ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
*

Roben

Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 02, 2018, 20:35:23 »
Co do Amareny... to czy kolega z zeszłorocznej drużyny Dred będzie na zlocie bo widzę ze nie figuruje na liście płac

Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 04, 2018, 07:58:22 »
Odnośnie opinii co do losowania, przygotowań itp. to w imieniu kapitana obrońców tytułu powiem, że prawidłowa nazwa drugiej edycji brzmi dla nas: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Domination

Odkryliśmy karty rok temu więc teraz będzie trudniej z uwagi na start z pozycji lidera. Zdecydowanie woleliśmy podejście do rozgrywek ukryci niczym ninja w zacienionym zaułku, jako drużyna na którą nikt nie stawiał. Niemniej wszyscy lubią niespodzianki toteż postaramy się ją powtórzyć, a gdy zajdzie potrzeba znowu użyjemy tajemnych technik jak "zatrzymanie czasu" w Arkanoidzie granym w ubiegłorocznym pojedynku finałowym.

Losowanie przeciwników i to kogo pokonamy w grupie, a kogo w dalszej drodze po tytuł, nie ma dla nas znaczenia.

Mistrz nie obawia się nikogo kto mógłby stanąć mu na drodze
                                                                              Nielogiczny a.d. 2018

Nie trenujemy bo wiemy jak się gra. Ten element pozostawiamy niedoszkolonym zawodnikom z nadzieją licząc na bardziej wyrównane pojedynki niż rok temu. Nie opiniuję również kto może zająć drugie miejsce - o tym przekonamy się już wkrótce.

Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 04, 2018, 12:53:47 »
Panie kapitanie Gajwer, szanuję miękkie podejście pana kapitana, ale ja zamierzam strzelać nawet do jeńców!
FCL#2 ...i pies ma gryźć!
Aghr!

*

Offline Jockey

  • *
  • 93
  • GLK-2004 Zapierdalacz
    • Milos & Chip Jockey
Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 05, 2018, 01:17:41 »
Tak z ciekawości, są osoby tu może, które poszukują kogoś do teamu? Trochę za późno się skapnąłem z tym wszystkim i tak siedzę bez teamu.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 05, 2018, 09:07:10 »
BARDZO WAŻNE KWESTIE ORGANIZACYJNE:

Hardware:
Do przeprowadzenia turnieju, tak jak już wcześniej pisałem potrzebujemy sprzętu w zestawieniu:
4x kolorowy TV o zbliżonych wymiarach
4x Famicom AV (jednolite kontrolery)
4 x Everdrive z wrzuconą paką gier

Na chwilę obecną posiadamy:
[daf] - 1 komplet
[MaarioS] - 1 komplet + Famicom AV

Kto z Was jeszcze Panowie udostępni sprzęt do turnieju? Wpisujcie w temacie, a ja będę aktualizował powyższą listę.
Czy ktoś z Was przetestował już na ED działanie paczki gier jaką wrzuciłem? Nic się nie wykrzacza?

Miejsce:
W tym roku zgodziłem się na przesunięcie turnieju z późniejszej godziny, aby od 20 mógł zagrać Yerzmiej. Mam nadzieję, że uda nam się uzyskać niezbędne zaciemnienie w remizie (nie powinno być z tym problemu). Sprzyja nam fakt, że Rzut Terminatorem zakończy się szybciej i od razu po nim zapewne Paweł zrobi zdjęcie, więc będzie trochę czasu na przygotowanie stanowisk. Turniejowe stanowiska zamierzam ustawić pod ścianą, na której wyświetlany jest obraz projektora (projektor będzie rzucał logo turniejowe powyżej linii TV). Nie wiem ile TV mieści się na jednym stole, podejrzewam że 2, więc potrzebne będą 2 stoły + 1 (jakiś mniejszy o ile jest) na którym stanie puchar i reszta precjozów. Stoły będą stały trochę przed tą ścianą, a za nimi właśnie puchar na osobnym stoliku. Niezbędne oświetlenie również będzie jak w zeszłym roku. Bardzo bym prosił równocześnie o podciągnięcie mikrofonu pod to stanowisko - bardzo ułatwia to kontakt z Wami i prowadzenie turnieju (kurcze może być z tym ciężko bo nie wiem czy dysponujemy odpowiednio długim kablem, a może ktoś ma bezprzewodowy jakiś?). Szczekaczkę odrzucam ze względu na zniekształcenia głosu, zaszumienie itd. Krzesełka dla widowni za stanowiskami graczy. Jeśli to możliwe, to chciałbym ponownie skorzystać z uprzejmości Krisa i poprosić go o nagranie turnieju (są to super materiały archiwalne, które potem pomagają odtworzyć wyniki itd, a równocześnie mogą się przydać przy kręceniu jakiegoś filmu okolicznościowego czy relacji).

