Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Gustlik

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
16
Jeszcze więcej o grach / Odp: Co ostatnio przeszliście??
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 04:51:25 »
Ja ostatnio pocisnąłem zaległe Mega Many (tj. 4, 5 i 6), ale nie "na raz", robiłem sobie po robocie tak z 2, 3 levele i zapisywałem password.

Niedługo powtórzę na streamie, dzisiaj pękł Mega Man 1 i 3 na begazuzie

A z nie-NESowych to w końcu zrobiłem pierwszego Quake'a. Co prawda w ostatnim epizodzie dopadł mnie nieszczęsny glitch z utratą run i musiałem użyć cheatu, by je odzyskać, ale czuję się usprawiedliwiony, bo wszystko jest na "taśmach prawdy" :)

EDIT:
Udało mi się w końcu pocisnąć każdego z NESowych Mega Manów "na raz" - bez korzystania z passwordów. Wszystkie oprócz 2 (dźwięk niedostosowany do PAL) i 6 (brak wersji PAL) ukończyłem na Pegasusie.
https://www.youtube.com/watch?v=16_q2rwzdQg&list=PLNBzulLWhXW90VoVvKrs49oaCqEj9iWYF

Strasznie mnie teraz kusi seria MM na Game Boya.

17
Hi-score / Odp: Star Soldier
« dnia: Kwiecień 03, 2018, 22:50:06 »
No ładnie Preki - jak już do 8 levela doszedłeś, to tylko kwestia spamiętania lokalizacji znaczków "Ż" , by zgarnąć wynik powyżej miliona :)

Swoją drogą patterny znaczków się powtarzają, np. na 5 levelu są w tych samych miejscach co na pierwszym, i analogicznie na wszystkich "skopiowanych" levelach.

18
Solucje i porady / Odp: Speedrunning - jak zacząć
« dnia: Marzec 27, 2018, 02:15:11 »
Co do oglądania tutoriali, to nie ma innej opcji na osiągnięcie najlepszych czasów, niż używania już odkrytych glitchy i ewentualnym dodaniu coś od siebie. 

Otóż to. Dzisiejszy speedrunning to przede wszystkim społeczność - nie dałoby rady osiągnąć np. wspomnianego już obecnego rekordu w SMB, gdyby wcześniej nie odkryto kilku glitchy oraz stratów, do których jeden gracz z pewnością samodzielnie by nie doszedł. Wykręcenie tak imponujących czasów jak wynik Kosmica w Mario to skutek nie tylko samego grania i speedrunnerów, ale także tzw. "glitch hunterów", programistów-pasjonatów, którzy bawią się w inżynierię wsteczną i poprzez badanie kodu wynajdują naprawdę imponujące rzeczy, umożliwiające ukończenie z pozoru długiej gry w 2 minuty lub krócej (vide SMB3 czy SMW).

Ja osobiście nie jestem fanem kategorii bazujących typowo na "twardych" glitchach typu zip-y czy ACE, niemniej jednak robi na mnie wrażenie, jakie rzeczy potrafią zdziałać ci ludzie. No i jak już wspomniałem, samo wyśrubowanie czasu w danej kategorii, nawet bez grzebania w kodzie, wymaga zaangażowania większej liczby graczy i wielu tysięcy prób wykonywanych w różnym stylu przez różne osoby.

19
Pirackie produkcje / Odp: Zgorzkniałe carty
« dnia: Marzec 19, 2018, 00:08:13 »
Taka "perełka" z mojej kolekcji:

20
Pchli targ / Odp: Allegro [BREAKING NEWS]
« dnia: Marzec 17, 2018, 21:18:09 »
W ogóle to mam pytanie bo z reguły na przestrzeni sprzedawania klonów raczej nikt mocno nie dawał jebania o Pegasusa, ze względu na wprowadzony ustrój i mnóstwo poprawek w prawie co do legalności oprogramowania. Jak ma się to na dzisiejsze czasu ściagania pierwiastków neurotoksycznych oraz nowotworowych klonów? Poważni bazarowcy mogą mieć bagiete za to?

