Megaman X3 - Zero Project problem z patchowaniem
*

Roben

Megaman X3 - Zero Project problem z patchowaniem
« dnia: Marca 22, 2018, 05:55:28 »
Jak w temacie, potrzebuje spatchować ROM pewną łatką, lecz niestety mój ROM posiada chyba jakiś nagłówek, więc jest problem.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Byłbym wdzięczny za pomoc

*

MaarioS

Odp: Megaman X3 - Zero Project problem z patchowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2018, 10:47:09 »
Nie przechodzi wcale?? Uzywasz lunar IPS?? Dziwne bo powinno przejsc, ROM ma dokladnie 4194304 bajtow czyli dokladnie pelne 4MB i tak wlasnie ten patch wymaga, gdybys mial ROM z naglowkiem to by bylo troche wiecej niz 4MB i musialbys wywalic pierwsze 512 bajtow w HEX edytorze

AHA chyba znalazlem powod- ten ROM jest chyba ogolnie zwalony bo plik jest 4MB, za to ja widze u siebie oryginal MMX3 ktory ma 2MB, zatem sprobuj sciagnac sprawna wersje
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2018, 10:56:54 wysłana przez MaarioS »

*

Roben

Odp: Megaman X3 - Zero Project problem z patchowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 22, 2018, 19:59:22 »
Lunar IPS jakoś niechce przejść, w sensie niby podmienia tam w szynach adresowych, ale dopiero pykło mi na androidzie. Patch musi mieć taki sam checksum jak ROM, więc po sprawdzeniu ROM jest odpowiedni, dziwny ten Lunar.

*

MaarioS

Odp: Megaman X3 - Zero Project problem z patchowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 22, 2018, 20:18:20 »
No ale tak jak mówiłem, sprawdza checksumy bo tak powinien robić bo musi wiedzieć co patchuje a jeżeli masz ROM Megaman X3 który ma 4MB zamiast 2MB jak oryginał to nic dziwnego, że nie chciał przejść, nawet nie wiem skąd ten ROM w ogóle wytrzasnąłeś. Skombinuj oryginalny ROM który powinien mieć 2MB i wtedy spróbuj, za pomocą lunar IPS spatchowałem setki ROMów na kompie bez żadnego problemu