Szukamy miejscówki
*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 05, 2017, 01:26:55 »
Cytuj
i pomyliłem się wcześniej - jest pekaes z przystankiem pod remizą.
kursują w dni nauki szkolnej. :P

jak mówiłem, mi to nie przeszkadza. ale na moje - lepiej sobie życie ułatwiać niż utrudniać. ;)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 05, 2017, 01:44:02 »
Rower to super pomysł!

Liczę na pozostałe impresje, drodzy!

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 05, 2017, 11:51:53 »
Proponuję by tą pierwszą tanią opcję brać pod uwagę jako takie ostatnie koło ratunkowe.
Jakby nie patrzeć przydały by się warunki przynajmniej przypominające te z Lasek. Kuchnia --> fajnie jest jednak móc coś pozmywać w normalnych warunkach. Klima --> jak przyjdą upały to możemy się nieco ugotować (choć klima nie jest priorytetem - po prostu by się przydała).  WC -->> ToiToi od bidy ostatecznie, co nie zmienia faktu, że jednak normalne wc gdzie można zadbać o higienę było by wskazane. Miejmy nadzieję, że uda się ogarnąć coś przystępnego w normalnych pieniądzach.
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2017, 18:19:48 wysłana przez Krisuroku »
Nie w tym roku! XD

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 05, 2017, 12:11:42 »
Ja uważam tak samo jak Krisuroku. Fajnie, że mamy już jakiś ewentualny pewnik, ale nie rezygnowałbym w żadnym razie z szukania czegoś bardziej komfortowego. Bałbym się bardzo wejść do tego toi-toia we wtorek rano. Nie wiem jak tam opcja z rozłożeniem prysznica - czy nie będzie ktoś z nas paradował z gilopem na wierzchu wśród chłopów z wioski idących na niedzielną mszę, ale po zdjęciach widzę, że dałoby się to gdzieś chyba ogarnąć? Przydałaby się też jakaś opcja z bliższym marketem, bo ten wiejski GS pewnie w weekendy zamykany jest o 14, a z piwa mają tylko Charnaż. Świetnie, że w tak szybkim czasie udało Ci się coś znaleźć, Tomek, ale czuję, że to jeszcze niestety nie to.

Opcja z Psucinem też dla mnie mocno średnia, bo oglądnąłem sobie tą OSP na Google Maps i faktycznie - nie dość, że pośrodku wioski, to jeszcze niemal na przeciwko domu sołtysa. :D No i tak jak pisałeś - chyba nas tam za bardzo nie chcą, więc będą windować cenę.

Nie ukrywam, że cały czas jaram się tą Nową Wsią i łudzę się, że tam uda się nam wbić. Wydaje mi się, że przeszkodą mogą być jedynie piniondze (ale nawet jak cena składki podskoczy o 20-30 zł, to nie będzie to chyba tragedia - to jest równowartość dwóch kebabów mniej w ciągu roku) oraz fakt, że nie będą chcieli tam 30-osobowej bandy dzikusów (czemu się nie dziwiłbym na ich miejscu). Cała logistyka, aspekty higieniczne i lokalizacyjne byłyby tam wyśmienite. Pozostaje czekać.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 05, 2017, 12:15:21 »
Glinice totalne dno po opisie. Ten Psucin już jest lepszy a najlepsza to ta Nowa wieś. Co jak co, ale kibel i miejsce na prysznic musi być. To jest minimum czego wymagam. Bez tego to jestem w stanie sobie odpuścić.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 05, 2017, 12:39:10 »
To dobry trop aby pójść w ten sposób. Upewnie się czy w czwartek mam wolny wieczór - i jak tak, to umówię się wtedy na obejrzenie Nowej Wsi.

*

Roben

Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 05, 2017, 13:53:28 »
Z Białymstoku na łączach teletibijskich rozkmina żeby zlot na wrzesień dać, kto za?

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 05, 2017, 14:00:34 »
Przeciw. Wrzesień nie oznacza, że Laski będą wolne, bo pierwszeństwo najmu będą mieli dotychczasowi najmujący pod rehabilitację. We wrześniu możemy spróbować nająć Laski na weekend, na rzecz FamiCON 9,5.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 05, 2017, 14:01:08 »
Dlaczego we wrześniu? Co to nam da? Zwłaszcza, że nie zmienia to faktu, że miejsce i tak musimy znaleźć.