Dyrektywa 2009/48/WE Parlamentu Europejskiego i Rady określa normy tylko i wyłącznie dla zabawek i produktów dla dzieci - jeżeli begazuz jest importowany przez podmiot, który nie zajmuje się obrotem zabawek, problemu być nie powinno, chociaż różnie to może być - od końca lutego trwa akcja przeciwko KAS i UOKiK przeciwko toksycznym zabawkom, więc trzeba uważać, co się zamawia. Bagietę można mieć za import ewidentnych podróbek, jak np. chamskie podróby z napisem NINTENDO, które ewidentnie są stworzone tak, by sprawiać wrażenie oryginału. Patent na Fami wygasł w 2003 roku, więc begazuzy są ok. A za zawartość materiałów rakotwórczych mogą co najwyżej zniszczyć towar - i to wyłącznie wtedy, gdy jest on importowany jako zabawka albo produkt dla dzieci, bo jeśli chodzi o zawartość ftalanów czy innego gówna w produktach dla dorosłych, np. elektronice, AFAIK nie ma żadnego aktu prawnego, który by to regulował.

21
Czwarta część przygód "Golaska" niewątpliwie wyróżnia się spośród całej serii Adventure Island - nie tylko na NES. Hudson Soft odwalił kawał dobrej roboty przenosząc klimat serii AI do formy metroidvanii. Bardzo fajna gra, zwłaszcza przy pierwszym przejściu, ogrywałem tę gierkę po raz pierwszy na streamie i w żadnym momencie nie czułem znudzenia, mimo tego, że w kilku miejscach musiałem trochę porozkminiać, by przejść dalej.

Gra jest przezacna - jak na Hudson Soft przystało! Jedynym minusem jak dla mnie jest brak punktacji, co trochę zmniejsza "replayability" gry, ale to akurat mały pikuś w przypadku produkcji tego gatunku.

22
Hi-score / Odp: Mario Bros. Classic
« dnia: Marzec 17, 2018, 02:45:00 »
Dzięki, daf! Ta wersja jest zdecydowanie trudniejsza od "zwykłego" Mario Brosa - większe fireballe, dodatkowe utrudnienia w postaci sopli i na stałe zamrożonej podłogi na niektórych levelach stanowią spory czelendż. Nie będzie łatwo pokonać bariery 500,000 pkt, ale jest to jak najbardziej do zrobienia :)

23
Solucje i porady / Odp: Speedrunning - jak zacząć
« dnia: Marzec 17, 2018, 02:36:56 »
Dokładnie to samo można powiedzieć o sportowcach - hype bo ktoś o 0,01 sekundy pobił rekord świata w biegu na 100 metrów. To jest przede wszystkim hobby - i tak jak ze sportem, są ludzie, którzy oprócz robienia tego dla zabicia czasu również na tym zarabiają. A to, czy ktoś poświęca się graniu w gry po kilka godzin dziennie, czy na mordercze treningi - na jedno w sumie wychodzi.  "Hardkorowe" speedrunowanie po kilkadziesiąt godzin w tygodniu na zdrowie nikomu nie wyjdą tak samo jak i wieloletnie uprawianie sportu wyczynowego - i to przyzna chyba każdy emerytowany olimpijczyk/sportowiec. Speedrunner-hobbysta (jak i np. biegacz-hobbysta) po prostu ma radość z grania i pokonywania samego siebie, nie musi cisnąć godzinami ani na siłę próbować bić rekordy świata. A czołówka niech sobie ciśnie do bólu, skoro ludzie to oglądają a sami runnerzy mają z tego hajsy.

