Wszystkie sekrety AV Poker
*

Offline Mejs

  • *
  • 249
  • # Joint ROM System #
Wszystkie sekrety AV Poker
« dnia: Lutego 09, 2022, 23:04:28 »

"Relax while you step into a world of poker and women. Poker gremlin will help you find satisfaction from a game of cards. Carefully make your calls, for they determine everything you can possibly imagine" - Wstęp z instrukcji

Zakładam, że osoby chcące grać w Pegasusową wersje pokera, znają zasady klasycznej pięciokartówki.
W audiowizualnym pokerze przyjdzie nam się zmierzyć z trzema przeciwniczkami.
Za każde przekroczenie granicy tysiąca dolarów (zaczynamy z 500) w nagrodę każda z nich ściągnie
pewną część garderoby oraz powie do nas kilka zalotnych słów.
Proces ten możemy powtórzyć pięć razy, dla każdej z nich.



Sztuczna inteligencja dziewczyn jest oparta wyłącznie na timingu decyzji gracza,
w praktyce nie mają kompletnie pojęcia co robią. Więc pamiętajmy, że to nie nasze podbicie je przestraszyło, tylko zatwierdziliśmy je, w momencie w którym licznik wroga zatrzymał się na DROP.
Tak samo wymianą kart rządzi timer, rozpoczynający swoje dzikie odliczanie w momencie zaznaczenia pierwszej karty. Główną różnicą, mającą diametralny wpływ na rozgrywkę jest fakt, że w ręce gracza została oddana mniej niż połowa talii, mamy do dyspozycji wyłącznie 24 karty.
Tę skromną pulę dzielimy z naszą przeciwniczką, co oznacza, że karty nie mogą się dublować między graczami.


Karo: 2, 4, 6, 8, 10, Q, K
Trefle: 4, 5, 8, 9, Q, K, A
Kiery: 3, 4, 7, 8, J, Q, K
Piki: 4, 8, Q, K

Gorąca czwórka


Mamy więc tylko cztery karty, które występują we wszystkich kolorach są to
czwórki, ósemki, damy i króle, w efekcie mamy dużo większe szanse na zdobycie ich podczas wymiany. Na tych kartach więc oprzemy naszą taktykę, wszystkie inne będziemy odrzucać, głównie szukając układów (par, trójek, fulli oraz karet) opartych na wyżej wymienionych kartach.

Opcje

Używamy  trzech opcji:

BET 30 - za każdym razem gdy chcemy zostać w grze, lecz nie mamy jeszcze ułożonej przynajmniej pary dam, jest to najlepszy wybór.
BET 90 - w momencie gdy mamy już parę dam, bądź wyższy układ, zaczynamy strzelać najwyższym kalibrem z nadzieją, że będziemy podbijani
PASS - jeśli przeciwniczka podbija jak szalona, a my wciąż niczego nie ułożyliśmy, jest to opcja dla nas


Otwarcia

0 gorących kart
Jeśli na naszej ręce nie ma ani jednej czwórki, ósemki, damy bądź króla, nie mamy też żadnego innego układu (kolor/ strit) dobrym pomysłem jest wymiana całej ręki bądź spasowanie. Jeśli po wymianie  wciąż nie dobraliśmy gorącej karty, najpewniej znajdują się one na ręce przeciwniczki, pasujemy.

Jedna bądź dwie różne Gorące Karty
Zostawiamy gorące karty na ręce, resztę wymieniamy.

Trzy lub cztery różne Gorące Karty
Zostawiamy dwie najwyższe gorące karty.

Para i jedna gorąca karta
Wymieniamy wszystko poza parą, zostawiamy gorącą kartę jeśli jest WYŻSZA niż te tworzące parę.