Osoby, które będą miały swoje legowisko pod ścianą projekcyjną bardzo bym prosił aby pozabierały swoje rzeczy po Rzucie Terminatorem. Ja z Tomkiem na pewno będziemy tam mieć swoje spanie (z uwagi na stanowisko w kącie po prawej), ale jeśli ktoś jeszcze będzie tam stacjonował to bardzo proszę o sprawne zwinięcie majdanu - po turnieju wszystko wróci na swoje miejsce.

Mam nadzieję, że w kwestiach podłączenia wszystkiego znów mogę liczyć na pomoc niezastąpionych Robiego i Rocketa.

I jeszcze jedna prośba: chciałbym aby na zlot w ogóle zabrano kotary zaciemniające, które zakupił daf w zeszłym roku - w razie czego będę mógł nimi zabezpieczyć poświatę z drzwi wejściowych (jednak turniej odbywa się od 16 w lecie) - w tamtym roku sprawdzały się one znakomicie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2018, 09:16:59 wysłana przez żur0 »

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 11, 2018, 08:07:27 »
Panowie, jakiś odzew z tym sprzętem? Kto ma jeszcze ED to wypożyczenia na czas turnieju?

*

Roben

Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 11, 2018, 08:22:39 »
Piotrek na czas turnieju moge pozyczyc swojego EDka.
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2018, 22:56:35 wysłana przez MWK »

*

MaarioS

Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 11, 2018, 10:26:22 »
Zeby rozwiazac problem ze sprzetem moge sumarycznie zabrac 3x Famicom AV za to controllerow mam tylko 2 (chyba ze "znienawidzone" do Famicoma AV lol2)

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 11, 2018, 17:42:11 »
Panowie, jakiś odzew z tym sprzętem? Kto ma jeszcze ED to wypożyczenia na czas turnieju?

Mogę swojego udostępnić na czas turnieju ^_^
Nie w tym roku! XD

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 03, 2018, 13:17:41 »
Panowie,
jeszcze nic nie pisałem odnośnie podsumowania CFL#2 i nadeszła pora, żeby coś powiedzieć po drugim turnieju.

W pierwszych słowach chciałbym Wam gorąco podziękować za udział, znów byliście fenomenalni. Duże wrażenie zrobiły na mnie koszulki jakie przygotował  sędziom MWK (Mareczku nie wiem jak ja Ci się za to odpłacę, to było zajebiste!) oraz reszta gadżetów jakie zorganizowały sobie drużyny (koszulki Famikillers, trunek i wlepy Greckiej). To było wspaniałe uczucie przeprowadzić ten turniej po raz drugi, tym razem w matce FamiCONów - czyli remizie w Laskach. Dziękuję z tego miejsca wszystkim osobom, które pomogły mi przygotować turniej: Helperowi, Robenowi, Krisuroku, Robiemu, wszystkim chłopakom, którzy wypożyczyli mi sprzęt, pomogli porozstawiać i posprzątać po turnieju.

To wspaniałe uczucie, kiedy w drugim turnieju pojawiają się kolejne drużyny i nowi gracze stają do boju o Puchar im. Koksa. Zaprezentowaliście fantastyczną, e-sportową rywalizację do ostatnich sekund. Gratuluję zwycięskim Wnukom Siudyma - zrobiliście to co należało zrobić w turnieju o tytule "Time of Revenge"! Emocje sięgały naprawdę zenitu! Bardzo dziękuję Wszystkim drużynom, które wzięły udział w zmaganiach, a szczególnie gratuluję PozNinjakom, którzy po hardych bojach wylądowali w półfinałach! W tym roku w turnieju wzięło udział 25 osób! Myślę, że liczbą uczestników możemy już śmiało rywalizować z Rzutem Terminatorem! :D

