Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Gry na różne platformy / Odp: No i w co ty tam panie grasz ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SebaSan1981 dnia Kwietnia 27, 2024, 19:22:16 »
Co ogrywam? W zasadzie skupiam się obecnie na dwóch tytułach: Grounded (bo zostało wydane na PS5) oraz Snow Runner



Grounded jak już wspominałem wczoraj to znakomity survival w uniwersum Micro Machines haha :D



Snow Runner - wiadomka, symulator offroadu i taplania się w błocie i śniegu. Bardzo relaksacyjna i kojąco uspokajająca rozgrywka.
2
Gry na różne platformy / Odp: Heroes of Might and Magic III
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piterus dnia Kwietnia 27, 2024, 13:08:04 »
Mi najlepiej grało się w czwórkę, chociaż ponoć mówić to głośno w Polsce to świętokradztwo. Chociaż też już nie grałem lata w to.
3
Gry na różne platformy / Odp: Heroes of Might and Magic III
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SebaSan1981 dnia Kwietnia 27, 2024, 03:39:38 »
Druga część Herosów podoba mi się bardziej ze względu na grafikę i stylistykę retro pixelartową ale trójka to nadal kopodup! Do dziś mam na lapku zainstalowaną i czasami pogrywam.





Nawet jakąś oryginalną wersję dorwałem w UK lata temu ze wszystkimi dodatkami. HOMM3 to gra ponadczasowa oraz memiczna jak wszyscy wiemy.
4
Gry na różne platformy / Odp: Chrono Trigger - "Polskie" Wydanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SebaSan1981 dnia Kwietnia 27, 2024, 03:29:57 »
Pamiętam że byłem blisko zakupu snesowego cartridża z polską wersją ChronoTriggera. Okazało się że łapki w niej maczał niejaki YukiDeSan, handlarz gierek i użytkownik znany z forum retroage.net wiele lat temu. Tam jakaś drama była o tego CT ver PL i ostatecznie do transakcji nie doszło. Coś mi się obiło potem o uszy że to był jakiś hack wgrany na carta czy coś w tym stylu.
Skończyło się na tym że sobie kupiłem CT w wersji angielskiej i po roku sprzedałem go (bo to była wersja z boxem i manualem) za prawie 2x wyższą cenę. Stratny nie byłem i wtedy też jakoś zaczęła się moja faza na kolekcjonowanie statuetek i rzadkich figurek.
5
Opisy i recenzje gier / Odp: Darkwing Duck
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SebaSan1981 dnia Kwietnia 27, 2024, 03:19:43 »
Ajj jedna z moich ulubionych disneyowskich gierek na pega! Megamanowa mechanika sprawdziła się tu bardzo dobrze. Przeszedłem ją oczywiście wiele razy i za każdym podejściem bawiłem się świetnie. Artstyle, setting uważam za jedne z lepszych w całej bibliotece gier 8-bit.
6
Jeszcze więcej o grach / Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SebaSan1981 dnia Kwietnia 27, 2024, 03:14:42 »
[/size]

Black Desert ukończone po niemal pięciu latach od rozpoczęcia. A czemu tak długo zeszło? Zacząłem na PS4 ale jako że to MMO jest przepotężne, konsola nie wyrabiała z doczytywaniem detali. Grę porzuciłem po miesiącu. I jakoś ostatnio przypomniała mi się ta gra, zainstalowałem ponownie na PS5 i dobiłem brakujące trofiki. Black Desert ma kilka grinderskich aktywności i skomplikowany model zarządzania zasobami i craftingiem. Ale platynę dało się wbić bo na PS5 gra działa już dobrze. Czy polecam? Nie wiem, jak ktoś ma dużo czasu to tak ale w innym razie nie. Jest wiele innych lepszych tytułów do ogrania i to niekoniecznie tych z gatunku MMO.

Wiem że lekko nie tematycznie bo to jednak dział retro ale ze starych gierek ostatnio ogrywałem coś z bundla retro gierek Disneya na PS4 i ograłem sobie tradycyjnie obie części Chipa i Dale, Duck Tales, Darkwing Ducka i Tale Spin.
7
Gry na różne platformy / Grounded - survival w skali micro
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SebaSan1981 dnia Kwietnia 27, 2024, 02:49:20 »


Grounded - gra survivalowa wydana na Xboxa oraz ostatnio na Playstation5. O co chodzi? Na skutek tajemniczego eksperymentu naukowego nasz bohater(ka) zostaje zmniejszony do wielkości mrówki i trafia do ogródka niczym z gry MicroMachines lub filmu "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki". Eksploracja, sekrety, zagrożenia oraz mechaniki survivalowe dają tu niesamowitą frajdę. Polecam gorąco!
8
Opisy i recenzje gier / Odp: Time Lord
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ćwirek dnia Kwietnia 25, 2024, 20:44:34 »
Gra odpalana tylko dla muzyki titlescreenu ,ale całkiem spoko ogrywało się do lvl z westernem .6/10. 8)
9
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Czego teraz słuchasz?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ćwirek dnia Kwietnia 25, 2024, 20:39:36 »
Nostalgicznie 8)

10
Opisy i recenzje gier / Odp: Daiku no Gen-san [SERIA]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krisuroku dnia Kwietnia 25, 2024, 10:15:21 »
Miałem do czynienia z pierwszą częścią jakoś gdy byłem w okolicach końcówki podstawówki/ początku gimnazjum. Mocno mnie zaskoczył wtedy motyw ze słowami wypowiadanymi przez głównego bohatera.  O drugiej nawet nie słyszałem. Dobrze wiedzieć, że takowa istnieje. Będzie trzeba zgłębić temat. :)
Strony: [1] 2 3 ... 10