Trójka i jedna gorąca karta
Wymieniamy jedną NIEGORĄCĄ kartę


Wyjątki

W przypadku w którym gra rozdaje nam cztery karo/trefle/kiery i w dodatku, żadna z kart nie należy do gorącej czwórki, warto spróbować poszukać koloru. Analogicznie gdy do pełnego strita brakuje nam którejś z gorących kart, można pokusić się o draw. W obu przypadkach mamy podobne szanse na zdobycie silnego układu, może być to
przydatne, gdy kobietkom zachce się kantować.

Oszustki

Dziewczyny średnio raz na 10 rąk mają dostęp do kart które nie znajdują się w talii. Zwykle podczas takich manewrów, układają strita bądź pokera. Jako, że grają kompletnie na ślepo, jest to ich jedyna prawdziwa szansa. Czasem, mimo dodatkowych kart, nie układają niczego, jest to jednak rzadkie. Taki proceder zwiększa pule kart dostępnych dla gracza, co jest ciekawym, lecz nie mającym dużego wpływu na rozgrywkę, detalem. Co zabawne, zdarza im się w takich sytuacjach pasować.


Ruki cieszy się z wygranej, jednakże na jej ręce są trzy karty spoza talii! Normalnie, podczas wymiany w puli jest tylko
14 kart, gdyż  obaj gracze mają po pięć na ręce. Gdy dochodzi do oszustwa, pula się zwiększa. Przez to, że na ręce Ruki są tylko dwie karty z talii, gracz wymieniając losuje z puli 17 kart.

Emocje

Podczas rozgrywki, oprócz kart możemy zobaczyć twarze naszych przeciwniczek.

Wyrażają one cztery stany emocjonalne:
- Spokój
- Gniew
- Radość
- Jęzor

Większość czasu, spoglądać będziemy na neutralną twarz.
Gdy uda nam się wygrać rozdanie,  zobaczymy grymas gniewu (szczególnie Ruki robi wtedy paskudną minę).
Na swoje sukcesy dziewczyny reagują śmiechem, a gdy już dobijemy do granicy tysiąca, zaraz zanim się rozbiorą, wystawiają kokieteryjny języczek.


Dziewczyny (18+)

Dla niecierpliwych fanów 8 bitowej erotyki pełna kolekcja scen wraz z luźnym tłumaczniem. W wersji którą miałem okazje grać
w Ursynowskiej centrali (tutaj prosiłbym Rocketa o jakieś weryfikacje) oraz w romie AV Poker (Japan) (Unl).nes występują dość drastyczne glitche na późniejszych scenach z dziewczynami. Nie wiem czy to wina złego dumpa, pewien rodzaj cenzury, czy też wysublimowany żart twórców. Jak zwykle zachęcam do dalszych poszukiwań i nie mówię tu tylko o gilopie w spodniach.

Ruki:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Mari:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Ayami:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.



« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2022, 00:48:40 wysłana przez Mejs »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Wszystkie sekrety AV Poker
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 17, 2022, 15:01:07 »
Zajebisty opis, Mejs. Nie wiedziałem, że ta gra ma tak... wysublimowaną mechanikę ;-) Wydawało mi się, że rządzi tu konkretny algorytm (pseudo AI) lub zwykły random, ponieważ gdy zdarza mi się grać w tego pokerka raz na jakiś czas, to zauważyłem, że nawet ja nie mamy na ręce kompletnie nic, ale postawimy na stół zaporową sumkę, to bardzo często laski DROPują.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

*

Offline Mejs

  • *
  • 249
  • # Joint ROM System #
Odp: Wszystkie sekrety AV Poker
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 17, 2022, 15:47:09 »
Z moich obserwacji wynika, że przy podbiciu w 15%-20% przypadków dziewczyny zrzucą, ale to pełen random, badałem to sejwami i dziewczyny NIGDY nie wymieniają kart a ich reakcja to losowość oparta na timingu naszej akcji, wszystko się może zdarzyć. Raz tylko Mari mi się uparła na to że zrzuci, bez względu na timing mojej decyzji czy wielkość podbicia, czemu? Nie wiem.