Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #30 dnia: Września 20, 2016, 14:40:23 »
to była ironia

*

MaarioS

Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #31 dnia: Września 20, 2016, 16:44:44 »
Zara, da się na to jeszcze zapisać czy nie?? Jeżeli opcja u dafa odpada to zastanawiam się nad wyrwaniem się gdzieś chociaż te 2 razy w życiu i jeszcze ze względu na urodziny forum. Jeżeli istnieje opcja dopisania się na to to bym się pisał, chyba że jeżeli to odpada to bym się wyrwał na ten inny konwent z zaginionymi biletami (jakkolwiek on się nazywał), jednakże chciałbym jeszcze pojechać z kimś nie ukrywam

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #32 dnia: Września 20, 2016, 18:05:40 »
możesz, ale musisz zapłacić za bilet bez zniżki.

update: ma ktoś może skany starych numerów Kaczora Donalda, w których były reklamy Pegasusa?

przydałyby mi się też skany "Katalogu z grami typu Nintendo" od poznańskiego handlarza.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #33 dnia: Września 20, 2016, 18:50:30 »
Donaldy mam w Grudziądzu, ale katalog mam chyba tu na miejscu i mogę jutro w januszex poskanować. Dam znać wieczorem, czy na pewno mam go tu.

*

MaarioS

Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #34 dnia: Września 20, 2016, 19:41:52 »
Przecież skany tych katalogów były jeszcze na starym forum ale pewnie już dawno się sfermentowały razem z errorami serwerów

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #35 dnia: Września 20, 2016, 21:20:08 »
dzięki daf

*

Roben

Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #36 dnia: Września 20, 2016, 21:45:45 »
przydałyby mi się też skany "Katalogu z grami typu Nintendo" od poznańskiego handlarza.
Proszę http://contrabanda.eu/chmura/Katalog%20typu%20Nintendo.zip
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2016, 21:54:55 wysłana przez Roben »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #37 dnia: Września 21, 2016, 06:49:25 »
O świetnie! Czyli nie skanuję. ;>

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #38 dnia: Września 21, 2016, 22:49:14 »
Masz coś Dred? Może to w sobotę u Ignusa na chacie zrobimy w cały dzień?

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #39 dnia: Września 21, 2016, 23:23:25 »
wszystko jest już gotowe od momentu, kiedy mnie poprosiłeś. przeczytaj jeszcze raz moje wszystkie posty.

tl;dr -> wiedza jest od dawna, starczy sobie ją utrwalić i przypomnieć parę faktów, żeby nie walić błędami merytorycznymi.

druga sprawa to pilnowanie się przed słowotokiem i  niezagłębianie w jakieś dygresje, ale od tego jest konspekt.

zarys konspektu też był gotowy od dawna, ale na Twoją prośbę przelałem go tutaj.

zero filozofii, stajesz przed ludźmi i mówisz. na prawdę nie wiem, co tu ćwiczyć.

cały dzień u Ignusa jest na prawdę nie potrzebny. pół godziny przed i wszystko będzie stykać.

prezentacja się robi (w sensie obrazki i filmy odpowiednio ponumerowane), z resztą to widać w tym temacie, bo zbieram materiały.

jak chcesz, to mogę zrobić bardziej szczegółowy konspekt, wydzielając rzeczy, o których Ty będziesz mówić.

będziesz miał w ogóle misję, będziesz podczas prezentacji opiekować się laptopem, albowiem nie mam podzielnej uwagi i po prostu pogubię się na scenie.

całość się cały czas krystalizuje w głowie mej, od kilku dni myślę o tym o czym będę mówił i jak to chcę przekazać. polecam zrobić to samo.

lepiej mi powiedz, czy nadal masz te Punishery (komiksy), które kiedyś miałeś. tam były reklamy Pegasusa wydrukowane. gdybyś miał, mógłbyś wziąć.

ja jeszcze wezmę mojego niesprawnego IQ-502 i pada doń, żeby ludziom pokazać.

MaarioS, jedziesz? jak tak, to weź MT777DX, aby także go pokazać ludziom.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2016, 23:28:37 wysłana przez Dred »

*

MaarioS

Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #40 dnia: Września 22, 2016, 00:02:28 »
MaarioS, jedziesz? jak tak, to weź MT777DX, aby także go pokazać ludziom.

ale jak to, skąd?? Ja nie mam 777DX

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #41 dnia: Września 22, 2016, 00:21:05 »
to nie dobrze

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #42 dnia: Września 22, 2016, 21:23:35 »
dobra, nikt nic nie pisze (w tym dziat), więc do dzieła.

bardziej rozbudowany konspekt z podziałem na role.