Swoją drogą, wątek dotyczący terminu jest tu -> http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=449.0

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 05, 2017, 14:33:12 »
 Dlaczego zakładasz, że wrzesień może być wynajęty już dla innych? Jak zlot odbył by się raz w roku we wrześniu, to nic by się nie stało a zostałby klimat, miejscówka i nie było by problemów z jakimiś miejscówkami w zadupiach? Jak dla mnie nie ma różnicy jak raz zlot odbędzie się później, ale w jasnych warunkach?
Jestem przekonany, że każdemu odpowiadają laski a problemem robi się inne miejsce, więc jak ktoś będzie chciał zlot we wrześniu i będzie mu na tym zależało, to tak czy tak dostanie urlop. Podobno jak są chęci, to i czas się znajdzie.
 
 

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 05, 2017, 14:43:20 »
Mateusz, mówimy o dwóch różnych sprawach. Przeczytaj proszę co napisałem wcześniej w temacie najmu remizy poza lipcem:

edit: nasza remiza w Laskach jest wynajęta już od września, do września włącznie. możliwe, że będą ten najem powtarzać, bo wiadomo - długi kontrakt #pieniądze. we wrześniu będzie trzeba do nich podbić i nająć na famiCON 10.

Oznacza to, że remiza jest zajęta do września, a we wrześniu będziemy wiedzieć czy najemca który w remizie zrobił salę rehabilitacyjną powtórzy ten najem. Weź pod uwagę, że rehabilitacja = sporo sprzętu, który jeśli punkt się sprawdza, to obu stronom będzie zależało na utrzymaniu. Czyli nie wiemy czy najem na FamiCON 10 będzie możliwy. Będziemy to wiedzieć we wrześniu. Skupmy się na nowym miejscu, stwórzmy sobie w nim nowy dom, bo nie ma żadnej pewności czy odbijemy Laski na wrzesień 2017, czy nawet lipiec 2018.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 05, 2017, 14:59:45 »
A nie ma czegoś w pobliżu Lasek? Nie wiem, jakiś Truskaw, Babice. Najlepszą opcją jeszcze ta Nowa wieś jest, ale Glinice to ja wykreślam totalnie.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 05, 2017, 15:03:30 »
Niewykluczone, ale ja nie znam niczego w okolicy Lasek. Najpierw sprawdzę Nową Wieś, potem lecę dalej z szukaniem i sprawdzaniem nowych lokalizacji, jak macie coś w podorędziu wyklikane na mapie, to podsyłajcie. :)

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 05, 2017, 17:51:58 »
Dla mnie wrzesień odpada zdecydowanie, nie dostanę wtedy urlopu bankowo. Preferowałbym miesiące letnie (lipiec-sierpień) jak bywało dotychczas. Drugim aspektem jest pogoda, która we wrześniu bywa różna, może być ciepło i może być zdecydowanie zimno - i to nie takie zimno jak w lipcu, gdy jest deszczowa pogoda - po prostu może pizgać. Rozumiem, że przywiązałeś się Mati do Lasek, ale nie ma co ich forsować za wszelką cenę skoro tak wygląda sytuacja. Nie wiadomo nawet czy za rok uda się zorganizować tam jubileuszowy zlot, dziś to niewiadoma. Musimy szukać innego portu, takie są realia.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 05, 2017, 18:27:51 »
 Rozumiem doskonale Żuro. Mi chodzi generalnie o to żeby to naprawdę nie było takich warunków. Ja mogę się dostosować a i tak niestety nie da się dogodzić każdemu, tylko jak przeczytałem opis tych Glinic, to wyobraziłem sobie siebie, jako totalnie zagubionego w nowym miejscu i poczułem się obciążeniem, bo nowe miejsce, w którym reszta z was się w zupełności odnajdzie. Ja zawsze borykam się z nowymi miejscówkami, gdyż zawsze jest to dla mnie gdzieś w myślach utrudnieniem a remiza w Laskach była moim takim miejscem, w którym mogłem poruszać się swobodnie i nie potrzebowałem już żadnej pomocy ewentualnie minimalnej jak już. No i ta kwestia bez kiblowa. Naprawdę to jest tylko taki powód z mojej strony. Już ta Nowa wieś, w której Tomek jeszcze nie był, ale z tego, co zdążyłem wyczytać wydaje się takim miejscem odpowiednim dla każdego. Wiem, że pomożecie mi się odnaleźć w nowym miejscu, ale mimo wszystko nie chciałbym się tam czuć, jako ktoś nieogarnięty a niestety w nowych miejscach do póki się nie odnajdę to nie chciałbym sprawiać problemu tak, więc nie zrozumcie mnie źle.