24
Hi-score / Odp: Mario Bros. Classic
« dnia: Marzec 16, 2018, 03:01:24 »
No i pocisnąłem:
284080

25
Hi-score / Odp: Mario Bros. Classic
« dnia: Marzec 15, 2018, 19:35:27 »
Dziś to pocisnę. Swoją drogą chory regulamin mają na tym TG - granie w PALowską grę na konsoli NTSC? Toż to nieprawilne!

26
Solucje i porady / Odp: Speedrunning - jak zacząć
« dnia: Marzec 13, 2018, 23:59:14 »
Niezły materiał @daf!
Dodam jeszcze nieco dłuższy, bo 2-godzinny tutorial byłego już mistrza świata darbiana, z którym powinien zapoznać się każdy, kto na poważnie myśli o speedrunowaniu SMB. Sam nauczyłem się dzięki temu materiałowi wielu stratów do pierwszego Mariana.

27
Hi-score / Odp: Star Soldier
« dnia: Marzec 13, 2018, 11:01:07 »
Podbijam dalej - byłem już blisko ukończenia, myślę, że jeszcze z 2-3 próby i Star Soldier w końcu pęknie.
1,683,500

28
Jeszcze więcej o grach / Odp: Co ostatnio przeszliście??
« dnia: Marzec 13, 2018, 10:42:43 »
Odpaliłem sobie wczoraj tak dla relaksu Abadoxa, i udało mi się przejść całą grę na 1 życiu, na co w sumie nieźle się wkurzyłem, bo akurat nie włączyłem nagrywania - od teraz nie będę odpalał Famicoma dopóki nie upewnię się, że nagrywam gameplay. Jeszcze gorsze jest to, że nie można w tej grze nawet sprawdzić, jaki osiągnęło się wynik po jej ukończeniu.

29
Pchli targ / Odp: Allegro [BREAKING NEWS]
« dnia: Marzec 13, 2018, 03:10:02 »
no ale przecież podróbki konsol istniały od zawsze a przede wszystkim sprzętu od Nintendo i to nie jest żadna nowość, to jest tylko kwestia czasu i mnie to wcale nie dziwi. Przecież wystarczy spojrzeć kilka sekund w google i zobaczyć oryginał SNES mini, chociaż nie... wystarczy spojrzeć na inne aukcje obok na allegro i zobaczyć oryginał Super Nintendo mini i porównać i różnicę przecież widać z odległości 5km, na dodatek jeżeli cena jest sążnym -80% od innych aukcji to to powinno od razu dawać domyślenia, że coś jest trochę nie halo.  Kto jest "typowym Januszem" to nawet mi go nie szkoda jeżeli się na to na tnie i myśli, że przed chwilą kupił "ORYGINAŁ SPRZĘT", dlatego polecam skończyć podstawówkę

Fakt faktem pamiętam sytuację, jak kolega chwalił się, że dostanie Playstation na urodziny od babci, a ta kupiła mu POLYSTATION - rozczarowanie poziom mistrz. Z drugiej strony jak ktoś chciałby się przypierdzielić, to za takie numery jak sprzedawanie podróbek reklamowanych jako oryginały są bagiety (art. 134§1 k.w., karane jest też podżeganie i pomocnictwo) - oczywiście jeżeli ktoś ewidentnie leci w kulki - w/w przypadek się raczej w to nie łapie, choć nabrać się jakiś cymbał może.

A jeżeli już jesteśmy przy wyrobach SNESo-podobnych:
http://allegro.pl/konsola-8-bit-pegasus-klon-nes-i7215261223.html

Ewidentnie SP-60. Za bezcen - niewiele czasu zostało.

30
Pchli targ / Odp: Allegro [BREAKING NEWS]
« dnia: Marzec 12, 2018, 17:40:08 »
@MWK - oki, pouczenie przyjęte :)

Chamówą jest to, że koleś ewidentnie reklamuje tego begazuza jako mini SNESa, a jakiś nieogarnięty Sebix pewnie da się na to nabrać.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8