Wiem, że jak co roku nie ustrzegliśmy się błędów organizacyjnych, z sędziowaniem było też często średnio - aczkolwiek jestem przekonany, że do końca sprawiedliwie. Roben sędziował pierwszy raz, ja też nie jestem w stanie w 100% ogarnąć całości, ale robię co mogę, żebyście czuli sportową rywalizację. Wprowadzimy też na pewno system żółtych i czerwonych kartek za dezorganizowanie turnieju, rzucanie padami itd - na to nie ma miejsca w żadnym wypadku podczas CFL. Musze przyznać że blisko 4,5h przed telewizorami jest wypompowujące, ale człowiek jest szczęśliwy, że taka atrakcja istnieje i z roku na rok ma się coraz lepiej! Myślę, z czasem powinna rosnąć świadomość zasad, brakowało tego czasami w tym roku: szczególnie w momencie gdy ktoś raz przegrał i nie wciskał pauzy - to wtedy mamy największe problemy z upilnowaniem wszystkiego. Może warto byłoby rozdać drużynom przed turniejem jakieś broszury, które objaśniają zasady - pomyślę o tym za rok. No właśnie! Pewnie już wiecie, że za rok również się spotkamy, tym razem w Nowej Wsi w kolejnej edycji ligi - CFL#3: New Deal! Już dziś namawiam do treningów, transferów i powoływania nowych drużyn! Nowe Rozdanie ma być szansą dla tych, którzy jeszcze nic nie wygrali w CFL i sprawdzianem dla mistrzów - na ile są w stanie podtrzymywać swoją hegemonię. Na pewno na CFL#3 zobaczycie najlepsze gry z dwóch poprzednich turniejów uzupełnione kilkoma nowymi tytułami.

Mam też do Was prośbę - podzielcie się wrażeniami z ostatniego turnieju. Chciałbym, żeby w szczególności wypowiedzieli się kapitanowie zespołów, na pewno przyda mi się to do relacji z turnieju, która zostanie opublikowana po wakacjach :) Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, są one bardzo cenne i dzięki nim np. w tym roku kule z raz wylosowaną grą nie trafiały już do puli meczowej (Osa dzięki za uwagę!).

Jeszcze raz dziękuję Panowie i do zobaczenia na "Nowym Rozdaniu"!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2018, 13:19:32 wysłana przez żur0 »

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 03, 2018, 13:54:25 »
Cytuj
(...) reszta gadżetów jakie zorganizowały sobie drużyny (koszulki Famikillers, trunek i wlepy Greckiej).
Trunek sponsorował nam Gargi, za co raz jeszcze bardzo mu dziękuję. To był niezwykły zbieg okoliczności, cud-miód!

Turniej wiadomo - blisko perfekcji. Pokazuje to, że dzięki mobilizacji, odpowiednim przygotowaniom oraz zaangażowaniu, można stworzyć atrakcję, która w ciągu roku stała się obowiązkowym elementem FamiCONów i niemal ich wizytówką.

Gratulacje dla każdego odważnego, który wziął udział w turnieju. Widzimy się za rok na Nowym Rozdaniu.

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 03, 2018, 17:31:50 »
Jako kapitan drużyny FamiKillers informuję:

Organizacja tegorocznego CFL była naprawdę spoczko.
Chyba poszło z tym sprawniej niż podczas pierwszej edycji.
Początek obiecujący, aczkolwiek im dalej w las, tym większe rozczarowania :P
Nie winię tu członków swojej drużyny. Daliśmy z siebie wszystko i damy za rok jeszcze więcej!

Momentami miałem wrażenie, że pady nie do końca chcą współpracować.
Głównie mowa tu o d-padzie, który trzeba było naprawdę mocno wcisnąć by działał prawidłowo.

Głównym powodem naszej klęski był ogólny brak konkretnego treningu jak i porządnej znajomości gier od strony mechanicznej.
Przez co zostaliśmy w pewnym momencie zniszczeni na polu walki.

Była jedna akcja na wstępie, że jakiś gość z kawą, zasłonił mi ekran (pozdro Vinyl ;) ) Mimo to, dałem radę uzyskać najlepszy wynik!!!   
To uświadomiło mi, że jeżeli będziemy mieli obcykane gierki, nie będzie takiej siły, która nam przeszkodzi w osiągnięciu celu.

Oczywiście wierzę w moją drużynę i wiem, że za rok będzie lepiej :) 
PS. Nie zmienia to faktu, że będą klęczeć na grochu przez tydzień grając w Pegasus. Dyscyplina musi być!  XD

To chyba tyle ode mnie!
Niech żyje Pegasus, niech żyje drużyna ''\\FamiKillers//''
Nie w tym roku! XD

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 03, 2018, 17:50:48 »
Jako reprezentant THE RESISTANCE, dziękuję mojemu zespołowi za dzielną walkę, Żurowi za świetną organizację, Robenowi za czujne oko sędzi, i wszystkim drużynom za niezapomniane sportowe emocje. I jeszcze Tobie Vinyl za wskoczenie w nasze barwy w chwili trwogi, gdy Kornel nie mógł się ruszyć z domu na zlot powalony gorączką. CFL jest dla mnie turniejem jedynym w swoim rodzaju, w którym adrenalinowy skok tętna czuję od pulsowania skroni, aż po drżenie rąk przy rozgrywanych partiach. Majestatyczny puchar, podniosła atmosfera rozgrywek, gra świateł, i złote oznaczenia sędziów dają niezrównany klimat.
Dodając słowo od nas do uwag, uważam, że kartki nie są najlepszym pomysłem - wystarczyłaby odpowiednia musztra jak na zgrupowanie przystało. Sądzę, że w przyszłym roku niezbędny jest jeszcze jeden sędzia boczny, wtedy każdy z nich będzie odpowiedzialny za jedną z drużyn.