1. powitanie (razem)
2.  o Nintendo i pochodzeniu Pegasusa (20-30 minut)
a) historia Nintendo od samego początku aż do pierwszych podrygów na rynku gier wideo (DRED)
b) narodziny i krach na rynku konsolowym, Color TV Game, Donkey Kong, Mario Bros. (Dziat)
c) Famicom/NES wkracza na rynek konsolowy -> wielka rewolucja (DRED)
d) dalsze sukcesy Nintendo: SNES, Game Boy, Pokemony, DS, Wii (DZIAT)
3. Pegasus
a) o rynku konsolowym (a raczej jego braku) w czasach komunizmu i zaraz po jego obaleniu (DZIAT)
b) pan Marek Jutkiewicz spaceruje sobie po Tajwanie i znajduje dziwne coś (DRED)
c) Pegasus pojawia się na rynku, obraz całości wraz z opisem sytuacji prawa autorskiego. reklamy (i recenzje gier) w telewizji i prasie, dostępność gier dla przeciętnego gracza (gdzie mógł nabyć kartidżyki i konsolę). (DZIAT)
d) zmierzch Pegasusa i Bobmarka, Sega Saturn, Terminator, Polystation i Hoop Cola. (DRED)
e) znaczenie i rola Pegasusa na polskim rynku konsolowym, wczoraj i dziś (DZIAT)
3. prezentacja ciekawszych klonów Famicoma, 10 minut (jakieś powybieram) (myślę, że to da radę wspólnie)
4. prezentacja ciekawszych gier, do 20 min. (jeszcze nie wybrałem, które. hej, dawajcie propozycje!) (ja opowiem o jednej, a Ty o drugiej i tak będziemy się wymieniać)
5. opowieść o nas, do 20 minut
a) narodziny forum, znoje i przygody do 2009 roku (DRED)
b) pierwszy zlot, realizacja idei (DZIAT)
c) nasze projekty, sukcesy i akcje siejące propagandę Pegazus (DRED)
d) sytuacja obecna i plany na przyszłość (DZIAT)

KUNIEC

i tak jak mówiłem, w razie handicapu czasowego, robię panel dyskusyjny i angażuję ludzi aby podzielili się wspomnieniami

ostatnie pięć minut na ew. pytania

pozwoliłem sam sobie podzielić, kto co ma mówić. obrałem też siebie (samodzielnie) jako osobę przewodzącą całe wydarzenie (ktoś musi grać pierwsze skrzypce).

zrobiłem to z racji braku Twojej odpowiedzi tutaj. jeżeli chcesz coś pozmieniać, lub samemu przejąć przewodzenie prelekcji, nie ma problemu.

wszystko jest do przedyskutowania.

czas goni, a trzeba jednak coś zacząć robić. ja w zasadzie nigdy tak szczegółowych konspektów nie robiłem, ale widzę że w tym przypadku będzie to potrzebne.

masz zadanie domowe. przemyśl co chcesz zawrzeć w tych punktach i jak chcesz to przekazać. możesz to zrobić np. w czasie podróży pociągiem. :D

a i jeszcze jedno. nie będę zbierał materiałów dot. ostatniego punktu, czyli zdjęć i fragmentów relacji zlotowych. po prostu nie mam pojęcia, co jest z tego wszystkiego najbardziej reprezentatywne. myślę, że będziesz miał do tego lepsze oko.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2016, 21:33:10 wysłana przez Dred »

*

MaarioS

Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #43 dnia: Września 22, 2016, 23:09:22 »
Dobra, jest pewne i ustalone że również na to jadę. Pytanie czy mam jakiś sprzęt zabrać?? Przenośnego Pegasusa/NESa/Everdriva??

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #44 dnia: Września 22, 2016, 23:24:00 »
weź przenośnego Pegazłoma i Everdrivem, pokażemy jako ciekawostkę ludziom. :D

MaarioS, masz jakiegoś badziewnego klona na stanie? xD Terminatora choćby.

bardziej by mi zależało na eMTeku, żeby go pokazać gawiedzi. ktoś coś? ja wezmę mojego IQ-502 i pada.