja pragnę z tego miejsca RAZ JESZCZE zapytać - Roben, czy czujesz się na siłach aby posklejać materiał w całość ORAZ zrobić to, co ewentualnie zostanie do zrobienia, ale tak szczerze i bez kitu, żeby tego później nie renderować na zlocie w chłodni 8)

13
Pchli targ / Naklejki na joypady do Famicoma
« dnia: Kwiecień 02, 2019, 23:04:09 »
yo, chce ktoś nowe naklejki na pady jak mu się stare zużyły albo przestały się podobać?Dla swoich oddam za zwrot + co łaska 8)

14
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: Kraków Arcade Museum - fotorelacja
« dnia: Kwiecień 02, 2019, 22:58:17 »
Ale rozumiem, że płaci się jeden raz i hulaj dusza...

Oczywiście, płacisz tylko wjazd, wszystkie automaty są ustawione na FREE PLAY.

(...) ale za to jeszcze chyba niedawno (2-3 lata temu) widziałem ją w salonie w centrum nadmorskiej promenady.

To są właśnie dobre akcje, jak w tamtej praktycznie oderwanej od cywilizacji mikrowiosce gdzieś w głębi Borów Tucholskich, to tam znaleźliśmy też całkiem niedawno bar żywcem wyjęty z początku lat 90 a wewnątrz jakaś ścigałka i Tekken w obudowie X-Mena 8)
Zawsze przy takich okazjach ciekawi mnie czy i ile jest jeszcze takich miejsc w Polsce, gdzie czas się zatrzymał i automaty jak stały tak tam nadal stoją...

(...) Terminator - Salvation, żeby zadziwić większość publiki informacją, że automaty produkowano dłuuuugo po tym, jak wyszły u nas z mody, a retro-zgredom pozwoli to liznąć epokę, która nas ominęła.

W sumie to całkiem dobry pomysł. Pamiętam tego Terminatora lata temu jak byłem pierwszy raz u Brata w stanach, pojechałem z nim w drogę i zatrzymaliśmy się na jakimś randomowym "truck-stopie", wchodzimy, a tam sobie w końciku Salvation stoi właśnie! Bez chwili namysłu chwyciliśmy za te karabinki i jazda. Pamiętam, że bardzo fajnie się strzelało (żeby reload zrobić to trzeba było pyknąć od spodu w magazynek) i raptem tylko kilka dolców poszło w maszynę, no ale jak to zwykle bywa, wszystko się pięknie skończyło po przejściu do drugiego etapu - momentalnie poziom trudności x4 i dalej już nie było sens(h)u grać. Ale wspomnienie przednie 8)

Myślę, że za zgodą autora (?) tekst powinien zostać przetransferowany na naszą stronę. Chętnie zajmę się tym w wolnej chwili, jeśli będzie takie przyzwolenie i poparcie :)

No jasne, że tak! Pietrek, przecież Ty mnie o takie rzeczy nawet nie pytaj, ja jestem z Rzeszowa, a nie z tego, wiesz 8)

15
Jeszcze więcej o grach / Odp: Pokaż swoje cartridge z klasą
« dnia: Kwiecień 02, 2019, 22:31:47 »
Trochę tak, a trochę to wygląda w ten sposób, że każdy ma swój patent i uważa go za najlepszy (a prawda taka jest, że nie ma jednej, najlepszej metody), więc dalsze drążenie tematu nie ma sens(h)u.

Ćwirek, no to ja podbijam... albo sprawdzam, zależy w co gramy 8)

Strony: [1] 2 3 ... 33