Nasza drużyna nigdy nie miała charakteru sportowego, zwycięstwem było dla niej samo uczestnictwo i okupowanie stoisk jako ruch oporu złożony z żołnierzy maksymalnie wyjaskrawionych na tę okoliczność. Przyszły rok to Nowe rozdanie, i w jakim kierunku podejmiemy kroki nie powiem, zdradzę jedynie że nazwa naszej drużyny stanie się oczywista w roku 2019. Jeszcze raz ukłony od całego kolektywu, to zaszczyt zmagać się z takimi tytanami ośmiubitów jak Wy, drodzy przeciwnicy!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2018, 17:55:14 wysłana przez dziat »

Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 03, 2018, 23:20:29 »
Podejdę do tematu przez pryzmat dwóch edycji. I tutaj chciałbym od razu wrzucić słowo klucz - rozwój - który dało się zauważyć w organizacji. Żuro brawa dla Ciebie, nie tylko za organizację w remizie, ale także za hype przed zlotem, a sędziowanie to powiedziałbym, że momentami było nawet nadgorliwe. ;)

CFL to punkt programu bez którego nie wyobrażam sobie kolejnych Famiconów. Stwierdzam także, że do pierwszej edycji wszyscy bez wyjątku podeszli trochę dla jaj co widać po nazwach drużyn i mocno leciwych składach niektórych z nich. Druga edycja zaś to już początkowy branding zauważalny u Famikillersów czy Greckiej z gwinta, rywalizacja trochę bardziej na noże, docinki i przyśpiewki antydopingujące. Machina ruszyła i wierzę, że z każdym rokiem będzie wrzucać kolejny bieg! Ze strony drużyny, której kapitanuję mam kilka pomysłów jak podnieść naszą klasowość jeszcze przed Nowym Rozdaniem, ale póki co to tajemnica.

Sam turniej CFL#2 był ustawiony, to wiadomo, wszak wystarczy zobaczyć na jego podtytuł. :D
Cieszę się, że trafiliśmy do trudniejszej grupy i mieliśmy trudniejsze pojedynki - tylko takie mają sens i dają kolorytu turniejowi! W finale znów przegrywaliśmy 0:2, wyrównaliśmy do 2:2 i jedyne co się odmieniło to wynik piątej rundy w obrzydliwy Shitty Race, który raz jedyny pojawił się w ciągu całego turnieju. Niestety, ale tej gry kompletnie nie znaliśmy, jedynie przed turniejem włączyliśmy ją na jakieś 10 minut by sprawdzić sterowanie. W każdym razie bez wymówek! Gratulujemy wszystkim naszym rywalom z Wnukami na czele, których miło było oglądać z tak ogromną satysfakcją podnoszących puchar. Z drugiej strony dobrze zrzucić ze swoich barków pozycję lidera, za rok znów zaatakujemy z ukrycia tak jak lubimy. Na koniec wspomnę iż mamy ogromną satysfakcję z wygrania wszystkich pojedynków w Super Contrę jakie stoczyliśmy podczas CFL#2.

Jeśli mogę zasugerować coś do ulepszenia:
- Losowanie trybu gry możemy trochę skrócić. Zamiast losowania spośród dwóch kinderjajek, sędzia może rzucać specjalnie przygotowaną monetą - dwie strony, po jednym trybie na każdej z nich. Oczami wyobraźni już widzę wymyślny customizowany FamiCOIN decydujący o losach trybów rozgrywek.
- Udostępnijmy listę gier trochę wcześniej. Praca, dom itp. to wszystko wykrawa do zera czas na zaplanowane treningi. Znając tytuły wcześniej wierzę, że da się tego czasu nieco wygospodarować.
- Co do samych gier sugerowałbym być może wplecenie nieco większej ilości tytułów o bezpośredniej rywalizacji jak np. grana w tym roku piłka nożna. Myślę, że zdecydowanie nadaje się tu któryś hokej. Piłkę z kolei możnaby zmienić na inną. Może tennis? Jest z czego wybierać.

Odp: ContraBanda Famicom League#2 - Time of Revenge
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 04, 2018, 09:35:51 »
Podpisuję się pod wszystkimi ulepszeniami pana Nielogicznego!